Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Iniciativa

Re: Iniciativa

Příspěvekod iceSee » 02 dub 2009 14:52

ja prave premyslim, ze by bylo fajn, aby zminovana asociace nabidla neco i djum, kteri treba nebudou chtit platit OSe poplatky, ale chteli by byt clenem tohoto projektu :-)

jinak jeste trochu odbocim, protoze mi neco neni jasny :

Kdyz budu delat vlastni party, mysleno tak, ze v prostoru, kde byva klasicka diskoteka, udelam akci zamerenou na urcity EDM styl(trance), domluvim se s majitelem, ktery plati poplatky OSe, o pronajmu klubu, jestli je treba tuhle akci nejak specialne hlasit? Nebyla by to nejaka samostatna akce, proste jenom misto klasicke kazdotydenni patecni piskoteky by byla specialni party.

A za dalsi : premyslim o vyberu DJs, takze me zajima, pokud by nekdo z nich hral z neoriginalnich nosicu a nemel vyrizeno nic s OSou, prisla by nam kontrola, kdo je vlastne zodpovedny? Ja jako organizator akce, majitel diskoteky nebo kazdy DJ jednotlive za sebe? Chapu, ze DJ je zodpovedny vzdy za to, z jakych zdroju muziku hraje.. Ale jde mi o to, aby jeste nemel nejaky zbytecny pletky majitel klubu :!:
soundcloud.com/stanleydevito
iceSee

Příspěvekod Azu » 02 dub 2009 15:18

Nabídnout má co, právě třeba to zastupování všech členů při jednáních týkajících se fungování djingu, protože každej sám za sebe nezmůže vůbec nic. Já nechápu tuhle mentalitu djů, když maj i hajzbláby, uklízečky a v podstatě skoro každej nějaké své profesní sdružení, tak proč to prostě nejde u djů, proč za vším hledaj jenom prachy a co nejvíc z toho vytěžit každej sám za sebe a pokud možno bez jakékoliv časové a finanční investice.

K tomu tvému dotazu. Tam bude záležet jak budete mít sepsánu smlouvu mezi sebou, zda bude nadále pořadatelem akci majitel podniku, který má asi nejspíš zaplaceny paušálně poplatky za veřejnou produkci na celý měsíc a nebo zda to nechá na tobě a pořadatelem budeš ty včetně toho že si akci nahlásíš na OSA, Intergram a zapltíš jim poplatky. V případě porušení autorských práv na akci nese ze zákona zodpovědnost jak dj, tak osoba, která je nahlášena jako pořadatel té akce a jsou na ni napsány ty smlouvy s OSA a Intergram.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod hoolifan » 10 dub 2009 10:25

Tak by mě zajímalo jestli už je termín od kdy budou veškeré tyto novinky platit.. příští měsíc bych si i rád zahrál a tak by mě zajímalo jestli to už bude podle nového (asociace DJ´s) nebo se na to mám raději vybodnout a počkat si...
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod Junqueira » 13 dub 2009 23:10

Podle me je to krok dobrym smerem. V prvni rade diky Azu! :wink: Myslim, ze se urcite do toho systemu zahrne vice moznosti (rocni pausal, znamky....) a kazdy si vybere podle sveho co mu bude nejvyhodnejsi. Je taky dobre, ze vypada, ze osa a intergram nasli spolu spolecnou cestu a budou pro nas jakoby jen jednou organizaci, kdyz to timto bude platit pro obe dve a tim padem odpadnou ty zmatky a nesrozumitelnosti co platit ose a co intergramu.
Jestli budes mit nejaka dalsi jednani Azu, tak jestli bys nas prosim zase informoval, budem urcite radi. A jestli pak hodis nejakej oficial odkaz na tu registraci, protoze urcite zridi i stranky ty asociace az ji rozjedou, kde bude vse vysvetleno i s podminkama.
Junqueira

Příspěvekod Spaliss » 21 dub 2009 11:27

Nějak to tady utichlo ?! MĚ BY STRAŠNĚ ZAJÍMALO KDY TO BUDE V PROVOZU...
Spaliss

Příspěvekod Azu » 21 dub 2009 11:42

Intergram to nabízí už skoro rok, OSA by měla od května. Za zvýhodněných podmínek u Asociace djů se čeká na to až nám ministerstvo konečně schválí registraci.
Azu

Příspěvekod Spaliss » 25 dub 2009 12:26

Intergram již rok ? Sakra tak to šlo obloukem kolem mě. Nejspíš to bude tím že se za pult vracím po roce a půl :D Koukal jsem se na stránky intergramu ale bohužel jsem tam nenašel nic takového. Možná sem moc zbrklej nebo neumim číst ve formálních odstavcích :D Je zde na fóru nějaký ,,návod´´ jak si to vše zařídit ? A chápu to tedy dobře ? Když budu hrát z pálených disků nebo ze stažených mp3 a příjde OSA. Ukážu jim nějaký prukaz že můžu hrát a je vše ok ?

Od 25.5 bych se měl vrátit do starých kolejí. Bude již v tu dobu OSA nabízet stejný ,,produkt´´ ?

DIK !
Spaliss

Příspěvekod Spaliss » 13 kvě 2009 14:15

Vyměnil jsem si pár emailů s intergramem který mi v tomto ohledu nesdělil vlastně nic. Jen to že z neoriginálních nosičů se hrát nedá. OSA mi sdělila že je vše ve finále... Ale už je to doba jako bejk. cca měsíc (nemam na forum čas) a pořád se s tou iniciativou nic neděje :-(
Spaliss

Příspěvekod havlis » 14 kvě 2009 18:38

Spaliss píše:Vyměnil jsem si pár emailů s intergramem který mi v tomto ohledu nesdělil vlastně nic. Jen to že z neoriginálních nosičů se hrát nedá. OSA mi sdělila že je vše ve finále... Ale už je to doba jako bejk. cca měsíc (nemam na forum čas) a pořád se s tou iniciativou nic neděje :-(

Asi to bude nějakej blábol..... :lol:
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Příspěvekod Azu » 14 kvě 2009 23:50

Panuje tam strašná birokracie a ač je vše připravené, tak to musí ještě odsouhlasit valná hromada. Stejně tak čekáme od ministerstva na povrzení registrace občanského sdružení. V našem státě trvá všechno neuvěřitelně dlouho, ale hlavně že se alespoň snažej.
Napadlo mně ještě zjistit jak by to šlo udělat přes nějakého správce autorských práv (obdoba OSA a Intergram) v zahraničí (v zemi EU), protože jestli se nepletu, tak není nutné být zastupován a platit jen českm správcům autorských práv, ale můžu použít i kteréhokoliv jiného v zemi EU.
Azu

Příspěvekod M@to » 15 kvě 2009 08:41

Azu píše:Napadlo mně ještě zjistit jak by to šlo udělat přes nějakého správce autorských práv (obdoba OSA a Intergram) v zahraničí (v zemi EU), protože jestli se nepletu, tak není nutné být zastupován a platit jen českm správcům autorských práv, ale můžu použít i kteréhokoliv jiného v zemi EU.

to "byt zastupovan" si myslel asi tak, ze nechces spadat pod ich dohlad nie?ak sa nemylim tak tieto spolocnosti zastupuju prave autorov a ich autorske prava a nie tych ktory vykonavaju tieto prava.

mierne som studoval autorsky zakon na tebou naznacene riesenie a nenasiel som nic kde by sa pisalo, pod akeho kolektivneho spravcu spadas. Zalezalo by to asi na tom, co maju napisane v tych reciprocnych zmluvach so zahranicnymi partnermi, na zaklade ktorych zastupuju autorov z inych statov v CR.
M@to

Příspěvekod Spaliss » 18 kvě 2009 20:07

Zde zasílám mail od Intergramu..

Dobrý den,

Zasílám vyjádření k vašemu dotazu ohledně cd nosičů.
Ke sdělování veřejnosti je možné používat pouze legálně pořízené originální hudební nahrávky, to znamená originální cd nosiče či legálně pořízenou hudební nahrávku v elektronické podobě (zakoupenou prostřednictvím některého z internetových e-shopů), kterou lze ovšem dle podmínek internetového serveru užít mimo osobní potřebu i pro sdělování veřejnosti. Legálnost pořízení hudebních nahrávek při případné kontrole doložíte dokladem o jejich zakoupení.
Licenci k užití legálně pořízených hudebních nahrávek jejich sdělováním veřejnosti získáte za autory hudby a textu od Ochranného svazu autorského – OSA a za výkonné umělce a výrobce záznamů od společnosti INTERGRAM. Sazebníky jsou k dispozici na webových stránkách obou zmíněných společností.

S pozdravem
Spaliss

Příspěvekod Spaliss » 11 čer 2009 23:47

Myslíte že to vůbec příjde na svět ? Máme za sebou skoro červen a valná hromada již zasedla.. Nic,nic,nic.. Tohle bude ještě na dlouhou dobu.
Spaliss

Příspěvekod ToLa » 17 čer 2009 21:14

Tak co? Už? :D
ToLa

Příspěvekod Ninja » 21 čer 2009 20:06

Ninja

PředchozíDalší

Zpět na OSA a spol.