Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Iniciativa

Re: Iniciativa

Příspěvekod nema.dj » 02 pro 2010 22:12

Avender píše:
nema.dj píše:zivnostensky list nutne nie je treba....ale v tom pripade ta majitel klubu musi zamestnat bud na dohodu alebo na dobu urcitu/neurcitu - a to ani jednemu nevyhovuje.....cize je lepsie zivnost mat a vystavit fakturu klubu za dielo/akciu....v tom pripade, poplatky Soze pada na plecia majitelovy klubu (je poriadatel akcie)....trosku som sa v tom v poslednej dobe rypal, lebo som bol dlhodobo nezamestny....tak som si spravil zivnost na ozvucenie a osvetlenie kulturnych, spolocenskych a sportovych podujati + diskotekarska cinnost (ako bonus som dostal na to aj dotaciu od UPSVaR-u 3900 eur /pod stromcek pride 2x DN-S1200, DN-X1500, 2x reloop 2000/).... a verte ci nie...este som ani nezacal a uz mam 2 ponuky.....legal je legal...len treba sa v tom trosku zorientovat

A k dotacii od UPSVaR si sa ako konkretne dostal..?.. Proste si im povedal, ze si dlho nezamestnany a chces zacat podinkat, vybavil si si zivnostensky list a hnet nato ti dali dotaciu..?..aby si sa "odrazil" a zaobstaral vsetko potrebne pre podnikanie, alebo to ma nejaky hacik, atd. Vdaka za info...

zjednodusene ano....kazdy ziadatel musi absolvovat skolenie o podnikani, vypracovat podnikatelsky zamer, prejst testom a obhajit podnikatelsky zamer....potom ti to odklepnu, medzitym sa musi vybavit zivnostensky list, registracia na danovom urade, zdravotnej poistovni, vybavit podnikatelsky ucet a cakas na peniaze.....upsvar ma potom 30 od datumu zaciatku podnikania na prevod penazi na tvoj ucet
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

Příspěvekod nema.dj » 02 pro 2010 22:39

zabudol som dodat, ze na urade prace musis byt minimalne 3 mesiace vedeny ako ziadatel o zamestnanie....no a podnikat sa musi minimalne 24mesiacov....ked som si to preratal, tak z 3900e je pouzitelnych cca 1700 ak nechcem byt stratovy, zvysok zhltne zdravotne a soc. odvody v priebehu tych 24 mesiacov
nema.dj

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 00:17

aj ja som to teraz vybavoval,,,cize cakam akurat na tu dotaciu 3900e

presne ako pisal NEMA,,,,

musis byt 3mes. na urade prace,,,potom poziadat,,,skratka dat sa cestou k zivnostenskemu listu,,,

cize nejake tie 2 ci 3 skolenia budete mat na UP,, a potom aj tyzdnovy rekvalifikacny kurz,,,
samozrejme ked zacinas podnikat,,,treba ti vypracovat podnikatelsky plan,,,na ktory vlastne ziadas o tu dotaciu z UP

potom Budes mat pisomne testy z toho tyzdnoveho kurzu,,,,(20 otazok,,,,10musis mat spravne)

a nakoniec ustny pohovor,,,obhajoba vlastne toho, v com ides podnikat,,,,(teda DISCOTEKARSKA CINNOST) ze ci ti to schvalia a teda ci ti aj tu dotaciu poskytnu,,,,
ak to vsetko prejdes,,,ses v suchu a mas prachy,,,
no samozrejme tym ze si otvoris zivnost su aj urcite povinnosti,,,aj voci tym peniazom,,
a 2 roky sa nemozes hlasit na urade prace,,,teda podnikas ako dj

tie zivnosti ako pisal nema mozes mat aj viacej,,,
ja som si dal ,diskotekarska cinnost
,ozvucovanie,osvetlovanie spolocenskych priestorov,,
skratka to uz ako ty chces,,,,
ide o to ze za kazdu cinnost v ktorej chces akoze podnikat,,a mat teda aj na tom zivnostenskom liste ,,,tak za kazdu sa plati 5 e kolok,,,ale to len 1 krat aby si tie cinnosti mal na to zivnostenskom liste,,,

potom uz hrajes legalnejsie ale aj tak,,,
este ti treba aspon zmluvu so SLOVGRAMOM,zato ze si dj a ze hrajes verejne,,zmluva je zadara,,,,
ja som si to dal,,,a uz len cakam na peniaze

no a origos cd by taktiez mali byt,,,no ale v dnesnej dobe a na slovensku,,,sa to urcite neda dodrzat
takze tak
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700
markes

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 00:39

nema.dj píše:zivnostensky list nutne nie je treba....ale v tom pripade ta majitel klubu musi zamestnat bud na dohodu alebo na dobu urcitu/neurcitu - a to ani jednemu nevyhovuje.....cize je lepsie zivnost mat a vystavit fakturu klubu za dielo/akciu....v tom pripade, poplatky Soze pada na plecia majitelovy klubu (je poriadatel akcie)....trosku som sa v tom v poslednej dobe rypal, lebo som bol dlhodobo nezamestny....tak som si spravil zivnost na ozvucenie a osvetlenie kulturnych, spolocenskych a sportovych podujati + diskotekarska cinnost (ako bonus som dostal na to aj dotaciu od UPSVaR-u 3900 eur /pod stromcek pride 2x DN-S1200, DN-X1500, 2x reloop 2000/).... a verte ci nie...este som ani nezacal a uz mam 2 ponuky.....legal je legal...len treba sa v tom trosku zorientovat

pocuvaj nema,,,,mam jednu dns-1200ku,,,a malo pouzivanu,
ma sice 1rok ale odhrate ma cca 8 discotek,,,nechces? 300ecka...v pefektnom stave,,

ja to chcem teda vymenit a kupit pio-900ku alebo 1000ku
markes

Příspěvekod nema.dj » 03 pro 2010 00:40

markes píše:aj ja som to teraz vybavoval,,,cize cakam akurat na tu dotaciu 3900e

presne ako pisal NEMA,,,,

musis byt 3mes. na urade prace,,,potom poziadat,,,skratka dat sa cestou k zivnostenskemu listu,,,

cize nejake tie 2 ci 3 skolenia budete mat na UP,, a potom aj tyzdnovy rekvalifikacny kurz,,,
samozrejme ked zacinas podnikat,,,treba ti vypracovat podnikatelsky plan,,,na ktory vlastne ziadas o tu dotaciu z UP

potom Budes mat pisomne testy z toho tyzdnoveho kurzu,,,,(20 otazok,,,,10musis mat spravne)

a nakoniec ustny pohovor,,,obhajoba vlastne toho, v com ides podnikat,,,,(teda DISCOTEKARSKA CINNOST) ze ci ti to schvalia a teda ci ti aj tu dotaciu poskytnu,,,,
ak to vsetko prejdes,,,ses v suchu a mas prachy,,,
no samozrejme tym ze si otvoris zivnost su aj urcite povinnosti,,,aj voci tym peniazom,,
a 2 roky sa nemozes hlasit na urade prace,,,teda podnikas ako dj

tie zivnosti ako pisal nema mozes mat aj viacej,,,
ja som si dal ,diskotekarska cinnost
,ozvucovanie,osvetlovanie spolocenskych priestorov,,
skratka to uz ako ty chces,,,,
ide o to ze za kazdu cinnost v ktorej chces akoze podnikat,,a mat teda aj na tom zivnostenskom liste ,,,tak za kazdu sa plati 5 e kolok,,,ale to len 1 krat aby si tie cinnosti mal na to zivnostenskom liste,,,

potom uz hrajes legalnejsie ale aj tak,,,
este ti treba aspon zmluvu so SLOVGRAMOM,zato ze si dj a ze hrajes verejne,,zmluva je zadara,,,,
ja som si to dal,,,a uz len cakam na peniaze

no a origos cd by taktiez mali byt,,,no ale v dnesnej dobe a na slovensku,,,sa to urcite neda dodrzat
takze tak

ty kokso, a mne manzelka tvrdi ze som blazon.....a jak kukam, tak nie som sam :lol: .... u nas muselo byt min 15 spravnych otazok z testu.....ale asi to zalezi od obvodu UPSVaR-u.... no a teraz ma napadol aj hacik....nemali by sa z prispevku kupovat 2 rovnake veci.....ani za svet som nemohol prednasajuceho presvedcit, ze potrebujem aj dve rovnake veci, ci uz playere alebo gramce...no argumenty nepomohli....tak som fukol do zameru CD set a gramo set a to mi aj schvalili....asi ich nenapadlo, ze set sa sklada z minimalne dvoch veci (idealne rovnakych :D )
nema.dj

Příspěvekod nema.dj » 03 pro 2010 00:43

to markes

nie ze by som nemal zaujem, ale musim vykryt naklady....tj, potrebujem fakturu, a este k tomu musi byt vystavena po 1.12. s platnou 2rocnou zarukou....cize musim kupit vsetko nove....ale dik za ponuku
nema.dj

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 00:49

nema.dj píše:to markes

nie ze by som nemal zaujem, ale musim vykryt naklady....tj, potrebujem fakturu, a este k tomu musi byt vystavena po 1.12. s platnou 2rocnou zarukou....cize musim kupit vsetko nove....ale dik za ponuku

ja som okres SP.N.VES

inac to ze si ich presvedcil,,,je fajn ale to neznamena,,,ze mudsis vsetko urobit podla tvojho podnikatelskeho planu,,,

aj ja som si napisal 300ecka zosik,300ecka bedne,,,,300ecka playere,,,
a co myslis ze kupim playere? ked uz ich mam? pioneer mixpult za 1300 ecka tam mam z tych penazi,,,len ti musi niekto urobit fakturu,,,aby si si mohol kupit co chces,,,a nie len to co mas v tom plane
markes

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 00:57

este som zabudol,,,
z tych penazi mozes kupit len novu vec to je pravda,,,ale to neznamena ze to kazdy tak roby,,,
ked si zozenies fakturu ako ja trebars na notbook,,,co uz mam doma davno,,,tak za tie prachy si potom kupis co len chces,,,aj pouziteho denona,,,

skratka najdi si niekoho kto ti v tom pomoze a poradi ako to mas urobit,,,

myslis ze ja kupim dj-sersan za 3900 ecka? ked uz polovicu davno mam?,,,
cosi,,,,tak 2 litre pouzijem a zbytok ide do bytu na okna a dvere
markes

Příspěvekod nema.dj » 03 pro 2010 01:00

markes píše:

ja som okres SP.N.VES

inac to ze si ich presvedcil,,,je fajn ale to neznamena,,,ze mudsis vsetko urobit podla tvojho podnikatelskeho planu,,,

a co myslis ze kupim playere? ked uz ich mam? pioneer mixpult za 1300 ecka tam mam z tych penazi,,,len ti musi niekto urobit fakturu,,,aby si si mohol kupit co chces,,,a nie len to co mas v tom plane

hmmm....len problem je v tom, ze teraz to u nas uz aj zacali kontrolovat kvoli romskym spoluobcanom....ti pobrali dotacie, hned prvy mesiac si pokupovali plastove okna na barabizne, auta a ine hovadiny a potom neplatili odvody hned od druheho mesiaca....tak zaviedli kontroly a k fakturam musis dolozit aj foto zakupenych poloziek+vyrobne cisla a samozrejme ich aj fyzicky preukazat....dalsi problem su faktury, tie uz tiez nechce hocikto vystavovat....horko-tazko som zohnal fa na svetelny efekt, ktory mam uz sice davno, ale potrebujem vykryt nakup archivu nosicov za 300e....vacsinou si vystavovatel vypyta minimalne 19% z vystavenej fa, aby mohol odviest aspon DPH
nema.dj

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 01:08

nema.dj píše:
markes píše:

ja som okres SP.N.VES

hmmm....len problem je v tom, ze teraz to u nas uz aj zacali kontrolovat kvoli romskym spoluobcanom....ti pobrali dotacie, hned prvy mesiac si pokupovali plastove okna na barabizne, auta a ine hovadiny a potom neplatili odvody hned od druheho mesiaca....tak zaviedli kontroly a k fakturam musis dolozit aj foto zakupenych poloziek+vyrobne cisla a samozrejme ich aj fyzicky preukazat....dalsi problem su faktury, tie uz tiez nechce hocikto vystavovat....horko-tazko som zohnal fa na svetelny efekt, ktory mam uz sice davno, ale potrebujem vykryt nakup archivu nosicov za 300e....vacsinou si vystavovatel vypyta minimalne 19% z vystavenej fa, aby mohol odviest aspon DPH

ty vole,,,foto zakupenych poloziek+vyrobne cisla,,,tak to je drsne,,,

ze to treba fizicky ukazat (keby nahodou dosla kontrola) to viem,,preto ma moj znamy informoval,,,ked chces fakturu na notas,,,tak ale musis mat doma notas,,,ktory im aspon ukazes,,,alebo bedne,,,ktore tiez mam,,,

no v nasom okoli co som sa pytal nebola kontrola nikomu,,,co sa tu pozname,,,tak ktovie,,,
markes

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 01:17

.
ty vole fizicky po f meke i,,,,uz spim,,,,
idem spat bo rano vstavam,,,
zatim cauko,,,,
keby daco,,,napis spravu
caff
markes

Příspěvekod Avender » 03 pro 2010 14:36

nema.dj píše:zabudol som dodat, ze na urade prace musis byt minimalne 3 mesiace vedeny ako ziadatel o zamestnanie....no a podnikat sa musi minimalne 24mesiacov....ked som si to preratal, tak z 3900e je pouzitelnych cca 1700 ak nechcem byt stratovy, zvysok zhltne zdravotne a soc. odvody v priebehu tych 24 mesiacov

Vyzera to ako dobre vychodisko z mojej zlej situacie. Uvazoval som o tom, cisto teoreticky, ale este musim dotiahnut plno detailov a najst odpovede na otazky.
Este by ma zaujimala propagacia vlastnych "sluzieb" - Vy ako "DJ-ji", ste mali meno uz predtym ako ste zacali podnikat tymto sposobom, alebo Vam v "propagacia/ presadeni sa na trhu" trohu pomohol aj UPSVaR ?
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

Příspěvekod markes » 03 pro 2010 14:47

Avender píše:
nema.dj píše:zabudol som dodat, ze na urade prace musis byt minimalne 3 mesiace vedeny ako ziadatel o zamestnanie....no a podnikat sa musi minimalne 24mesiacov....ked som si to preratal, tak z 3900e je pouzitelnych cca 1700 ak nechcem byt stratovy, zvysok zhltne zdravotne a soc. odvody v priebehu tych 24 mesiacov

Vyzera to ako dobre vychodisko z mojej zlej situacie. Uvazoval som o tom, cisto teoreticky, ale este musim dotiahnut plno detailov a najst odpovede na otazky.
Este by ma zaujimala propagacia vlastnych "sluzieb" - Vy ako "DJ-ji", ste mali meno uz predtym ako ste zacali podnikat tymto sposobom, alebo Vam v "propagacia/ presadeni sa na trhu" trohu pomohol aj UPSVaR ?

CHCE TO OD TEBA urobit par akcii,,,,aby ta ludia videli,,,,poculi,,,,(organizatory,majitelia barov clubov)
no a skratka ked ich na prvy krat zaujmes,,,tak potom to uz ide samo,,,,,avsak ak nemas vo svojom okoli konkurentov,,takze tak
co sa tyka pomoc cez urad,,,tak to ti neviem poradit

ale vies aka je najlepsia reklama,,,
urobit poriadnu party na ktoru spominaju este 2 mesiace po tom,,,
takze vsetko je v tvojich rukach
markes

Příspěvekod nema.dj » 03 pro 2010 21:20

co sa mna tyka, ja som aktivne hraval ale len do cca'97ho...potom som prestal, no vasen ostala, archiv tiez a sem-tam som si zahral nejaku rodinnu oslavu (neratam akcie typu one-man show for one man in the garage/bedroom :) )....momentalne sa znova rozbieham a sem-tam zoberem akcie ktore nie su stratove....tj, napr. za pozicanie 2x DVJ1000 a 1xDJM700 + nejake svetlo zaplatim 80ecok, k tomu si priratam naklady na dopravu, nejakych 20-30 ecok k tomu a ked beru tak idem....aby som si uz nemusel nic poziciavat, tak som sa chytil sance na prispevok....na druhej strane som rozmyslal aj o tom, ze ked sa chces niekde zamestnat, tak bez zivnosti mas sance minimalne, a ked uz mam mat zivnost, tak nech mi stat prispeje na odvody a aj nieco z toho mam....co sa tyka propagacie, tak ja som napriklad k podnikatelskemu zameru dokladal aj take kvazi dohody o moznej buducej spolupraci (formular a jeho nazov som si vymyslel, ale presiel) a obehol som si nejake agentury, puby, kluby a svadobky a ponukol som sluzby s nejakym cennikom....je pravda, ze to bola len formalita, lebo som vyuzil svoje kontakty z minulosti a nieco mi dohodili kamosi, no pred komisiou to zavazilo, ze mam zaujem sa tejto cinnosti venovat naplno a preto ma prispevok pre mna zmysel....sranda ne celej veci bolo to, ze napr. diskotekarska cinnost ich velmi nezaujala (nechapem preco, ked tam musi byt vsetko legal a papierovo podlozene, cize plynu aj peniaze do statnej kasy formou poplatkov) tak som to prekvalifikoval na sluzby obyvatelstvu a hudobnu produkciu pre svadby, plesy, stuzkove a eventy firiem a tam sa uz dalo nieco riesit (som zvedavy, kto si vypyta fakturu za stuzkovu alebo svadbu :D ), cize v komisii sami odbornici....dalsiu pikosku som uz asi opisoval, nemozu sa kupit 2 rovnake veci/stroje/zariadenia....tak som prepisal 2x cd player na cd player set (set/sada sa sklada minimalne z 2 veci) a to uz bolo tiez v poriadku, to iste pri gramcoch....no ale vsetko zavisi aj od regionu, markes ma trosku ine skusenosti, ale podstata je rovnaka...este ke tej propagacii, UPSVaR ti v tom nepomoze, zavisi to len od teba....cize obehavat, nieco odohrat ako cesi hovoria bez vejdelku, reklama.....pozicia relativne tazka, lebo kazdy chce referencie a ked nie su, tak je tazko...potom uz len presvedcit kvalitou
nema.dj

Příspěvekod Avender » 04 pro 2010 22:44

Pre mna je kamen urazu prave to, ze nemam znamosti, ani niesom znamy. Takze momentalne nemam zaklad nato zeby som sa realizoval. Tuna v okoli je viac menej mrtvo, iba vydlacke diskoteky (nic vzlom). To moc nemusim, ale bez kompromisu sa asi nerozbehnem. Som iba zaciatocnik a nasilu to riesit nebudm.
Tak ci tak, vdaka za info, aspon viem ako to chodi...
Ked ma este niekto nejake zaujimavosti - sem s nimi.
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.