Novinka

29. listopad 2018

Chauvet DJ Intimidator Spot 110/260/360

Obrázek

Nový LED moving head Intimidator Spot 110 z produkce Chauvet DJ sice patří mezi nejmenší výrobky tohoto typu na trhu, přesto však dokáže nabídnout funkce a efekty, které výrazně okoření jakoukoliv mobilní show. Jako zdroj zde slouží LED generující studené bílé světlo s vyzařovacím úhlem 13°, jež se ve vzdálenosti dvou metrů může pochlubit intenzitou až 1561 lux. Paprsek lze modifikovat prostřednictvím 7+1 barevných filtrů a 7+1 GoBO obrazců a neschází ani stroboefekt s rychlostí až 23 Hz. Součástí výbavy jsou automatické, zvukem řízené programy, jež při zapojení většího počtu otočných hlav dokáží vytvořit působivou synchronizovanou show.


V řadě nových LED otočných hlav Intimidator zastupuje model Spot 260 střední váhovou kategorii, pro kterou je opravdu dobře vybaven. Výkonná (75 W) LED a motorizovaná funkce Focus umožňují projekci 7+1 rotačních GoBO vždy s dokonalým prokreslením obrazců i při proměnlivé vzdálenosti, zatímco manuálně ovládaný Zoom dovoluje koncentrovat světlo do opravdu velmi extrémního 5° paprsku se solidním „dostřelem“. Pochopitelně nechybí ani 8+1 barevných filtrů s možností dělených barev a třešničkou na dortu je 3fazetová statická prizma. Specialitou je nejen systém Totem zajišťující vždy trvalé nasměrování paprsků na taneční parket, ale také schopnost propojit až čtyři jednotky, které dokáží společně předvést dokonale synchronizovanou show, založenou na interních automatických programech. Pro řízení je k dispozici protokol DMX a kompatibilita s IR ovladačem IRC-6.

Intimidator Spot 360 představuje největší a funkcemi nejvíce nadupaný model v nové sérii otočných hlav Chauvet DJ. Základem světelného efektu je LED o výkonu 100 W, jejíž bílé světlo s mohutnou intenzitou až 35 000 lux (@ 12° / 2 m) může šikovný light designér modifikovat pomocí 7+1 rotačních, indexovatelných a vyměnitelných GoBO obrazců a 8+1 barevných filtrů, jimž neschází ani schopnost zobrazení dělených odstínů. K dispozici jsou dále dvě prizmy, třífazetová a pětifazetová, obě s možností obousměrné rotace proměnlivou rychlostí. Stejně jako u menšího modelu 260 je i zde možné využít manuální Zoom. Ten díky schopnosti koncentrovat světelný výkon do úzkého 5° paprsku přidává schopnost projektovat světelné efekty i na větší vzdálenost, zatímco motorizovaný Focus zaručí, že GoBO obrazce budou perfektně prokreslené na libovolnou vzdálenost. Specialitou firmy Chauvet DJ je systém Totem zajišťující trvalé nasměrování paprsků na taneční parket, který zde doplňuje možnost naprogramování a uložení vlastní interní show. Nové moving heady se dodávají v černém i bílém barevném provedení a ovládat je lze jak protokolem DMX, tak dálkovým ovladačem IRC-6. www.chauvetdj.eu, www.audiomaster.cz