Numark NS6

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Odpovědět
electroSHOCK

Numark NS6

Příspěvek od electroSHOCK » 06 dub 2011 18:33

Ahojte,zaujimali by ma nejake osobne skusenosti s tymto kontrolerom.predava sa uz od minuleho tyzdna,tak ho uz hadam niekdo ma aj doma :wink: .Neviem sa rozhodnut medzi nim a DDJ-T1,kedze ma traktor pro.k NS6 ho budem musiet dokupit(ak sa pren rozhodnem)serato itch mi je uz na pohlad nesympaticky :D .a ak sa nemylim podporuje len 2 decky.preto mi nie je jasne,ako by fungovalo nahravanie trackov keby dam do NS6 traktor.vo vrchnej casti ma totiz len dve tlacidla-LOAD A a LOAD B.DDJ-T1 ma 4,cize LOAD A,B,C,D.
Inak ma celkom prekvapilo ze je drahsi ako DDJ-T1.sice len o 9eur,ale aj tak.zeby serato itch tak predrazoval kontrolery?aj rozdiel medzi DDJ-T1 a DDJ-S1 je dost kruty.pochybujem ze XLR vstupy a funkcia Talk-over na mikrofon co ma S1 stoja za tych 179eur,co je drahsi oproti T1.
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II

konszpic

Re: Numark NS6

Příspěvek od konszpic » 06 dub 2011 18:46

CO ti na to říct - vem to co se ti zamlouvá víc, já pokud bych váhal mezi těmi co píšeš tak beru hned Pio T1. Pro mě ten kontrolér má vše co potřebuju a případné vychytávky pujdou namapovat bezproblému.
Snad jen výhoda u té NS6ky jsou vstupy, ale to musíš rozhodnout sám zda to využiješ nebo ne, asi hledáš něco s velkým jogem a pitch faderem.
To je jen narychlo shrnutí určitě tam bude víc těch rozdílů ale já bych byl pro Pio - byl by pro mě lepší prostě :-)

electroSHOCK

Příspěvek od electroSHOCK » 08 dub 2011 00:09

praveze je to u mna tak 50/50.o DDJ-T1 je na nete kopec info a videi,ale o NS6 zatial nic moc.asi si pockam na nejake nazory od majitelov.inak NS6 ma este jednu velku vyhodu a to mixpult pouzitelny aj bez PC.

konszpic

Příspěvek od konszpic » 08 dub 2011 11:13

Použití jako samostatný pult to jsem myslel těmi vstupy, výhoda třeba i v tom odposlechovém výstupu, který pioneer postrádá - tam asi nejvíc na rozhodování bude mít vliv tvůj vkus a styl hraní, popř. SW, ale určitě jsi vybíráš mezi dobrýma kouskama.

teddy010

Příspěvek od teddy010 » 24 črc 2011 19:58

nejaké nové skúsenosti má niekto ? :)
Numark Total Control, Midi Fighter, Novation Launchpad

EVO

Příspěvek od EVO » 06 srp 2011 15:02

Mě by celkem zajímalo, jak je na tom s kvalitou korekcí, faderů, crossu atd. Nemyslím zvukovou kvalitu, ale co se týče výdrže. Jestli na tom bude stejně jak ostatní Numark produkty, tj. spíš low quality, nebo jestli konečně stvořili něco, co pár let vydrží. Viděl jsem, že Numark stvořil celkem solidně vypadající produkt X 7 - což má bejt kvalitní mixák, osazenej "premium" faderama, crossem atd, ale právě pochybuju (už podle ceny), že na tom bude NS 6 podobně :P :sad2:

sqadra

Příspěvek od sqadra » 06 srp 2011 20:44

myslím celkem hodně užitečné k tomuhle dotazu:
http://www.djtechtools.com/2011/07/31/n ... s6-review/

ve zkratce: na serato itch super, na traktor napikaču:-)
Hudba: soundcloud.com/sqadra
Fotoreporty: sqadra.rajce.idnes.cz

electroSHOCK

Příspěvek od electroSHOCK » 07 srp 2011 00:22

EVO píše:Mě by celkem zajímalo, jak je na tom s kvalitou korekcí, faderů, crossu atd. Nemyslím zvukovou kvalitu, ale co se týče výdrže. Jestli na tom bude stejně jak ostatní Numark produkty, tj. spíš low quality, nebo jestli konečně stvořili něco, co pár let vydrží. Viděl jsem, že Numark stvořil celkem solidně vypadající produkt X 7 - což má bejt kvalitní mixák, osazenej "premium" faderama, crossem atd, ale právě pochybuju (už podle ceny), že na tom bude NS 6 podobně :P :sad2:
Taketo veci sa preveria casom.Nedavno som predaval 3 rocne Numarky TT-500 a slapali cely cas bez problemov,takze aspon ja neradim Numark medzi" low quality".Rozdiel v cene medzi NS7 a NS6,bude v prvom rade v motorizovanych tanieroch NS7,takze podla toho sa kvalita NS6 posudzovat neda.Inak NS6 uz mam objednany,tak hadam buduci vikend napisem nejake info s testovania.

sqadra

Příspěvek od sqadra » 07 srp 2011 09:50

Podle té recenze, na kterou jsem odkazoval výše, působí fadery a knoby i celá konstrukce NS6 velmi solidním dojmem, dokonce lepším než Traktor S4. Co naopak hodně krituzuje je, jak funguje s Traktorem, protože to je přes MIDI mód, kdy třeba jogy mají výrazně horší rozlišení než nativní HID mód, v kterym funguje se Seratem a naprosto výborně, kde jogy fungují precizně. V tomhle případě se jedná o 4 deck verzi serata Itch a celý design kontroleru je na něj přímo stavěný. Jestli skousneš to Serato, tak sis vybral dobře, jestli trváš na Traktoru, možná využiješ možnosti ho do 14-ti dnů poslat zpátky:-)

shrnutí z té recenze je celkem výstiřný:
DOBRÉ
Robustní a dobře stavěný: Jedná se o profesionální konzoli.
Design je pevně vázán na 4 deck verzi Serata Itch.
Dobře rozložené části mixeru.
Velká jog kola jsou snadno použitelná.
Jednoduché pochopitelné rozvržení.
ŠPATNÉ
Špatné Traktor mapování.
Příliš velký, aby byl přenosný v batohu.
electroSHOCK píše:
EVO píše:Mě by celkem zajímalo, jak je na tom s kvalitou korekcí, faderů, crossu atd. Nemyslím zvukovou kvalitu, ale co se týče výdrže. Jestli na tom bude stejně jak ostatní Numark produkty, tj. spíš low quality, nebo jestli konečně stvořili něco, co pár let vydrží. Viděl jsem, že Numark stvořil celkem solidně vypadající produkt X 7 - což má bejt kvalitní mixák, osazenej "premium" faderama, crossem atd, ale právě pochybuju (už podle ceny), že na tom bude NS 6 podobně :P :sad2:
Taketo veci sa preveria casom.Nedavno som predaval 3 rocne Numarky TT-500 a slapali cely cas bez problemov,takze aspon ja neradim Numark medzi" low quality".Rozdiel v cene medzi NS7 a NS6,bude v prvom rade v motorizovanych tanieroch NS7,takze podla toho sa kvalita NS6 posudzovat neda.Inak NS6 uz mam objednany,tak hadam buduci vikend napisem nejake info s testovania.

honcka

Příspěvek od honcka » 07 srp 2011 12:52

ja jsem myslel, ze kdyz si nekdo kupuje HW se serato certifikaci, tak si to kupuje kvuli seratu, ze to v ty cene celkem dost velky %, kdyz chce nekdo hrat z traktora, tak si nebude platit serato liecenci
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS

Azu

Příspěvek od Azu » 07 srp 2011 17:33

Bohužel Aen Golden již delší dobu není zcela objektivní, což je dáno tím, že mu firmy platí za to aby napsal recenze na produkty, které mu dodají, jenže to se mu pak kříží s produkty firem, které jej platí více a se kterými více spolupracuje, takže to pak podle toho dopadá jako třeba v tomto případ kdy už není skoro co vytknout, tak začne stavět výhrady k tomu, že to nefunguje s Traktorem. Obdobný krok zvolil v případě recenze na Reloop kdy si nastavil citlivost na maximum a ukazoval jak jog kola reagují když dá ruku jen nad ně. A tak je to stále s něčím.
Kvalita je stejná jako u NS7 + NDX800, což jsou produkty které jsou již nějaký čas na trhu, takže lze vycházet z dlouhodobého užívání právě těchto produktů.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

sqadra

Příspěvek od sqadra » 07 srp 2011 21:08

No zase tak daleko do pozadí jeho vztahů s výrobcema nevidím a celkem by mě zajímalo jak jsi na to přišel Ty? Já mám doma jeho modifikovanej VCI100SE, za což jeho znalosti problematiky kontrolerů hodně uznávám a jeho recenze považuju za celkem objektivní, například S4 přímo prodává v DJTT e-shopu a taky k němu měl výhrady. Každopádně možné to je, že se NS6 dá vytknout víc než jen špatnou kompatibilitu s traktorem, což je u přístoje vyloženě orientovanýho na serato trochu irelevantní, ale co se týká dotazu autora tématu je to poznámka docela na místě, taky bych si nekoupil třeba S4, abych na něm chtěl provozovat serato nebo VCI300, abych na něm chtěl provozovat traktor, rozumíme si ne?
Azu píše:Bohužel Aen Golden již delší dobu není zcela objektivní, což je dáno tím, že mu firmy platí za to aby napsal recenze na produkty, které mu dodají, jenže to se mu pak kříží s produkty firem, které jej platí více a se kterými více spolupracuje, takže to pak podle toho dopadá jako třeba v tomto případ kdy už není skoro co vytknout, tak začne stavět výhrady k tomu, že to nefunguje s Traktorem. Obdobný krok zvolil v případě recenze na Reloop kdy si nastavil citlivost na maximum a ukazoval jak jog kola reagují když dá ruku jen nad ně. A tak je to stále s něčím.
Kvalita je stejná jako u NS7 + NDX800, což jsou produkty které jsou již nějaký čas na trhu, takže lze vycházet z dlouhodobého užívání právě těchto produktů.

Azu

Příspěvek od Azu » 08 srp 2011 01:37

sqadra píše:No zase tak daleko do pozadí jeho vztahů s výrobcema nevidím a celkem by mě zajímalo jak jsi na to přišel Ty?
Mam informace přímo od některých z firem
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

EVO

Příspěvek od EVO » 22 říj 2011 13:49

Zajímala by mě jedna věc, co se týče části mixáku. Na NS6 vidím nad faderama přepínače, které přepínají vstup line(phono) a PC. V případě, že bych zvolil vstup z PC (tj. usb připojení), budou se fadery a korekce chovat JAK? Pojede to jako externí mixák, nebo se to přepne do midi režimu a bude to tak ovládat funkce které si namapuju, tj. např. interní mixák nějakého softwaru?
Důvodem proč se ptám, může být připojení této midi konzole např. na Virtual DJ, který má interní korekce otřesné :wink2:

Odpovědět