Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Autorská práva a Youtube mixy

Autorská práva a Youtube mixy

Příspěvekod G_M » 28 pro 2012 19:56

Dobrý den,

patrám po internetu, odpověď nencházím. Snad budu mít štěstí zde.
Chci se zeptat zda je tu nějaký odborník na právo co se týče publikování mnou vytvořeného mixu na youtube.
MP3 mám zakoupeny na Beatportu. Jak je to tedy pak s uveřejňováním setu právě na youtube ?

Díky moc za odpověď.
G_M

Re: Autorská práva a Youtube mixy

Příspěvekod honcka » 30 pro 2012 19:21

ja bych se s tm moc nezaobiral, max ti ten klip stahnou
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Emzac » 01 led 2013 16:10

YouTube tohle vůbec neřeší? I v podmínkách jsem nenašel nic víc, než že ti po třech nahlášených videí bloknou účet.
Emzac

Příspěvekod DJWojcek » 01 led 2013 16:39

Důležité je že jsi ty tracky koupil tzn. můžes jej používat pouze pro 1 osobu tedy sebe.Počet posluchačů je neomezený.Set na Youtube vtom případě není problém.Existuje totiž protipirátský soft. který používají gigantické servery který dokáže zjistit zda li se jedná o crack mp3ku staženou z Netu anebo jestli je to mp3 track z plac. serveru.MP3 placené totiž používají jinou kompresi kterou dokáže právě tento rozeznat server.Takže nedoporučuji zveřejňovat dj sety které obsahují něco ilegálního.I když jsem dosud neslyšel že by někoho takhle vychytaly....Tím že Youtube zveřejní tyto videa částečně bere odpovědnost na sebe.Proto blokují uživatele kteří jsou pro ně škodní.
DENON DN-x1600,2xPIONEER CDJ-2000,DENON DNHP1000,EDIROL V-800
DJWojcek

Příspěvekod Emzac » 01 led 2013 22:52

Myslel jsem, že se lidé dostanou k neplacené hudbě přes uploadery, kteří to nejprve koupí na stránkách jako beatport.com. Kde se berou mp3, které poznaj?
Emzac

Příspěvekod DJWojcek » 02 led 2013 01:00

Proč by někdo dával na uploader svoje placené tracky.Zapomeň.Zkus porovnat už jenom ID3 a například komprese bude jiná!Většinou to jsou hacky z youtube,soundcloud atd.(je milion možností/serverů jak to prostě nejak najit) dá se znich totiž cokoliv nakopírovat ale v slabé kvalitě(ikdyž bude mit 320-)Beatport je právě skvělej v tom že obsahuje final mastering a přesný warping.
DENON DN-x1600,2xPIONEER CDJ-2000,DENON DNHP1000,EDIROL V-800
DJWojcek

Příspěvekod johney » 02 led 2013 16:16

DJWojcek píše:Důležité je že jsi ty tracky koupil tzn. můžes jej používat pouze pro 1 osobu tedy sebe.Počet posluchačů je neomezený.Set na Youtube vtom případě není problém.Existuje totiž protipirátský soft. který používají gigantické servery který dokáže zjistit zda li se jedná o crack mp3ku staženou z Netu anebo jestli je to mp3 track z plac. serveru.MP3 placené totiž používají jinou kompresi kterou dokáže právě tento rozeznat server.Takže nedoporučuji zveřejňovat dj sety které obsahují něco ilegálního.I když jsem dosud neslyšel že by někoho takhle vychytaly....Tím že Youtube zveřejní tyto videa částečně bere odpovědnost na sebe.Proto blokují uživatele kteří jsou pro ně škodní.

Prepac, ale toto je obrovska (i)covina. ked si kupis mp3 z plateneho serveru a uploadnes ten isty subor na nejaky filesharing tak co potom?
Vsetky nelegalne uploadnute subory na nete boli raz original
youtube ma akurat nejaky soft, ktory skenuje audio stopu vo videu a ak najde nejaku zhodu tak dostanes upozornenie. Vlastnik copyrightu moze rozhodnut ci chce v tomto pripade video spoplatnit (tym, ze sa ti tam budu ukazovat reklamy)/odstranit audio/vymazat. Sam som dostal uz takto par upozorneni a hudbu si kupujem.
Tym ze si kupis track mas pravo ho pocuvat ty myslim ze toto by sa klasifikovalo ako 'unlicensed broadcasting' alebo nieco take. Teoreticky by si mal predtym nez nieco taketo zverejnis mat suhlas vsetkych vlastnikov autorskych prav.
johney

Příspěvekod johney » 02 led 2013 16:20

DJWojcek píše:Proč by někdo dával na uploader svoje placené tracky.Zapomeň.Zkus porovnat už jenom ID3 a například komprese bude jiná!Většinou to jsou hacky z youtube,soundcloud atd.(je milion možností/serverů jak to prostě nejak najit) dá se znich totiž cokoliv nakopírovat ale v slabé kvalitě(ikdyž bude mit 320-)Beatport je právě skvělej v tom že obsahuje final mastering a přesný warping.

aha takze uploaderi beru tracky z youtube. A tie sa tam zobrali skade?
Alebo ripy z vinylu...?
jasne ze z YT/SC nebudes mat plnu kvalitu kedze stream ide v 128 kbps alebo niecom podobnom.
co je btw presny warping?

a vacsina producentov/labelov dava na soundcloud bud orezane alebo oznacene verzie svojich trackov (zmasterovane btw)
johney

Příspěvekod G_M » 03 led 2013 17:38

Díky za reakce.

Já měl právě podobnou zkušenost s uploadováním živejch setů jednoho kamaráda a nárokovali si autorský práva (cca 4 společnosti). Párkrát sme si napsali sem tam a dali pokoj, ale bylo to nepřijemný. Sice mi hrozil jen ban účtu, ale stejně sem z toho neměl dobrej pocit.
De mi o to : Potřebuji tedy sehnat schválení danný nahrávací společnosti, pod kterou je jednotlivej track z mixu ? I když to vypadá, že to moc řešim, opravdu chci mít tohle legální, jen jsem podobnou záležitost nikdy neřešil a začínám zjišťovat, že to není taková sranda. Na autorský právo moc nejsem.
Díky za odpovědi.
G_M

Příspěvekod G_M » 28 led 2013 15:48

Neni tu tedy někdo odborný, kdo by mě ujistil a poinformoval a výše zmíněné problematice. Chci to mít legálně na youtube a nechci riskovat ban účtu. Vaší odpovědi si vážím.
G_M

Příspěvekod Majky_mike » 30 led 2013 17:52

1. To co tady někdo psal o vyhledávání nelegálně koupených tracků v setech je blbost... kravina, chujovina, nesmysl, HOAX. Servery umí identifikovat track, ale rozhodně neumí poznat drobné rozdíly v MP3 komp. Už jen to, že si člověk vypálí tu hudbu na CD (nebo je dekóduje player) a znovu jí nahraje do PC a komprimuje. Na tohle nemá výpočetní schopnosti ani NASA, natož OSA (respektive nějaká organizace vydavatelů :-).

2. To, že by ale všechny tracky pocházely z originálů taky neni úplně pravda. Stává se poměrně dost často, že někdo (třeba i sám autor) uvolní svůj track na warez scéně, aby si ho mohl stáhnout běžnej člověk. Ten track je ale nějak poškozenej, rozjíždí se mu tempo... v některých místech má rozjetou kvalitu apod. Aby DJs od autora ten track koupili v originálu raději, než stahovali 50verzí a ty pak poslouchali.

Přijde mi to jako dost rozumnej přístup, se kterým osobně souhlasim.

3. Uploadem na youtube "tvrdíš", že jsi majitel všech autorských práv k uploadovanému dílu. Realita je ale taková, že to není v praxi problém. Autor má možnost se na youtube zaregistrovat a předat své tracky k systému digitálního hlídání. Když je pak track automaticky objeven v tvém setu, je v něm označen. Autor (majitel práv) má možnost video zakázat v nějaké zemi, zakázat všude nebo si k videu přidat svou reklamu.

Většinou je to řešeno tím, že se u videa jen zobrazí reklama a jméno autora hudby, autor je spokojenej s reklamou zadarmo... popř pár centama z reklamy.

Žádnej postih za to nehrozí, ani ban účtu... úplně v pohodě. Nejhůř se Ti může stát, že video peřstane fungovat nebo se označí, že v něm je ta a ta písnička.
Majky_mike

Příspěvekod kontout » 16 říj 2013 16:59

taky jsem tam ted chtěl uploadnout mix, ale jediná možnost jak mít to video alespon s pár songama je ztišit ty, na které si nárokují práva ruzny společnosti (mě to takhle bloklo 25% songů), nic jinýho youtube nenabízí
(napadlo mě, že to nenabídne ani možnost publikování s reklamou proto, že je tam moc songů - když někdo udělá home video se 3ma songama, tak ty songy si na sebe vydělaj omnoho rychlejc, než jeden videoset, kde je 40 songů. a to se společnostem nelíbí)

Jak teda nahrát set aby byl v pohodě s autory, ať už maj podmínky jakýkoliv ?
kontout

Příspěvekod djdan » 03 lis 2014 20:01

Zdravím,
nemáte zkušenost se Soundcloudem ? Omylem jsem měl v setu úryvek Apollo (Original Mix) [feat. Amba Shepherd a blokli mi set a dali spor či co...
Mám se bát něčeho horšího ? Nepřišlo to někomu taky ?

Toto mi poslali:

Hi DJ.DAN,

Our automatic content protection system has detected that your sound "TRANCE MixSet 2013-1" may contain the following copyright content: "Apollo (Original Mix) [feat. Amba Shepherd]" by Hardwell, Amba Shepherd, owned by Caroline Records. As a result, its publication on your profile has been blocked.

If you are the copyright owner of this content, please notify us of this by submitting a dispute, and we’ll be able to help out quickly. You can file your dispute at the following link: https://copyright.soundcloud.com/disput ... s:12809223

If you are not the rights holder, but you have gotten permission to share this material on SoundCloud from the copyright owner, please send us proof of this permission in a dispute for review: https://copyright.soundcloud.com/disput ... s:12809223

To learn more about what kinds of content you are allowed to upload to SoundCloud in order to comply with copyright law, please visit our copyright information page.

Thanks,

The SoundCloud Copyright Team
djdan

Příspěvekod knoflikos » 08 lis 2014 19:30

nic sa neboj, set mas bloknuty. ak je pravda, ze v tvojom sete sa nachadza tento song, urob set bez toho songu. mne blokli par setov a z toho boli dva identifikovane myslne. napisal som im, ze v mojom sete sa takyto song nenachadza ziadam o navratenie setu na ucet. a vratili ho. ucet ma plateny.
knoflikos

Zpět na OSA a spol.