Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Razie na akciach

Razie na akciach

Příspěvekod Jagged » 18 kvě 2007 07:35

Prisla uz niekomu z vas na akciu razia? Zaujimalo by ma hlavne u tych co hraju z mp3. Ako na nich reagovali kuklaci?
I Can Walk On Water, I Can Fly....
Jagged

Příspěvekod Azu » 18 kvě 2007 10:45

Já nevim kam pořád všichni chodíte na tako kraviny, bohužel tyto nesmyslné informace stále převažují.

Nikdy se neřeší v podstatě nic na místě, protože se na místě nedá rozhodnout zda něco je legální nebo není, to řeší policie, která v případě podezření, že se jedná o nelegální činnost, tak v rámci vyšetřování zabaví veškeré věci, které k této činnosti sloužili a to jak samotné nosiče, tak i techniku a odešle následně do firmy, která na to udělá znalecké posudky. ....

OSA a Intergram podle smluv co mají by mohli kontrolovat dodržování autorských práv na akci, což se podepisuje i ve smlouvě s nima a v případě porušení autorských práv na akci platí provozovatel akce tučnou pokutu a co se týče toho kdo práva porušoval tedy DJe, tak to řeší pak policie, který získá oznámení od těchto ochranných organizací.
Azu

Příspěvekod Jagged » 18 kvě 2007 10:59

No prepac ale fakt to neviem takze sa pytam co a ako.... :oops: takze pochopil som to tak ze ked hram akciu z laptopu napr a pride mi tam razia tak mi ho vezmu na preskumanie? alebo ako?
I Can Walk On Water, I Can Fly....
Jagged

Příspěvekod Azu » 18 kvě 2007 12:33

Přesně tak, seberou ti ho a pak se s ním na pár měsíců rozluč, než to prošetří.
Ale není to tak jednoduché, rozohodně ti tam nepřijde jen tak nějaká razie, tomu fakt nevěř. Pokud je podezření na to, že děláš něco takového nezákonného a je to nahlášeno policii, tak tě hned neseberou na nejbližší akci, ale je to několik měsíců monitorováno a často i včetně odposlechů telefonů aby se přišlo případně i na zdroj od kud ty věci kradeš, nebo zda to nevyměňuješ dál s kámošema atd. a pak ti jednoho rána zazvoní zvonek a pohádky je konec. Tento scénář je častější než nějaké odchytávání přímo na akcích.
Azu

Příspěvekod Guest01 » 18 kvě 2007 13:10

Muzem mi zabavit PC ikdyz budu hrat tracky bez autorskych prav? - viz ma otazka: Vlastni tracky nebo tracky bez autorskych prav VS osa
Guest01

Příspěvekod PVD » 22 kvě 2007 11:04

vite o nekom, koho uz dostali?
PVD

Příspěvekod Azu » 22 kvě 2007 11:35

Guest01 píše:Muzem mi zabavit PC ikdyz budu hrat tracky bez autorskych prav? - viz ma otazka: Vlastni tracky nebo tracky bez autorskych prav VS osa

Samozřejmě, že ti to PC policie může zabavit a v případě podezření i na 100% zabaví.
Azu

Příspěvekod Fido » 20 čer 2007 15:17

Nevíte jaká je sankce pro DJe, který hraje na diskotéce z CD a polovina jich je originál a druhá pálená? Jestli to bude pokuta, vězení, rozbití huby nebo odstřel na místě... :lol:
Fido

Příspěvekod hoolifan » 20 čer 2007 16:58

Fido píše:Nevíte jaká je sankce pro DJe, který hraje na diskotéce z CD a polovina jich je originál a druhá pálená? Jestli to bude pokuta, vězení, rozbití huby nebo odstřel na místě... :lol:

To záleží na tom jakého strejdu kontrolora chytneš s některým se konkrétně tento případ dá vyřešit na místě a s jiným to nejde..každopádně paušální pokuty jsou tuším někde hodně vysoko nějak sem to zatím neřešil ale už jsem slyšel různý varianty a ta nejnižší byla 50tisíc na místě a podmínka ve správním řízení.. a další z variant ta nejvyšší prej že 75tisíc za nelegálně drženou skladbu.. podotýkám že nevím přesně jak to je ale pokuty nebudou malé a ze zákona se za to může jít i sedět..
hoolifan

radsi svoje ...

Příspěvekod lwq » 05 črc 2007 00:02

tak to vidim, na smlouvu s OSA a Intergramem a nebo spis hrat jen svoje veci ;-) ... :roll:
KorgNanoKontrol#AKG K181DJ#TraktorDJStudio#Ableton#MacBook Pro
lwq

Příspěvekod mastodonto » 09 črc 2007 21:55

Ja to teda pochopil tak, ze nejlepsi reseni je mit origos cd a poradani akce nechat na nekom jinym. Ten ma pak prihlasovaci povinnost a poplatky zaplati on, DJe to nic nestoji.. Pokud samozrejme nepocitam dan z prijmu ap.
Kdyz se ony poplatky nezaplati, tak na strankach osy je cosi ve smyslu, ze na miste muze kontrolor vymahat dvojnasobek castky, ktera mela byt zaplacena. Ta se odvozuje od vyse vstupneho a poctu osob (viz kolaudace prostoru nebo plocha v m2 krat 1,5). No a kdyz poradatel na miste nezaplati, soudne to muze jit az do 150 tisic.
Jinak ale nevim, jak to je, kdyz hrajes treba z origosu kamose a taky, jestli musis od kazdyho cd schovavat doklad o koupi ap.
Co se tyce tech odposlechu a monitorovani, tak k tomu si myslim musi byt zavazny duvod a nestaci jen podezreni nebo narceni. To by se pak mohl odposlouchavat kazdej..
mastodonto

Příspěvekod djflagus » 22 srp 2007 14:51

Cus hosi ja pochadzim ze slovenska aj tu hraju na diskoteke a razii uz sem zazil okrem toho ze kuklaci obklicili cellej prostor a davali sem tam dychat nejakym tem 15 - 16 rocnym, doslo vtedy i namne ja sem hral z castecne z originalu ale vetsinou z napalovanych cd lebo mam teprv 18 a zbytecnych prachu na originali moc neni hned jako prvy co bylo je ze semne optal ci mam licencii nato sem mu odpovedel ze ano potom teprv zjistoval ci mam nejake povoleni hrat z napalovanyma CD pytal si osvedceni od OSI a podobne nato sem mu rekl ze nemam vtom mi oznamil ze pokuta za jedno paleny CD je cca 500Sk newim jakej je kurz cesky koruny muzete prepocitat :D coje dulezity ze se mne optal kolik ich mam kdyz sem mu povedel ze zhruba 500 - 600 a iba 150 az 200 originalu se moc dobre netvaril a chteli mne odvest na stanici ze sebou kuli tym 400 napalovanym CD a dat mi pokuto cca 400 000sk, jenze ja mnel stasti a zrovna kdyz mne uz chytal abych sel snim ukazal se tam majitel diskoteky a rychle to snim prodiskutoval nakonec to dobre dopadlo nechali mne uplne na pokoji a zadnou pokutu sem nedostal :wink: ale povym vam ze podruhy bych to uz zazit nechtel proto radeji kupuji uz originaly sem tam vsak neco napalim 8)
djflagus

Příspěvekod Hitman » 24 srp 2007 11:49

Nejlepsi ochrana pred OSOu je delat vlastni hudbu. Delali jsme s kamosema takhle akci v jednom klubiku, a tak tyden predem nam prisel dopis od OSY ze pry delame nejakou akci a coze tam budem hrat, vypsali nam kolik mame co zaplatit :shock:. No chteli sileny castky, tak jsme jim odepsali, ze se jedna o nasi hudbu na kterou si nedavame zadny prava a jestli nas budou nadale otravovat tak ze je soudne zazalujem. Mno, od ty doby mame pokoj :twisted:. S takovyma mrdkama se clovek nesmi srat. :wink:
Hitman

Příspěvekod DJ Smar » 24 srp 2007 12:24

Hoši, pokud chcete někde hrát z vypálených cd, třeba na nějaké louce, tak musíte informovat OSU a musíte jí zaplatit nemalou část peněz. Pokud hrajete v nějakém klubu, tak je dobré si zjistit zdali majitel platí OSE či ne jinak to povinnost Dje není. Pak ještě hraje roly to zdali jste přepálili, třeba celé Tekno, nebo zdali je to jen postahované z internetu. Zdali vlastníte originální cd-disk, tak je vám schváleno udělat si kopii pod tou podmínkou že budete mít originál vždy při sobě... Bližší info najdete různě na netu .. =)
DJ Smar

Příspěvekod Ninja » 24 srp 2007 13:52

Hitman píše:Nejlepsi ochrana pred OSOu je delat vlastni hudbu. Delali jsme s kamosema takhle akci v jednom klubiku, a tak tyden predem nam prisel dopis od OSY ze pry delame nejakou akci a coze tam budem hrat, vypsali nam kolik mame co zaplatit :shock:. No chteli sileny castky, tak jsme jim odepsali, ze se jedna o nasi hudbu na kterou si nedavame zadny prava a jestli nas budou nadale otravovat tak ze je soudne zazalujem. Mno, od ty doby mame pokoj :twisted:. S takovyma mrdkama se clovek nesmi srat. :wink:

Nahlasili jste akci 10 dni predem? Pokud ne, tak bud rad, ze se OSA ozvala a mohli jste ji sdelit, ze hrajete vlastni hudbu. Pokud by vam tam totiz prisla kontrola a vy jste nemeli akci nahlasenou, tak podle zakona by se na vase tracky divali jako na tracky, ktere spravuje OSA :evil: :( :o :!: .

Me by zajimalo, zda je tato pasaz zakona vubec legalni :!: Tracky lze pokladat za vlastni majetek se kterym si muzu delat co chci. Takze v pripade nenahlaseni by si OSA narokovala prava k memu majetku, ke kteremu jako autor mam prece veskere prava ja (pokud jsem sva prava nekomu nesveril). By me opravdu zajimalo, kdyby prislo na vec, jak by se to resilo :?:

Zajimalo by me to i v pripade, kdybych hral tracky nekoho jineho, ktery dal tracky volne k uziti. OSA prece nemuze z niceho nic nabyt prava, ktera nalezi nekomu jinemu :!:
Ninja

Další

Zpět na OSA a spol.