Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

slovenska OSA ??

Re: slovenska OSA ??

Příspěvekod atlon » 29 kvě 2012 13:15

chalani zo slovenska!!!
Poprosil by som vsetkych, co si kedy pisali so Slovgramom, Sozou, LITA, OZIS , Policia, nech mi preposlu svoju komunikaciu vo worde.

Stylom:
Otazka ......
Odpoved od prislusneho organu .....

DAKUJEM !!!

mailova adresa:
djslvsk@gmail.com
atlon

Příspěvekod teddy010 » 31 kvě 2012 13:03

Numark Total Control, Midi Fighter, Novation Launchpad
teddy010

Příspěvekod djsBorecz » 31 kvě 2012 13:50

Ta dohoda (resp. živnostenský list) je naozaj potrebný ? Ja hrám zopár krát do roka a hram ako hobby ,neberiem žiadny honorár ani odmenu?
djsBorecz

Příspěvekod djsBorecz » 31 kvě 2012 14:05

Ludia ako riešite výpis z učtu keď platíte cez paypal? Vytlačíte tu Trazakciu? Vobec ako može skontrolovať SOZA pohyby na učte na PayPal-e ,už vidím ako budú komunikovať s PayPalom a žiadať o vypisy z účtov ,podľa mňa bez šance.

Ešte jedna otázka, ak napr chce odohrať nejaký remix resp bootleg, ktorý sa nedá nikde kupiť lebo nie je officiálny. Stačí ak si kupím originál?
djsBorecz

Příspěvekod ddecoy » 31 kvě 2012 16:13

Zdá se to jenom mi, a nebo to strašně moc hrotíte?
A nebo to tam máte na človensku tak špatné? :D
twitter: @decoyLoL
ddecoy

Příspěvekod atlon » 31 kvě 2012 17:27

[quote="djsBorecz"]Ludia ako riešite výpis z učtu keď platíte cez paypal? Vytlačíte tu Trazakciu? Vobec ako može skontrolovať SOZA pohyby na učte na PayPal-e ,už vidím ako budú komunikovať s PayPalom a žiadať o vypisy z účtov ,podľa mňa bez šance.[quote]

SOZA ti NEMOZE kontrolovat pohyby na ucte ale POLICIA ano :wink:
atlon

Příspěvekod djsBorecz » 31 kvě 2012 19:44

Tak jasne policia môže preverovať tieto pohyby na účte ,ale pochybujem že by to naozaj robili kôli zopár 1,5€-3€ pohybom sa snažili na základe medzinárodného práva ziskať vypísy z Paypalu ,ktorý je registorvaný ako Luxemburská banka, ale aj tak ,tí čo platíte cez paypal, čo zo sebou nosíte ako doklad o transakcii?
djsBorecz

Příspěvekod atlon » 01 čer 2012 16:33

na to sa musíš spýtať tých čo tak nakupujú, ja neviem , lebo mám kartu ktorou bezproblémovo viem platiť na tých stránkach kde nakupujem :wink:
ale aj mňa by to zaujímalo, asi si to prezistím

V spolupráci s http://www.wavemag.eu/ sa riešia články ohľadom tejto problematiky, tak onedlho môžete očakávať oficiálne vyjadrenia jednotlivých organizácií ohľadom potrieb DJ-a na legálne hranie, prevádzkovateľov na legálne organizovanie akcií a všetko okolo toho :wink:
atlon

Příspěvekod VanKuuben » 09 črc 2012 11:25

nazdar chlapi.chcem sa spytat otazku.mam zivnost takze ja si mozem vyfakturovat aku chcem cenu za vecer??lebo je to nejako zakonom dane kolko mozem pytat? dalej sa chcem spytat ktomu mesacnemu posielaniu vykazov.ak pojdem hrat napriklad na namestie v meste tak co zadavame do toho vykazu? ico dic? a koli comu sa to vlastne posiela?je to potrebne??? mozno hlupe otzky, ale rad by som uvital aj jednoducho hlupe odpovede:) dikes
NUMARK MIXTRACK PRO/TOSHIBA NB500
VanKuuben

Příspěvekod atlon » 09 črc 2012 13:35

mozes pytat kolko len chces, otazne je ci ta potom budu volat ked budes mat prehnane ceny :wink: . takze si najskor pozistuj priblizne ceny v okoli a podla toho sa rozhodni kolko zapytat.
vykaz - tam sa zadava pre KOHO si hral, ked je to namestie , pravdepodobne to bude pre mesto potom.
posiela sa to koli tomu aj spolu so zoznamom pouzitych diel, aby ich vedeli rozdelit jednotlivym autorom (poprosim neriesit debatu ci ich delia alebo nie, vieme o tom svoje :) )
atlon

Příspěvekod dj_snake » 09 črc 2012 22:44

ddecoy píše:Zdá se to jenom mi, a nebo to strašně moc hrotíte?
A nebo to tam máte na človensku tak špatné? :D

:evil: bohuzial je to tak spatne... :evil:
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...
dj_snake

Příspěvekod piatro » 17 srp 2012 16:37

a ako to je so skladbami,ktoré sú voľne na stiahnutie priamo od autora cez soundcloud?? a ešte jedna vec by ma zaujímala. som registrovaný u slovgramu ako diskotekár,ale stratil som niekde zmluvu. rozmýšľam,že im napíšem aby mi poslali ešte raz kópiu,alebo sa registrujem na novo,ale je vôbec tá zmluva potrebná? veľa ľudí mi hovorí,že ten papier netreba,maximálne si s ňou môžem v núdzi vytrieť zadok,inak nie je na nič. ako to je? dík za odpoveď.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod QWER » 01 říj 2012 14:53

Zdravím,
Teda ak som to tu pochopil správne, musímať DJ na Slovensku:
Bud to zakúpenú licenciu od SOZA + Slovgram, alebo nosiť zo sebou materiály o kúpe originálne zakúpených napr. mp3ojek. Musí byť zaregistrovaný ako "Diskotékar" v Slovagrame alebo možem robiť DJa aj bez toho?
Čo sa týka živnosti je potrebná?
Je potrebné vlastniť neaký papier od mixážneho pultu?
Ak som na niečo zabudol tak ma doplnte diki a ešte jedná otázka koľko je taký začiatočný kapitál pre DJa ked prirátame neakú kvalitnú zostavu, bud to samostatnu alebo pripojiteľnú k booku, priemerné náklady bud na licenciu alebo na kúpu CD, mp3 a všetko ostatné.

Ďakujem, za skorú odpoved.
QWER

Příspěvekod DJ Patrix » 02 říj 2012 00:48

DJ Patrix

Příspěvekod nema.dj » 02 říj 2012 01:43

QWER píše:Zdravím,
Teda ak som to tu pochopil správne, musímať DJ na Slovensku:
Bud to zakúpenú licenciu od SOZA + Slovgram, alebo nosiť zo sebou materiály o kúpe originálne zakúpených napr. mp3ojek. Musí byť zaregistrovaný ako "Diskotékar" v Slovagrame alebo možem robiť DJa aj bez toho?
Čo sa týka živnosti je potrebná?
Je potrebné vlastniť neaký papier od mixážneho pultu?
Ak som na niečo zabudol tak ma doplnte diki a ešte jedná otázka koľko je taký začiatočný kapitál pre DJa ked prirátame neakú kvalitnú zostavu, bud to samostatnu alebo pripojiteľnú k booku, priemerné náklady bud na licenciu alebo na kúpu CD, mp3 a všetko ostatné.

Ďakujem, za skorú odpoved.

Veľa vecí máš v linkoch .... papiere od mixažneho pultu? :roll: ... omg! :?: :idea: :lol: ...začiatočný kapitál? .... toto je strašná otázka ....4000€ by ti malo na začiatok malo stačiť ak nemáš vôbec nič ... keď nemáš koncepciu, ťažko radiť
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.