Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Prosím o radu-spěchá

Prosím o radu-spěchá

Příspěvekod b.bounce » 12 dub 2012 17:20

Zdravim, chci zažít s DJingem. A hledal jsem něco na začátek a dostal jsem nabídku na Omnitronic DD3220 k tomu mix reloop rmx40 a dvs sistem Reloop spin. Sestava je prý hraná 3 roky v domácím prostředí. A cena je kolem 9 000 za vše. Tak se chci zeptat na názory někoho dalšío než něco koupím. Přece jen s djingem začínám a ješte se tak nevyznám.

Moc děkuji za všechny ohlasy
b.bounce

Re: Prosím o radu-spěchá

Příspěvekod stereoman » 12 dub 2012 19:07

Nejprve by jsi nam mel zodpovedet otazku, zda chces byt gramo DJ nebo ti to je jedno. Grama 3320 byli kdysy druhy nejvyssi model teto znacky, ale jako vetsina produktu od nich se sral, takze je velka sazka do loterie.

Na ten mixpult jsem take hral a moc dobry pocit jsem z nej nemel, ale je to mozna tim, ze dany kousek toho mel hodne zasebou (a malo pred sebou :lol: ) nebo jsem zmlsany kvalitni technikou. Takze mixpult budiz.

Dvs sIstem neznam, jestli jsi myslel dvs sYstem, tak mam takovy pocit, ze Spin jiz neni dele aktualizovany. Na hrani ze 2 gramo stacit bude, ale za konkurenci bude hodne pozadu.

Z tveho prispevku jsem si udelal obrazek, ze o DJingu moc nevis. Vis, ze jen chtes byt DJ. Nejsnadnejsi cestou tedy pro tebe bude DJ console, protoze na gramcich narozdil od konsole nemuze hrat kazdej nouma. Co se tyce console, tak pohledej na foru. Je to zde jedna z nejdiskutovanejsi problematiky.

Timto jsem ti pravdepodobne usetril 9 tisic, takze mi dluzis pivo :wink: .

PS: priste ti nazev tematu typu: "Prosím o radu-spěchá" smazu. Priste to pojmenuj DJ technika pro amatera (Omnisrot+Reloop+Spin) nebo nejak tak, at jiz z nazvu kazdej vi vo co go !
stereoman

Příspěvekod b.bounce » 12 dub 2012 20:20

stereoman píše:Nejprve by jsi nam mel zodpovedet otazku, zda chces byt gramo DJ nebo ti to je jedno. Grama 3320 byli kdysy druhy nejvyssi model teto znacky, ale jako vetsina produktu od nich se sral, takze je velka sazka do loterie.

Na ten mixpult jsem take hral a moc dobry pocit jsem z nej nemel, ale je to mozna tim, ze dany kousek toho mel hodne zasebou (a malo pred sebou :lol: ) nebo jsem zmlsany kvalitni technikou. Takze mixpult budiz.

Dvs sIstem neznam, jestli jsi myslel dvs sYstem, tak mam takovy pocit, ze Spin jiz neni dele aktualizovany. Na hrani ze 2 gramo stacit bude, ale za konkurenci bude hodne pozadu.

Z tveho prispevku jsem si udelal obrazek, ze o DJingu moc nevis. Vis, ze jen chtes byt DJ. Nejsnadnejsi cestou tedy pro tebe bude DJ console, protoze na gramcich narozdil od konsole nemuze hrat kazdej nouma. Co se tyce console, tak pohledej na foru. Je to zde jedna z nejdiskutovanejsi problematiky.

Timto jsem ti pravdepodobne usetril 9 tisic, takze mi dluzis pivo :wink: .

PS: priste ti nazev tematu typu: "Prosím o radu-spěchá" smazu. Priste to pojmenuj DJ technika pro amatera (Omnisrot+Reloop+Spin) nebo nejak tak, at jiz z nazvu kazdej vi vo co go !

NO z těch konzolí mám asi takovej pocit, že to člověk prdne do pc- a ten udělá vše za něj. Líbý se mi to kouzlo gramofonů. Takže to dvs mi přijde super. No jak jsem psal jsem začínající DJ ale každej někdy začínal. A rozhodně nemam tolik peněz abych nakoupil Techny když to stojí 25k minimálně.
b.bounce

Příspěvekod honcka » 12 dub 2012 21:53

jety techniksy stojej cca 15000, jinak jestli gramo, tak zalezi, co chces hrat za styl DnB, HipHop, Tekno se hraje vetsinou z gramcu, ostatni styly spis s CD
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod stereoman » 12 dub 2012 22:04

Protoze kazdej nekdy zacinal a nemel penize, tak ti rikam, jdi do console. Ja je osobne taky nemam rad a nemam je, ale na zacatek nic lepsiho neni. Co se tyce toho pocitace, tak pocitac ti toho usnadnuje jen tolik, kolik mu dovolis ;). Z principu funkce je console stejna jako 2xCD+Mix, takze casem muzes prejit na CD.

Souhlasim, gramce maji sve kouzlo, ale nejsou pro kazdeho ;).
stereoman

Příspěvekod b.bounce » 12 dub 2012 22:07

No nemám přesně vyhraněný styl. Ale určitě něco od Psy trancu-liquid-neurofunk az klidne nejaky rezby :evil: :D no nejhorší je že každej řiká něco jinýho. Někdo řiká kup si midi na tom se naučíš fajn. Někdo řiká kup si levnějši gramce. Jako jasný technics to je 15 gramce+mix+dvs a je to pro me nepredstavitelný. Zatím to chci pro sebe na doma abych se naučil.

Právě jsem si řikal to samý no. Začít na consoly naučit se. A pak časem až budou prachy jít dál.
b.bounce

Příspěvekod honcka » 12 dub 2012 23:57

jestli nemas vyhraneny styl, kup si konzolu, nauc se hrat a setri, az budes mit pres 30k, tak pak budes vedet, jestli jit do gramcu, nebo do CD, nebo te to treba do ty doby prestane bavit a muzes jet nekam na dovolenou :)
honcka

Příspěvekod b.bounce » 13 dub 2012 06:26

No hrát chci už od dost útlého věku. Párkrát jsem již hrál na půjčených gramcích a vím, že mě to bavit nepřestane. Ještě se poradím s lidma co znám tady z okolí a vim, že hrajou. A půjdu asi do ty console. Protože 30 teďka do hromady nedám ani náhodou. Nejradši bych si na naučení sehnal nějaky starý gramce s obič mixíkem a klasický desky nějaký pořádný starý dnb roštovačky na tom se podle mě člověk musí naučit nejlépe podstatu hudbu :-)
b.bounce

Příspěvekod honcka » 13 dub 2012 09:31

Na nauceni na gramce spis doporucuju si koupit par desek minimal techna/housu, ze na zlamanym beatu se clovek uci mnohem pomalejc
honcka

Příspěvekod Dj Broulik » 13 dub 2012 12:00

Kup si do začátku pioneer Ergo a budeš vysmátej :wink:
Pioneer DJM800 CDJ2000 EFX500 Sennheiser HD25
Dj Broulik

Příspěvekod matuli » 13 dub 2012 12:48

Pokial to chces len na domace hranie sa tak asi tu konzolu. Ale nedavno sa tu rozoberalo, ze vacsina promoterov si radsej vola dj´s ktory hraju z CD alebo z platni, cize dostat sa niekde hrat z konzolou ako zaciatocnik mozes mat viac ako tazke.
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod b.bounce » 13 dub 2012 14:10

No asi teda pujdu do te konzole. Koukal jsem treba na Native S2 na to jsem vsude cet jen chvalu :-) Jinak jasný začnu na nějakym house, break beat atd ne rovnou na dramech to bych si nedal. Pár lidí znám co občas dělaj akce takže bych se třeba i moh někam protlačit později.
b.bounce

Příspěvekod electroSHOCK » 13 dub 2012 17:52

Na konzole sa začiatočník nenaučí hrať kôli zázračnému tlačítku SYNC a BPM na monitore.Ked chceš gramce,kúp si gramce.Ja som ich minulý rok predal,kúpil konzolu a teraz si nadávam do debilov.Konzola je ako sex s kondómom.Je fajn,ale nie je to ono :D .Pozri si používané cca 2 ročné Numarky TT500,alebo Reloop RP-6000,prípadne 4000 a máš kvalitné gramce za prijatelnú cenu.Tie Numarky som mal 3 roky a isli bez problémov a Reloopy tiež chvália.
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod b.bounce » 13 dub 2012 18:07

Tak to je už jen o člověku ne? jesi si to rovná ručně nebo to nechá srovnat počítač. Taky bych si radši koupil gramce ale to je jiná cenová kategorie. Gramce+mix+dvs...
b.bounce

Příspěvekod piatro » 26 dub 2012 03:44

ja na tvojom mieste by som do konzoly nešiel. Ak sa chceš naučiť,tak buď gramo/cd. Samozrejme sa feeling z hrania nedá ani porovnať medzi nimi,ale na obidvoch sa naučíš. Ak ti môžem poradiť,ber radšej gramce+dvs. Síce aj pri tejto konbinácii máš pred nosom monitor,ale nemusíš predsa do toho čumieť stále. Ps:ak sa naučíš narábať s gramcami,tak zahráš v podstate na hocičom,čo sa opačne nedá povedať.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o technice