Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

slovenska OSA ??

Re: slovenska OSA ??

Příspěvekod lukoslaf » 16 říj 2012 13:12

VDJ PRO, Pioneer DDJ-ERGO, Panasonic RP-DJ300
lukoslaf

Příspěvekod lukoslaf » 23 říj 2012 11:24

lukoslaf

Příspěvekod piatro » 23 říj 2012 11:38

mimochodom,čítali ste Terms & Conditions na Beatport.com??
toto tam je napísané pod 16.bodom "Limitations of Content Usage and Copyright."

A "Download" is a purchased Product that you can (1) transfer to a compatible portable device, (2) save to your hard drive with unlimited playback time, or (3) burn to a CD/DVD, in each case for personal private use only and not for commercial or public use or distribution. Beatport shall have no liability for lost, damaged, or destroyed Downloads. Any security technology that is provided with a Download is an inseparable part of the Download. The Download capability does not operate to limit any rights of the copyright owners in a Product or any works embodied in them.

Except as otherwise provided herein, you may not copy, reproduce, modify, rent, lease, broadcast, download, transmit, distribute or otherwise disseminate any Downloads or Content contained on the Site except for your own personal, non-commercial use. Any copying, distribution, use or sharing is not permitted by this Agreement or applicable provisions of the United States Copyright Code, and is in violation of U.S. and international copyright and intellectual property laws.

ak to správne chápem,tak tracky zakúpené na beatporte sú iba na vlastné účely, je protizákonné ich púšťať na verejnosti??
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod lukoslaf » 23 říj 2012 11:49

Nedava to logiku :roll: :roll: ale podla toho co je tam, napisane tak mas pravdu .

Je to mrdle na hlavu, tieto prespekulovane pravidla a zakony.

V praxi by to znamenalo, ze co si nevyprodukujes sam, nemozes hrat ... A aj nato by si uz nieco nasli... Trebars tantiemy za pouzite instumenty z FL :lol: :lol:
lukoslaf

Příspěvekod atlon » 23 říj 2012 20:44

ono aj na CD a vinyloch je malým písmom písané že len na NEKOMERČNÉ účely (čiže vlastnú potrebu), takže nevidím v tom žiadnu prekážku :wink:
atlon

Příspěvekod steave » 24 říj 2012 09:59

Obrázek
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Příspěvekod lukoslaf » 24 říj 2012 13:27

lukoslaf

Příspěvekod QWER » 25 říj 2012 22:00

Dobrý večer,
Chcel by som sa spýtať ako to chodí z djingom teda:
Čo si bere zo sebou aká zak. zostava, ako všetko zhruba prebieha ked sa pripravuješ pred tou zábavou alebo oslavou. Mixujete priamo pesničky alebo už zmixované veci teda neaké vlastne remixi?
Ked mám už vopred zmixovane veci doma a na discotéke ich len na mix.pulte doladujem (dávam lepší šmrnc) bude odomna prípadna kontrola žiadať na čom som to zmixoval alebo ako, alebo stačia len dokumenti o piesnach ktoré sa v mixe nachádzajú?
http://www.techhouse.sk/ - čo je v tomto shope cenovo nenáročné ake zostavy, prvky vhodne pre začiatočníka poprípade poradte iný shop ( sorry že sa toľko pýtam ale nechcem kupiť neakú mačacinu vo vreci )
a malá podotázka musí byť fakt dj živnostník alebo byť zamestnaný?
Ďakujem, za každú radu.
QWER

Příspěvekod atlon » 26 říj 2012 08:52

QWER píše:...Ked mám už vopred zmixovane veci doma a na discotéke ich len na mix.pulte doladujem (dávam lepší šmrnc) bude odomna prípadna kontrola žiadať na čom som to zmixoval alebo ako, alebo stačia len dokumenti o piesnach ktoré sa v mixe nachádzajú?...
...a malá podotázka musí byť fakt dj živnostník alebo byť zamestnaný?...

len tieto dve otázky súvisia s touto témou.
1. nechápeš podstatu DJingu!! to nieje o tom doma si niečo namixovať a potom to púšťať !!!
2. podľa momentálne platných zákonov stačí mať doklady (el. faktúry) od jednotlivých pesničiek (pokiaľ to je mp3 , samozrejme všetky musia byť LEGÁLNE kúpené)
3. áno aj nie , je to práca ako každá iná, najlepšie je byť živnostník, pokiaľ nehrávaš pravidelne len v jednom-domovskom klube, tam ti stačí aj dohoda.
na ostatné otázky ti odpovedia v správnej téme Všeobecná diskuze
atlon

Příspěvekod atlon » 31 říj 2012 11:27

http://spravy.pravda.sk/repcik-rezignoval-vybor-soza-jeho-rezignaciu-prijal-pcd-/sk_domace.asp?c=A121031_102100_sk_domace_p70
tu vidno že to nebolo všetko v poriadku čo robila SOZA, keby to je všetko OK tak by nerezignoval ...
atlon

Příspěvekod Azu » 31 říj 2012 13:32

Koukám, že to tam u Vás na východě máte horší než sem čekal.
Jen čekám kdy se tyto zvrhlosti dostanou také k nám, protože naše OSA bohužel přebírá věci od té Vaší
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod dj_snake » 05 lis 2012 17:22

repcik rezignoval len preto aby to vyzeralo dobre v mediach... keby nebol ,,rezignoval,, tak by ho vyhodili... a nie preto ze nieco nie je v poriadku... ale preto ze toto co robi soza teraz robila aj davno predtym akurat ze to nebolo tak medializovane ako teraz a to je cely ten problem repcikovi sa to nedarilo ututlat tak ako riaditelom ktori tam boli pred nim a pre to by ho boli tak ci tak vyhodili... on to dobre vedel a preto ,,rezignoval,, aby nase slovenske media zase raz mohli niecim nakrmit ludi... (rozmyslam ci mam napisat radsej miesto ludi sproste stado oviec ktore si nevidi dalej od nosa, ale ludia budu asi lepsi... este by som niekoho urazil) :biggrin2:
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...
dj_snake

Příspěvekod trolofon » 27 led 2013 14:53

Troška obnovím topik:

1) Ak budem ako slovák platiť soze a slovgramu každoročne za umožnenie vytvárania "pracovných rozmnoženín", čo to vlastne pre mňa znamená ? Ak by prebiehala nejaká kontrola toho čo púšťam tak dám nejakému tomu "inšpektorovi" doklad alebo faktúru že mám zaplatené a umožnené vytváranie pracovných rozmnoženín a bude mi ešte kontrolovať čo púšťam alebo ako to funguje ?
2) Ako teda vlastne prebieha tá "kontrola" a máte s ňou niekto nejaké skúsenosti ?
trolofon

Příspěvekod ffferino » 28 led 2013 11:45

Nijako cele to pada dole "CHRAPOM" ako cele euro,repcik a aj vlada... Len stale tam su nejaky kkti co by chceli od chudobneho sl. ludu vyberat nezmyselne poplatky. Darmozraci to su...
ffferino

Příspěvekod Pohoda » 16 úno 2015 12:11

Ahojte,chcel by som nejaké aktuálne info v tejto téme:
1.Prišlo mi toto potvrdenie z iTUNES na mail:Obrázek,bude to stačiť pre kontrolu?
A ešte ako riešite hranie,okrem zmluvy so SLOVGRAMOM,či to riešite na živnosť,alebo nejakou dohodou?
Vďaka.
Pohoda

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.