Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Beatport

Re: Beatport

Příspěvekod Danken » 27 črc 2009 21:18

..
Naposledy upravil Danken dne 10 zář 2013 11:31, celkově upraveno 1
Danken

Příspěvekod Niether » 27 črc 2009 22:01

Viz forum tema "Iniciativa"

Ninja píše:osa s necim prisla:
http://www.osa.cz/upload/(dj_sazebn_355k).pdf

DjStormo píše:Pracovná rozmnoženina - je to kópia originálu, alebo prevedenie orig. cd do digitálnej podoby (mp3), ktorú si môžeš vytvoriť, ak si nechceš poškodiť originálny cd nosič - v tom prípade si musíš u OSY/SOZY zaplatiť licenciu.

DjStormo píše:pre niekoho kto by nepochopil...čiže sme stále na tom istom, že nestačí zaplatiť OSE/SOZE za nelegálnu music. Stále musí byť originál.
Niether

Příspěvekod djfelixus » 01 srp 2009 11:31

Nevim proč se to tu furt dokola řeší. Tyhle organizace jednoduše říkají, že o problému věděj a nevím z jakého důvodu jim tak dlouho trvá tenhle problém uzákonit.
Kdyby to bylo opravdu striktní, tak by dávno všichni DJové hrající z vypálených CD (na kterých mají legálně zakoupené tracky) platili tučný pokuty.
Stejně má většina DJů ve svojí sbírce jak koupené tracky, tak i tracky stažené z internetu, které se už třeba nedají nikde sehnat nebo koupit. Má je i většina slavných DJs, ale nikdo o tom nemluví...
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod PeterSheldon » 06 pro 2010 01:46

to je pravda, ale slavní DJs na to právo i mají, hodně často mají přímo povolení od autorů, aby to hráli.. osobně si nedokážu představit, aby třeba Armin van Buuren dostal pokutu za to, že hraje něco co ještě nevyšlo a není to přístupné ani Promo As One (služba beatportu, kde jsou k dispozici PROMO nahrávky pro VIP DJs).. Tito DJs se využívají hlavně na podporu nových nahrávek! Kdyby to nedělali, tak takové skladby většinou nikdo nezná a nikdo je nekoupí! Proto je nutné nové nahrávky poskytovat. Navíc mladí producenti často posílají svoje výtvory DJ, kteří již mají své renomé a jejich jméno nabývá na zvučnosti...
Sám jsem již také něco vydal a když to nějaký slavnější DJ zahraje, jsem jenom rád. ... a rozhodně ruku na srdce, kdyby měl kvůli mé nahrávce mít nějaké problémy, nemám žádné problémy s tím, napsat prohlášení, že se zříkám autorských práv na toto dílo a že daný dj XY má můj plný souhlas s reprodukcí dané skladby... A věřte nebo ne, to by snad udělal každý producent, protože chce, aby se jeho hudba hrála ! A kdo jiný může Vaši skladbu nejlépe podpořit než právě známější DJs , kteří hrají třeba pro 20 000 a více lidí ! Navíc sami jsou většinou majitelé hudebních vydavatelství, takže sami chrání autorská práva svých producentů, kteří u nich vydávají své výtvory..
PeterSheldon

Příspěvekod nikolasj » 22 čer 2011 12:15

Zde jsem se dočetl že tracky zakoupené na beatportu se můžou hrát akorát že se nesmí pálit na cd jakkoliv převádět atd.Na beatportu ale v podmínkách píšou že zakoupená hudba je jen pro osobní a nekomerční učely jak to mám chápat?To jako hudbu kterou si legálně koupim abych mohl hrát přes dvsko nemůžu hrát jo?
nikolasj

Příspěvekod stopo » 22 čer 2011 12:25

ano je to len na tie ucely lenze ak mas licenciu od organizacie ktora ochranuje prava autorov (u nas slovgram) a ta licencia ti dovoluje hravat verejne akcie tak mozes pouzit aj tuto hudbu nakolko mas povolenie :wink:
stopo

Příspěvekod nikolasj » 22 čer 2011 23:14

Tu licenci musim mít přímo já jakožto dj nebo stačí když ji ma zakoupenou majitel klubu nebo pořadatel ?
nikolasj

Příspěvekod stopo » 23 čer 2011 10:29

ano priamo ty a usporiadatel akcie (pokial sa jedna o verejnu akciu) musi mat vysporiadane poplatky za verejny prenos
stopo

Příspěvekod nikolasj » 25 čer 2011 00:59

stopo píše:ano priamo ty a usporiadatel akcie (pokial sa jedna o verejnu akciu) musi mat vysporiadane poplatky za verejny prenos

A kolik taková licence stojí?Předpokládám že to platí i pro vinyli ?
nikolasj

Příspěvekod Standis » 28 zář 2015 11:04

Dobrý den chtěl jsem se zeptat. Chci hrát legálně diskotéky po klubech a dávat normální legální faktury.Jak toho docílím abych neměl problémy a mohl dělat i pro státní podniky
Standis

Předchozí

Zpět na OSA a spol.