Nastavenie VDJ pre mini notebook

Diskuze o DVS produktech a DJ MIDI kontrolerech.
Azu

Re: Nastavenie VDJ pre mini notebook

Příspěvek od Azu » 10 črc 2009 14:25

Na můj vkus je to všechno moc maličkatý, jako optimální mně přijdou notebooky s 12" displejem nebo ještě snad 10" nejlépe ale v poměru 4:3 a rozlišením 1024x 768 a plnohodnotným procesorem AMD X2 nebo Intel Core2Duo. Nevidim jedinej rozumnej důvod proč chtít zrovna tyhle pidi booky, krom toho že je to jen moderní výstřelek. Cenový rozdíl není pak už nijak extra veliký a dlouhá výdrž baterek mně je pro hraní úplně k ničemu, stejně tak rozdíl hmotnosti několik gramů není vůbec rozhodující, hlavní je aby na to člověk pořádně viděl při hraní a nemusel si na to brát lupu.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 10 črc 2009 14:53

ten waio od sony bude mít úhlopříčku 8" což je vážně málo a navíc s poměrem stran 16:9 což na traktora vážně není.
já si ečko koupil na cestování do prahy za přítelkyní abych se ve vlaku nenudil a pustil si nějaký ten filmek nebo pobrouzdat djforum :biggrin2: ale jak to tak poslední dobou sleduju tak ečko asi na hraní vyměním za svůj stolní notebook - stařičký aspire 3102. taky má 1.6ghz procesor a nějaké to giga ramek disk je dostačující a navíc je to 15" a rozlišení 1024x768 je na traktora nebo vdjje nejpoužitelnější..
přemýšlím že si k vánocům nadělím plnohodnotný kompl na doma nebo nějaký ten mini co se pověsí dozadu za 22" monitor - na surfování a občasnou hru to bude uplně sqělé.
taky uvažuju o aceru Timeline ty 14" notebooky vypadají dobře a až budou k dispozici s w7 tak budou hoodně lákavé :wink2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25

Ludek

Příspěvek od Ludek » 13 črc 2009 03:53

hoolifan píše: ....už i z důvodu podpory VDJje a XP5ek. vývojáci v automixu mě nehorázně nasrali a tak přemýšlím o prodeji vdjje a přechodu na traktora..

Já bych s tím přechodem na Traktor ještě počkal. Věřím, že v další verzi VDJ už budou ty XP5 fungovat zase bezchybně jako dřív. Koupil jsi si VDJ 5.2.1 a tam to vše přeci funguje jak má, ne? Verzi 6 jsi dostal vlastně od Atomixu zadarmo, stejně jako všechny budoucí verze, takže bych na ně tolik nenadával. Jak se říká "darovanému koni na zuby nehleď" :) To že ve verzi 6.01 není všechno stoprocentní ještě neznamená, že musíme VDJ hned zatracovat. I já sám pořád zatím jedu na 5.2.1. i když bych s mým XP10 žádný problém u 6.01 neměl. I tobě jsem doporučoval XP10 jako ideální kontroler pro VDJ.
Ta nová verze má pár novinek, které mě lákají, vypadá podle mých testů stabilní, takže na ni asi stejně brzo přejdu. A už se těším na VDJ 6.2, 6.3, 7 atd.... 8)

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 13 črc 2009 07:11

v sobotu sem hrál z Traktoru 3 LE a světe div se on mi normálně během hraní spadnul :shock: takže ten přechod zase musím přehodnotit.. navíc mi během toho večera VDJ přestal odpovídat na midiinstrukce - nefungovala mi tlačítka na výběr songu (nebo spíš fungovala jak se jim chtělo) nefungoval pitch (až nad ránem se rozjel jen pravý pitch) prostě i tak to byl večer který by člověk raděj zůstal doma a ne někde tahal krámy a pak zjistil že mu to tak nějak nefunguje jak má.. ale co se osvědčilo tak byla 32gb karta (aspoň něco :biggrin2: ) fungovala stoprocentě a to sem většinu času hrál věci uložené na ní.. no nic ještě tento týden pošteluju vdjje a zůstanu prozatím u něj.. traktora si nechám jen jako poslední možnou záložní možnost..
jinak co se týče XP5ek a VDJje 5.2.1 tak sem s nima neskutečně spokojený - je to nehorázně lepší než Total Control a ty problémy co sem měl v sobotu byly způsobené přenastavováním ovládacího softu pro XP kontroléry z VDJje na traktora..
Co se 6tky týká tak věřím, že bude dobrá jen mi dcl vadí její náročnost na procesor - budu nucen koupit asi nový book místo Ečka protože ono to chudák nějak tu šestku nezvládá :sad2: i tak je ten display dcl malý a po 5ti pivech na něm jsou ty informace nějaké rozmazané :biggrin2:

M@to

Příspěvek od M@to » 14 črc 2009 10:58

hoolifan: ked budes sa hrat s nastavenim ovladacieho softu xp5 tak si vzdy mozes predtym ulozit funkcne nastavenie a az potom experimentovat a potom v pripade potreby vratenia sa k starym nastaveniam to staci loadnut :wink: predisiel by si problemom s funkcnostou v spolupraci s VDJ :)

lwq

Příspěvek od lwq » 17 črc 2009 21:27

... tak nevim i zda i tu plati : Kdo si hraje nezlobi ... Setup se musi poradne odladit a pak teprve hrat, nikdy to nemenit za pochodu.

Ja od te doby co sem necha VDJ svemu osudu a presel na Traktor, tak sem (musim poradne zaklepat) nemel jediny problem s kousanim, zvukem, nereagovanim ...
Kamos co ma konzoli od Reloopa zkousel i to, co se stane, kdyz za hrani odpoji konzoli - Traktor se zastavi a ceka, nze bude konzole zpet v systemu - staci ji pripojit a sam zacne hrat tam kde prestal, kdyz se odpojila. Zkousel sem to i sXP5tkama, skoda, ze sem tehda neudelal nejaky to video treba :wink2:

BTW: PLS NO FLAME :lol:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro

hoolifan

Příspěvek od hoolifan » 17 črc 2009 22:48

mě docela zarazilo, že mi traktor spadnul a tak sem experimentování s traktorem prozatím nechal.
problémy s nereagujícíma pitch faderama a tlačítkama (na xp5kách) jsou odstraněny - přeinstaloval sem Virtual DJje i tu utilitku od eks pro nastavování chování kontrolerů.. ještě si trošku přemapuju kontrolery (talčítkům natavím jiné funkce tak aby mě víc vyhovovali) a nechám je tak jak jsou v použití s VDJ 5.2.1.
a kdo si hraje nezlobí tady v tomto případě vážně neplatí a vymstilo se mi to :oops: ale chybami se člověk učí :biggrin2:

Odpovědět