Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

slovenska OSA ??

Re: slovenska OSA ??

Příspěvekod MattGy » 04 úno 2010 20:07

hej jasnie viem len som napisal konkretne len SOZU lebo mi odpovedal...ze to je len rozmozeniny....okopirujem:

Dobrý deň,

licencia SOZA slúži na vytváranie pracovných rozmnoženín originálnych CD, aby ste ich nemuseli nosiť so sebou.

Pre viac info posielam link: http://www.soza.sk/index.php?page=brows ... =16&bid=16

S pozdravom

Mgr.Marek Lenčo

odd.mechanických práv SOZA

e-mail: lenco@soza.sk

SOZA

Rastislavova 3

821 08 Bratislava 2

Slovenská republika

tel.č.: +421-2-5020 2709

www.soza.sk

From: Martin Galbavy [mailto:galbavymartin@gmail.com]
Sent: Wednesday, February 03, 2010 9:30 PM
To: koledova@soza.sk
Subject: pracovne rozmnozeniny

Chcel by som sa spytat ako to funguje. Ja mozem si stahovat mp3 a ked si zakupim tuto licenciu na rok tak ich mozem pouzivat?
MattGy

Příspěvekod MattGy » 05 úno 2010 15:29

toto mam zo slovgramu:
ak nemam teda original nosice ale mam ich stiahnute s internetu v pocitaci a chcem dalej stahovaz napr. z rapidshare a pod....a zaplatim rocnu licenciu ich teda mozem pouzivat a nemusim sa bat kontroly?!

odpoved:
Dobry den,
Pokial by sme mali odpovedat na Vasu otazku tak uvadzame, ze tracky stiahnute z nelegalnych zdrojov, problematickych zdrojov, z obdobnych stranok ako je Vami uvedena, verejne pouzivat
bez suhlasu opravnenych drzitelov prav, nemozete. V pripade ich verejneho pouzitia bez suhlasu drzitelov prav sa dopustate porusenia zakona a za ich pouzitie si zodpovedate sam.
Licencia pracovnej rozmnozeniny nebola robena s umyslom zlegalizovania stiahnutych trackov z lubovolnych zdrojov v sieti internetu, ale ako pomoc DJ-om.

len predtym sa tu pisalo na fore nieco ine...som totalne mimo!!!
MattGy

Příspěvekod miross44 » 18 úno 2010 01:38

Soza zastupuje autorou takze po zaplateni poplatku (autorskej odmeny) 200€ bez dph mas cast vybavenu... slovgram zas vyrobcou a interpretov.. licencia stoji takisto 200€ bez dph ...neviem ci su este nejaky dalsi certi diably ktory zastupuju nejake prava ale tieto organizacie su najdvolezitejsie pri kontrolach... Po ziskani licencii mozes pouzivat pracovne rozmnozeniny ...pracovna rozmnozenina moze byt aj mp3 stiahnuta kdesi z netu ..to ci ju tam niekto dal vlozil z originalnych zdrojov ty uz nemozes vediet....Skratka pri kontrole ked mas licencie by to mali tolerovat.. tiez podla mna ti soza ani slovgram nemozu priamo napisat ze po zaplateni 400€ (bez dph) mozes pouzivat cely svetovy repertuar na jeden rok vyznelo by to voci tym umelcom autorom interpretom... dost blbo. Ak mas tie licencie pri kontrole by nemal byt problem horsie by bolo keby si ich nemal...
2x Pioneer cdj 850 + pioneer djm 700 + Sennheiser HD 25-C II, Pioneer ddj sx, Macbook pro 13 "
miross44

Příspěvekod DjStormo » 18 úno 2010 22:25

miross44: chlapče ty v tom máš riadny bordel, najskôr si polož otázku: "Čo to je pracovná rozmnoženina?" Už som to sem raz písal

Pracovná rozmnoženina - je to kópia originálu, alebo prevedenie orig. cd do digitálnej podoby (mp3), ktorú si môžeš vytvoriť, ak si nechceš poškodiť originálny cd nosič - v tom prípade si musíš u OSY/SOZY zaplatiť licenciu.

Čiže keď hrávaš z pracovných rozmnoženín, musíš mať pri sebe aj originálny nosič. ŽIADNA licencia sa nevzťahuje na nelegálnu music.
2xPioneer CDJ-800mk2,Pioneer DJM-800...
http://www.ellensound.sk
DjStormo

Příspěvekod DjStormo » 18 úno 2010 22:28

Nelegálne stiahnutá hudba sa proste zlegalizovať nedá.
2xPioneer CDJ-800mk2,Pioneer DJM-800...
http://www.ellensound.sk
DjStormo

Příspěvekod miross44 » 19 úno 2010 00:28

-----Original Message-----
From: Miro Osem [mailto:miross44@centrum.sk]
Sent: Thursday, December 03, 2009 12:55 PM
To: repcik@soza.sk
Subject: RE: Otazka

Dakujem Vam za presnu odpoved .. mozem sa este spytat : Pod pojmom autorska
odmena /poplatok/ je myslena jednorazova penazna ciastka ktoru ked zaplatim
mozem zdelovat verejnosti vsetky mp3 ktore mam uz stiahnute ?

------------------------------------------------------------

Mily Miro,
Ano, je to financna ciastka, dohodnuta na urcite casove obdobie /spravidla
na jeden rok/. Na zaklade toho ziskate povolenie, resp. licenciu na pouzitie
celosvetoveho hudobneho repertoaru na uzemi Slovenska.

PhDr. Vladimír Repčík
General Manager

Slovenský ochranný zväz autorský
pre práva k hudobným dielam
Rastislavova 3
821 08 Bratislava 2

tel.: 02/5020 2706
fax: 02/5556 9409
mailto:repcik@soza.sk
http://www.soza.sk

Podla mna je to vsetko bordel ...toto mi napisal riaditel SOZY
2x Pioneer cdj 850 + pioneer djm 700 + Sennheiser HD 25-C II, Pioneer ddj sx, Macbook pro 13 "
miross44

Příspěvekod miross44 » 19 úno 2010 00:31

miross44 píše:----Original Message-----
From: Miro Osem [mailto:miross44@centrum.sk]
Sent: Friday, December 04, 2009 11:08 AM
To: lenco@soza.sk
Subject: Re: FW: [Fwd: otazka]

Dakujem vam za odpoved tak ked si vybavim licenciu zaplatim fakturu tym padom mozem zdelovat verejnosti mp3 stiahnute z akeho kolvek servra ci plateneho alebo neplateneho napr zo servra rapidshare?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Áno, môžete, ale potrebujete licenciu.

Mgr.Marek Lenčo
odd.mechanických práv SOZA
e-mail: lenco@soza.sk

SOZA
Rastislavova 3
821 08 Bratislava 2
Slovenská republika
tel.č.: +420-2-5020 2709
http://www.soza.sk

A tu mi to tiez potvrdili
miross44

Příspěvekod MattGy » 19 úno 2010 11:21

ved prave ze som sa obracal na teba miross44 ale odpoved som dostal totalne inu....sa vyhol tej odpovedi a potom uz preistotu neodpisal ked som mu plozil este raz tu otazku

a dj storno ked mas pracovnu rozmnozeninu tak prave nemusis mat origilny nosic pri sebe!
MattGy

Příspěvekod miross44 » 19 úno 2010 14:18

Konkretne aku odpoved si chcel??.... ja to tak vidim podla toho co pisu ze ked si u nich zaplatis licencie nebudu ti robit problemy...
miross44

Příspěvekod momosk » 25 úno 2010 14:37

pochopil som to takto:

Ak si legálne zakúpim CD, tj. budem mať originálne CD, prevediem si ho do PC ako mp3 avšak budem zo sebou nosiť originálne CD s dokladom o kúpe, tak mám všetko v poriadku?
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod benja » 25 úno 2010 22:22

Doklad(y) o koupi CD s sebou nosit nemusíš, i když hraješ z originálů. Stačí je mít doma.
www.djbenja.cz

www.impactnight.cz
benja

Příspěvekod jatmz » 08 bře 2010 10:23

pekny bordel ako tak citam :)
len jedna vec mi nejde do hlavy. s dj-ingom len zacinam a vsetky tracky taham z netu priamo od producentov. vid John-B ... pridem na stranku, popocuvam tracky, vyberem, dam do kosika, zaplatim a nasledne mozem stiahnut.
naco ja mam potom platit nejakej tretej osobe (ci uz SOZA alebo Slovgram), ktora s tym nema v danom pripade nic spolocne ... ved ja som autorsku odmenu zaplatil priamo autorovi ktory dany track predava
... cele je to nejake na hlavu :(
jatmz

Příspěvekod momosk » 08 bře 2010 21:32

sám vidíš, že to je postavené na hlavu, mám originálne tracky, ak sú stiahnuté z CD tak mám zo sebou originálne CD, ak z napr. beatportu tak faktúry, žiadny nelegálny soft v booku a všetci mi môžu akurát vajká ošahávať :mrgreen: viac im za to nedám
HP 550, Digital Jockey 2
soundcloud.com/momo-sk
facebook.com/djmomosk
momosk

Příspěvekod bluedragons » 14 bře 2010 05:25

cavte;
budem reagovat vyhradne na mp3 a na organizaciu SOZA.

mne boli otazky zodpovedane takto (ak mozete, prosim opravte ma)

1. ak chces hrat z notebooku (traktor,..timecode cds, tc vinyls...) :
mp3, ktore si legalne kupis a mas od nich fakturu v papierovej forme a vypis z uctu, nemusis zaplatit soze ziadny poplatok a pre sozu hras legalne

2. ak chces hrat z kopii cd ( mas zakupene legalne mp3 a napalis ich na cd ci uz ako data(mp3) alebo audio cd tak plati:
uz je to pracovna kopia a musis mat zaplatene clenstvo v soze (2oo e) a tymto nemusis nosit ziadne faktury a problemy ti robit nebudu

3. ak pouzijes original CD alebo vinyly, nemusis mat u sozy zaplateny ziadny poplatok, hras legalne (: (a faktury nemusis mat so sebou)

esteraz vas poprosim, opravte ma alebo potvrdte tot vyhlasenie ...slovgram som nespominal, nestudoval som ho... :ugeek2:
bluedragons

Příspěvekod jatmz » 14 bře 2010 12:02

budem reagovat na bod c.2 - tu vyvstava este jedna moznost. mam legalne postahovane tracky v mp3 a mam ich vypalene na cd (pracovne kopie). pises ze staci mat zaplatene clenstvo a faktury nosit nemusim a problemy mi robit nebudu. a ked clenstvo nezaplatim a budem nosit faktury??
na 200 eur vykaslat, aj ked malo to nie je, ale stale sa pytam naco mam platit niekomu tretiemu co nema z danym trackom nic spolocne nejake prachy??! to radsej budem nosit faktury
jatmz

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.