Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

špunty do uší

Re: špunty do uší

Příspěvekod Penza » 04 bře 2011 21:06

BlueFox píše:Jó tak přesně tohle se mi stalo, když byl před časem Pixie v Semilech. Ono to tam bylo dost maly a zkončil jsem s takovým pískotem, že jsem to nechápal. Tak 4 dny jsem to slyšel bezpečně.
Naštěstí jindy se to v tak hrozné míře neopakovalo. Jinde mi subjektivně přišla intenzita i mnohem vyšší a následky byly v očekávané míře. Nevim, asi blbá akustika místnosti či co. Něco bylo prostě jinak.

Podle charakteristik se zdaji byt dobre tyhle.
http://www.etymotic.com/ephp/erme-ts.aspx
Jako u tech ostatnich to je klidne na 4kHz o 10db větší útlum něž na nízých frekvencích. Jako posluchač bych byl spíš radši že to kreje sluch právě proti výškám, ale při hraní by to mohlo dopadnout zle. :D Dj uslyši méně výšek a pěkně je dorovná. :D A nakonec celý sál druhý den má totální hluch.

Proto je mam na akci vetsinou od zacatku do konce, takze vysky nepridavam. Jen do sluchatek obcas. Stejne mam tracky docela naposlouchany, tak vim kde trochu vysky pridat a kde ne. Ale naplno bych je nikdy nedal, to by lidem pekne protahlo hlavu :-DDD
Drum&Bass> Denon DN-X1100/2xReloop RP-6000/Traktor Scratch
Penza

Příspěvekod dj_snake » 01 zář 2011 17:13

tak na základe vašich doporučení som si kvôli vyššie spomenutým dôvodom objednal tie etymotic er 20... uvidím ako sa mi s nimi bude hrať a či mi nebudú vadiť v ušiach...
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...
dj_snake

Příspěvekod microgenius » 01 zář 2011 20:50

no ja mam alpine save pro a naprosta spokojenost, netlacej kdyz mam na usich sluchatka a slysim v nich co potrebuju
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II
microgenius

Příspěvekod dj_snake » 02 zář 2011 09:13

kolko s iza ne dal a kde si ich kupoval? ak ma tie etymotic budu tlacit tak si kupim tie alpine...
dj_snake

Příspěvekod CrissC » 02 zář 2011 12:14

Pánové, mám Reloop Ultimate Music Safe. Většinou je nosím furt i když jsem jen na party a nehraju, protože většinou je zvuk až, až moc nahlas na můj vkus, ale když pak vyjdu ven, nebo na záchod tak mi v uších pěkně nepříjemně bzučí a to mají útlum skvělý!!! Je možné, že by to bylo třeba jenom celkovou únavou, tvarem nebo něčím jiným? ( http://www.club-music.cz/pic.html?img=i ... fb-eps.jpg )

Thx Criss
www.twitter.com/DjCrissC
www.facebook.com/DjCrissC
CrissC

Příspěvekod microgenius » 02 zář 2011 14:24

daval sem za ne asi 850 kc i s dopravou http://www.club-music.cz/dj/ochranne-sp ... e-pro.html a naprosta spokojenost 3 druhy utlumeni, kdyz sem si je kupoval hrozne sem se obaval ze mi nepadnou do usi , protoze cokoliv si narvu do ucha tak mi rozhodi stabilitu a pripadam si jak kdybych plaval :Dale padli uplne paradne po chvilce je v usich ani necejtim, a doporucuju je i na vetsi party , kde je fakt namastrovanej zvuk a pri flanger efektu lidem odletavaj knofliky u kalhot :)
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II
microgenius

Příspěvekod badpoint » 13 bře 2012 00:14

a špunty za dobré ceny pořídíte taky na adresách:

http://shop.badpoint.cz/shop.asp?category_id=34

http://www.ochranasluchu.cz/

Obrázek
badpoint

Příspěvekod stereoman » 13 bře 2012 01:21

No moc bych se nedivil, kdyby vetsina techto spuntu nemela frekvencni charakteristiku temer stejnou s mnoha levnejsimi spunty. Podle me maji smysl jedine ty ER-15. Na VUTecku byla hlava, na ktere by ty vsechny spunty mohli jit zmerit, ale doposud jsem se k tomu s kolegou nedostal ...
stereoman

Příspěvekod CrissC » 13 bře 2012 02:09

teď sem koupil ty ER20 a musim uznat spokojenost, akorát jak je to tvrdší plast (než ty reloop ultimate hearsafe), tak to moc neni na celý večer,ale jinak max spokojenost!
www.twitter.com/DjCrissC
www.facebook.com/DjCrissC
CrissC

Příspěvekod electroSHOCK » 13 bře 2012 19:12

Sa vam cudujem ze vyhadzujete tolke prachy za stuple-kusok peny/plastu.Mali ste skor otestovat taketo http://www.fabox.sk/rukavice/53-stuple-do-usi kde je ta cena uplne smiesna a funkcne tam velky rozdiel asi moc nebude.My mame v praci tie prve styri,vlastne teraz uz len tie vrubkovane,tlmia kusok menej hluk ako tie prve,no vsetko zalezi ako hlboko si ich zatlacis.Len skoda ze sa uz kamaratom nechce chodit na akcie a nemam ich moznost odskusat a samemu sa mi nechce.Skusal som ich akurat v praci na pustenom radiu a zvukove skreslenie nebolo az take hrozne,samozrejme vysky isli dole,to je jasne.
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod dj_snake » 16 dub 2012 16:27

ja mam tie etymotic er 20 tie mensie (modre) uz nejaku dobu ich pouzivam... a musim povedat ze som spokojny... ked som na party tak ich mam v usiach v pohode celu noc a netlacia... a ked hram tak pocuem celkom dobre... sice nejake to skreslenie tam je ale uplne minimalne skoro ziadne... a bola k nim aj taka prakticka skatulka... :) ale musim podotknut ze bracho kery ich ma tiez tvrdi ze sa mu nezmestia do usi a ked dava sluchatka hore dole tak mu tie vytrcajuce konce z usi zavadzaju na sluchatka... cize on tvrdi ze na party dobre ale na hranie sa mu nelubia a hlada nieco mensie... ja tvrdim ze dobre aj na party aj na hranie... takze tak... :)
dj_snake

Příspěvekod stereoman » 16 dub 2012 21:08

Jiz delsi dobu premyslim, ze bych vyuzil mych kontaktu z vysoke skoly a udelal test spuntu. Uz jsem to zde nekolikrat zminil, vubec bych se totiz nedivil, kdyby mezi nekterymi spunty pro DJe a NeDJ spunty nebyl prilis velky rozdil.

Bohuzel cely tento projekt by byl velmi casove a financne narocny a tak si to jeste necham projit hlavou ...
stereoman

Příspěvekod dj_snake » 16 dub 2012 21:26

tiez si myslim ze tam velky rozdiel nebude ale mozno sa mylim... dj-ske spunty by mali mat krivku v zavislosti DB od HZ co najrovnejsiu... no a mozno tie ne-dj spunty ju budu mat menej rovnu... v kazdom pripade by to bol velmi zaujimavy project... :wink:
dj_snake

Příspěvekod stereoman » 16 dub 2012 21:35

Problem je, ze krome jen jednech spuntu je ta krivka u vsech spuntu kriva (smerem k vyskam rostouci utlum).
stereoman

Příspěvekod dj_snake » 16 dub 2012 21:49

hej je to tak a inak to asi nebude... podla mna je to dane konstrukciou... lebo ak sa nemylim zvuk je v podstate vlnenie, cize sinusovka s danou frkvenciou... no a pri vyskach je ta frekvencia velmi velka tak sa rychlejsie strati... alebo ako by som to tak laicky povedal... ale aj tak je to dost velky pokrok... lebo ked si das do usi obycajne spunty tak pocujes ako v bazene a tei er20 su na tom vyrazne lepsie.... uz potom asi zalezi ze ako moc to komu vadi ze su tam okresane tie vysky...
dj_snake

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o technice