Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nepsana dohoda mezi FS users a OSA

Příspěvekod DJRadeesek » 12 kvě 2007 16:43

No, je to ještě složitější ;) OSA a Intergram spolu - jak je známo moc nekamarádí, takže si ani vzájemně neporovnávají seznam zastoupených umělců a vydavatelů. Řekl bych, že takový seznam oficiálně ani jedna z těchto společností nemá v digitální formě. Ani jedna totiž není schopna takový seznam dodat. Vždy se vymlouvají na zmíněnou větu - řešit individuálně.

Jediné, co mi z OSA přišlo bylo, že jako provozovatelé rádia, které má uzavřeno s OSA kolektívní smlouvu máme jako DJs samozřejmě právo přihlásit se k odměně, protože jsme vlastně autoři, kteří jsou zastoupeni OSA (to je součástí kolektívní smlouvy a Všeobecných podmínek na ní navazujících). Zkusil jsem to. Přihlásil jsem se k takovým odměnám. Bylo mi odepsáno obratem, že to nejde - resp. musel bych doslovně doložit každé místo, kde bylo mé dlo užito.

Musejí to takto dokládat všichni autoři? Copak mají přístup ke statistikám hraní třea v rádiích? Co když si s tím jeden měsíc takovou práci nedaji, to jsou pak bez peněz? Nejenže to nejde (takové informace prakticky nezískáte, nebo jich získáte minimum), ale od toho je přeci zmíněná organizace, aby hájila zájmy autorů a "vše za ně vyřídila". V opačném případě postrádá smysl a je vhodné ji rozpustit. Shánění dokladů o užití díla by autor nemohl zvládat. Měla by s tím práci i silná PR agentura.

Další z důkazů zbytečnosti této organizace. My platíme ose a osa neplatí autorům. Mě se tedy ještě žádný autor neptal, kdy jsme jej vysílali. A to máme veřejný archiv toho, co se hrálo.

Radek Hemelík
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
http://www.crazyradio.cz
tel.: +420-212240009
DJRadeesek

Příspěvekod Azu » 12 kvě 2007 22:56

Není nic jednodušího než tyto všechny negativa sepsat, zpracovat nový systém a předložit správným poslancům, kteří budou za naše zájmy bojovat ve vládě a předloží návrh novely zákona. Ono to kupudivu jde dost snadno, stačí trochu lobovat za své zájmy, poslanců je tam dost a kde kdo se z nich rád zviditelní aby ho čas od času bylo také vidět. Údajně se snad mmomentálně i chystá právě nový návrh autorského zákona. OSA a Intergram jsou sice soukormé firmy, ale jsou pověřeny státem k vykonávání autorských práv a pokud to nedělají nebo to dělají špatně, není nic snazšího než podat proti tomuto výkonu práv stížnost vládě.
Azu

Příspěvekod DJRadeesek » 13 kvě 2007 01:08

Azu píše:Není nic jednodušího než tyto všechny negativa sepsat, zpracovat nový systém a předložit správným poslancům, kteří budou za naše zájmy bojovat ve vládě a předloží návrh novely zákona. Ono to kupudivu jde dost snadno, stačí trochu lobovat za své zájmy, poslanců je tam dost a kde kdo se z nich rád zviditelní aby ho čas od času bylo také vidět. Údajně se snad mmomentálně i chystá právě nový návrh autorského zákona. OSA a Intergram jsou sice soukormé firmy, ale jsou pověřeny státem k vykonávání autorských práv a pokud to nedělají nebo to dělají špatně, není nic snazšího než podat proti tomuto výkonu práv stížnost vládě.

Na tom něco je, ale chtělo by to někoho, kdo má čas, chuť, kontakty a je schopen to celé zajistit, aby to udělal. Slyšel jsem také něco o tom, že vzniká třetí ochranná organizace (my tu asi máme stále málo příživníků), dokonce jsem zaslechl i její jméno SIA. Co je na tom ale pravdy netuším...na internetu o tom není nikde ani slovo.
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Příspěvekod bussy » 13 kvě 2007 02:16

To je des, Osa a Integram jsou tak akorat statem schvaleni zlodeji :evil:
bussy

Příspěvekod PVD » 14 kvě 2007 22:50

To je divne, ze se osa nechce hlasit o penize :lol:
PVD

Re:

Příspěvekod Ninja » 11 dub 2008 15:44

DJRadeesek píše:
Azu píše:Není nic jednodušího než tyto všechny negativa sepsat, zpracovat nový systém a předložit správným poslancům, kteří budou za naše zájmy bojovat ve vládě a předloží návrh novely zákona. Ono to kupudivu jde dost snadno, stačí trochu lobovat za své zájmy, poslanců je tam dost a kde kdo se z nich rád zviditelní aby ho čas od času bylo také vidět. Údajně se snad mmomentálně i chystá právě nový návrh autorského zákona. OSA a Intergram jsou sice soukormé firmy, ale jsou pověřeny státem k vykonávání autorských práv a pokud to nedělají nebo to dělají špatně, není nic snazšího než podat proti tomuto výkonu práv stížnost vládě.

Na tom něco je, ale chtělo by to někoho, kdo má čas, chuť, kontakty a je schopen to celé zajistit, aby to udělal. Slyšel jsem také něco o tom, že vzniká třetí ochranná organizace (my tu asi máme stále málo příživníků), dokonce jsem zaslechl i její jméno SIA. Co je na tom ale pravdy netuším...na internetu o tom není nikde ani slovo.

pokrocilo se nekam, nebo jako vzdyto zustalo na body mrazu?
Ninja

Re: Re:

Příspěvekod DJRadeesek » 11 dub 2008 15:48

Ninja píše:
DJRadeesek píše:

pokrocilo se nekam, nebo jako vzdyto zustalo na body mrazu?

Zatím vše mrzne...
DJ Radeesek
CrazyRadio.cz
DJRadeesek

Předchozí

Zpět na OSA a spol.