Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Iniciativa

Re: Iniciativa

Příspěvekod ToLa » 24 čer 2009 16:49

hoolifan píše: no nic v září jdu k volbám volit českou pirátskou stranu :biggrin2: kdo jde se mnou?? :mrgreen:

Já uvidim, až podle preferencí, zahodit hlas, který by padnul socanům, je dle jejich programu, pro mě moc velký luxus. Ale osobně jim nedávám moc šancí, takl 0,9-1,2% a to by se muselo dařit extrémně dobře....
ToLa

Příspěvekod hoolifan » 24 čer 2009 16:57

ja to vidim podle hesla kohokoliv jen ne paroubka takže asi tak :mrgreen:
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod Rusty » 24 čer 2009 17:34

Jen sleduju tohle tema a prijde mi divny...OSA znamena ochrany svaz autoru ne? Tak proc chcete platit ose nejaky pausalni poplatky za hrani hudby, kterou ziskate libovolnym zpusobem? Co z toho budou mit autori? Hovno, namasti si kapsu jen ta prac*racka birokraticka organizace a cim vic si budou mastit kapsu, tim vetsi svine budou a tim vic penez budou chtit. Protoze malokdo z vas je producent, tak je vam to jedno, chcete mit jen cisty svedomi a zbytek je putna... Jediny dobry myslenky, ktery sem v tomhle topicu nasel sou: Kdyz chcete hrat, at se hraje s origosu a i treba z jejich kopii jak CD, tak i na pametovejch mediich.. pokud sou origose na miste dostupny... to se mi zda OK a nechapu proc to nechtej uznavat, pak je vse ok, hrajete legalne a autor kterej vynalozil svoje usili dostane odmenu. A pak je tady psano ze servery, na kterejch se nakupuje hudba vlastne ani v CR nejdou legalni pro verejnou reprodukci pouzit i kdyz budes mit doklady o koupi, protoze si kupujes jen hudbu a ne zadny prava, to je taky na pytel. Dobry napad byl zalozit server, kde by se hudba prodavala rovnou uz s autorskym poplatkem a vse bylo OK, jenze to by se osa nesmela rejpat prstem v zadku a uzavrit nejaky ty smlouvy, ale me prijde ze jim je to jedno.
a treti moznost? Hraj jak chces a z ceho chces, hop nebo trop, je to na kazdym z Vas.
Rusty

Příspěvekod ToLa » 24 čer 2009 17:43

To jsi špatně pochopil... My jí platiti nechceme, my jí ale platit musíme :mrgreen:
V tuhle chvíli to lze bohužel jen tím, že si koupíš origo CD/mp3.

Mě osobně je jedno kde ty peníze skončej, mě jde o to, mít u sebe nějaký papír "jsem debi* a platim x xxx ročně" který když ukážu kontrole, tak ona si řekně: To je, ale debi*, ale sebrat ho nemůžeme.

Když by to bylo na mě, tak klidně stáhnu Mp3 a za každou co hraju pošlu 50,- na účet přímo interpreta a hotovo 8)

Ale v dnešní době šance, že sami od sebe přijdou na kontrolu je rovná tomu, že tě cestou na diskoteku přejede vlak, takže asi tak :-D
ToLa

Příspěvekod Azu » 25 čer 2009 00:44

Ta šance že na tebe přijde kontrola je mnohonásobně větší než že tě přejede vlak. Je to dáno tím, že platila jistá úmluva kterou mam i písmeně potvrzenu od právníka OSA, kdy se tolaruje hraní z pálených CD za předpokladu že podnik platí poplatky a stejně tak bylo dohodnuto že IFPI a Intergram v tomto směru nechají dj být. Jenže ač možná tato dohoda platí, tak policie začala dělat akce typu All Inclusive, kdy se udělá kompletní zátah, neboli kontrola v podniku počínaje kontrolou cizinecké policie, kontrola na drogy, podnapilou mládež, požární, hygienické předpisy, kontrola ČOI, kontrola poplatků a též kontrola nosičů a při takové akci ste pěkně v p..... i přesto že máte v ruce papír od právníka OSA že se to toleruje, to si pak s tím papírem můžete u soudu jen vytřít zadek a tyto kontroly se dějí čím dál tím častěji a nebudu jistě daleko od pravdy když řeknu že již tento pátek na to dojede další várka podnikl, protože tento pátek je nejideálnějším termínem pro takovou razii.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod ToLa » 25 čer 2009 08:09

U mě je teda větší šance u toho vlaku, já hraju jen v solidních podnicích :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod Xakroo » 25 čer 2009 11:13

Všichni víme že je blbost platit ose peníze ještě zato, že hrajete z kopie, protože si chcete šetřit nosič. Velmi pochybuji že se autorům skladby dostane větší peníz že jejich skladbu hraje někdo z přepáleného cd. Je to nehorázná zlodějina osy.

Nakonec je velmi diskutabilní jestli se práva na skladbu vážou k nosiči,
slovo originál se dá vykládat i jako pravý/není padělkem.
Krásný příklad je že ve starověkém řecku považovali u sochaře první dvě stejné sochy za originál.
A nakonec význam slova duplikát - druhé vyhotovení podle originálu mající stejnou platnost jako originál.

Jediné čeho osa tímto buzerováním docílí je rozšíření dvsek.
http://soundcloud.com/xakroo
www.melofobia.cz
Xakroo

Příspěvekod Azu » 25 čer 2009 15:18

Autorská práva se samozřejmě k nosiči vůbec nevážou, autorské právo je věc duševní, kdežto nosič je věc hmotná. Proto v zákoně také logicky není žádná zmíňka o jakémkoliv typu nosiče pro veřejnou produkci.

Když sem se tedy na toto záměrně zeptal na OSA ať mně ukážou kde mají v zákoně to co tvdí, tak jim nezbylo než mně dát za pravdu, že tam v zákoně nic takového není, ale okamžitě přišli s dalším odůvodněním proč tomu tak je:
opravdu v autorském zákoně není přímá formulace o povinnosti hraní na veřejné produkci z originálního nosiče, nicméně je to tak, že na každém originálním nosiči mají svá dílčí práva autoři hudby, výkonní umělci, výrobce (vydavatel) atd. Proto to veřejné hraní z originálů, každá nelicencovaná kopie je zásahem do těchto majetkových práv. (Člověk si pouze smí vytvořit kopii pro svojí potřebu, např. do auta apod.)

Toto jejich snaživé vyjádření je ovšem opět trochu divné, protože zakoupením CD platím skutečně zmiňovaná práva autorů, výkonných umělců, ale už ne žádná práva výrobců, protože na výrobce nikdo v žádném zákoně nepamatuje. Výrobce je nejčastěji vykonavatelem autorských práv ke skladbě a na vlastní náklady vydává CD, která propaguje a z jejich prodeje má peníze a z těchto získaných peněz pak následvě vyplací autory a umělce a zbytek si nechá. Ve skutečnosti neprodal opět nic jiného než duševní dílo, které zde zaznamenal na nosič který to duševní dílo zpřístupňuje veřejnosti a ke všemu toto zakoupené.
Koupí originálního nosiče získávám pouze právo užít dílo pro vlastní potřebu, nikoliv pro veřejnou produkci, tak jak vůbec můžu použít ten originál nosič pro pouštění na veřejnosti, to by bylo opět v rozporu. Pro veřejnou produkci musim zaplatit pokaždé poplaty, které se pak dají autorům a umělcům a ti tak o nic nepřicházejí, pouze mně za ty peníze dali svolní k tomu abych jejich duševní dílo pustil na veřejnosti.
CD nosič je při koupi ZDARMA, kupujete pouze autorská práva a jestli chce někdo tvrdit něco jiného, tak ať pak prodejci uhradí několik miliard daňového úniku, který by tak způsobily v minulých letech kdy byla rozdílná sazba DPH na autorská díla a ostatní věci. CD se v té době totiž prodávala s 5% DPH jako kdybych kupoval autorské dílo a tím byl nosič zdarma, protože jinak by musel na fakturách být nosič započítán v odlišné sazbě DPH 15%, tímto způsobem se prodával software kdy na fakturách byl rozepsán software a nosič zvlášť
Azu

Příspěvekod Bj_Carda » 19 črc 2009 19:04

Chjo... Tak to vypadalo zajímavě, a zas je tu úplně v prdeli. To že za 600 měsíčně si člověk může přepálit svý origoše, tak to snad ani nebudu komentovat.

OMG. Kua co má ale člověk dělat. Kupovat origoše na kterých stejně neseženu všechno co chci, a navíc 90% hudby na CD je nehratelné. Nebo kupovat MP3, smahnout si to na CD v MP3 (škoda že mám doma Pio 100s). nebo kua teda co?
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,
Bj_Carda

Příspěvekod ToLa » 19 črc 2009 19:14

Kolik pisniček potřebuješ aktivně k hraní? 1000ks?
Kolikrát ročně tě zkontrolujou?
Ať sčitám, jak sčítám, tak mě to pokaždý výjde, že nikdy pokuta nebude větší než to co to vydělalo :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod Azu » 19 črc 2009 19:30

Počty jsou v tomto velmi jednoduché, pokud intergram, který dělá znalecké posudky pro vyšetřování počítá za jedno vypálené CD tuším 300 Kč, tak mně vychází zhruba 17 kč za skladbu, zaokrouhleme to klidně na 20 Kč. Pokud bych hrál celý večer vše nelegální po dobu řekněme 6h, tak sem schopen odehrát za tu dobu zhruba 80 skladeb. Tak a teď to spočítáme 80 x 20 a jsme na způsobené škodě 1600,- Kč. Pokud by Vám někdo chtěl vyměřovat škodu podle počtu vypálených CD v kufříku, tak doporučuji jim vysvětlit případně u sousdu, že na diskotéce se nehrají všechny písničky z celého CD ale jen některé a argumentovat tím, že za večer odehraji max. 80 skladeb a nemůžu tak způsobit tak vlekou škodu jak by si oni představovali a obzvlášť pokud mam mzi tím i originály, tak nejsou schopni prokázat které písničky sem během večera hrál z originálů a které z vypálených nosičů.
Navíc v zákoně není nikde řečeno, že musim hrát z originálů, takže tady je situace v jejich neprospěch ještě zamotanější!
Azu

Příspěvekod ToLa » 19 črc 2009 20:12

Nezbývá než souhlasit, až to přijde, stačí si vzít právníka co tomu rozumí, sehnat si na něj sponzory (to nebude problém, při šanci co by znamenala výhra :-D ) a až soud rozhodne, že OSA může tak akorát blbě kecat, tak bude pro všechny další případy zcela v prd*** :P
ToLa

Příspěvekod Azu » 19 črc 2009 22:09

Bohužel moc schopných právníků v tomto směru není, spíš možná žádnej znalý naší problematiky, ale stačí schopnej právník se znalostí autorského zákona (na několik mam kontakty) a k tomu s niam probrat řpesně naši problematiku jak to u nás přesně funguje a pak se to dá zmáknout velmi dobře, tak jak sem třeba psal výše s tím, že se nedá počítat škoda za všechna cd ale jen za skutečně použité skladby, s tím sem je u sousdu docela vážně rozhodil, protože tohle by je vůbec nenapadlo.
Azu

Příspěvekod hoolifan » 19 črc 2009 22:40

To samé počítám bude platit i u mp3 co?
takže řekněme že tracky jsou dlouhé 3minuty (jsou i delší) to znamená do hodiny jich je max 20 a i kdybych hrál třeba jak to tady bývá od 9ti do 5ti do ráná (tj 8hodin) tak mi vychází 160 skladeb za 20,- jsou 3200,- to znamená přestupek ale když se podívají třeba na stránky klubu a já tam budu napsaný vícekrát do roka tak by to asi násobili tím počtem takže bych se třeba při hostování každý měsíc jedenkrát mohl dostat na 38400,- (12x3200,-) což by asi už mohli u soudu hodnotit jinak..
BTW AZU mluvil jsi něco o intergramu a co osa? ta má taky nějaký ten svůj sazebník nebo jim stačí jen když provozovatel klubu/diskotéky má zaplacený paušál ose?
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod G3ron1mo » 13 srp 2009 09:48

hoolifan píše:...ale když se podívají třeba na stránky klubu a já tam budu napsaný vícekrát do roka tak by to asi násobili tím počtem takže bych se třeba při hostování každý měsíc jedenkrát mohl dostat na 38400,- (12x3200,-) což by asi už mohli u soudu hodnotit jinak...

Ale to by tam museli na každé to hraní být a dokázat ti, že jsi opravdu hrál nelegální hudbu. Aneb přeci ti policajti nevyměřujou velikost pokuty podle stavu tachometru, no ne?
G3ron1mo

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.