Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zpravy TV Nova reportaz o razii na alkohol mladistvich

Zpravy TV Nova reportaz o razii na alkohol mladistvich

Příspěvekod Ninja » 15 lis 2008 22:26

videli jste zpravy? pri razii proti piti decek brala policie i cedecka :!:
Ninja

Re: Zpravy TV Nova reportaz o razii na alkohol mladistvich

Příspěvekod Azu » 15 lis 2008 23:10

A tak to má být. Doufám, že jak tam říkali že v podnicích s veřejnou produkcí budou provádět kontrolu i nadále, že tak skutečně budou činit a budou se tak dodržovat autorská práva. To hned přibude volných fleků na nové dje v podnicích :lol: Díky tomu může dojít k zvýšení ceny za hraní
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod djfelixus » 16 lis 2008 18:11

No, ať sáhne každý do svého svědomí, ale podle mě každý někdy zahrál něco nelegálně a řekl bych tak 70% DJů hraje nelegálně za večer vše, pokud to číslo není ovšem větší. :-)
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod Azu » 16 lis 2008 18:34

Se snižujícím se věkem dje, je to procentuelní číslo mnohem větší a v určitých věkových skupinách a hraní komerce se dá říct, že je to 99%. V okolí znám dost djů, kteří umí zahrát dobře, mají za sebou dost let zkušeností, věkově je jim kolem 40 i více a přesto, že nikde pravidelně nehrají, tak muziku stále poctivě nakupují, jak sami říkají pro případ, že by se doba změnila a začalo se djům platit normální peníze a i oni by tak našli na trhu opět uplatnění. Hrají sice pro zábavu, ale zároveň i je i přesto potřeba za to dostat něco zaplaceno, když majitel podniku za tu jejich hudební produkci si mastí kapsu. Troufám si říct, že velká část dnešní mládeže nikdy ani neviděla originální CD a nemají vůbec v sobě zakotveno, že něco jako muzika a filmy se také kupují a ne jen získávají přepalováním od kamarádů ze školy. Toto všechno přinesl až internet a cenová dostupnost vypalovaček, kdy chtěl každý být djem a tak mu stačilo vysmažit jen hromádku CD a začít se vtírat někam do podniků za 20% ceny, kterou tam djové normálně do té doby brali, protože oni neměli s tím v podstatě žádné náklady a i od té doby dost utrpěla kvalita hudebních produkcí, protože se stahuje kde co přijde pod ruku i sebevětší kraviny, které by si za peníze nekoupili.
Azu

Příspěvekod djfelixus » 16 lis 2008 20:05

Moc pěkně řečeno.

Nicméně co se týče legálního kupování CD, tak pokud jde o cenu, jsou originální CD dost předražena a proto většina pak volí variantu B.
Třeba peníze co dám já za vinyly, bych za CD nedal. Ale samozřejmě platí, že českej člověk chce mít nejlíp všechno zdarmo a pak to dopadá tak, jak píšeš. Tim pádem jde dolu úroveň hudby a to je podle mě to největší prů*er.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod Azu » 16 lis 2008 20:27

Promiň, ale říct, že jsou CD drahá (stejně tak vinyly) když vezmu, že za průměrný plat si jich člověk může koupit zhruba 35ks, co potom sme asi měli říkat my před pár lety kdy za běžný plat sme jich mohli koupit sotva 13ks a přesto sme CD naprosto bez keců kupovali a kupujeme a to raději ani nemluvim o tom, že dnešní mládež má oproti dřívější době neskutečně větší možnosti brigád. Kdyby i dnes museli tu muziku kupovat, tak by si rozmysleli za co ty peníze utratí a kupovali by jen to co jim přijde opravdu kvalitní a i to by hráli. A to raději ani nemluvim o dnešních možnostech nákupu muziky po internetu za opravdu směšné ceny.
Azu

Příspěvekod havlis » 16 lis 2008 21:27

Azu píše:Promiň, ale říct, že jsou CD drahá (stejně tak vinyly) když vezmu, že za průměrný plat si jich člověk může koupit zhruba 35ks, co potom sme asi měli říkat my před pár lety kdy za běžný plat sme jich mohli koupit sotva 13ks a přesto sme CD naprosto bez keců kupovali a kupujeme a to raději ani nemluvim o tom, že dnešní mládež má oproti dřívější době neskutečně větší možnosti brigád. Kdyby i dnes museli tu muziku kupovat, tak by si rozmysleli za co ty peníze utratí a kupovali by jen to co jim přijde opravdu kvalitní a i to by hráli. A to raději ani nemluvim o dnešních možnostech nákupu muziky po internetu za opravdu směšné ceny.

Jenomze s tim nakupovanim muziky z internetu je to taky tezke.. Kdyz si neco zaplatim a stahnu, a budu to nekde hrat a prijde razie, tak to stejne hraju nelegalne protoze to je vypalovany. Vsak uz se to tu na foru resilo. Uz nejakej ten patek hravam z prehravacu a priznam se ze jsem si hudbu taky nelegalne stahoval a zkousel jsem si tady doma a na par oslavicek (hral jsem zadara) z toho michat. Zacinam mit takovy mensi kseftiky a nerad bych aby taky na me neco takovyho prislo, tak zacinam hudbu kupovat, pac mi to za to vazne nestoji. Prave ze to je az moc jednoduche s tim stahovanim, proc budou vyhazovat prachy za neco, co muzou mit zadarmo stazene z internetu. Uz ani nevi, co to znamena za to zaplatit. Myslim si ze neresi, ze je to nelegalne. Ale ja ted resim dilema, pac nevim odkud brat kvalitni hudbu legalne. Hrozne spatne se to tady schani a s kupovanim ze zahranici zkusenosti nemam...
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Příspěvekod hoolifan » 16 lis 2008 23:20

sem hrál na začátku měsíce přišla kontrola na mladistvé v momentě byla diskotéka prázdná a za půl hodiny byli všichni lidi nazpět.. zrovna sem hrál a vedle přehrávačů sem měl položený kufřík s 30ti originálníma cdčkama které sem si poctivě vydražil na aukru( byť jde o starší vydání ale dá se z toho hrát) a z druhé strany přehrávačů sem měl položený book z kterého sem hrál a pan policajt stál přímo za mnou a hleděl mi pod ruce a ani se mě na nic nezeptal.. tak nevím.. jinak ten kufr si nosím vždy sebou ikdyž z něj nehraju
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod havlis » 17 lis 2008 08:40

hoolifan píše:sem hrál na začátku měsíce přišla kontrola na mladistvé v momentě byla diskotéka prázdná a za půl hodiny byli všichni lidi nazpět.. zrovna sem hrál a vedle přehrávačů sem měl položený kufřík s 30ti originálníma cdčkama které sem si poctivě vydražil na aukru( byť jde o starší vydání ale dá se z toho hrát) a z druhé strany přehrávačů sem měl položený book z kterého sem hrál a pan policajt stál přímo za mnou a hleděl mi pod ruce a ani se mě na nic nezeptal.. tak nevím.. jinak ten kufr si nosím vždy sebou ikdyž z něj nehraju

Ono to je lepsi nosit i treba starsi cedka originalni. Kdyby jsi tam mel jenom nelegal, tak jses asi jasnej ;)
havlis

Příspěvekod atlon » 17 lis 2008 13:41

presne ako bolo povedane, staci mat comp (notebook)so sebou kde mas stiahnute legalne veci z netu , cize legalne nadobudnute, KUPENE a nejaky soft k tomu ( samozrejme legalny :wink2: ) a mas vystarane. ja som si kupil Asus eeepc 901, mam 160 GB HDD externy a rozmyslam nad nejakym softom , aby to bolo vsetko tip top. :) a este k tomu haldu papierov (faktur za platbu ) a mam pokoj :wink2: :wink2:
atlon

Příspěvekod hoolifan » 17 lis 2008 16:42

ja mam taky eee sice 1000h ale ono je to v podstatě to samé k tomu mám 250GB externí disk a CUE LE s numark total controlerem sice pravda ne všechny věci co mám v booku jsou legální, to znamená že k nim mám někde originály ale taky ne všechny věci pouštím... kufr s originálkama mám dá se říct pro jistotu a klidnější svědomí :wink2:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod dj-johny4 » 17 lis 2008 17:30

...mě tak napadlo, že si moc nedokážu představit, že by na nějakej halovce kde hrajou "hvězdy" typu Tiesto a jim podobní.. tak že by tam přišel kontrolor a řek "dobrý den pane Vewest, ukažte doklady od koupi... "
:lol:
dj-johny4

Příspěvekod Denon » 17 lis 2008 19:55

Predpokladam, ze na takovych akcich se osa nejvic napakuje. Prece si nebude podrezavat vlastni vetev :wink: . Docela mozne je ze krom castky za verejnou produkci dostanou jeste nejakej ten uplatecek, aby se mel Petr Janda a jeho kamosi dobre :lol:
Denon

Příspěvekod Xakroo » 18 lis 2008 11:36

Já se vyloženě na kontrolu těším, až se buder dívat na ty dva time code vinyly a hromadu faktur, opravdu chci vydět ten výraz.
http://soundcloud.com/xakroo
www.melofobia.cz
Xakroo

Příspěvekod havlis » 18 lis 2008 11:50

Xakroo píše:Já se vyloženě na kontrolu těším, až se buder dívat na ty dva time code vinyly a hromadu faktur, opravdu chci vydět ten výraz.

No to me prave zajima... Myslis ze kdyz ma clovek u sebe legalne zakoupene mp3 kterych muze byt treba 1000, tak ze budou jako projizdet mp3jku po mp3jce??? Jeste by me kluci zajimalo, zda kdyz koupim mp3, zda ji muzu vypalit i jako audio CD a nemít z toho problemy? :surprised2: Vazne se mi ted z toho jezi chlupy
havlis

Další

Zpět na OSA a spol.