Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

zlegalizovani stazenych mp3

Re: zlegalizovani stazenych mp3

Příspěvekod Xakroo » 10 zář 2008 14:59

jsme se nikam neposunuli :cry: . jedina moznost jak zlegalizovat me MP3 je asi vykaslat se na to

Nic jako zlegalizování neexistuje.
Mp3 musíš koupit, mít o nich doklad,
a při veřejné produkci ještě zaplatit poplatky OSE.
http://soundcloud.com/xakroo
www.melofobia.cz
Xakroo

Příspěvekod havlis » 08 říj 2008 06:47

Jaky trest muze DJ dostat kdyz mu prijdou na 100 CD nelegalni hudby? Neni to tak dlouho, kde policie zastavila nejakyho DJe co jel z akce domu, udelali mu jen silnicni kontrolu a pritom mu tam nasli kufr vypalenych medii a ted mu za to hrozi kriminal. To je docela prdel, ne? A jednou jsem cetl clanek, ze frajer ve svedsku nasdilel na nejakym serveru 4 pitomy mp3 a dostal za to sileny tisicovy pokuty v jejich mene. Tak ted nevim, co by me cekalo, kdyby mi treba prisli na kufr s vypalenejma mediama :?:
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Příspěvekod lwq » 08 říj 2008 09:46

havlis píše:Jaky trest muze DJ dostat kdyz mu prijdou na 100 CD nelegalni hudby? Neni to tak dlouho, kde policie zastavila nejakyho DJe co jel z akce domu, udelali mu jen silnicni kontrolu a pritom mu tam nasli kufr vypalenych medii a ted mu za to hrozi kriminal. To je docela prdel, ne? A jednou jsem cetl clanek, ze frajer ve svedsku nasdilel na nejakym serveru 4 pitomy mp3 a dostal za to sileny tisicovy pokuty v jejich mene. Tak ted nevim, co by me cekalo, kdyby mi treba prisli na kufr s vypalenejma mediama :?:

... zalezi kdo te uda a koho chytnes ... je to dost o lidech ...

btw. OT k tvemu mixu - co na nej rikas ? :wink2:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro
lwq

Příspěvekod Azu » 08 říj 2008 11:46

havlis píše:Jaky trest muze DJ dostat kdyz mu prijdou na 100 CD nelegalni hudby? Neni to tak dlouho, kde policie zastavila nejakyho DJe co jel z akce domu, udelali mu jen silnicni kontrolu a pritom mu tam nasli kufr vypalenych medii a ted mu za to hrozi kriminal. To je docela prdel, ne? A jednou jsem cetl clanek, ze frajer ve svedsku nasdilel na nejakym serveru 4 pitomy mp3 a dostal za to sileny tisicovy pokuty v jejich mene. Tak ted nevim, co by me cekalo, kdyby mi treba prisli na kufr s vypalenejma mediama :?:

To co píšeš mně přijde jako nesmysl typu jedna paní povídala, protože žádný zákon nezakazuje mít třeba plnej kamion pálených CD a klidně všechny stejný! Problém by mohl mít leda až v případě, že by mu policie byla schopna prokázat, že tato CD prodával a nebo, že je použil k veřejné produkci a pak to není tak jednoduché, protože by záleželo především na tom kolik prodaných CD je policie schopna prokázat. Běžně se takto zabavená CD posílají do Intergramu kde mají za úkol pro policii vytvoři znalecký posudek. To že Intrgram je pak schopen do protokolu napsat něco co samo odporuje zákonu a co se opírá soud je pak již věc úplně jiná,např u mně napsali že je zakázáno pořizovat si rozmnoženiny CD bez jejich souhlasu a i tak můžu vytvořit jen jednu kopii, což je ze zákona úplná kravina. Běžně se vyčísluje způsobená škoda tuším na 300 Kč za jedno CD (musel bych se přesně podívat do protokolu) a podle této výše škody se uděluje výše trestu. Bohužel na tomto většina lidí i advokátů pohoří a nezbývá jim než dát soudu za pravdu. Advokáti v této problematice nejsou zrovna moc zdatní, takže člověk musí svého advokáta nejprve zdatně vyškolit a v podstatě se hájit sám :-) Výše škody se dá totiž značně snížit, protože chytrá hlava může začít soudu vysvětlovat jak takov DJ vlastně pracuje a vysvětlí jim, že k veřejné produkci se nepoužívají všechny skladby na vypáleném CD, ale jen třeba dvě skladby z CD a během produkce nedošlo k pouštění ani ze všech těchto CD, takže je pak na soudu ať prokáže kolik vlastně sem těchto skladeb pustil a z nich teprve vypočítat škodu (15 Kč / skladbu). Kdyby bylo fkat nejhůř, take se dá taková škoda vyčíslit na 1260,- Kč (7h hraní / 5min na skladbu x 15). Pokud má člověk v kufru i originál CD, tak lze argumentovat i tím, že dotyčný hrál ten večer pouze z originálů a vůbec ne z těch vypálených a je opět na soudu aby prokázal opak a prokázal tedy která vypálená CD byla použita, což nedokáží prokázat a není problém aby to vedlo ke sproštění obžaloby. Soud může mít pak řadu dotěrných otázek, ale na všechno se dá najít argument, jako například, že vypálená CD mam sebou pro případ nejvyší nouze kdy by došlo k poškzení originálního CD, že se z pálených CD nedá hrát protože jsou nespolehlivá a některé CD přehrávače je vůbec nenačtou, nebo naopak že oroginál CD mívají ochrany a nelze je někde načíst a proto mam sebou ty pálená ale nebyl důvod je zatím nikdy použít, ...Dále při tkaovémto obvinění nedochází jen k obžalování z porušování autorských práv, ale většinou i k edovolenému podnikání, protože co si budeme nalhávat, většina djů neví že axituje něco jako živnostenský list a faktura a příjmy z hraní nedaní i přesto že hrají třeba každý týden. Tady je situace už trochu horší a je potřeba aby soud prokázal kolikrát dotyčný kde hrál. Nemá smysl popírat že nehraje vůbec, ale stačí říct, že byl hrát jen několikrát za rok jako záskok za nemocného dje, nebo hrál jen na záskok na 2h a že hrál zadarmo. On by neměl být nai problém přiznat že za to dostal pár peněz, ale nesmíto být tušim víc jak 6x
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod havlis » 08 říj 2008 11:47

Myslis muj mix? Hele chlape prijde mi az zitra ;) Se klepu jak malej, jestli chces abych ti k tomu pak udelal nejakou malou recenzi tady mas moje icq 388-738-976 tak kdyz tak dej vedet

lwq píše:

... zalezi kdo te uda a koho chytnes ... je to dost o lidech ...

btw. OT k tvemu mixu - co na nej rikas ? :wink2:
havlis

Příspěvekod havlis » 08 říj 2008 12:00

Azu píše:

To co píšeš mně přijde jako nesmysl typu jedna paní povídala, protože žádný zákon nezakazuje mít třeba plnej kamion pálených CD a klidně všechny stejný! Problém by mohl mít leda až v případě, že by mu policie byla schopna prokázat, že tato CD prodával a nebo, že je použil k veřejné produkci a pak to není tak jednoduché, protože by záleželo především na tom kolik prodaných CD je policie schopna prokázat. Běžně se takto zabavená CD posílají do Intergramu kde mají za úkol pro policii vytvoři znalecký posudek. To že Intrgram je pak schopen do protokolu napsat něco co samo odporuje zákonu a co se opírá soud je pak již věc úplně jiná,např u mně napsali že je zakázáno pořizovat si rozmnoženiny CD bez jejich souhlasu a i tak můžu vytvořit jen jednu kopii, což je ze zákona úplná kravina. Běžně se vyčísluje způsobená škoda tuším na 300 Kč za jedno CD (musel bych se přesně podívat do protokolu) a podle této výše škody se uděluje výše trestu. Bohužel na tomto většina lidí i advokátů pohoří a nezbývá jim než dát soudu za pravdu. Advokáti v této problematice nejsou zrovna moc zdatní, takže člověk musí svého advokáta nejprve zdatně vyškolit a v podstatě se hájit sám :-) Výše škody se dá totiž značně snížit, protože chytrá hlava může začít soudu vysvětlovat jak takov DJ vlastně pracuje a vysvětlí jim, že k veřejné produkci se nepoužívají všechny skladby na vypáleném CD, ale jen třeba dvě skladby z CD a během produkce nedošlo k pouštění ani ze všech těchto CD, takže je pak na soudu ať prokáže kolik vlastně sem těchto skladeb pustil a z nich teprve vypočítat škodu (15 Kč / skladbu). Kdyby bylo fkat nejhůř, take se dá taková škoda vyčíslit na 1260,- Kč (7h hraní / 5min na skladbu x 15). Pokud má člověk v kufru i originál CD, tak lze argumentovat i tím, že dotyčný hrál ten večer pouze z originálů a vůbec ne z těch vypálených a je opět na soudu aby prokázal opak a prokázal tedy která vypálená CD byla použita, což nedokáží prokázat a není problém aby to vedlo ke sproštění obžaloby. Soud může mít pak řadu dotěrných otázek, ale na všechno se dá najít argument, jako například, že vypálená CD mam sebou pro případ nejvyší nouze kdy by došlo k poškzení originálního CD, že se z pálených CD nedá hrát protože jsou nespolehlivá a některé CD přehrávače je vůbec nenačtou, nebo naopak že oroginál CD mívají ochrany a nelze je někde načíst a proto mam sebou ty pálená ale nebyl důvod je zatím nikdy použít, ...Dále při tkaovémto obvinění nedochází jen k obžalování z porušování autorských práv, ale většinou i k edovolenému podnikání, protože co si budeme nalhávat, většina djů neví že axituje něco jako živnostenský list a faktura a příjmy z hraní nedaní i přesto že hrají třeba každý týden. Tady je situace už trochu horší a je potřeba aby soud prokázal kolikrát dotyčný kde hrál. Nemá smysl popírat že nehraje vůbec, ale stačí říct, že byl hrát jen několikrát za rok jako záskok za nemocného dje, nebo hrál jen na záskok na 2h a že hrál zadarmo. On by neměl být nai problém přiznat že za to dostal pár peněz, ale nesmíto být tušim víc jak 6x

Teda klobouk dolu za takovej komentar ;) Takze treba v kufru mam original nosice a mam tam treba nejakejch 50 vypalovanych, tak se proste muzu hajit tim, ze ty vypalovany media mam jen pro vlastni potrebu na doma na cvico, ale proste mam vsechny media jak origo tak i paleny proste pohromade kvuli poradku a na akcich je nevyuzivam ty vypalovany. Ale horsi by uz asi bylo (nevim zda je to pravdepodobny) ze by zrovna prisla kontrola a ty sis zrovna na jednom playeru rovnal track z vypalovaneho media a oni te vycapli jak z toho zrovna hrajes a pred nema by jsi musel to vypal. medium vytahnout ze stroje, to uz asi prokazes velky kulovy, ne? Jinak co jsi tady napsal, je docela srozumitelny argument a myslim si, ze kdyby nahodou mel nekdo takovy problem, ze k obhajobe by to taky aspon nejak tak trochu pomohlo to co tu napsal Azu. Ty jses stejne chytrej kluk 8)
havlis

Příspěvekod Azu » 08 říj 2008 12:33

Hlavně vzhledem k tomu, že takto snížíš vzniklou škodu pod 5000,- (nebokolik to je ta sazba), tak se bude jednat jen o přestupek, takže nebude žádný trestní záznam, ale jen pokut pár kaček. Horší je aby pak soud neprokázal, že toto se dělo opakovaně, pokud ti prokáží jen jedno hraní klidně i cleý večer jen s pálených a budeš argumentovat tím počtem odehraných skadeb, tak se ti v podstatě nic nestane, jen zaplatíš pokutu.
Azu

Příspěvekod havlis » 08 říj 2008 12:54

Jasny no, a jaka je pravdepodobnost toho ze te muzou zrovna tady v liberci vycapnout? To te jako musi primo nekdo naprasit nebo taky chodi namatkova kontrola? Proste hrajes hrajes, a najednou vedle tebe stoji manik s plackou at mu ukazes doklady bo jak to chodi :?:

Azu píše:Hlavně vzhledem k tomu, že takto snížíš vzniklou škodu pod 5000,- (nebokolik to je ta sazba), tak se bude jednat jen o přestupek, takže nebude žádný trestní záznam, ale jen pokut pár kaček. Horší je aby pak soud neprokázal, že toto se dělo opakovaně, pokud ti prokáží jen jedno hraní klidně i cleý večer jen s pálených a budeš argumentovat tím počtem odehraných skadeb, tak se ti v podstatě nic nestane, jen zaplatíš pokutu.
havlis

Příspěvekod hoolifan » 09 říj 2008 08:31

Mě by taky zajímalo jak je to s mp3 na hardu?? když mi přijde kontrola a já mám v booku hromadu songů (cca 5000) a vedle sebe mám malý kufřík s cca 30ti originály a 30ti pálenýma cdčkama???
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod Azu » 09 říj 2008 12:46

Tohle jsou stále dokola jen fámy a představa lidí, že chodí nějací kontroloří, tak to opravdu není, žádné takové kontroly nechodí. Přijde maximálně tak policie, ta ti sebere všechno na místě i s tebou, odveze, věci pošle na znalecký posudky zda je to legální nebo ne, s dotyčným se sepíše výpověď. Až přijdou věci zpět za nějaký ten měsíc, tak pak na zákoadě toho co tam bylo nalezeno je na tobě dokázat že to máš legálně.
Azu

Příspěvekod hoolifan » 09 říj 2008 12:49

Takže když mám třeba dostatek známých a seženu fyzycky ty nosiče co mám v kompu tak sem v klidu??
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod obrbaz » 23 led 2009 18:28

Ono by asi stačilo aby si zašifroval disk s pisničkama + vzal pár originálek jen na oko.
obrbaz

Příspěvekod Valy » 10 říj 2009 11:45

zajimala by me jedna vec .. rekneme ze mam hadr a na nem treba 1000 mp3 ... z toho treba 200 pisnicek koupenym po jednom kusu a zbytek nelegalne ... k tem 200 mp3jkam si sebou potahnu treba 200 faktur sebou .. prijde policie a bude zadat faktury tak jim ukazu 200 faktur a ted by me zajimalo co s tim jako chcou delat esi jim to bude stacit a zas odejdou nebo si budou po jednom kontrolovat ty faktury a hledat je na HD a odskrtavat si je ..
otazka : staci mit zakoupene cast mp3jek aby to stacilo nebo to fakt dou kontrolovat kazdou zvlast esi to mam koupene ?
Valy

Příspěvekod ToLa » 10 říj 2009 11:56

Policie rozhodně nebude nic kontrolovat na místě, když by už přišla (stejná pravděpodobnost jako pád meteoritu na tvůj HDD) tak se to bude řešit, až ve vyšetřování, ne na místě.
Se spíš bojte, že Vás na přechodě srazí auto a řeště jak tomu předejít, protože tohle je přemýšlenáí nad situací, která v dnešní době nastane tak 0,00001% pravděpodobností.
Policie má právo bez soudního příkazu koukat max na tvou občanku (a ani to ne vždycky, když se jim zachce) a soudní příkaz dostanou težko na nějakýho jelimana, který způsobil škodu pár korun...
ToLa

Příspěvekod eXilim » 05 dub 2010 17:14

Azu: tvůj dlouhej komentář si zarámuju, bude se hodit

Mimochodem že žádná kontrola nechodí není vůbec pravda. Na mě konkurence poslala (půl roku zpátky) OSU že hraju nelegální hudbu z pálenejch nosičů. Přišel borec s kufříkem, v černym kvádru. když sem ho viděl tak sem zavřel kufr s pálenejma cd, notebook sem taky zavřel, otevřel sem krabičku s cca 30ti originálkama. on se porozhlídnul (nemá právo hrabat se mi v neotevřených věcěch), podepsal sem mu smlouvu na jednu produkci do 100lidí (180 prodanejch vstupenek :D) dal mi složenku a čau babi... OSA není problém s ní se dá domluvit vždycky, když nejseš hnusnej a při nejhoršim řekneš, že ani nevíš že něco takýho existuje.
Větší vítr mám ale z intergramu, ty se s ničim neserou a žádný keci kolem je nezajímaj, seberou ti všechno co máš na stole (klidně uprostřed akce) a vrátěj ti za měsíc prázdnej kufr a zformátovanej hadr. Zase příhoda, před rokem v maličký vinárně přišel borec v obleku, dj dostl malou pokutu za dva kufry pálenejch CD (tušim 15 tis) a provozovatel asi 150tis....

Dále by mě zajímalo jak je to s remixama? Když nějakej DJ udělá remix a nespadá pod osu, ale původní song jo jak to je v tomhle případě? Mám ten remix legálně, nebo nelegálně?
eXilim

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.