Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zaruka na Denon iba 6 mesiacov ???

Zaruka na Denon iba 6 mesiacov ???

Příspěvekod Philipee » 07 bře 2012 15:34

Ludia, odniesol som svoj Denon HS-5500 na reklamaciu v ramci 2 rocnej zaruky a vraj na mechanicke diely sa vztahuje iba 6 mesiacov zaruka, takze to bude platena oprava (reklamacia tlacidiel+tempo fader).

Moze mi to niekto potvrdit alebo vyvratit? Ako mam postupovat, ak je to hlupost? Dik
Philipee

Re: Zaruka na Denon iba 6 mesiacov ???

Příspěvekod stopo » 07 bře 2012 16:25

je to uplne normalka zaruka 2 roky je na cely stroj okrem dielov ktore sa opotrebuju teda tlacitka fadre, laserove diody(tu len 3 mesiace sa mi zda)... rovnako ani na ziarovku ktoru si kupil spolu so svetlom nemas 2 roky zaruku
stopo

Příspěvekod stereoman » 07 bře 2012 21:01

To se mi nejak nezda. Podle me by player mel vydzet 2 roky a az den po skonceni zaruky se muze klidne cely rozpadnout.

Podle vasi teorie bych takto nemohl reklamovat napr. cdromku v notasu. Kdyz pritelkyni cdromka v notasu blbla, tak jsem ji bezproblemu vyreklamoval a do konce zaruky zbyval necely mesic! Co se tyce faderu, tak ty by taky meli vydzet 2 roky. Podle vasi teorie by pomalu v dnesni elektronice nebylo, co reklamovat... Jedine, kde je zaruka kratka jsou baterie apod.

Dokonce mi kdosy rikal, ze i boty se nesmi totalne proslapat drive nez jsou 2 roky. Neco na tom je, protoze pritelkyne pak na muj popud uspesne jedny takove boty uspesne reklamovala. Normalne bychom se na to (jako vetsina lidi) vysrali, ale shodou okolnosti jsme meli cestu kolem, tak jsme to zkusili...

Zavolal bych si na sdruzeni ochrany spotrebitelu a zkusil zjistit, jak to je.
stereoman

Příspěvekod Azu » 11 bře 2012 00:49

Záruka se nevztahuje na součásti, které podléhají opotřebení = tlačítka fadery, takže to je naprosto správně. Záruka je na výrobní vady, ne na vady vzniklé opotřebením výrobku
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod stereoman » 11 bře 2012 11:53

To sice ano, ale k opotrebeni by take nemelo dochazet prilis rychle. Podle vasi teorie by nesli reklamovat ani klavesnice u telefonu, PC apod. , ktere se bezne reklamuji ...
stereoman

Příspěvekod Azu » 11 bře 2012 21:51

Tak zrovna ty klávesnice se opravdu nereklamují, pokud ano, tak je to jen dobrá vůle prodejce :)
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod Philipee » 12 bře 2012 12:09

Tlacidla CUE a PLAY este chapem... ale FADER na TEMPO mi skace + 0,05 - 0,05 + 0,05 a dokola... + na nule ukazuje +0,1 ! Vraj mikrospinac, ale toto sa mi na ziadnom playeri nikdy za 9 rokov nestalo. Nadseny teda nie som
Philipee

Příspěvekod stereoman » 12 bře 2012 15:32

Kdyby jsi byl z CR, tak bych te odkazal sem:
http://www.spotrebitele.info/

Najdi si slovenskou obdobu a tam se poptej. Pak dej vedet, jak jsi dopadnul
stereoman

Příspěvekod atlon » 02 říj 2012 01:11

§ 620

(1) Záručná doba je šesť mesiacov; ak ide o predaj potravinárskeho tovaru, je záručná doba osem dní, pri predaji krmív tri týždne a pri predaji zvierat šesť týždňov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie veci, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.

(2) Pri veciach, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu, ustanovujú osobitné predpisy záručnú dobu dlhšiu ako šesť mesiacov. Záručná doba presahujúca šesť mesiacov sa môže týkať i len niektorej súčiastky veci. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu pri predaji záručný list s vyznačením záručnej doby.

(3) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky.

pozri si záručný list, aké podmienky sú tam
atlon

Zpět na Všeobecná diskuse o technice