Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

i-legalne.cz

i-legalne.cz

Příspěvekod mtechnics » 04 čer 2008 07:22

Zdravim,
tak jsem vyzkousel stahnout par pisnicek z i-legalne.cz .A byl jsem nemile prekvapen.Nektere pisne nemaji ochranu DRM - ty jsou v pohode, jdou prehravat kdekoliv a kdykoliv. Ale pisne s DRM, jdou pouze ve Windows media playeru, kde po prvnim spusteni to chce heslo a jmeno, pri zadani jde uz tento soubor kdykoliv prehrat, ale jen v media playeru a jen na tom PC, kde bylo zadano heslo a jmeno na zlicencovani skladby.Pisne maji pouze 5 licenci, tzn, ze pokud 5x reinstaluju PC, po seste uz pisen nespustim.Dalsi vec je, ze nejde tato hudba spustit v jinem prehravaci.Mediaplayer me osobne nezajima.Chtel bych hrat z Notebooku s Virtual DJ a tam se skladba nenacte!!Takze i-legalne stazena hudbe je absolutne k nicemu.Nechapu, proc tam maji reklamu, jak tato legalne zakoupena hudba, lze prehravat v telefonu, wmv prehravacich atd, kdyz to neni pravda. Na dotaz proc tomu tak je , me bylo odpovezeno pracovnikem i-legalne.cz, ze z kazde legalne zakoupene skladby jde udelat kopie na hudebni CD a zpetnym nahranim do PC se odstrani ochrana a muzu si to prehravat v jakym SW chci.Neni to pravda!! Nejde vytvorit na CD nic, pouze jako .wmv soubor, ktery opet jde prehrat jen a pouze v tom PC a v tom mediaplayeru, kde byla aktivovana licence.Pokud CD vlozim do DVD prehravace, nacte se, zobrazi se nazev skladby, ale nejde spustit!!! To zn., ze hudba zakoupena na i-legalne.cz je prakticky k nicemu.Nevim, kdo a kde bude s sebou porad tahat PC, kdyz si chce svoji zaplacenou skladbu pustit.A pritom cena pisne 34,- je docele drsná!! Pri srovnani zakoupeni hudebniho CD na Popron.cz, napr. Bravo Hits 2007 za 99,- cele CD s 18 sklabami, vychazi 1 skladba na 5,5kc!! a toto CD si muzu pustit kdekoliv!!
Jakou zkusenost mate vy?
pekny den :D
mtechnics

Re: i-legalne.cz

Příspěvekod LuKyss » 04 čer 2008 11:25

Jako od toho serveru ruce pryč, se koukni na masovou reklamní kampaň, je to zase jen o nalákání lidí a o ničem jiným.
ReproMania.NET
LuKyss

Příspěvekod hoolifan » 04 čer 2008 11:38

tak tak.. sice myšlenka paušálního poplatku a možnost stažení jakékoliv hudby a používání té či oné skladyby jen po dobu trvání předplatného se mi jako diskotékovému pouštěči zamlouvá.. protože hudbu často měním ale některé stálice zůstávaji.. psal sem na OSA jestli za předpokladu že si hudbu z i-legalně koupím (myslím teď ten paušál) stáhnu si ji do booku odstraním si DRM a paralelně na tom booku budu mít i soubory z i-legalně + doložení o tom že mám zaplacený poplatek tak jak se na to budou kontroloři z osa tvářit.. defakto budu mít 2x tak zapráskaný hadr ale jednu hudbu budu mít legálně a druhé kopie budou bez ochrany ale doložené originálem.. zatím se mi neozvaly..
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod mtechnics » 04 čer 2008 21:37

hoolifan píše:tak tak.. sice myšlenka paušálního poplatku a možnost stažení jakékoliv hudby a používání té či oné skladyby jen po dobu trvání předplatného se mi jako diskotékovému pouštěči zamlouvá.. protože hudbu často měním ale některé stálice zůstávaji.. psal sem na OSA jestli za předpokladu že si hudbu z i-legalně koupím (myslím teď ten paušál) stáhnu si ji do booku odstraním si DRM a paralelně na tom booku budu mít i soubory z i-legalně + doložení o tom že mám zaplacený poplatek tak jak se na to budou kontroloři z osa tvářit.. defakto budu mít 2x tak zapráskaný hadr ale jednu hudbu budu mít legálně a druhé kopie budou bez ochrany ale doložené originálem.. zatím se mi neozvaly..

No to sem pak napis co ti odpovedeli, to me zajima.Ten clovek z i-legalne.cz me odpovedel, ze vlasne muzu odstranit DRM a pak si to prehraju na svem SW a ne jen na Mediaplayeru. Stejne oni tam maji cca polovinu skladeb s DRm a polovinu bez DRm a kdo a jak pozna, ze tato skladba byla s DRM. Skladba po odstraneni bude, jako bez DRM, alespon si to myslim. Doklad danovej mam a cena na ilegalne je vetsi, nez za origo CD..Takze nechapu na co si hrajou s DRM a omezenejma licencema....
mtechnics

Příspěvekod hoolifan » 05 čer 2008 16:01

mtechnics píše:..Ten clovek z i-legalne.cz me odpovedel, ze vlasne muzu odstranit DRM a pak si to prehraju na svem SW a ne jen na Mediaplayeru. Stejne oni tam maji cca polovinu skladeb s DRm a polovinu bez DRm a kdo a jak pozna, ze tato skladba byla s DRM. Skladba po odstraneni bude, jako bez DRM, alespon si to myslim.

To mi radil ten člověk taky ale problém bude s osou protože to je už upravování souboru a tímpádem to není to co sis legálně zakoupil.. proto mě taky napadlo nechat si originál v nezměněné podobě mít ho na hadru a zároveň mít jeho kopii (kterou ti sw přehraje)na stejném harddisku
hoolifan

Příspěvekod mtechnics » 05 čer 2008 21:00

hoolifan píše:
mtechnics píše:..Ten clovek z i-legalne.cz me odpovedel, ze vlasne muzu odstranit DRM a pak si to prehraju na svem SW a ne jen na Mediaplayeru. Stejne oni tam maji cca polovinu skladeb s DRm a polovinu bez DRm a kdo a jak pozna, ze tato skladba byla s DRM. Skladba po odstraneni bude, jako bez DRM, alespon si to myslim.

To mi radil ten člověk taky ale problém bude s osou protože to je už upravování souboru a tímpádem to není to co sis legálně zakoupil.. proto mě taky napadlo nechat si originál v nezměněné podobě mít ho na hadru a zároveň mít jeho kopii (kterou ti sw přehraje)na stejném harddisku

ano prene tak, udelat kopii, tak aby ta kopia bez DRM sla prehrat treba ve virtual DJ. Rikal, ze od listopadu by meli byt na i-legalne.cz skladby bez DRM, ze jednaji s vydavateli..
mtechnics

Příspěvekod hoolifan » 06 čer 2008 15:46

to by byl konečně krok správným směrem.. jen by to chctělo aby si taky rozšírili archív protože 500.000 hudebních souborů (převážně od našich známých helenek a kájů gotů) je docela málo..
hoolifan

Příspěvekod hoolifan » 10 čer 2008 23:16

takže všechno špatně...

toto sem poslal

Dobrý den,
včera jsem si psal s panem Petrem Peřinou z i-legalně.cz a přišli jsem k
závěru, že dané skladby nejdou přehrát v dj software, který používám. Pan
Peřina mi poradil abych zkusil odstranit DRM ochranu z hudebních souborů -
mě by zajímalo na kolik je tento postup (odstranění ochrany) porušení
autorsko-právního zákona? A taky by mě zajímalo za předpokladu že budu mít
řádně zaplacený poplatky na i-legálně.cz a hudbu ztaženou jen z jejich
serveru a v jejich formátu a duplicitně k tomuto archívu budu mít soubory
které mi pujdou přehrát v software který používám (Virtual DJ) jak se na to
bude dívat případný kontrolor z OSA??
Děkuji za odpověď

a odpověť

Vážený pane,

k předmětnému dotazu musím uvést, že nejenom odstraňování, nýbrž také
obcházení účinných technických prostředků ochrany, a to jak přímé tak i
nepřímé, je hrubým porušením AZ podle § 43 a násl.

Jediná výjimka nastává, když autor oprávněnému uživateli povolí odstranit
účinný technický prostředek ochrany svého díla. Ovšem toto je v tomto
případě prakticky nemožné.

Pokud by jste měl řádně zaplacené předplatné na i-legalne.cz a zároveň měl u
sebe vytvořené kopie souborů v jiném formátu, budou tyto kopie vytvořené
pouze pro osobní potřebu, a nebude je možné legálně sdělovat veřejnosti.

Co se týče kontroly tak obchodní zástupci OSA tuto z pravidla neprovádí,
kontrolují zda má pořadatel akce řádně ohlášenou veřejnou produkci. Kontrolu
originality nosičů provádí spíše IFPI nebo Police ČR, případně všichni ve
vzájemné spolupráci.

S pozdravem

Karel Fořt

Tak a z tohoto plyne že člověk který chce hrát legálně muziku na počítači tak si musí koupit nosiče, na kterých ta či ona hudba je, napsat na osu a intergram aby si mohl za další poplatky tu danou hudbu převést do mp3 a legálně ji používat.. naše internetové hudební servery jsou pro toto absolutně nepoužitelné.. a nebo jedině že by se nad náma smiloval výrobce dj softu a přidal další formát (wma s drm) který by ten či onen dj soft přelouskal...
hoolifan

Příspěvekod amdman » 10 čer 2008 23:25

Ale panove ruku na srdce: Kolikrat se vam stalo ze vam nekdo z osy nabo od policie kontroloval jestli prehŕavate ve vasem sw koupeny original nebo jeho kopii??? Myslim ze nejsou tak dukladni a mnoho z tech co chodi kontrolovat ani nevi ze mp3ky koupene na netu nejakou ochranu maji...
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...
amdman

Příspěvekod fifo » 13 čer 2008 13:52

amdman píše:Ale panove ruku na srdce: Kolikrat se vam stalo ze vam nekdo z osy nabo od policie kontroloval jestli prehŕavate ve vasem sw koupeny original nebo jeho kopii??? Myslim ze nejsou tak dukladni a mnoho z tech co chodi kontrolovat ani nevi ze mp3ky koupene na netu nejakou ochranu maji...

No, ale neviem ci ma zmysel riskovat :wink:
2xStanton T.120
2xShure M44-7
Stanton SA 5--Innofader
fifo

Příspěvekod mtechnics » 16 čer 2008 09:50

amdman píše:Ale panove ruku na srdce: Kolikrat se vam stalo ze vam nekdo z osy nabo od policie kontroloval jestli prehŕavate ve vasem sw koupeny original nebo jeho kopii??? Myslim ze nejsou tak dukladni a mnoho z tech co chodi kontrolovat ani nevi ze mp3ky koupene na netu nejakou ochranu maji...

Ano, ani nejde poznat, protoze spoustu - desetitisice wma souboru na i-legalne.cz je bez DRM. dokonce co jsem si vsiml, maji nektere pisne ke stazeni nekolikrat, zalezi z jakeho alba. maly priklad: Ilegalne.cz - Helena Vondrackova - sladke mameni z alba xxx za 34,-/pisnicka s DRM a ta sama z nejakeho vyberu CZ hits za 14,90kc bez DRM. - obe s danovym dokladem, obe naprosto legalni!!Cetl jsem, ze pokud dokladujes soubory z I-legalne.cz danovym dokladem, nedelaji zadne problemy Integram.Toto mi rekl i spolecnik z Ilegalne.cz, ze OSA i Integram to akceptuji..
mtechnics

Příspěvekod PepanZeman » 07 pro 2008 15:25

Zdravím.

Po přečtení tohoto tématu to chápu tak: že když si na http://www.i-legalne.cz zaplatím službu 3 ízy měsíce, za ty 3 měsíce si natahám hudby kolik chcu do PC v formátu MP3, vše bez jakékoliv ochrany a to budu pouštět třeba přes zakoupený software Traktor, Numark CUE a tak na notebooku s originál OS Windows, tak je to legální? Jen OSE nahlásím že pořádám akci, zaplatím poplatek, akci nahlásím na obecním úřadě, na pořádání akcí budu mít živnostňák a není problém ne?

A nebo když si hudbu z i-legalne.cz stahnu rovnou na externi HDD a pak pomocí Pioneer CDJ-400 budu hrát přímo z toho HDD. Je v tom nějaký problém? Nikde nebudu hudbu upravovat, vytvářet kopie, budu mít doklad od i-legalne.cz že je vše legální.

A je to s tou službou 3 ízy měsíce opravdu tak, že si můžu stáhnout cokoliv a pak bez problému užívat neomezeně? U většiny MP3 je přehrávání neomezeny a bez ochran co sem se tak díval. Aby to nebyla zas nějaká reklama a mě to bylo pak k ničemu.
PepanZeman

Příspěvekod Azu » 07 pro 2008 15:33

mělo by to tak být
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod PepanZeman » 07 pro 2008 15:50

Super. Takže v tom není žádnej problém. Ještě by mě zajímala jedna věc. Někde sem tu četl, že ke sdělování veřejnosti zakoupených hudebních souborů je nutné získat licenci. Tu licenci získám kde? To je nějaká licence že jsu DJ? Nestačí jen OSE nahlásit prostě akci předem a tím to končí? Mám v plánu si udělat živnostenský list na živnost: Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí . To nestačí? A musím akci nahlašovat aji INTEGRAMu ?? Jakej je rozdíl mezi OSOU a INTEGRAMem? Paltí se jen OSE ne? Berte v potaz že MP3 mám legální, doklad o koupi a vše. Zapoměl sem ještě na něco?
PepanZeman

Příspěvekod Azu » 07 pro 2008 17:03

jen musíš mít doklad o koupi těch MP3, tedy doklad z i-legalne a pak jen nahlásíš tu akci na OSA, Intergram a oboum zaplatíš peníze. Pokud seš jen DJ a nebudeš ty akce sám pořádat, ale budeš jen hrát, tak OSA a Intergram tě pak už nezajímají, to řeší pořadatel.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Další

Zpět na OSA a spol.