Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Vaše dotazy

Příspěvekod DJRadeesek » 07 říj 2007 13:55

tux píše:Aby jsi nebyl nemile prekvapen :lol: , zda se mi, ze OSA inkasuje penize za vsechny autory hudby, ktere na uzemi naseho statu chces verejne hrat. A je ji uplne jedno zda autora zastupuje nebo ne, penize za nej stejne schrabne :arrow: jsou to svine :!:

Pravdu díš, tučňáku :lol:
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
http://www.crazyradio.cz
tel.: +420-212240009
DJRadeesek

Příspěvekod mottca » 07 říj 2007 18:13

No to nevim....kdyby za mnou prisli a chteli po me penize, za neco, za co nejsou opravneni vybirat tak je s ledovym klidem poslu tam vod kad prijeli...
mottca

Příspěvekod tux » 07 říj 2007 22:08

Pak nechtej videt co s ledovym klidem udelaji oni :lol: . Je to na 2 veci :cry:
tux

Příspěvekod mottca » 10 říj 2007 11:08

to je podle me blbost, ze inkasuje za vsechno.....kdyz si neco koupim na beatportu treba vod americkyho umelce, tak prece nebude beatport posilat penize OSE do Cech ne? Nebojte se jich, voni stejne ani poradne nevedej co muzou a co ne....
mottca

Příspěvekod DJRadeesek » 10 říj 2007 11:13

mottca píše:to je podle me blbost, ze inkasuje za vsechno.....kdyz si neco koupim na beatportu treba vod americkyho umelce, tak prece nebude beatport posilat penize OSE do Cech ne? Nebojte se jich, voni stejne ani poradne nevedej co muzou a co ne....

To si nemyslím. Každopádně znovu zmíním jednu větu, kterou jsem uvedl někde ze začátku: ,,Nikdy nepodceňuj nepřítele!"
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod tux » 10 říj 2007 21:51

Take bych mel jedno prislovi (mozna jsem ho dokonce cetl nekde zde...) :

OSA NECHODI PO HORACH, OSA CHODI PO LIDECH
tux

Příspěvekod Ninja » 14 říj 2007 22:44

tux píše:Take bych mel jedno prislovi (mozna jsem ho dokonce cetl nekde zde...) :

OSA NECHODI PO HORACH, OSA CHODI PO LIDECH

jojo,
OSA NECHODI PO HORACH, OSA CHODI PO DYDZEJICH :!:
Ninja

Příspěvekod DJRadeesek » 16 lis 2007 13:00

mottca píše:Já jsem se těď taky hodně dlouho dohadoval s OSOu a Integramem a řekl bych, že pokud si já koupím singl na beatportu a beatport vyrovná z peněz autory, tak jsem toto dílo legálně zakoupil (mám i zaslanou fakturu) a tudíž ho můžu používat. Vždyť OSA a Integram zastupuje české umělce a ne třeba Van Heldena ze zahraničí. Čili pokud já budu hrát singl zakoupený na beatportu a ukážu OSE licence na autorská práva autorů, které stejně nezastupujou, tak mi nic nemůžou. I když detailně podíváte na fotky z vystoupení více známých DJů, tak všichni mají CD vypálená, čili asi také zakupují singly podobným způsobem. Já osobně si myslím, že pokud si koupím singl na netu za peníze, tak naši primitivové z OSY a Integramu mi můžou akorát víte co...

OSA bohužel zastupuje ze zákona i jinak tady nezxastoupené autory, takže i zahraniční.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod Ninja » 17 lis 2007 01:01

V tom pripade by jakykoliv autor jehoz tracky hrajeme mohl zazalovat OSU!my napriklad zaplatime poplatky za poradani akce, ktere by meli jit do kapsy autorum, jejich dila hodlame pouzit OSA je lakoma a samozrejme jim nic neda i pres to, ze je to jeji povinnost. OSA je totiz povinna vyplacet odmenu autorum, za pouziti jejich dila a je jedno zda jsou jejimi cleny nebo ne :!: :evil:
Ninja

Příspěvekod Ninja » 17 lis 2007 01:16

jeste me napadlo, jak nekdo muze nekoho zastupovat bez jeho vedomi a souhlasu? neni to protiustavni? co kdybych ciste teoreticky na akci zahral track, ktery slozil napriklad muj slovensky kamarad a zrovna me vyhmatla SA. co by u soudu melo vetsi vahu, jeho svedectvi, ze mi dovolil verejne hrat jeho dilo nebo to, ze ho bez jeho vedomi zastupuje OSA?
Ninja

Příspěvekod DJRadeesek » 19 lis 2007 14:10

Ninja píše:jeste me napadlo, jak nekdo muze nekoho zastupovat bez jeho vedomi a souhlasu? neni to protiustavni? co kdybych ciste teoreticky na akci zahral track, ktery slozil napriklad muj slovensky kamarad a zrovna me vyhmatla SA. co by u soudu melo vetsi vahu, jeho svedectvi, ze mi dovolil verejne hrat jeho dilo nebo to, ze ho bez jeho vedomi zastupuje OSA?

Větší váhu by samozřejmě mělo slovo Vašeho kamaráda, jako autora. Autorský zákon musí být vždy uspokojen, proto vznikla osa. Neexistence takové organizace by byla protiústavním, jelikož by nebylo splněno řádné plnění kontroly nad plněním autorského zákona a tím by nebylo plně uspokojeno. Ono právě to slovo "plně" znamená tu univerzalitu, kterou by jinak bez osy nešlo splnit. A zákon, který není možno naplnit (či technicky v reálu provozovat) je právně neplatný.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod DJRadeesek » 19 lis 2007 14:12

Ninja píše:V tom pripade by jakykoliv autor jehoz tracky hrajeme mohl zazalovat OSU!my napriklad zaplatime poplatky za poradani akce, ktere by meli jit do kapsy autorum, jejich dila hodlame pouzit OSA je lakoma a samozrejme jim nic neda i pres to, ze je to jeji povinnost. OSA je totiz povinna vyplacet odmenu autorum, za pouziti jejich dila a je jedno zda jsou jejimi cleny nebo ne :!: :evil:

Podle osy má každý (tedy i zákonně zastoupený) autor právo požádt osu o vyplacení svého autorského poplatku.

Jsem také autor a zkusil jsem to. Prý musím doložit kde a kdy všude se dílo užilo. Tento nesmysl tedy znemožňuje efektívní smyslupolnost činnosti osy, protože mám pocit, že kdyby měla třeba Lucka Bílá obvolávat všechny kluby a rádia, jestli jí náhodou hrály a kdy přesně, tak by to asi byl jeden velkej kocourkov. Ten to ale vlastně tak nějak stejně je...
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod Ninja » 19 lis 2007 15:27

DJRadeesek píše:Podle osy má každý (tedy i zákonně zastoupený) autor právo požádt osu o vyplacení svého autorského poplatku.

Jsem také autor a zkusil jsem to. Prý musím doložit kde a kdy všude se dílo užilo. Tento nesmysl tedy znemožňuje efektívní smyslupolnost činnosti osy, protože mám pocit, že kdyby měla třeba Lucka Bílá obvolávat všechny kluby a rádia, jestli jí náhodou hrály a kdy přesně, tak by to asi byl jeden velkej kocourkov. Ten to ale vlastně tak nějak stejně je...

podle toho co tu pises, je dostat vzdy za uziti sveho dila zaplaceno nemocne a nemuze tak dojit k plnění autorského zákona. takze vlastne zakon nebude uspokojen :!: pises, ze zákon který není možno naplnit (či technicky v reálu provozovat) je právně neplatný. jak je to teda s autorskym zakonem, ktery neni mozno vzdy naplnit kvuli nemoznosti dolozit kdy a kde muj track byl pouzit :!: radia prece ose davaj seznam skladeb ktere hrali, jsem myslel, ze osa vyplaci autory podle toho :shock: . kluby a disky ale asi zadny seznam posilat nebudou...
Ninja

Příspěvekod DJRadeesek » 19 lis 2007 15:45

Ninja píše:
DJRadeesek píše:Podle osy má každý (tedy i zákonně zastoupený) autor právo požádt osu o vyplacení svého autorského poplatku.

podle toho co tu pises, je dostat vzdy za uziti sveho dila zaplaceno nemocne a nemuze tak dojit k plnění autorského zákona. takze vlastne zakon nebude uspokojen :!: pises, ze zákon který není možno naplnit (či technicky v reálu provozovat) je právně neplatný. jak je to teda s autorskym zakonem, ktery neni mozno vzdy naplnit kvuli nemoznosti dolozit kdy a kde muj track byl pouzit :!: radia prece ose davaj seznam skladeb ktere hrali, jsem myslel, ze osa vyplaci autory podle toho :shock: . kluby a disky ale asi zadny seznam posilat nebudou...

Ono to možné je, ale je to neskutečně pracné a v podstatě nesmyslné. autor tak tedy může dostat hoodně nepatrný zlomek toho, co mu náleží. Navíc asi víc provolá při zjišťování, než dostane, takže je to právě jeden velkej blábol, ale bohužel uzákoněný.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod Rudes007 » 03 led 2008 22:33

Chcem sa spytat ako zistia ci je to original alebo lisovane cd.Musim si od vsetkych cd odkladat blocky???Vdaka
Rudes007

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.