Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Tak som začal,poradí mi niekto???

Re: Tak som začal,poradí mi niekto???

Příspěvekod djohnny » 29 srp 2010 11:01

a to ako oni zistia kolko mam songov na disku v netbooku???
kebyze mam zo sebou 10000 songov tak to by bola riadna kopa faktur :D

ale co zo songami ktore nejde vobec nikde kupit??? lebo takych sa najde dost u mna na disku :)

mozno sa da oblbnut cely system a to tak ze si hodim dajme tomu 100 legalnych mp3 z BP.
a ostatne songy, len tak stiahnute z netu mozem mat na USB ktore pred kontrolou vytiahnem :P
djohnny

Příspěvekod Dyron » 29 srp 2010 14:17

djohnny píše:a to ako oni zistia kolko mam songov na disku v netbooku???
kebyze mam zo sebou 10000 songov tak to by bola riadna kopa faktur :D

ale co zo songami ktore nejde vobec nikde kupit??? lebo takych sa najde dost u mna na disku :)

mozno sa da oblbnut cely system a to tak ze si hodim dajme tomu 100 legalnych mp3 z BP.
a ostatne songy, len tak stiahnute z netu mozem mat na USB ktore pred kontrolou vytiahnem :P

Tak samozřejmě že se dá oblbnout všechno, třeba tou flashkou...ale ty chceš bejt DJ a ne zloděj, nebo se pletu? A ty faktury můžeš mít v mailu třeba jenom. Dělej jak myslíš, ale na kradený mp3 bych si být tebou moc nezvykal. A ty songy co nejdou koupit, to fakt nevim...můžeš poslat dotaz na osu:-)
Dyron

Příspěvekod atlon » 01 zář 2010 07:55

"Dobry den ,
Pre ozrejmenie Vam v danej veci uvadzame nasledovne :
Pokial chce fyzicka osoba hravat verejne ako DJ, potrebuje k tomu zmluvu s nasou spolocnostou Slovgram, ktora zastupuje prava vykonnych umelcov a výrobcov zvukovych a zvukovo-obrazovych zaznamov. Konkr. sa jedna o zmluvu na uskutocnovanie verejnych hudobnych podujati, ako opravneny diskotekar.
Viac info na www.slovgram.sk
Pokial sa jedna este o prava autorov, tak tie zase zastupuje organizacia SOZA - Slovensky ochranny zvaz autorsky, ktory podla informacii neuzatvara s DJ-mi taketo zmluvy na uskutocnovanie verejnych hudobnych podujati /len suhlasy ohladne pouzitia tzv. pracovnych rozmnozenin/.
takze k „verejnemu hraniu“ na uzemi SR postacuje zmluva s nasou organizaciou Slovgram.
Zmluva a registracia v Slovgrame su bezplatne!!!.
V sucasnosti pre rychlejsie vybavenie ziadosti stat sa registrovanym DJ-om, odporúčame zaujemcom nasledovny postup :
Na nasej stranke www.slovgram.sk , kliknut na sekciu Tlaciva, potom Verejne produkcie,
potom Diskotekari, potom na zmluvu (podla veku nad 18r.,resp. do 18r.,nasledne sa objavia vseobecne informacie ako vyplnit, co robit....,
po precitani este raz kliknut na ikonu Zmluva /umiestnenu pod vseobecnymi informaciami/,
-nasledne 2x vytlacit,
-precitat si zmluvu /v nej su uvedene aj informacie ohladne moznej avsak uz spoplatnenej pracovnej rozmnozenine, cl.3, bod 1, v pripade
zaujmu vyhotovit si takuto rozmnozeninu a pouzit ju pri svojom verejnom prenose, teda v ramci svojej verejnej produkcie,
obratom poskytneme podrobnejsie informacie/
-vyplnit prislusne policka tykajuce sa osoby diskotekara
- /datum nevpisovat/
-obidva exemplare je potrebne podpisat, modrym perom (v pripade, ze osoba nema este 18r., podpisuje zmluvy jej zakonny zastupca, jeho podpis
vsak musi byt notarsky overeny)
-obidva exemplare je potrebne zaslat na nasu adresu SLOVGRAM, Jakubovo nam.14, 813 48 Bratislava, k podpisu z nasej strany a k
zaevidovaniu. Obratom DJ-ovi bude preposlany jeden originalny exemplar kompletne podpisanej zmluvy s pridelenym ID /cislo DJ-a/, ktory by mal mat vzdy pri sebe pri vykonavani verejnej produkcie, diskoteky, aby ho mohol predlozit kontrolnym organom
pricom druhy originalny exemplar podpisanej zmluvy zostava v nasej evidencii, v archive.
Viac informacii : www.slovgram.sk
Po obdrzani kompletne podpisanej zmluvy s pridelenym ID cislom, moze dana fyzicka osoba (DJ) vykonavat verejne hudobne produkcie t.j. verejne hrat diskoteky,
samozrejme v zmysle podmienok zmluvy, pricom jednou z hlavnych podmienok bezplatnej zmluvy je pouzivanie originálnych hudobnych nosičov.
Druhou zakladnou podmienkou je zasielanie pravidelnych mesacnych vykazov odohratych diskotek a tanecnych zabav, pricom prazdne tlacivo vykazu sa nachadza
na nasej web stranke www.slovgram.sk v sekcii tlaciva, pricom vykaz je mozne podavat uz aj on-line. Pokial dany mesiac registrovany DJ neodohra ziadne podujatie,
cisty nevyplneny vykaz samozrejme nemusi podavat-zasielat.
V suvislosti s registraciou v nasej spolocnosti a v suvislosti s uzavretim bezplatnej zmluvy diskotekara Vam nevznikaju voci nam ziadne financne povinnosti.
Pokial sa jedná o dohodu, prip. nejaku zmluvu s prevadzkovatelom, tak tato zalezitost je v kompetencii samotneho DJ-a a je len na ich vzajomnom dohovore, ci svoju spolupracu
potvrdia pisomne, prip. to zostane len v rovine ustneho dohovoru.

S pozdravom
Slovgram
odd.verejnych produkcii "
atlon

Příspěvekod atlon » 01 zář 2010 07:56

" Dobry den,

Co sa tyka zivnostenskeho listu, odpovedat na Vasu otazku nie je v nasich kompetenciach.
Taktiez nam nie je znamy Vas rozsah cinnosti , ci podnikania v suvislosti s verejnou produkciou,
verejnym prenosom hudby, ani Vasa zmluva, ci dohoda s prevadzkovatelmi zariadeni, v ktorych
dochadza k verejnemu prenosu. Ako sme uz uviedli v predchadzajucom e-maile, dohoda s prevadzkovatelom
je len a len Vasa zalezitost, toto ide mimo nas, podobne ako stanovisko k potrebe zivnostenskeho listu
/pre uplnost Vam odporucame obratit sa pripadne priamo na prislusny zivnostensky urad, ktoremu objasnite
Vas rozsah cinnosti a ten na zaklade toho zaujme prislusne zodpovedne stanovisko .

Pokial ide o druhu cast Vasej otazky uvadzame nasledovne :

Takze, ak si prostrednictvom internetovej sieti legalne stiahnete /kupite hudobne subory v skomprimovanom formate, ako napr. mp3 :
-napr. priamo do Vasho notebooku, tak tieto stiahnute subory mozete podla podmienok predavajuceho legalneho
predajcu pouzit priamo z notebooku aj pri svojej verejnej hudobnej produkcii.
-ak si vsak povodne legalne stiahnute hudobne subory, resp. berme ako priklad jednotne cislo, tak hudobny subor
vo formate mp3 nasledne napalite na nosic napr.CD, tak si musite povodny stiahnuty subor z notebooku vymazat.
Tento proces je potrebne spravit preto, ze ste vlastne napalenim vytvorili dalsiu rozmnozeninu hudobneho
suboru, pri ktorej uz nedisponujete potrebnym suhlasom vzhladom k verejnej produkcii. Takze az po vymaze z notebooku
sa stava napalena rozmnozenina na nosici takpovediac legalnou pouzitelnou na verejnej produkcii.

Samozrejme v pripade legalne stiahnutych /kupenych rozmnozenin, musite mat pri verejnej produkcii so sebou vzdy prislusne
doklady a to okrem zmluvy diskotekara aj :
-faktúry, kopie vypisov z uctu, resp. doklady o platbe za tieto stiahnute hudobne subory
-zoznamy stiahnutych trackov-suborov /interpret-skladba/ , na poziadanie by ich Vam mal legalny predajca poskytnut,
resp. by ste si ich mali vo vlastnom zaujme spracovat Vy sami, aby mohli byt v pripade kontroly tieto stiahnute subory za
ktore ste riadne zaplatili bez zbytocnych casovych prietahov odkontolovane a zdokladovane a aby ste Vy vedeli zdokladovat
ich legalny povod.

Ako registrovany DJ mozete v zmysle nasej zmluvy na uzemi SR vykonavat verejne hudobne produkcie t.j. verejne hrat diskoteky,
samozrejme v zmysle podmienok zmluvy diskotekara, pricom jednou z hlavnych podmienok bezplatnej zmluvy je pouzivanie
originálnych hudobnych nosičov, vratane pouzivania legalnych hudobnych zaznamov v skomprimovanom
stlacenom formate ako napr. uz spomenuty format mp3/.

S pozdravom
Slovgram
Oddelenie verejnych produkcii "

takze asi tak nejak, priamo od Slovgramu
atlon

Příspěvekod 00ero00 » 18 zář 2010 23:10

nema.dj píše:cele je to chore.....ochrana autorskych prav ano, no na druhej strane, naco ma byt plny kybel vselijakych organizacii, ktore medzi sebou ani nekomunikuju a len od ludi vyberaju poplatky.....dalsia vec je, ze sa nevedia dohodnut na jednotnom systeme....preco by to nemohlo byt tak, ze kto chce byt reg u SOZY, nech je tam ale potom nech ho nebuzeruje Slovgram a opacne.....no a najvacsi bordel je priamo v organizaciach, kde prava luka nevie co robi lava, lebo hlava je uplne niekde inde.....ked jeden povie, ze ak zaplatis 200ky ecok na rok, tak si stahuj co chces a mozes hrat a z tej istej grupy to podriadeny doplni, ze stiahnut co chces si mozes ale musis mat fakturu.....cele je to na 2veci.....asi napisem Sulikovy mail nech to riesi :wink:

ani on by s tim vela nespravil ale skusit mozes :)
00ero00

Příspěvekod nema.dj » 14 říj 2010 08:27

Diskusia zacata, mozete prispievat
http://www.facebook.com/stranasas
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

Příspěvekod ToLa » 14 říj 2010 09:04

nema.dj píše:Diskusia zacata, mozete prispievat

nějaký vysvětlení na co odkazuješ sem dáš? :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod nema.dj » 14 říj 2010 16:39

ToLa píše:
nema.dj píše:Diskusia zacata, mozete prispievat

nějaký vysvětlení na co odkazuješ sem dáš? :mrgreen:

jasan....napisal som sulikovy a spol. na nastenku, ci nieco nevedia urobit aj so Slovgramom a SOZA-u
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

Předchozí

Zpět na OSA a spol.