Diskriminace na zaklade techniky

Dotazy týkající se více druhů techniky
Odpovědět
Azu

Re: Diskriminace na zaklade techniky

Příspěvek od Azu » 09 pro 2011 13:21

Kamarád hraje z gramců + Final Scratch, protože se mu naopak několikrát stalo, že mu řekli pokud nehraje z gramců tak nemají zájem a to hraje takovou tu běžnou komerci (club house, elektro)
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky

PVD

Příspěvek od PVD » 09 pro 2011 13:41

Vsechno spatne :!: Staci mit ty spravne kamose a pak vam staci jen notas s VDJ + myska + sluchatka Koss UR20 (technika na DJing naprosto nevhodna) a dostanete se az do televize:
http://www.youtube.com/watch?v=i4fXeqIX ... re=related

DarkJober

Příspěvek od DarkJober » 09 pro 2011 13:53

Co si myslíte o konzoli Novation twitch, když ji uvidíte? Nemohu si ji vynachválit, zvuk z toho jde podle mne dobrý (ale to je můj názor, určitě existuje spoustu dalších konzolí, ze kterých leze lepší zvuk), srovnatelný s S4.
Novation Twitch + Serato Itch + MacbookPro 13.3 2010 Late

piatro

Příspěvek od piatro » 09 pro 2011 15:02

PVD - stále je to lepšie ako Djane Patricie, škoda že to video vymazali z youtube,ale ten kto to počul,vie o čom hovorím. :lol:

DarkJober - mne sa twitch celkom pozdáva,v podstate na konzole každý používa sync,takže jog je tam už zbytočný. mne osobne sa najviac páči funkcia slice, dúfam,že v skorej budúcnosti ju dajú aj do scratch live-u :)
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7

DarkJober

Příspěvek od DarkJober » 09 pro 2011 16:17

piatro píše:mne sa twitch celkom pozdáva,v podstate na konzole každý používa sync,takže jog je tam už zbytočný. mne osobne sa najviac páči funkcia slice, dúfam,že v skorej budúcnosti ju dajú aj do scratch live-u :)
Zase bych vytkl :), SYNC NEPOUŽÍVÁM a slice je super :-) + využívám hodně cue
Novation Twitch + Serato Itch + MacbookPro 13.3 2010 Late

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 09 pro 2011 20:39

nema.dj píše:Diskriminacia nie je len medzi kozolistami......vela prevadzkarov robi rozdiely aj medzi CD DJ's.....nemas Pioneer?....co to mas za playere a mix?...Denon?....to nepoznam.....tak radsej zobere chalana co ma s 2x CDJ100 + nejake VMX od Behringeru
To snad zase ne, ne? :-). Denon neznám... tomu se mi moc nechce věřit.

Na stranu druhou. Musim se zcela narovinu přiznat, že jsem nikdy neslyšel zahrát žádného DJ s lepším Denonem (CD playerem) fakt dobře (paradoxně s nižšíma řadama i jo). Před týdnem jsme se o tom zrovna bavili s jedním majitelem klubu a říkal, že si nemůže pomoct, ale že Denon asi přitahuje divné lidi. Že mu je víceméně jedno, kdo s čím přijede, ale že vždycky když přijede někdo s digitálním točícím talířem tak je to průměr nebo rovnou trága.

A jako víceméně musim snad i souhlasit. Za času, kdy jsem používal DN-S3500 jsem si udělal spoustu Denoňáckech kamarádů, ale když to vezmu reálně... tak většina z nich jsou spíš takový "teoretici" co furt něco testujou, vymejšlej, přesně vědí jakou funkci kde potřebují a k čemu je nepostradatelná... ale moc toho nenahrajou a když, tak to neni na slavobránu.

Nicméně moc rád si poslechnu nějakej šťavnatej set nějakého Denonáře s S3700+ mašinou. Jestli máte někdo nějakej netovej tip tak prosím o poslání.

Tak možná, že to nějací promotéři fakt berou vůči Denonu až takhle extrémisticky. Těžko říct...

nema.dj

Příspěvek od nema.dj » 09 pro 2011 22:18

nemyslel som to doslovne, ze Denonaci su diskriminovany....bolo to obrazne....no viem o situacii, ked chalan dostal miesto lebo mal Pioneer playere (CDJ100), no podla promotera, to pouzivaju profici....ostatni nech skusaju stastie inde
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II

stereoman

Příspěvek od stereoman » 09 pro 2011 22:20

atlon píše:treba si uvedomit jednu vec : DVS a midi kontrolery sa tlacia dopredu, je len otazkou casu , kedy to bude samozrejmostou ze sa bude na akcie chystat : playere/gramce , mix a miesto na konzolu !!!
vyvoj proste nezastavis a promotery si to BUDU MUSIET UVEDOMIT !!!
Spise si myslim, ze v dalsi x-te generaci produktu Pio vznikne propojenim playeru a jejich mixu kompaktni celek - neco jako konzole a bude se hrat z toho (ono to jde jiz dnes, ale neni to moc privetive). Pripadne playery pokroci tak daleko, ze se vyrovnaji soucasnym softum.

Bude tedy jedna hlavni a "standardni" technika a na te se bude hrat. Pro Pio bude vzdy lepsi prodat 3 produkty namisto 1 (konzole) a tak si myslim, ze se pujde touto cestou. Pochybuji, ze Pio dovoli, aby se stala standardem jina technika nez jejich (marketing a $$ zapracuji). Ti bez jmena a Pio techniky budou opet na druhe koleji.

Historie se stale opakuje...

Azu

Příspěvek od Azu » 09 pro 2011 22:47

Já mam poslední dobou pocit, že vznikne brzy opravdu něco nového jak píše stereoman, něco co nebude k hraní vyžadovat počítačový dj software, ale počítač bude jen jako zdroj muziky. Výrobci midi kontrolérů jsou v tuto chvíli v trochu slepé uličce za což může nedostatek kvalitního software, který je 100% funkční. Prodejci mají poslední měsíce těžkou hlavu z toho jak se na ně stále zákazníci obrací, že jim kontroléry nefungují a vracejí je. U levných kontrolérů tento jev není až takový, ale v profi kategorii je to již hodně znatelný problém.

Dnes bych si dokázal představit jako velmi dobrý prodejní artikl nějakou krabičku s LAN připojením k notebooku a z této krabičky 4 portový USB HUB ze kterého natahám USB kabílky do jednotlivých playerů.
Do budoucna se jeví jako ideální koncept, který zvolil Pioneer u DJM2000 + CDJ2000, dát do mixu LAN HUB a připojovat playery a počítače přes něj. Kdyby své playery vybavili LAN portem i ostatní výrobci CD playerů, bylo by hned veseleji. Do budoucna vidím odklon od klasického DJ software jak je známe

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 09 pro 2011 23:59

Tak ono CDJ/DJM 2000 ale víceméně přesně to samé už je dneska. Zkusil jsem a už bych nikdy nemohl jinak. Má to všechny výhody "MIDI" i "CDJ" řešení a žádné nevýhody. Člověk připojí PC, může na něm vyhledávat a posílat si tracky do playerů... ale taky ho může odpojit a nepoužít.

A hlavně neni vázanej na žádnej SW (který stojí pod operačním systémem a přistupuje ke změti driverů), který si často dělá co chce a celej mix je konečně nechanej čistě na DJ. Neumim si představit lepší koncept PRO zařízení. Vážně, nic lepšího mě ani nenapadá.

A klasické MIDI konzole určitě časem nahradí nějaké "snad alone", jako je Wacom Nextbeat... ceny HW komponent jdou rok od roku dolu a brzy to bude v ceně konzole zanedbatelnej peníz.

Že by ale s něčím takovým přicházel Pioneer... tomu v dohledné době nevěřim. Současný CDJ 2000 systém s Link je naprosto nepřekonatelnej. Spíš si myslim, že se vyplní rumor, který jsem tu před pár dny psal v jiném vlákně.

Link přijde do kompletně celé řady CDJ i lowend modelů. A čtečky karet a USB pak do mixáků. Tím si bude muset DJ koupit celý set i s pultem. Levné modely se budou lišit ovládáním, výbavou a vstupama (levné playery už možná nebudou mít ani CD mechaniky). CDJ 2000 klidně může zůstat tam kde je... vůbec ho to neohrozí.

Tohle řešení by nebylo nic nového, bylo by to pro Pio levné a logické. A přitom geniálně funkční a naprosto devastující konkurenci... pokud teda nezasáhne nějaká autorita, která Pioneeru nařídí umožnit ostatním používat Link specifikaci. Ale na to je DJing moc malej segment, takže asi dost těžko.

stereoman

Příspěvek od stereoman » 10 pro 2011 11:29

Uz jsem celkem moc vzdaleni od tematu diskriminace. Pro diskutovani ohledne budoucnosti DJ techniky jsem zalozil nove tema zde:
./viewtopic.php?f=37&t=7117#p51833

V topicu diskriminace se prosim jiz venujme pouze diskriminaci

atlon

Příspěvek od atlon » 10 pro 2011 11:49

piatro píše:PVD - stále je to lepšie ako Djane Patricie, škoda že to video vymazali z youtube,ale ten kto to počul,vie o čom hovorím. :lol:

DarkJober - mne sa twitch celkom pozdáva,v podstate na konzole každý používa sync,takže jog je tam už zbytočný. mne osobne sa najviac páči funkcia slice, dúfam,že v skorej budúcnosti ju dajú aj do scratch live-u :)
vid priklad diskriminacie !!! preco si niekto mysli ze ked mam konzolu automaticky pouzivam SYNC???

stereoman

Příspěvek od stereoman » 10 pro 2011 12:08

Patricia:
Zadnou Patricii neznam, co se v tom videu delo?

Zadny JOG:
Kdyby jsi problematice rozumel trosku vice, tak by jsi takovou blbost nikdy nevypustil z ust. Hrat bez jogu je neco jako ridit auto bez volantu (ridit se muze treba pakama, co ma pasova stavebni technika, ale nikdy to nebude ono). To ze ty pouzivas sync a obejdes se bez jogu je jedna vec, ale takovych lidi jako jsi ty je minimum. Zkus o problematice vice premyslet, nez neco vypustis ven.

Azu

Příspěvek od Azu » 10 pro 2011 12:57

Já používám sync a vůbec se za to nestydím, ale jog kola prostě potřebuju, protože potřebuju přesně nastavit beat od kterého začínám a to bez kolečka prostě nedokážu vyřešit.

Majky_mike

Příspěvek od Majky_mike » 10 pro 2011 13:21

Já osobně považuju debatu, zda používat na konzoli sync, za úplně nesmyslnou...

To tlačítko tam přece je od toho, aby se mačkalo. Nechápu, proč si kupovat techniku a pak nevyužívat jejích možností. Abych si něco dokázal? Abych dokázal něco někomu jinému?

Kromě toho srovnávat tempo na většině konzolí (co jsem mohl alespoň vyzkoušet) ručně, je docela opruz. Pitch nepřesnej, jogy (proti TOP CDčkům) mizerné... všechno jede skrze nějaký SW engine, kde člověk přesně neví, co ovládá. Kravina.

Jestli chce DJ s MIDI konzolí někam posouvat svojí práci, tak by měl spíš využívat jejích možností. Hrát z více decků, používat samply a já nevim co ještě... což ten set třeba někam posune. Ale z nějakého prazvláštního důvodu nepoužívat její základní části...

To je stejné, jako kdybych na CDJ 2000 nesměl používat třeba loop nebo CUE, protože na gramcích to taky neni. Debata ohledně BPM syncu mi už dneska přijde jako klišé (a to tady nepíšu jako její uživatel... vživotě jsem zařízení s aktivní synchronizací nepoužíval, možná teď občas na Wacom Nextbeat, ale to neníé aktivní sync ale jen srovnání pitch dle BPM detekce).

Odpovědět