Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Prosím o radu-spěchá

Re: Prosím o radu-spěchá

Příspěvekod honcka » 26 dub 2012 10:35

Spis tradim koupit gramce, par bazarovejch desek, naucit se hrat a pak koupit DVS, ten monitor svadi jak prase :)
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod matuli » 26 dub 2012 12:26

Tak pokial nema prachy, tak na gramce moze zabudnut aj keby kupuje bazar ...
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod b.bounce » 29 dub 2012 07:04

tak situace byla vyřešena: na konzoli jsem měl možnost hrát a musím říct že kdybych si něco takovýho koupil tak bych si musel urazit ruce. takže šetřim už mam něco kolem 12 a asi budu kupovat reloop rp 6000 a v dalši fázy pak dvs. taky mě napadlo že bych koupil jedno jety tecko a jeden tenhle reloop určitě se chci naučit i sratchovat a ty tecka jsou na to asi nejlepsi co mi bylo receno.
b.bounce

Příspěvekod honcka » 29 dub 2012 07:54

s koupi jednoho jetyho T mozna budes mit problem, ze v drtivy vetsine inzeratu se prodavaji po 2ks
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod b.bounce » 29 dub 2012 09:13

no par inzeratu jsem videl uz i po 1 budu cekat ja mam casu dost na koupi nez budu mt prachy
b.bounce

Příspěvekod piatro » 29 dub 2012 16:23

keď budeš kupovať Tčka,daj pozor,aby sa ti pri zatlačení taniera nekolísal veľmi. jeden známy pri kúpe nedal pozor a mal vyštiepené zo spodu taniera,kde je spindle. pri scratchovaní mu skákala ihla,lebo pri menšom tlaku na tanier mu druhá strana taniera vyskočila cca o 3-5mm. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wu48oKaDnFk#t=105smusel to riešiť objednaním nového taniera. takisto daj pozor aj na uvoľnené ramienko,čo sa stalo aj mne. http://www.youtube.com/watch?v=riavuhEFRoU
pri kývaní ramienka ti nesmie hrkať,dá sa to síce opraviť dotiahnutím horných šrubiek,ale mne sa po čase zas uvoľnilo. takisto som sa stretol,že boli uvoľnené 2 šrúby na spodku ramienka.takisto si skontroluj anti skating http://www.youtube.com/watch?v=Lq2Rk7_i6hQ to čo hovorí na konci videa,že treba vymeniť celé ramienko,alebo uvoľniť horné šrúby je blbosť. pružina antiskatingu sa tiež dá nastaviť ale je to zdlhavejšia práca.
aj keby si mal nejaké menšie problémy,nemusíš sa báť,na Tčkach si v podstate všetko opravíš doma na kolene.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod b.bounce » 30 dub 2012 16:01

Piatro: moc moc děkuji za rady :-) určitě dám na tvoje rady a skontroluju to před koupí. Já jen doufám že narazim nějakou slušnou nabídku na m5g
b.bounce

Příspěvekod b.bounce » 30 dub 2012 17:32

No tka co jsem tak koukal tak ty m5g se i pouzity pohybujou kolem 18k. Tak asi pujdu do tech dvou reloopu
b.bounce

Příspěvekod piatro » 30 dub 2012 21:10

s reloopmi nemám skúsenosť,veľa ľudí písalo,že sú porovnateľné s Tčkami,ale ja by som predsa šiel do overenej kvality a až taký rozdiel medzi mk2 a m5g nie je. Väčší rozsah pitchu neviem či využiješ a antiskating málokto používa,častokrát ani nevedia na čo je. Ale ak si sa už rozhodol,tak ťa od toho nebudem odhovárať,ja by som bral téčka mk2.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod electroSHOCK » 30 dub 2012 22:08

Radšej nové Reloopy.Nič v zlom,Technics robil skvelé gramce,ale rozhodne si nedovolím tvrdit že sú nezničitelné,ako to o nich majitelia tvrdia.To že sa na ňom dajú vymeniť káble,pitch,motor...,je síce pekné,ale to z neho nezničitelného nerobí.Ked som kupoval gramce som nešiel do jazdených t-čiek preto,lebo nikdo neuvádzal vek gramcov.Kupovať čokolvek bez dokladov za nie málo peňazí,je čistý hazard.Nemožeš vedieť či už nemajú cez 15 rokov a za sebou desiatky majitelov.Treba si uvedomiť že všetko sa opotrebováva a stráca na hodnote,či už je to Technics alebo Reloop.
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod piatro » 01 kvě 2012 02:07

:) prepáč,ale musím sa zasmiať. Mám 2kusy starých téčok,jeden má tuším nejakých 20 rokov a motor ide stále rovnako,pitch ti po čase bude treba vymeniť aj na nových,atď. Práve mi známy povedal,že napr numark TTX majú problémy so silným motorom,keď zastavíš tanier počas behu,zhorí ti trafo. V jednom už teraz druhýkrát idú meniť. Viem,že numark nie je reloop,dal som iba porovnanie.Hovor si čo chceš technics sú zatiaľ ajtak najlepšie gramce,ktoré si budú stále držať cenu. môže byť,že tie reloopy sú fajn,neskúšal som no ja by som im nedôveroval na akcii.
piatro

Příspěvekod piatro » 01 kvě 2012 02:15

ps: ja som svoje kúpil v prepočte (vtedy ešte boli koruny) za 800e. Teraz keby som chcel,by som ich vedel predať za 600-700e,určite! Tu máš príklad ako téčka strácajú svoju cenu "opotrebením".
piatro

Příspěvekod electroSHOCK » 01 kvě 2012 10:00

Známemu povedz,že zastavuje sa platňa,nie tanier.Takú základnú vec už by mal ovládať,ušetril by si peniaze za výmenu trafa.Inak nevidím žiaden dôvod na zastavovanie taniera a to čo sa stalo mi príde ako úplne normálny jav,kedže ten motor má priamy náhon.Pri remienkovom gramo pri prešmykoval remeň,ale pri priamom náhone samozrejme niečo poser.e.Nabudúce nech si skúsi na aute v plnej rýchlosti zablokovať kolesá,aby zistil či má kvalitné auto :wink: .Numarky TT-500 som mal 3 roky,teraz ich má druhý majiteľ už rok a stále idú bez problémov.Kamarát má cca 5 ročné American Audio HTD 4.5,odohratých desiatky párty a doteraz idú bez problémov.Stačí sa k tomu správať s rozumom,nekolotočovať na nich frajerkinu čivavu a aj netechnicsy vydržia dlho.
Kdo určuje ceny jazdených T-čiek?Ich majitelia,čiže ked si ludia uvedomia hodnotu peňazí a prestanú ich kupovať za také prehnané ceny,budete musiet ist s cenou dole.Pochybujem že skúsený DJ by ich za takú cenu kupil,maximálne nováčik,ktorému vsugerujete že nič lepšie na svete nie je :lol: .
Stanton ST-150,Reloop RP-6000,Numark TT-500/TTX sú kvalitné gramce ktoré čo to vydržia a nebál by som sa ich použiť aj na akcii.
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod b.bounce » 01 kvě 2012 17:38

Děkuju moc za názory- osobně se mi nejvíc zamlouvá ten reloop už jenom tou cenou co si budem řikat :-)
b.bounce

Příspěvekod Avender » 01 kvě 2012 21:01

JJ reloop 6000 je dobra volba. Uz som pocul aj taky nazor, ze technics je pre "hardcore" scratch-e tak trochu lenivec (aj ked zotrvacnost taniera je skvela). Vraj mu to trochu trva, dostat sa do povodnych otacok, ked nanho riadne zatlacis. U reloopu taky problem mat nebudes, kedze ma daleko silnejsi motor.
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o technice