Problém S auna sestavou

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
marcelll

Problém S auna sestavou

Příspěvek od marcelll »

Dobrý den,
Vyskytl se u mě problém. Mám v autě sestavu reproduktorů od značky auna se zesilovačem a kapacitatorem. Po nastartování auta se na zesilovači rozsvítí červené světýlko s označením protection a zhruba každých 5 vteřin se na půl vteřiny přepne na zelené světélko s označením power a pak se vrátí zpátky na protection. Během toho co se rozsvítí zelené světlo tak levý a pravý reprák udělá bum bum a jsme zpátky na červené. Nemusím zmiňovat že při spuštění nějaké skladby reprák nefunguje. Budu rád za všechny rady co s tím vůbec se v tom nevyznám.
Děkuji
Přílohy
IMG_20200905_194233.jpg

djmayo

Re: Problém S auna sestavou

Příspěvek od djmayo »

skús či to robí aj s odpojeným repro, ak nie, tak pripoj k tomu repro z vyššou impedanciou. Ale asi bude ten zosil v polovodičovom nebi...

marcelll

Příspěvek od marcelll »

tak jsem zkusil odpojit repráky, pustil jsem elektřinu a ono se z toho lehce zakouřilo, prdla pojistka a je to vyřešené :D tak jestli zesilovač v prdeli nebyl tak ted už je určitě... zkusil jsem ho dát elektrikáři at to proměří a uvidíme.

marcelll

Příspěvek od marcelll »

elektrikář to proměřil a zesilovač odsoudil :( objednal jsem tedy nový

djmayo

Příspěvek od djmayo »

No pokiaľ na zosilňovač nie je privedený vstupný signál a repro je odpojený tak rozhodne by dymiť nemal :-( Dúfam že inú značku, auna je dosť ... bordel... síce v autohifi sa síce nevyznám ale mal som od tej značky pár veci v ruke a jedno bol väčší bordel než druhy tretina z toho po smrti. Pre istotu daj preveriť repárky aspoň ohmicky len nech ich nemerá megmetom, pokiaľ sú v kíbli - medzizávitový skrat, tak aj dc odpor bude značne menší než nominálnaimpedancia. Najlepšie by bolo urobiť meranie impedancie. To len aby sebou nezobrali repra náhodou ďalší zosil. Hlavne zisti impedanciu repra a kúp zosil čo dokáže hrať do menej ohm než má subik (napr ak má sub 2 ohm, tak betz zosil stabilný do 1 ohm ak 4 tak zosil do 2 ohm) nebude naplno zaťažovaný bude mať lepšie dynamiku a menšie riziko poruchy.

marcelll

Příspěvek od marcelll »

nový zesik dorazil a po zapojení funguje ale reproduktory nereagují, ani sebemenší zvuk. Nemám doma měřičku abych mohl prověřit repro :/ tak asi zase budu muset počkat na elektrikáře aby mi řekl zda je repro v háji nebo zda jde vůbec signál z rádia nic víc mě nenapadá. Bohužel než jsem se dostal k tomuto příspěvku již byl objednaný zesik značky auna tak snad to nebude ten případ.

zesik: https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... d_10004930

repro: https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... param=auna

djmayo

Příspěvek od djmayo »

Ja sa čudujem že ako neznalý človek v problematike sa pušťaš do pasívu zo zosilom a kapacitorom. Pre začiatočníkov odporúčam vždy aktívny sub tam väčšinou niet čo pokaziť. Ja mam ninimálnu skúsenosť so značkami rockofort fosgate pripadne gladen oba značky mi prišli v pohode taká srtredná trieda. Čosi lepšie by mali byť veci focal, ale vravím veľmi sa v tom neorientujem... Hrali pocitovo lepšie než napr. mac audio pri rovnakom deklarovanom výkone. Auna fakt je šrot mal som rozobraty zosil 4x200W a vnútri bol šváb čo dáva reálne 4x25w aj to opajcnutý číňanmi...

marcelll

Příspěvek od marcelll »

jde o to, že už jsem tam tuto sestavu měl při pořizování auta a když už tam je tak jsem se po půl roce rozhodl ji využít aby tam neležela jen tak zbytečně.

martan75

Příspěvek od martan75 »

Zdravím, jak to nakonec dopadlo? Já řeším momentálně problém se subwooferem, kupoval jsem si původně pasivní subwoofery, ale zabírá to poměrně dost místa. Nicméně teď se mi rozbil a já zvažuju nad koupí subwooferu, ale aktivního. Našel jsem si na stránce https://www.2din.cz/subwoofery/ , mají k tomu i různý články ohledně subwooferů. Každopádně se chci zeptat, jestli nemá někdo radu, co je podle vás lepší. Jestli ty pasivní, který zabíraj dost místa nebo aktivní, který je sice skladný, ale když se rozbije, tak je potřeba koupit nový.

Odpovědět