Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Hraní MP3 z notebooku

Hraní MP3 z notebooku

Příspěvekod deejay32 » 10 čer 2009 17:48

Zdravím, četl jsem tady hodně názorů jak to je s hraním z notebooku a pochopil jsem že to prostě není možné aniž bych porušoval autorská práva,vidím že dost lidí z něj hraje a dotaz na všechny...to se nebojíte že vás vyberou???? pokuty nejsou zrovna malý....mě to taky láká ale jednou jsem uniknul kontrole o vlásek a kolega ve vedlejším klubu dostal 150000.-pokutu....
deejay32

Re: Hraní MP3 z notebooku

Příspěvekod DjMatisS » 10 čer 2009 17:56

v cem vidis problem. Koupim MP3 nepřevádím je do jiného formátu, mám je stále v jednom booku, nebo je stáhnu na ext. hdd. Naprosto legální. Navíc, kontroly jsou jen na udání.
Behringer BCD3000+DELL Studio1537+Traktor PRO+Technics RP-DH1200
DjMatisS

Příspěvekod Azu » 10 čer 2009 17:59

To bych chtěl vidět, tohle je příběh ovčí babičky :lol:
Pokud by nějaká kontrola přišla, tak to bude kontrola leda z IFPI. Při zjištění, že jsou takto porušována autoraká práva by to předali policii a následně až soud vyměří co z toho budeš mít. Jestli si ještě vzpomínám, tak výše škody k úhradě se pak vypočítává co song to 9 Kč, takže při tebou udávaných 150is by musel mít více jak 16tis skladeb. Běžně dostane větší pokutut většinou provozovatel akce, který zodpovídá za dodržování autorksých práv.
Poděl se tedy s námi o jeho zkušenost jak to probíhalo a jak se k té částce 150tis dostal.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod deejay32 » 10 čer 2009 19:00

Azu píše:To bych chtěl vidět, tohle je příběh ovčí babičky :lol:
Pokud by nějaká kontrola přišla, tak to bude kontrola leda z IFPI. Při zjištění, že jsou takto porušována autoraká práva by to předali policii a následně až soud vyměří co z toho budeš mít. Jestli si ještě vzpomínám, tak výše škody k úhradě se pak vypočítává co song to 9 Kč, takže při tebou udávaných 150is by musel mít více jak 16tis skladeb. Běžně dostane větší pokutut většinou provozovatel akce, který zodpovídá za dodržování autorksých práv.
Poděl se tedy s námi o jeho zkušenost jak to probíhalo a jak se k té částce 150tis dostal.

byla to kontrola na alkohol,drogy,a kdoví co ještě...policie,vojenská policie,psi..musel jsem vypnout muziku a všechno rozsvítit, vzdálit se od mixáku a na nic nesehat...a dva pánové od OSY....ty mi prolezli kufry a zase šli...byl jsem o nich informován cca 1émin předem tak jsem se připravil:-) na vedlejší diskotíce našli u Dj cca 800 nelegálnich cd a HNED ho policie odvezla a club se v ten večer zavřel...a to že dostal takovou pokutu jsem se dozvěděl později od provozního.
deejay32

Příspěvekod honcka » 16 čer 2009 17:38

Azu píše:To bych chtěl vidět, tohle je příběh ovčí babičky :lol:

tak to si asi budu muset zasifrovat disk, mp3 z kterejch normalne hraju cca 1000ks mam legalnich 90% (teda doufam, za legalni mp3 povazuju i nagrabovanej vynil), ale pak mam jeste asi 25000 mp3 ktery max posloucham sam, nebo na nejaky chate (vetsinou netanecni muzika) :)

BTW celkem by me zajimalo, jestli mp3 legalne koupena podle ruskech zakonu (napr bejvaly allofmp3) se pocita u nas jako legalni nebo nelegalni
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod ToLa » 16 čer 2009 17:42

deejay32 píše:byla to kontrola na alkohol,drogy,a kdoví co ještě...policie,vojenská policie,psi..musel jsem vypnout muziku a všechno rozsvítit, vzdálit se od mixáku a na nic nesehat...a dva pánové od OSY....ty mi prolezli kufry a zase šli...byl jsem o nich informován cca 1émin předem tak jsem se připravil:-) na vedlejší diskotíce našli u Dj cca 800 nelegálnich cd a HNED ho policie odvezla a club se v ten večer zavřel...a to že dostal takovou pokutu jsem se dozvěděl později od provozního.

A tys je nechal hrabat do svých veci bez jakýhokoliv soudního povolení? :shock:

To je pohádka, kterou by i samotnej disney mohl závidět...
Vojenská policie.. skoro jsem se pochcal smíchy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod DjMatisS » 16 čer 2009 20:01

s tím počtem skladeb. Azu psal, že by to muselo být nějakých 16 tisíc. Padlo tady, že bylo zabaveno asi 800 CD. To máme 20 Tracků na CD. Při vypálených MP3 to není problém dosáhnout, ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DjMatisS

Příspěvekod ToLa » 16 čer 2009 21:21

DjMatisS píše:s tím počtem skladeb. Azu psal, že by to muselo být nějakých 16 tisíc. Padlo tady, že bylo zabaveno asi 800 CD. To máme 20 Tracků na CD. Při vypálených MP3 to není problém dosáhnout, ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já to spočítal u sebe a dostal jsem se na 1000ks, s tim že 500 muzu v klidu smazat. Hraju na diskotekach, takze mam od nových, rnb od r. 2001, 90s, CZ, a nějaký ty klasický 70-90....
Co bych dělal s 16 000 trackama a ještě k tomu na CD... Ten člověk musel bejt blázen? :shock:
ToLa

Příspěvekod hoolifan » 16 čer 2009 21:54

já sem někde na 8000 ale dokázal bych se promazat na podstatně nižší číslo jenže se nechci těch nakradených mptrojek zbavovat ale naopak je chci získat legálně ale to nejde
BTW ToLa: kde sháníš disko mp3ky?
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod ToLa » 16 čer 2009 22:10

hoolifan píše:já sem někde na 8000 ale dokázal bych se promazat na podstatně nižší číslo jenže se nechci těch nakradených mptrojek zbavovat ale naopak je chci získat legálně ale to nejde
BTW ToLa: kde sháníš disko mp3ky?

No co si představuješ pod pojmem disco?
A jestli se ptáš kde je kupuju, tak no coment :-D
ToLa

Příspěvekod DjMatisS » 16 čer 2009 22:57

Ja mam kolem 5000 tracku, postupně legalizuju, mamvěčně plný hold bin na beatportu. Pak mi do toho ale vleze nějaká sada tracků, která je v tu chvíli víc potřeba, a hold bin se hromadí a hromadí... Snad to časem pořešim.
Kámoš má něco kolem 12k tracků a i přes to na diskotece mnohdy po šesti hodinách řešíme co pustit aby se tancovalo. A to jsme 2. xD S 16k tracky bych si asi fakt nevěděl rady, a fakt bych je necjtěl kupovat najednou xD
DjMatisS

Příspěvekod ToLa » 17 čer 2009 21:11

DjMatisS píše:Kámoš má něco kolem 12k tracků a i přes to na diskotece mnohdy po šesti hodinách řešíme co pustit aby se tancovalo.

Musíte mít pisničky na který se tancuje, k čemu je vám plnej počítač píč.... :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod hoolifan » 17 čer 2009 21:21

Na mém disku je hromada pičovin ale zas když je člověk někde na oslavě 50tin nebo nedej bože 30tin kde se hrajou hlavně rockovky tak se mu hodí každá věc.. tak si myslím že těch mých 8k je tak reálně použitelných na jakoukoliv situaci (pro diskodjje)
VDJ PRO+Audio2DJ+Eks XP5+Denon DN-X050+EEE1000H+Sennheiser HD 25
hoolifan

Příspěvekod DjMatisS » 18 čer 2009 11:51

Tola: Opět trošičku radikálnější názor xD Ty pič... jsou Zakoupený Trance a Progressive.. Akorat proste kdyz zaskakuju na diskotece, tak to prostě nejde pouštět xD.
DjMatisS

Příspěvekod ToLa » 18 čer 2009 12:16

DjMatisS píše:Tola: Opět trošičku radikálnější názor xD Ty pič... jsou Zakoupený Trance a Progressive.. Akorat proste kdyz zaskakuju na diskotece, tak to prostě nejde pouštět xD.

Tancovat se na to nedá, a ještě za to platil :mrgreen:
No flame :wink:
ToLa

Další

Zpět na OSA a spol.