Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

slovenska OSA ??

Re: slovenska OSA ??

Příspěvekod momosk » 14 bře 2010 16:37

presne tak som to myslel aj ja, preto budem nosiť spomínané faktúry a takto to dotyčným aj vysvetlím...

v každom prípade sa všetko môže zvaliť na nedokonalosť zákona a zároveň poukázať na jeho nezmyselnosť čo sa týka poplatkov...
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod bluedragons » 15 bře 2010 01:36

>>>
jatmz píše:bod c.2 - tu vyvstava este jedna moznost. mam legalne postahovane tracky v mp3 a mam ich vypalene na cd (pracovne kopie).

>>>
ja som to pochopil tak, ze ked mas clenstvo, maju ta zaevidovane, tak faktury mozes dokladovat aj potom,...maju tvoje udaje, takze ta cedia dohladat aj nesqor...
asi takto je to myslene,...mozno si zoeru vzorku od teba na party,..a potom si to nehaju vydokladovat...
to je moj nazor ((:
bluedragons

Příspěvekod bluedragons » 15 bře 2010 01:37

momosk píše:presne tak som to myslel aj ja, preto budem nosiť spomínané faktúry a takto to dotyčným aj vysvetlím...

v každom prípade sa všetko môže zvaliť na nedokonalosť zákona a zároveň poukázať na jeho nezmyselnosť čo sa týka poplatkov...

presne toto mienim urobit aj ja ..teda , uz to tak robim,....
bluedragons

Příspěvekod miross44 » 15 bře 2010 17:43

jatmz píše:budem reagovat na bod c.2 - tu vyvstava este jedna moznost. mam legalne postahovane tracky v mp3 a mam ich vypalene na cd (pracovne kopie). pises ze staci mat zaplatene clenstvo a faktury nosit nemusim a problemy mi robit nebudu. a ked clenstvo nezaplatim a budem nosit faktury??
na 200 eur vykaslat, aj ked malo to nie je, ale stale sa pytam naco mam platit niekomu tretiemu co nema z danym trackom nic spolocne nejake prachy??! to radsej budem nosit faktury

pokial by si si tieto legalne stiahnute mp3 chcel napalit na cd ( spravit pracovne rozmnozeniny ) a potom tie cd pouzivat pre verejnost musis mat zaplatenu tu licenciu... aj ked mas doklady o ich zakupeni

pokial tieto legalne mp3 budes verejnosti zdielat tak ako si ich stiahol bez toho aby si ich prevadzal do inych formatov alebo napaloval na cd staci ti len doklad o ich zakupeni pripadne vypis z uctu
2x Pioneer cdj 850 + pioneer djm 700 + Sennheiser HD 25-C II, Pioneer ddj sx, Macbook pro 13 "
miross44

Příspěvekod momosk » 15 bře 2010 18:20

ale čo tí, čo potrebujú CD previesť do PC lebo hrajú z notebooku?... budú zahadzovať ročne 400€ alebo si raz za 50€ kúpia radšej jednu externú CD mechaniku? :mrgreen:
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod bluedragons » 15 bře 2010 19:33

momosk píše:ale čo tí, čo potrebujú CD previesť do PC lebo hrajú z notebooku?... budú zahadzovať ročne 400€ alebo si raz za 50€ kúpia radšej jednu externú CD mechaniku? :mrgreen:

presne tak (: ...musis sa najprv rozhodnut v akej forme si chces tracky kupovat..a pokracovat v tom az do barbar (s)konania (:
bluedragons

Příspěvekod momosk » 15 bře 2010 20:31

chcem ich kupovať v MP3 len mi zožeň stránku, na ktorej zakúpim tie tracky, ktoré potrebujem v MP3!

už vieš, prečo si prevádzam CD do MP3?
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod bluedragons » 16 bře 2010 20:39

momosk píše:chcem ich kupovať v MP3 len mi zožeň stránku, na ktorej zakúpim tie tracky, ktoré potrebujem v MP3!

fuuha, no tazka volba ): ..
bluedragons

Příspěvekod momosk » 17 bře 2010 00:52

tak vidíš, najprv by si mala SOZA a Integram dotiahnuť zákon tak, aby neprekrýval možnosti, pre ktoré iné riešenie neexistuje, než to, ako zostať u CD a neísť s dobou (prejsť na MP3)
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod jatmz » 17 bře 2010 20:39

momosk píše:chcem ich kupovať v MP3 len mi zožeň stránku, na ktorej zakúpim tie tracky, ktoré potrebujem v MP3!

zeby klasicky beatport.com ? :)
jatmz

Příspěvekod momosk » 17 bře 2010 20:48

sú to pesničky, ktoré jednoducho na internete nedostaneš kúpiť vo forme MP3! Beatport pozná každý tupec ;)
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod jatmz » 19 bře 2010 12:33

v poho, aj som si myslel, to malo byt len take dobracke podrypnutie :) peace
jatmz

Příspěvekod sakal » 23 bře 2010 15:06

skade si mam mp3 legalne stiahnut ked na beatporte ich neviem mnoho najst?? na amazone som uz nieco nasiel no ked si to chcem zakupit tak mi vyhodi ze je to iba pre americku lokalizaciu alebo nieco v tom zmysle. Ako mam legalne postupovať keď to neni umožnené. Ak sa milim tak ma opravte. Za každú radu ďakujem
sakal

Příspěvekod DjStylo » 02 kvě 2010 21:03

jatmz píše:budem reagovat na bod c.2 - tu vyvstava este jedna moznost. mam legalne postahovane tracky v mp3 a mam ich vypalene na cd (pracovne kopie). pises ze staci mat zaplatene clenstvo a faktury nosit nemusim a problemy mi robit nebudu. a ked clenstvo nezaplatim a budem nosit faktury??
na 200 eur vykaslat, aj ked malo to nie je, ale stale sa pytam naco mam platit niekomu tretiemu co nema z danym trackom nic spolocne nejake prachy??! to radsej budem nosit faktury

to su všetko darmožráči ....ak im zaplatíš tým si ich akoby podplatíš a budeš mat pokoj , proste na slovensku je to tak....ale ináč ty ako dj nemáš platit nikomu nič ak máš originál CD= toto je tvoja jediná povinnost....k Beatportu , ak si stiahnes z Beatportu Mp3 alebo Wav tak si ho mozeš napalit , a kopiu si nechas napr doma na Hdd .Nik nema pravo kontrolovat ake media mas DOMA, Takze mozes mat aj 10 kopii aj nelegalne to je jedno proste to je tvoja vec , Ohradíš sa tým že to máš pre svoju potrebu a hotovo.(stretol som sa z prípadom čo sa policajti trepali djovi do auta ze ake ma tam CD , čo zjavne porušili jeho prava a on chudák v strese ich pustil ), proste v priestore ktoré neozvučuješ možeš mat kopie pre vlastnú potrebu ich to nemusí zaujímat alebo nemalo by. :wink2:
DjStylo

Příspěvekod marlo » 30 kvě 2010 21:56

Ahoj všetci!!!

Počujte, ja uz dlhsiu dobu hravam,sice skor na sukromnych akciach hram trance,ten sa nam moc lubi...ale to je jedno.
jeden manik ma poziadal ,pretoze mam doma aparaturu ci by som mu sem tam v bare ktory vlastni mespravil dake ozvicenie,rozne disco a tak...Tak v poriadku,uz som unho aj hral a jeden mam dost blaznil ze musim mat daku licenciu ci co.No a moja otazka je nasledovna,povedzte mi prosim moc elbo som uz dopleteny,ze co potrebujem ako dj,ktory hra diskoteku,alebo sem tam dake podujatie ako den matiek a tak...ci potrebujem daku licenciu???Hram ale len z orginal kupovanych cdciek,mam pioneer prehravace takze tak,na elektro uzavrete akcie si sem tam berem aj notebook ale to je ine.verejne hram z orginalov,a ci mi uz niekto konecne povie co musim mat.Dakujem moc.
marlo

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.