Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Beatport

Beatport

Příspěvekod Denon » 01 pro 2008 01:58

Nevite jak je to skutecne s beatportem? Mam na mysli, zda muzu na akcich legalne hrat na beatportu a jemu podobnych webech zakoupene tracky? Nejsem lenoch a tak jsem zde na foru odpoved zprvu hledal a nasel jsem 2 naprosto protichudne odpovedi :!: Dokonce od stejneho cloveka :confused2:, viz zde:

Azu stř zář 19, 2007 13:25
http://www.djforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=511&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Beatport

Dále mně zajímalo to co mnohé z Vás a tím je nákup muziky z beatport.com a podobných serverů.

Dle vyjádření lze v CŘ nakupovat legálně pro veřejné užití muziku pouze na serverech allmusic.cz, i-legalne.cz a t-music.cz, které mají s OSA uzavřeny smlouvy, o čemž sem již psal v jiných tématech a jen se tak potvrdil známý fakt, že pokud prodejce hudby nemá uzavřenu smlouvu s místní organizací zastupující práva autorů a vydavatelů, tak je takový prodej na uzemí toho státu nelegální. Takže pokud nakupujete na beatport.com a podobných serverech, tak jen vyhazujete peníze.

VS.

Azu stř bře 28, 2007 23:42
http://www.djforum.cz/viewtopic.php?f=4&t=72&st=0&sk=t&sd=a&hilit=beatport

Samozřejmě, že když to koupíš třeba z toho beatportu, tak to legální je a naopak to musíš používat jen v tom formátu ve kterém si to zakoupil, takže když to koupíš v MP3 musíš to použít jako MP3 a nemsíš to převést třeba do WMA, nebo audio CD, ale klidně to můžeš jako MP3 vyplit na CD nikoliv jako hudební stopu. Dle zákona musíš používat získanou skladbu na originálním nosiči, tedy nosiči na , kterém si jej získal a tím je v tomto případě MP3. Psal sem si na toto téma s Intergramem (můžu sem pak klidně i emaily hodit), který mně toto i potvrdil a za poplatek umožňují i případný převod do jiného formátu nebo jako audio CD, nebo naopak z audio CD do MP3 atd. Brzo by měl na toto téma vyjít článek na factorytop40.cz

Nevi nekdo, co je ve skutecnosti spravne?
Denon

Re: Beatport

Příspěvekod Azu » 01 pro 2008 07:22

Legální to je, alespoň podle aktuálníchinformací z Intergramu, jak se k otmu staví aktuálně OSA nevím, on je totiž často problém, že každé z těchto organizací ti řekne něco jiného a i co člověk na telefonu, to jiná odpověď a to ani nemluvim například o informaci kterou mně zasal emailem právník OSA, který mně napsal že je jedno z čeho se hraje, že to je tolerováno, jen ať si před produkcí zjistim, zda pořadatel produkce má s OSA a Intergram podepsánu smlouvu o veřejné produkci a řádně uhrazeno.
Důležité je mít akorát doklad o koupi pro případnou kontrolu a provozovatel akce musí mít zaplacené poplatky za veřejnou produkci.

Uvedu zde několik citací Integramu:
Možnosti nakládání s hudebními nahrávkami pořízenými z internetových hudebních serverů závisí na podmínkách určených samotným serverem, resp. dohodami, které má server s nositeli práv (u hudebních nahrávek jde o autory, výkonné umělce a výrobce záznamů). Z informací z beatport.com jednoznačně vyplývá, že ke sdělování veřejnosti zakoupených hudebních souborů je nutné získat licenci. Legálnost pořízení hudebních nahrávek při případné kontrole doložíte dokladem o jejich zakoupení.

Podmínky užití hudebních nahrávek zakoupených prostřednictvím internetových obchodů závisí vždy na podmínkách konkrétního prodejce. Nicméně obecně platí, že samotných zakoupením hudební nahrávky prostřednictvím e-shopu ve formátu mp3 kupce nezískává právo užít hudební nahrávku jinak, než pro osobní potřebu. Máte-li v úmyslu sdělovat mp3 zakoupené prostřednictvím internetových obchodů veřejnosti, je třeba získat souhlas dotčených nositelů práv - autorů (prostřednictvím OSA), výkonných umělců a výrobců (prostřednictvím INTERGRAMu).

Sdělovat veřejnosti lze pouze legálně pořízené hudební nahrávky (v případě internetu hudební nahrávky zakoupené prostřednictvím internetových hudebních serverů). Legálnost pořízení hudební nahrávky z internetu lze prokázat dokladem o jejím zakoupení. Možnosti nakládání s hudebními nahrávkami pořízenými prostřednictvím internetových hudebních serverů vyplývají z podmínek stanovených samotným serverem.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod Denon » 01 pro 2008 17:33

Takze porad je to 50 na 50 a pravda v nedohlednu :confused2: .
Denon

Příspěvekod atlon » 01 pro 2008 22:52

bolo to tu ale ete raz. Apon u nas na SVK je tomu takto :

Informoval som sa o legalnosti skladieb s beatportu na SOZA a SLOVGRAM , v maily som preposlal mail z beatporu ako prilohu.

"Dobry den.
Preposielam Vam mail z beatport.com, ktori som obdrzal na zaklade kupy
mp3 suborov z menovanej stranky.
Chcel by som sa spytat, ci to je postacujuce na predlozenie pravosti mp3
suborov."

SOZA:
Pan Kovac,
doklad o legalnosti suborov SOZA nebude kontrolovať ( ale napr.:Slovgram,
resp. policajti)

Majte sa pekne
Draskovicova

Slovgram:
Je to dostacujuce, mozno v krajnom pripade bude nutne dolozit vypis z uctu. Nepredpokladam to, ale moze to policia pozadovat

s pozdravom

Richard Pienčak
veduci odd. verejnych produkcii SLOVGRAM
atlon

Příspěvekod atlon » 01 pro 2008 22:54

a za dalsie, musis to pouzivat v TOM formate v AKOM si to stiahol a na HDD, KDE si to stiahol, cize NESMIES si to NAPALIT :-)

takze ostava len finalscratch a podobne
atlon

Příspěvekod iceSee » 29 pro 2008 11:49

takze se teda mp3 ze zahranicnich netovych obchodu hrat muzou? :) To bych pak mohl hrat klidne tracky stazeny z torrentu , kdyz by na to nekdo prisel , mel bych sice pruser , ale pokud sou nelegalni i mp3 z beatportu apod. serveru , mel bych pruser stejne :)
soundcloud.com/stanleydevito
iceSee

Příspěvekod freeform » 29 pro 2008 12:21

Stejně tyhle kontroly sou z větśiny na udání.
Přisla už k vám na Jablonecku někdy nějaká kontrola?
freeform

Příspěvekod Veddd » 13 led 2009 18:15

já už jsem z toho taky zblblý, tak sem jim taky napsal :lol: :twisted: :

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to tedy je. Koupím si hudbu např. z Beatportu.com, stáhnu to (tam to funguje: zaplatíš, stáhneš), na mail by mě měla dojít faktura, tu vytisknu, a jdu na akci normálně hrát. S sebou mám počítač s mp3kama staženýma legálně z internetu a vytisklou fakturu, a pokud tam vy dojdete, tak je vše v pořádku že? Nebo se ještě musí něco nahlásit...Děkuji

S pozdravem Václav Jančařík¨

----Odpověď----

Dobrý den,

je to tak, jak píšete, pro účely legálního provozování hudebních děl v rámci veřejných diskotékových produkcí, je DJ jako každý koncový uživatel hudebního internetového serveru, povinen při kontrole zástupcem OSA prokázat legální původ užité hudby kterou veřejně v nehmotné podobě na diskotéce sděluje. A to buď tím, že hudební díla provozuje z originálů zvukových nosičů těchto děl, anebo předložením dokladu o legálním zakoupení předmětného nosiče zvukového záznamu díla.

Proto při kontrole bude nutné předložit např.originální emaily zaslané z automatu beatport nebo jiné doklady, aby z nich být patrný zakoupený hudební titul s názvem autora, cena služby poskytovatele beatport, a označení dodavatele MP3 souborů. Ten je totiž odpovědný za vlastní sdělování děl počítačovou sítí na vyžádání podle § 18 odst. 2 autorského zákona.

Jana Francová

OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s.

Čs.armády 20 160 56 Praha 6

T: 220 315 303 F: 220 315 311 E: jana.francova@osa.cz

www.osa.cz

Já jsem to pochopil a asi je to i tak, že když si ty emaily od beatportu vytisknu, a budu je nosit spolu s bookem ve kterém mám MP3ky tak je vše v pořádku (já jsem si všechnu hudbu kterou mám staženou dal na ext.HDD xD takže ti nic neuvidí)
Veddd

Příspěvekod havlis » 21 led 2009 20:48

Tak jako ted uz vazne nechapu! Takze i kdyz si tu muziku koupim, tak ji teda nesmim vypalit na to CD? Pak mi jsou teda koupene mp3 uplne k nicemu, finalscratch nemam.... a ani nechci mit
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Příspěvekod atlon » 24 led 2009 18:43

bohuzial, musis to hrat v takej podobe a na tom nosici kde to mas stiahnute , tj HDD, cize ak ich chces hrat, musis si kupit nejaky soft na to
atlon

Příspěvekod Kenny » 24 led 2009 19:26

žádný zákon na tohle ještě nemáme, tak nevidim důvod proč by je nemohl mít vypálené na CD když budou stále v podobě mp3, nikdo to stejně zkoumat nebude, ukážeš jim prostě faktury a beztak kontrolu potkáš párkrát za život
Korg Zero 4, 2x Pio. CDJ 1000Mk3, HDJ 1000, pouzdra na CD - UDG :)
Kenny

Příspěvekod Martincz » 24 led 2009 19:31

Ze zákona máš právo na jednu kopii pro vlastní použití. Takže i kdyby si to musel hrát z PC kam sis to stáhnul tak si to pořád můžeš vypálit jako zálohu a hrát ze zálohy..
Martincz

Příspěvekod Azu » 24 led 2009 19:40

Bože bože, vždyť už to tady bylo napsáno několikrát.
Zálohy si udělat sice můžeš, ale hrát z ní na veřejnosti nemůžuš, musíš hrát jen z originál nosiče tedy z té MP3, kterou si uložíš buď do počítače a hraješ přes počítač a nebo si ji uložíš na flashdisk nebo CD ale opět jako MP3 a pouštíš v přehrávači pokud tvůj přehrávač umožňuje hrát z MP3.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod sukinho » 13 úno 2009 16:51

takže pokud chceš hrát z cd playeru potřebuješ mít na něm podporu mp3 pač zásady legálního hraní jsou: legálně koupit a neměnit formát skladby...ale můžu si to vypálit na CD( stále musim zachovat formu mp3 ) chápu to dobře???
sukinho

Příspěvekod havlis » 13 úno 2009 17:11

sukinho píše:takže pokud chceš hrát z cd playeru potřebuješ mít na něm podporu mp3 pač zásady legálního hraní jsou: legálně koupit a neměnit formát skladby...ale můžu si to vypálit na CD( stále musim zachovat formu mp3 ) chápu to dobře???

Přééésně tak ;)
Pioneer CDJ2000, Pioneer DJM800, Sennheiser HD-25
havlis

Další

Zpět na OSA a spol.