Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

zlegalizovani stazenych mp3

Re: zlegalizovani stazenych mp3

Příspěvekod ToLa » 05 dub 2010 17:19

A teď tu o karkulce...
Nikdo, mimo Policie ČR, a ta pouze za předpokladu, že tvoje jednání ohrožuje přímo někoho na místě (což hraní čehokoliv neni), jinak pouze se soudním příkazem, může zabavit tvoje věci...
To že přijde nekdo v saku z integramu a všechno ti zabaví, je prostě naprostá píčovina, stejně jako že někdo z OSY by chtěl něco podepisovat po DJi (pokud není DJ taky provozovatel) Poplatky za veřejnou produkci nemají s DJem nic společnýho. Takže buďto nás lakuješ, nebo si zapolěm dodat, že jsi pořadatel akce, nebo seš jen hloupej a podepíše každýmu cokoliv a svý věci rozdáváš pánum v kvádru na potkání :mrgreen:

Remixy můžeš dělat jen s povolením od jejich majitele, takže pokud nemáš ono úpovolení je jedno co na to OSA, protože ze zákona prostě nesměj vzniknout...
ToLa

Příspěvekod eXilim » 05 dub 2010 21:39

Jo byl sem pořadatel ;)
eXilim

Legalizace MP3

Příspěvekod stailey » 12 čer 2010 12:22

PŘESUNUTO

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Časem bych chtěl začít hrát jako DJ, bohužel mnoho nových či zremixovaných mp3ek nelze stáhnout legálně, nelze je nikde najít! :-(

Proto bych chtěl získat nějakou informaci od vzkušenějších, jak se s tímto problémem vypořádat.

Asi by třeba bylo možné platit určité poplatky OSE za to že si třeba stáhnu nelegálně nějakou tu MP3ku, třeba z nějakého neznámého blogu nebo někde náhodně na internetu, kterou si posléze vypálím na CD.

Prosím poraďte mi jak se s tímto vypořádat, abych s tím něměl později problémy. S těmi remixovanými MP3kami to je opravdu problém je vůbec někde najít ke koupení a někdy se koupit nikde nedají.. :-(

Děkuji
stailey

Příspěvekod DJ Skeleton » 27 črc 2010 19:55

Napadlo mě, když dnešní "nové" mašinky umí číst z USB, proč nehrat celý večer z FLASH? nebo nějakého externího HD? a přitom mít originalni nosiče v přehravači a když přijde OSA at ukažeš CD ze kterého ted hraješ, vytahneš origoš.... podle mě hloupost, aby ještě zkoumali co to je za CD teda co na tom CD je....HD nebo Flashku mit hezky schovanou v kufru pod přehravačem... Navíc slyšel jsem, že prý kontrola co chodí po diskotékach, je až z Prahy, takže pochybují, že nějaka OSA z Prahy pojede někam do dědiny... Navíc OSA chodí a kontroluje jenom jestli má dotyčný klub zaplacené poplatky za provozování veřejné produkce (diskotéky). Další zdroj říkal, že v poslední době kontroluje OSA DJe na Severní Moravě... Prý i nějaké pokuty rozdali...
DJ Skeleton

Příspěvekod ToLa » 27 črc 2010 20:01

Kdy pochopíte, že OSA nemůže vůbec nic kontrolovat, natož dávat pokuty :roll:
ToLa

Příspěvekod Dyron » 28 srp 2010 16:43

ToLa píše:Kdy pochopíte, že OSA nemůže vůbec nic kontrolovat, natož dávat pokuty :roll:

Jo? A jak si na tohle zase přišel?:-) OSA nemůže, ale chodí v doprovodu policie a ta už může!:-)
Dyron

Příspěvekod Majky_mike » 22 říj 2010 09:01

Vtipná debata... fakt :-).

Jen bych rád dodal, že za mnoho let v branži jsem se ještě s kontrolou požadující vidět média nikdy nesetkal (respektivě ano, ale poslal jsem jí do "prr...").

1. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by měl v ČR opravdu tu zkušenost, že by mu policí bylo něco zabaveno. Mockrát jsem slyšel... stalo se to známému, stalo se to známému známého... ale nikdy jsem to neslyšel od konkrétní osoby. První by tu byl asi Azu. V itálii je to třeba jiné kafe...

2. Kdyby to fakt došlo takhle daleko, policie by měla právo zabavit i DJ techniku, protože jejím prostřednictvím byl spáchán trestný čin.

3. Absolutně se směju představě, že by tohle mohlo být DJi přišito jako trestnej čin...

- jak psal Azu, škoda by musela být vyčíslena nad 5.000, což není snadné dokázat

- DJ může argumentovat, že hudba byla pro jeho osobní potřebu (musí mít ale alespoň nějaké originálky)... koneckonců, sluchátka a 2 přehrávače z principu umožňují přehrávat veřejnou produkci a zároveň poslouchat i hudbu pro svou potřebu. Když mohou poslouchat v práci hudbu sekretářky, proč nemohou DJové?

- ... a tohle je největší sranda. Neznalost zákona neomlouvá, ale nikdo po DJovi nemůže spravedlivě požadovat, aby byl znalec v oboru a dokázal rozlišit padělek od originálního média.

Pokud si CD koupíte v tržnici a má padělané veškeré ochranné znaky, jak ověříte jeho originalitu? Může pak na vás intergram pohlížet jako na člověka, který používal nelegálně pořízenou hudbu k veřejné produkci? Asi těžko, že? Je tam jasná subjektivní složka, protože vy jste spravedlivě nemohli vědět, že se jedná o falzum a jednali jste v dobré víře.

A teď se nám to teprve zamotává u digitálních formátů, které žádné ochranné znaky mít nutně nemusí. Tam je to teprve legrace...

... co když jste si hudbu zakoupili u nějakéhu online obchodu se sídlem v nějaké banánové zemi, který měl na svých stránkách uvedeno, že je smluvním partnerem OSA a dalších organizací. Opravdu jste povinováni tuto informaci ověřovat v ČR (tak jako jste povinováni ověřovat originalitu před nákupem každého nosiče návštěvou poboček v ČR a jejich vyzvání k návštěvě tržnice než nakoupíte?)?

A co když ten obchod už v době kontroly neexistuje? A máte jen neplatné doklady. Kdo dokáže, že to nebylo opravdu v dobré víře?

A nemusíme ani do takových krajností, v hospodě Vám to mohl prodat Franta Mazák a vystavit kupní smlouvu...

Tohle prostě není úmyslný trestní čin. Pokud by soudce hledal i objektivní odpovědnost, může to být nějaká drobnost z nedbalosti, ale nic, za co by jste dostali desetitísícovou pokutu a byla vám zabavena technika.

Jen prostě nesmíte být pokálení až za ušima a musíte se o svá práva starat...

Ale stejně je to bezpředmětná diskuze. Tohle žádnou organizaci vůbec nezajímá, ty zajímá zaplacení poplatků. Plaťte je a oni vás nechají na pokoji... mají svejch starostí dost na to, aby z nich někdo vymejšlel kraviny (ze kterejech stejně nic nekápne) s nejistým výsledkem.
Majky_mike

Příspěvekod Majky_mike » 22 říj 2010 09:09

Jen ještě dodávám, že v tomhle případě je důlazní přemeno na straně žalobce... on musí dokázat, že Vy... a nikoliv vy, že vy ne.

- kdyby k tomu došlo, požaduj elektronický záznam, který prokazuje jaké tracky si hrál. Když ho mít fakt budou (a bude ze strany OSA), zažaluj je pro porušení Tvých autorských práv :-) (do klubu umísti malou cedulku, že jako autor mixu zakazuješ jeho pořizování a rozmnožování).

- tvrď, že u některých tracků máš svolení autora a požaduj, ať je celý Tvůj list ověřen, zda svolení opravdu nemáš (hehe... ale tenhle bod neprojde, nicméně je ten požadavek nasere :-).

- chtěj, ať Ti všechno prokážou... nemohou
Majky_mike

Příspěvekod DJ_Lukas » 29 říj 2010 12:27

Tak podle toho co tu čtu bych mohl být třeba i vklidu ikdyž nejsem. Mě vždycky všichni starši Dj's říkali, že když na mě přijde osa, ať se snima nehádám a neházim machry s nějakýma zákonama o kterých vím stejně prd a radši sklopim uši a dělám jak je mi to líto, že to většinou vyřešej domluvou nebo tak. Zažij jsem nějakýho kontrolora jen jednou. Ten si byl ale u provozovatele zkontrolovat zaplacení produkce a takový věci.. provozák věděl že hraju v vyáplených CD a zrovna když sjem seděl u baru kemě přiběhl a řekl ať něchodím za ten pultík (bylo před začátkem) že tam je kontrolor, že kdyžtak řekne že Dj tady byl a že někam odešel abych neměl průser. Kontrola zaplacení poplatku byla v pohodě podepsali protokol o kontrole a pak ten týpek šel ktomu pultu (na ze něj ale před něj) podíval se tam .. teď viděl ty mé všude poházené vypálené CD, usmál se a šel pryč a už se tam nikdy neukázal. Toť moje jediná zkušenost s osou, doufám, že jiná ani nebude.
DJ_Lukas

Příspěvekod havlis » 26 lis 2011 23:30

Tak co mi povíte k tomuhle pánové? :) Sice je to starší článek, ale mně přišel hodně zajímavý už jenom tím, že se to úplně liší od těch vašich názorů a příhod co jste tu pronášeli.. :)

http://benesovsky.denik.cz/zlociny-a-so ... g.facebook
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Příspěvekod djfelixus » 28 lis 2011 08:26

Chlapec měl smůlu, že byl někomu trnem v oku. Tyhle věci se dějou jen na udání, protože je třeba, aby Policie, která při zásahu musí dle zákona být, měla v ruce soudní příkaz.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod havlis » 28 lis 2011 11:06

djfelixus píše:Chlapec měl smůlu, že byl někomu trnem v oku. Tyhle věci se dějou jen na udání, protože je třeba, aby Policie, která při zásahu musí dle zákona být, měla v ruce soudní příkaz.

To je stejně sviňárna! Radši se s nikým o nic nepřít aby člověk podobnou věc nezažil, proto radši držím hubu :)
havlis

Příspěvekod djfelixus » 29 lis 2011 14:48

havlis píše:
djfelixus píše:Chlapec měl smůlu, že byl někomu trnem v oku. Tyhle věci se dějou jen na udání, protože je třeba, aby Policie, která při zásahu musí dle zákona být, měla v ruce soudní příkaz.

To je stejně sviňárna! Radši se s nikým o nic nepřít aby člověk podobnou věc nezažil, proto radši držím hubu :)

Umění neni držet hubu, umění je objektivně jí otevřít. Ani nemusíš nic dělat a někdo tě napráší.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod FrediCZ » 16 led 2012 13:41

Takze z toho co jsem precetl :)
Mi staci mit original cd a aby mel provozovatel zaplaceny poplatky a muzu hrat?

Kdyz si koupim 50 originalnich cd od nejakyho nemce za 10E jak by resili autorsky prava,kdyz jsem fakturu stratil treba pri stehovani? 8)
FrediCZ

Příspěvekod havlis » 16 led 2012 15:24

FrediCZ píše:Takze z toho co jsem precetl :)
Mi staci mit original cd a aby mel provozovatel zaplaceny poplatky a muzu hrat?

Kdyz si koupim 50 originalnich cd od nejakyho nemce za 10E jak by resili autorsky prava,kdyz jsem fakturu stratil treba pri stehovani? 8)

Můžeš hrát i z mp3, ale musí být legálně zakoupené a musíš je hrát z toho formátu, ve kterým si to stáhl. Nesmíš to pálit jako audio CD! Kdyby něco, tak jenom ukážeš fakturu o zakoupení. Jinak pokud máš v kufru originál CD, tak si myslím, že už se ničím prokazovat nemusíš, jen to nesmějí být pirátský céda :) Já mám taky kufr plnej originálek jak oldieskama dotažený z německa, tak i současnou taneční muzikou
havlis

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.