Ruseni signalu notebookem

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Borisko

Re: Ruseni signalu notebookem

Příspěvek od Borisko » 05 pro 2009 10:10

bude tato zasuvka na to dobra, na zrusenie nepotrebneho sumenia zo siete
a ono to odstrani uplne alebo to len trosku potlaci...hmmm?
na tejto stranke je ta predlzovacka

http://www.sos.sk/?str=624

nazov
ACAR X Protector Plus

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 05 pro 2009 11:28

tato predlzovacka ti rusenie neodstrani :D to je len na prepatovu ochranu...

normalne si kup predlzovacku za par supov a vytrhni z nej ten kolik (zem) mas po probleme :) ja si nosim takuto "specialne upravenu" predlzovacku stale so sebou v bagu a robi to vela DJs...
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com
myspace.com/pauldiamondsk

Borisko

Příspěvek od Borisko » 05 pro 2009 12:05

ale je k nej napisane, ze:
Päť sieťových zásuviek natočených o 45° s uzemňovacím kolíkom
Rychlé poistky, ktoré istia ako fázový, tak aj nulový prívod pred preťažením a lokálnymi skratmi
Zabudovaný filter tlmí harmonické kmity
Varistor s časom odozvy kratším než 25 ns umožňuje absorpciu prepäťových pulzov
Podsvietený veľkoplošný sieťový vypínač a optická signalizácia prítomnosti napätia v zásuvkách
Optická signalizácia stavu prepäťovej ochrany
Možnosť upevnenia na podložku
Dĺžka kábla: 3m

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 05 pro 2009 12:14

no tak sa ospravedlnujem mozno to fakt potlaca ale aj tak si nesom isty :P + hovorim ti ako pozeram stoja okolo 30e...

neoplati sa ti kupit normalnu predlzovacku a jednoducho vyrvat ten kolik? :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 05 pro 2009 15:11

Pule, vyrvat kolik znamena se poněkud ohrozit xD. Se divím, že se ti x akcích bez zemnícího kolíku ještě nic nevysralo, nebo nestalo xD

Neříkám, že to nefunguje, ale to si stejně tak muzes jeste na akci stoupnout po kolena do vody xD
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 05 pro 2009 15:15

od nas to takto robi mnozstvo djs... a nikdy nikdy nebol problem... :) napr niektore booky co som videl napr sony VAIO tak na trafe vobec zem nemaju :)

myslim ze to neje velky problem ked to proste poriesis takto ako to robim ja :)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

DjMatisS

Příspěvek od DjMatisS » 05 pro 2009 15:17

no tak samozřejmě že to jde, jenom rikam ze je to potencialne nebezpecne a praktičtější mi přijde galvanické oddělení (DI boxy)
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200

lwq

Příspěvek od lwq » 05 pro 2009 16:06

Paul Diamond píše:od nas to takto robi mnozstvo djs... a nikdy nikdy nebol problem... :) napr niektore booky co som videl napr sony VAIO tak na trafe vobec zem nemaju :)

myslim ze to neje velky problem ked to proste poriesis takto ako to robim ja :)
Ty opravdu nemas elektro vzdelani a asi ani kolegove, ktere zminujes.

Ten kolik tam byt nemusi, pokud ma zarizeni dovjitou ochranu ilozaci a je jen pro indoor pouziti.
Obecne, kdyz nektere zarizeni kolik ma, tak tam ucel rozhodne ma a odstraneni je ohrozenim ! tecka.
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

Paul Diamond

Příspěvek od Paul Diamond » 05 pro 2009 17:55

ved OK ja nehovorim ze to je tam bezdovodne :D ked to tam je tak asi to ma svoj ucel... co ma... ja len hovorim ze nikomu sa zatial nic nestalo a to su chalani co zacinali brat booky na party ked este ani traktor nebol...

peace

BTW mam vystudovanu SPŠ Elektrotechnicku no je pravda ze ma to nikdy nezaujimalo :P (bol som na TISke ekonomika, manazmet... etc.)
sdjs.sk
sdjs.podomatic.com

Danken

Příspěvek od Danken » 05 pro 2009 19:14

Paul Diamond píše: BTW mam vystudovanu SPŠ Elektrotechnicku no je pravda ze ma to nikdy nezaujimalo :P (bol som na TISke ekonomika, manazmet... etc.)
Kolega :lol: taky dělám SPŠE ale jestli dám maturu tak jdu na ekonomku číi něco takovýho elektro je shit

DJ Clubco

Příspěvek od DJ Clubco » 01 bře 2010 16:20

tak tenhle problém mi pomohl vyřešit muj mistr odborného výcviku na střední :D udělal jsem si káble co šly z ntb do mixu a na straně u PC jsem do 3.5 jacka dal do cesty stínění (asi každej ví, nemusim rozepisovat :D ) tušim že 25OR odpor a bylo po bručení 8)

lwq

Příspěvek od lwq » 01 bře 2010 16:33

DJ Clubco píše:tak tenhle problém mi pomohl vyřešit muj mistr odborného výcviku na střední :D udělal jsem si káble co šly z ntb do mixu a na straně u PC jsem do 3.5 jacka dal do cesty stínění (asi každej ví, nemusim rozepisovat :D ) tušim že 25OR odpor a bylo po bručení 8)

250R? To mohlo krute ponicit signal... Meril si to?
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

DJ Clubco

Příspěvek od DJ Clubco » 01 bře 2010 17:25

pravda, pravda, stačilo to tenkrát na přesvěžové hraní :D nic méně mě to nedalo a zašmátral jsem v knihovně. Našel jsem knížku: Praxe zvukové techniky, je celé o ozvučování, mikrofony, mix pulty a tak. Našel jsem to tu také. Je tu napsáno 270R. Budu kousek citovat:

... toto řešení se nabízí při výrobě vlastních odzeměných vodičů. Jedná se o speciálně zapojený kabel, kde je v serii se stíněním na jednom konci kabelu zapojený odpor, který může být vestavěn přímo v Jacku...

Asi by to stálo za to zkusit postavit kabel a měřit. Myslím že by to byla nejlevnější a nejjednodušší varianta 8)

DJ Whitelight

Re: RE

Příspěvek od DJ Whitelight » 10 čer 2010 00:15

ahoj, taky mam tento problem, a nechapu ten princip, nevyznam se v elektrine vubec, a pres ty kabliky vyrobene doma mi to nejde resp. nevim jak to mam udelat. pomohlo by mi neco z tohoto?

http://www.tme.eu/sk/katalog/profesiona ... D100509%26

1Rozy6

Příspěvek od 1Rozy6 » 10 čer 2010 09:11

Lidi koupil jsem si http://www.musiccenter.cz/ART-DTI/Elimi ... y/:3:27392 na tento problém, ale jaksi mi to nepomohlo, šum či brum to spíš zesílí ale je to asi tím, že nevím kam to mám přesně dát. Moje zapojení: Notebook-NI audio8-mix, mix gramce, mix-aktivní repro, dal sem to tesne pred vystup tedy mix-ART DI-aktivní repro a nic brum to zesílilo :D taky jsem otočil ART DI jestli není obráceně ale nic. Nemáte s takvýmto typem zařízení někdo zkušenost díkec?

http://www.musiccenter.cz/ART-DTI/Elimi ... y/:3:27392
SA12X,innoFADER,Numark TT500,M44-7,Traktor Scratch,Axiom 25,AV40.

Odpovědět