Problém S auna sestavou

Diskuze ohledně nákupů aneb poraďte, co koupit...
Odpovědět
marcelll

Problém S auna sestavou

Příspěvek od marcelll »

Dobrý den,
Vyskytl se u mě problém. Mám v autě sestavu reproduktorů od značky auna se zesilovačem a kapacitatorem. Po nastartování auta se na zesilovači rozsvítí červené světýlko s označením protection a zhruba každých 5 vteřin se na půl vteřiny přepne na zelené světélko s označením power a pak se vrátí zpátky na protection. Během toho co se rozsvítí zelené světlo tak levý a pravý reprák udělá bum bum a jsme zpátky na červené. Nemusím zmiňovat že při spuštění nějaké skladby reprák nefunguje. Budu rád za všechny rady co s tím vůbec se v tom nevyznám.
Děkuji
Přílohy
IMG_20200905_194233.jpg

djmayo

Re: Problém S auna sestavou

Příspěvek od djmayo »

skús či to robí aj s odpojeným repro, ak nie, tak pripoj k tomu repro z vyššou impedanciou. Ale asi bude ten zosil v polovodičovom nebi...

marcelll

Příspěvek od marcelll »

tak jsem zkusil odpojit repráky, pustil jsem elektřinu a ono se z toho lehce zakouřilo, prdla pojistka a je to vyřešené :D tak jestli zesilovač v prdeli nebyl tak ted už je určitě... zkusil jsem ho dát elektrikáři at to proměří a uvidíme.

marcelll

Příspěvek od marcelll »

elektrikář to proměřil a zesilovač odsoudil :( objednal jsem tedy nový

djmayo

Příspěvek od djmayo »

No pokiaľ na zosilňovač nie je privedený vstupný signál a repro je odpojený tak rozhodne by dymiť nemal :-( Dúfam že inú značku, auna je dosť ... bordel... síce v autohifi sa síce nevyznám ale mal som od tej značky pár veci v ruke a jedno bol väčší bordel než druhy tretina z toho po smrti. Pre istotu daj preveriť repárky aspoň ohmicky len nech ich nemerá megmetom, pokiaľ sú v kíbli - medzizávitový skrat, tak aj dc odpor bude značne menší než nominálnaimpedancia. Najlepšie by bolo urobiť meranie impedancie. To len aby sebou nezobrali repra náhodou ďalší zosil. Hlavne zisti impedanciu repra a kúp zosil čo dokáže hrať do menej ohm než má subik (napr ak má sub 2 ohm, tak betz zosil stabilný do 1 ohm ak 4 tak zosil do 2 ohm) nebude naplno zaťažovaný bude mať lepšie dynamiku a menšie riziko poruchy.

marcelll

Příspěvek od marcelll »

nový zesik dorazil a po zapojení funguje ale reproduktory nereagují, ani sebemenší zvuk. Nemám doma měřičku abych mohl prověřit repro :/ tak asi zase budu muset počkat na elektrikáře aby mi řekl zda je repro v háji nebo zda jde vůbec signál z rádia nic víc mě nenapadá. Bohužel než jsem se dostal k tomuto příspěvku již byl objednaný zesik značky auna tak snad to nebude ten případ.

zesik: https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... d_10004930

repro: https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T ... param=auna

djmayo

Příspěvek od djmayo »

Ja sa čudujem že ako neznalý človek v problematike sa pušťaš do pasívu zo zosilom a kapacitorom. Pre začiatočníkov odporúčam vždy aktívny sub tam väčšinou niet čo pokaziť. Ja mam ninimálnu skúsenosť so značkami rockofort fosgate pripadne gladen oba značky mi prišli v pohode taká srtredná trieda. Čosi lepšie by mali byť veci focal, ale vravím veľmi sa v tom neorientujem... Hrali pocitovo lepšie než napr. mac audio pri rovnakom deklarovanom výkone. Auna fakt je šrot mal som rozobraty zosil 4x200W a vnútri bol šváb čo dáva reálne 4x25w aj to opajcnutý číňanmi...

marcelll

Příspěvek od marcelll »

jde o to, že už jsem tam tuto sestavu měl při pořizování auta a když už tam je tak jsem se po půl roce rozhodl ji využít aby tam neležela jen tak zbytečně.

Odpovědět