Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Začátek

Re: Začátek

Příspěvekod Dyron » 02 zář 2010 14:20

iceSee píše:
Dyron píše:
ToLa píše:Jo se slušností v tomto státě daleko dojdeš. :mrgreen:
Opravdu nejsem tak naivní abych měl nutnost zachraňovat svět svými odvážnými činy, od toho tu jsou jiní, já mam svůj skromný život a v něm nemam důvod se omezovat, když to nedělají ti nahoře 8)
Pokud si někdo kupuje hudbu protože chce a těší ho to, tak mu to přeji, ale pokud si jí někdo kupuje kvůli strachu z kontroly, tak je idiot :mrgreen:

A když už jsi takový poctivka. Mohu poprosit o nějakou část zákona kde je napsáno, že musim hrát z originálů? Docela rád bych si to přečetl :-D

PS: Nauč se významy smailiků... ulehčí ti to život :-D

Hledej tady na fóru, někdo sem posílal oficiální vyjádření od osy k této problematice. Mě je to celkem jedno hraj si klidně nelegální muziku, ale ty kontroly fakt chodí a to v doprovodu policie, je pravda že prej nejčastěji na udání....pak to probíhá tak, že pokud máš noťas a hraješ z něj tak chtějí vidět faktury z beatportu, namátkou vyberou několik tracků a chtějí vidět zda máš na něj fakturu, pokud ano, není problém, pokud ne zabavují noťas a probíhá šetření a dokazování. Takle to vysvětluje OSA...někde tady to najdeš, nebo na IDJ, tam se to taky řešilo.

PS: význam smajlů mě fakt nezajímá kámo :mrgreen:

A jak ti dokazou, ze si nehral jenom tracky, ktery mas zrovna koupeny a zbytek mas proste jenom v PC pro osobni potrebu? Museli by za tebou celou dobu stat(coz si clovek asi vsimne :D) nebo nahravat zaznam a dokazat, co si presne hral :)

Oni ti nic dokazovat nebudou, budou chtít vidět doklad o originalitě tracků, v případě MP3 OSA akceptuje faktury z Beatportu, popřípadě jiných serverů! Na faktuře musí být tvé jméno a další náležitosti. Asi je jasný že ti nebudou prolejzat track za trackem a hledat na čem tě nachytají. Prostě přijdou, řeknou pane vy používáte MP3? Máte na to doklad? Ty na to ano mám, ukážeš. Nashledanou. Na namátkou vybraný Track. A je totálně jedno jestli jsi ho hrál nebo ne. Prostě ho máš jsi DJ a nemáš jak prokázat jeho legalitu! Ty kontroly chodí údajně pouze na udání.
Jako dělejte si co chcete, mě to je fakt jedno, klidně si to stahujte kde chcete. Ale takle to je, takle to prezentuje OSA, už se to na DJ serverech mnohokrát řešilo a i Michal Burian to potvrdil v nějakém rozhovoru.
Jentak pro pořádek, nemám nic proti tomu když si někdo stahuje hudbu pro osobní potřebu (do auta, do mp3ky, na domácí hraní), ale stahovat a pak se s kradenou hudbou někde přiživovat jako DJ...pánové, to mi připadá jako typická česká vlastnost....zlodějina! Kradli byste snad v obchodě vinyly?
Tohle je moje poslední reakce na tohle téma, ted se tu třeba pos.... :lol: čus
Dyron

Příspěvekod ToLa » 02 zář 2010 14:27

Opět a znovu.
Pokud o něčem vim uplný hovno (třeba jako ty o kontrolách na akcích) Tak držim hubu a neventiluju svoje ujetý myšlenky na veřejným místě... :roll:
Zkus to někdy, pomůže to dosti lidem....
ToLa

Příspěvekod Dyron » 02 zář 2010 21:03

ToLa píše:Opět a znovu.
Pokud o něčem vim uplný hovno (třeba jako ty o kontrolách na akcích) Tak držim hubu a neventiluju svoje ujetý myšlenky na veřejným místě... :roll:

Tak čti ty chytrej! Oficiální stanovisko OSY. Žeby další ujetá myšlenka :lol:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to tedy je. Koupím si hudbu např. z Beatportu.com, stáhnu to (tam to funguje: zaplatíš, stáhneš), na mail by mě měla dojít faktura, tu vytisknu, a jdu na akci normálně hrát. S sebou mám počítač s mp3kama staženýma legálně z internetu a vytisklou fakturu, a pokud tam vy dojdete, tak je vše v pořádku že? Nebo se ještě musí něco nahlásit...Děkuji

----Odpověď----

Dobrý den,

je to tak, jak píšete, pro účely legálního provozování hudebních děl v rámci veřejných diskotékových produkcí, je DJ jako každý koncový uživatel hudebního internetového serveru, povinen při kontrole zástupcem OSA prokázat legální původ užité hudby kterou veřejně v nehmotné podobě na diskotéce sděluje. A to buď tím, že hudební díla provozuje z originálů zvukových nosičů těchto děl, anebo předložením dokladu o legálním zakoupení předmětného nosiče zvukového záznamu díla.

Proto při kontrole bude nutné předložit např.originální emaily zaslané z automatu beatport nebo jiné doklady, aby z nich být patrný zakoupený hudební titul s názvem autora, cena služby poskytovatele beatport, a označení dodavatele MP3 souborů. Ten je totiž odpovědný za vlastní sdělování děl počítačovou sítí na vyžádání podle § 18 odst. 2 autorského zákona.

Jana Francová

OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s.

Čs.armády 20 160 56 Praha 6

T: 220 315 303 F: 220 315 311 E: jana.francova@osa.cz

www.osa.cz
Dyron

Příspěvekod ToLa » 02 zář 2010 21:07

A co jsi čekal, že ti nápišou, když od tebe chtěj peníze...? :mrgreen:
Přesně takový blbečky jako ty hledají nejvíc. Napíšou hustý slohový cvičení, ty si ucvrkneš a běžíš nakoupit spoustu CDček a MP3jek a navíc jsi ještě tak hloupý, že to jim děláš raklamní kampaň zadarmo... Když si chceš nechat srát na hlavu, je to tvoje volba. Ať žijou ovce.... :roll:
ToLa

Příspěvekod Dyron » 02 zář 2010 21:16

ToLa píše:Opět a znovu.

Ty budeš nejspíš duševně nemocný, nejspíš ve společnosti málo oblíbený a zamindrákovaný, holku asi taky nemáš a snažíš se seberealizovat na internetu...je mi tě tak trochu líto. Zkus se nad sebou zamyslet a být alespoň trochu slušný, když chceš o něčem diskutovat.
Dyron

Příspěvekod ToLa » 02 zář 2010 21:30

O čem tady chceš diskutovat? OSA ti napíše co musíš a ty to uděláš, a ještě to radíš ostatním, a když za tebou přijdou na akci, tak jim ukážeš všechny svoje faktury, výpis z účtu a fotky celý rodiny:mrgreen:
Jediný, kdo tu má nějaký duševní problém jsi očividně ty, řiká se tomu ovčí nemoc, aneb dělám co mě kdo řekne :lol:

OSA nemá ze zákona naprosto žádné práva na nějakou prohlídku. Tu má pouze orgán nařizující prohlídku, což je předseda senátu, nebo státní zástupce, popřípadě tuto prohlídku může vykonat jim pověřený orgán což je pouze a jenom Policie ČR. Bez povolení lze prohlídku osobních věcí dělat jen v případě, že je páchán trestný čin a jsou přímo ohroženi jeho pácháním jiné osoby nacházející se v místě.

Paní z OSY ti určitě taky nenapsala, že z autorského zákona vypadla při poslední upravě zmíňka o originálním nosiči, takže prostě požadovat nějaký originály může akorát ve snu. V zákoně není pro toto žádná opora, čímž se dostávámě k tomu, že když neporušuješ zákon nemůžeš páchat trestný čim, takže nelze kontrolovat žádný osobní věci.
Ale pro mě za mě, nech se buzerovat třeba od popelářů. Věřim, že nějaké pohádce o nerecyklování odpadu rád uvěříš :-D

PS: Vše na co jsi mě tipnul, jsi trefil přesně opačně, takže ne že nemáš rozum, ale ani šteští :-D
ToLa

Příspěvekod Dyron » 02 zář 2010 21:45

ToLa píše:O čem tady chceš diskutovat? OSA ti napíše co musíš a ty to uděláš, a ještě to radíš ostatním, a když za tebou přijdou na akci, tak jim ukážeš všechny svoje faktury, výpis z účtu a fotky celý rodiny:mrgreen:
Jediný, kdo tu má nějaký duševní problém jsi očividně ty, řiká se tomu ovčí nemoc, aneb dělám co mě kdo řekne :lol:

OSA nemá ze zákona naprosto žádné práva na nějakou prohlídku. Tu má pouze orgán nařizující prohlídku, což je předseda senátu, nebo státní zástupce, popřípadě tuto prohlídku může vykonat jim pověřený orgán což je pouze a jenom Policie ČR. Bez povolení lze prohlídku osobních věcí dělat jen v případě, že je páchán trestný čin a jsou přímo ohroženi jeho pácháním jiné osoby nacházející se v místě.

Paní z OSY ti určitě taky nenapsala, že z autorského zákona vypadla při poslední upravě zmíňka o originálním nosiči, takže prostě požadovat nějaký originály může akorát ve snu. V zákoně není pro toto žádná opora, čímž se dostávámě k tomu, že když neporušuješ zákon nemůžeš páchat trestný čim, takže nelze kontrolovat žádný osobní věci.
Ale pro mě za mě, nech se buzerovat třeba od popelářů. Věřim, že nějaké pohádce o nerecyklování odpadu rád uvěříš :-D

PS: Vše na co jsi mě tipnul, jsi trefil přesně opačně, takže ne že nemáš rozum, ale ani šteští :-D

Najednou to jde i bez vulgarismů i nadávek :-) Ty se zlepšuješ, jdeš do sebe jen tak dál:-) Mimochodem jsem rád že jsem tě blbě odhadnul, opravdu. Já bych tuhle diskuzi asi uzavřel, očividně každej mluvíme o něčem jinym. Ty radíš bezostyšně krást MP3 na netu, já radím kupovat a to bez ohledu na to na co má OSA právo. To je jádro věci NEKRÁST hudbu, pokud mi DJing přináší také zisk!!! Ostatní nechť si udělají obrázek sami...
Dyron

Příspěvekod ToLa » 02 zář 2010 21:46

Mě přináši jen radost, takže můžu v klidu krást :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod Dyron » 02 zář 2010 21:48

ToLa píše:Mě přináši jen radost, takže můžu v klidu krást :mrgreen:

Tak to si měl napsat rovnou :lol:
Dyron

Příspěvekod kresh8 » 14 čer 2012 12:49

Ahoj chci to napsat sem, jen taková otázka.

Mohu v 15 letech někde hrát (teď mi jde pouze co se týče zákonů) když dostanu normálně zaplaceno? Mám pocit že v 15 nemůžu mít živnostenský list...

Nebo když mamka živnosťák má tak se to třeba může "převýst" na ni?

Díky
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini
kresh8

Příspěvekod b.bounce » 14 čer 2012 19:09

Ja myslim ze to je tak ze muzes hrat kde chces ale nesmi ti az to oficialne nikdo platit takze ti proste lejsknou penize bokem...

Jinak k predchozim dohadum... kdyz na tebe prijde osa s policii co jim reknes? dete pryc? :-D
b.bounce

Příspěvekod piatro » 14 čer 2012 19:21

neviem ako to je u vás,ale u nás môžeš v noci "brigádovať" až po 16 rokoch,nehovoriac o tom,že v clube/bare nemáš čo hľadať do 18ich. Preto je aj všade vstup až po 18. Ale neviem ako to presne je u vás.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod kresh8 » 14 čer 2012 19:48

Dobře tak v klubu asi ne, ale tak třeba na diskotéce...
Dance|House|Electro|Hard Style DJ
Mixtrack Pro, Akai MPK mini
kresh8

Příspěvekod R3sidento » 14 čer 2012 19:55

ToLa píše:Mě přináši jen radost, takže můžu v klidu krást :mrgreen:

:) S poctivostí leda pojdeš :)
R3sidento

Příspěvekod piatro » 14 čer 2012 20:07

kresh8 píše:Dobře tak v klubu asi ne, ale tak třeba na diskotéce...

A aký je v tom rozdiel? Iba ak by to bola detská diskotéka a bola by cez deň/podvečer. :lol:
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.