Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvukovka Traktor AUDIO4DJ vs vinyly mkII

Zvukovka Traktor AUDIO4DJ vs vinyly mkII

Příspěvekod voče » 15 říj 2013 11:18

Zdravim ve spolek,

mám starou zvukovku audio 4 dj a 4ks původních kompatibilních vinylů. Vinyly jsou dost jeté a potřebuju koupity nové. Po dotazech v shopech mi bylo ale sděleno, že nový typ vinylu mkII (který se prodává a asi i jako jediný vyrábí) není kompatibilní se starou zvukárnou audio4dj. Všechno je však tvrzení hlavního distributora, kterého si představuju jako člověka v kanclu, který to nevyzkoušel a papouškuje výrobce (tímto se ho nechci dotknout).

Podstatné ale je, jestli má někdo z vás odzkoušeno audio4dj s vinylem typu mkII a s jakým výsledkem ?

Vojta
DRUM'n'BASS vibezz
www.sunflower-bitches.com
voče

Re: Zvukovka Traktor AUDIO4DJ vs vinyly mkII

Příspěvekod Avender » 15 říj 2013 17:11

Podla mna, kompatibilita vinylov zalezi skor od programu s ktorym ich pouzivas. Takze stare traktor TCvinyli budu kompatibilne zo starsou verziou traktora, novsie len s novou. A stara zvukovka nebude kompatibilna s novou verziou traktora, co sa tyka pouzitia ako DVS tym padom ani stare ani nove TCvinyli na tej verzii nebudu fungovat. Pokial nechces vrazat peniaze do novej zvukovky, mas niekolko moznosti:
1. budes pouzivat stare TCvinyli zo starou verziou programu
2. nove TCvinyli z novsim traktorom. Tu je dost otazne ci ti stara zvukovka umozni pouzivat traktor ako dvs (najskor nie)
3. pouzivat ine DVS-ko (take co nepotrebuje vlastnu zvukovku ako traktor, serato,..) napr.: Mixvibes, Virtual DJ, Mixxx - freeware,... Vinyli dokupis/ podla toho ake DVS si vyberies

Mozno moje dohady niesu presne, nakolko nepouzivam traktor. Aspon ziskas iny pohlad na vec :D Inac pokial vydali nove traktor TCvinyli skor ako nove zvukovky, mala by existovat taka verzia Traktora, ktora pouziva nove TCV na starej zvukovke - to by bolo pre teba najidealnejsie. Lenze nove TCV sa na 99.9% objavili s novymi zvukovkami (novsim traktorom) - V tom pripade ti odporucam bod 3.
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

Příspěvekod DJWojcek » 15 říj 2013 22:14

nejde to.ta zvukovka je pro traktor do verze 2.1 možná jenom 1.2.6.
Sice ti hraje na traktoru 2ce asio ale dvs instrukce jsou jiné jiný typ kódu.V pohodě na NI strankách ty starý vinyly koupíš za 19 eček.....

Tvoje Audio 4 nebude rozumět MKII kódu.Možná je upgrade firmwaru té 4ky ale to nevím jistě.
DENON DN-x1600,2xPIONEER CDJ-2000,DENON DNHP1000,EDIROL V-800
DJWojcek

Příspěvekod voče » 17 říj 2013 10:31

Chlapi díky za odpověď. Rozhodně novou kupovat nebudu a koupím vinyly na NI.

Kdyby někdo chtěl zkusit hrát přes soft verze 2 a výš na audio4 a staré vinyly.... Hraje to, signál se tváří v pořádku, nicméně stále mi hlásí, že kalibrace neproběhla apod. Např. nelze přepnout do "vinyl" módu atd. Prostě se to nekamarádí.

Pánové ještě dotaz - sice jaksi OT, ale i tak ho vznesu:
V klasický konfiguraci, tj ozkoušené doma i na jiných akcích na svym HW (gramce, přenosky...) vše vždy fachá bez problémů. Problém - ne vždy - nastává při hraní na jinej HW. Comp se se starejma známejma deskama nekamarádí. Takže asi přenosky (bohužel jako na potvoru jsem nikdy když se to stane neměl po ruce svoje a v tom fofru jsem radši šáhnul po klas. vinylech) Kolegovi se to stává i se seratem, který mu zase neběhá na téčkách. Mohl by mi toto někdo vysvětlit, proč k tomu jevu dochází ?
DRUM'n'BASS vibezz
voče

Příspěvekod DJWojcek » 17 říj 2013 18:04

Moc nerozumím té otázce co to je starejma známejma deskama?
DENON DN-x1600,2xPIONEER CDJ-2000,DENON DNHP1000,EDIROL V-800
DJWojcek

Příspěvekod voče » 18 říj 2013 10:12

To jsou moje "staré" timecode vinyly, se kterýma hraju vždy a bez problémů to běhá až právě na některé výjimky, kdy na některých akcích se stává, že vůbec neproběhne synchronizace traktor-->TC vinyl, přestože půlden předtim na svym HW (T1210+ortofon concorde E) to běhá jak má.

Je vůbec možný, že se jádro pudla skrývá v použití jiné přenosky či v jinejch gramcích (celkem pravidelně se mi to stává na vestaxech 2000 s přenoskama shure M44-7) ? Je možný, že určitá přenoska nebo gramec signál z TC vinylu "prasí" natolik, že se TC vinyl s programem nekamarádí ?

Trochu jsem pohledal, proč se vůbec vyrábí jehly typu "digitrack". Údajně jsou lepší pro hraní s DVS kvůli tomu že jsou "special desidned with higher output voltage". Když ale porovnám výstupní napětí concordů 7-8mV vs. shure m44-7 s 9,5mV, tak mi vhodnější přijde právě ta shurka na který to neběhá.

Opravdu jsem na to nepřišel a jsem si jist, že problém není v softu/vinylech/zvukovce/v rukách, jelikož na tom samym SW setupu a stejně zapojený to hraje obvykle bez problémů.
DRUM'n'BASS vibezz
voče

Zpět na DJ software