Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jak chránit techniku před opilci

Jak chránit techniku před opilci

Příspěvekod Azu » 21 zář 2009 00:22

Zrovna o víkendu sem byl opět svědkem situaci kdy opilý návštěvník nalil djovi do přehrávačů nějaké fajnové pití, čímž způsobil nefunkčnost tohoto přehrávače. Po nějakém čase pak následoval stejně dementní nápad návštěvníků rozdělat lahev bohemky a zčít s ní stříkat a kam asi myslíte že část obsahu té flašky stříkala, jak asi správně tušíte, tak na celé dj pracoviště. To sem si vzpoměl na časy svého pravidelného hrávání v podnicích kde návštěvníci měli díky nevhodné poloze přístup k dj pracovišti a podobné situace se čas od času také stávali, nebo v lepším případě alespoň odklepli sračky ze svejch vajglů se kterýma přišli somrovat o nějaký song, nejhorší je situace kdy je parket u dj pracoviště, které má podobu zídky na kterou se dá něco odkládata vůbec nejhorší je pokud dj hraje ukryt za barem.

Tak by mně zajímalo jak chráníte své technické miláčky a sebe proti takovým dementům zejména v barech aby vám nic do toho nenalili. Představa že by mně někdo nalil pak do přehrávačů a mixu pomalu za 150tis třeba takový pomerančový juice což je největší zlo co může být, tak to bych se z toho posral, protoe na takovým debiloj so člověk pak nic nevezme.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Re: Jak chránit techniku před opilci

Příspěvekod Azu » 21 zář 2009 00:29

Vlastně sem zapomněl uvést svou zkušenost, takže my sme se to snažili řešit namontováním nakloněné desky na zídku dj pracoviště aby jim ty skleničky po tom sjížděli dolu na zem, v jiném podniku se to řešilo plexisklem o výšce cca 20cm v části baru za kterým dj hrál, ale zde je důležité to namontovat tak aby to pak neproteklo spárou mezi barem a plexisklem, ale toto řešení clekově moc účinné není. Na silvestrovké akce sem si brával průheldnou silnější igelitovou fólii, kterou sem pracoviště po dobu největšího oslavovoání vždy přikryl, protože těch bláznů co ty bublinky stříkaj všude kolem sebe a po lidech se najde opravdu hodně.
Nejlepší je pokud dj hraje z vyvýšeného místa alespoň 1 - 1.5m nad zemí, tam se ten problém eliminuje pomalu sám, ale to bohužel v mnoha podnicích není nijak proveditlené když už tam pracoviště je a nejde ho během večera přestavět.
Azu

Příspěvekod Chaugard » 21 zář 2009 00:45

Musím říct, že mě se naštěstí takovéto situace zatím vyhnuly. Nejlepší je opravdu vyvýšené pracoviště, ale jak si sám napsal tak to většinou nemožné provést.

Stali se mi v podstatě pouze 2 věci jedna je celkem klasické, kdy člověk s cigárem přijde a když si odklepává tak vyklepne motor na vinyl. To mám pak sto chutí mu ho narvat do krku. A pak mi ještě jednou takoví méně střízliví mladík přišel něco nutně zdělit no a jak měl blbý balanc tak nějak špatně našláp no a s jeho pádem vzalo zasvé ramínko na gramofonu. Pak se občas ani nedivím, že někdo někoho zabije. :)
2x Stanton ST-150, SL3, Allen & Heath Xone:92
DnB, Breakbeat
Chaugard

Příspěvekod VIktor » 21 zář 2009 01:22

Určitě pokud přiděláváte plexisklo, tak musí být silnějśí, nebo dobře přidělaný. Dement se mi vo něj vopřel a rozlomil ho.

Já to řešim tak že si k sobě pouštim lidi bez pití. Taky to chce k DJovi někoho, "kdo ty lidi přebere" (A nemusí bejt ani namakanej :D ) .
VIktor

Příspěvekod Azu » 21 zář 2009 01:26

To mně připomnělo situaci kdy mně jeden soustavně otravující návštěvník přerval kabel od nových sennheiserů, tak jak sem byl v tu chvíli vytočenej, tak sem ho v záchvatu šílenství hodil oblečenýho do bazénu který byl vedle dj pracoviště a řádne sem ho tam pak topil, následně sem odběhnul pustit delší skladbu, vylovil ho z bazénku za pomoci vyhazovače a venku dostal ještě nakládačku. Upozorňuji, že to bylo v lednu, venku padal sníh a bylo něco pod nulou. Ten jedinec pak měl ještě drzost zkusit po 2h pobytu kdesi venku jít opět dovnitř a musim říct že než ho vyhzovač opětovně vyhodil, tak vypadal jako terminátor politej dusíkem, taková křupající kostka ledu, ale jak bylo vidět za tejden už byl zase fit.
Azu

Příspěvekod VIktor » 21 zář 2009 01:33

Smutný je, že od těch lidí peníze na nový sluchátka z 99% nedostaneš.

Jako další problém beru "lidi", co si nenechaj vysvětlit, že v půl jedenáctý hned po Tiestovi prostě Kabáty nezahraju... :|
VIktor

Příspěvekod Azu » 21 zář 2009 02:24

Kámošoj se stalo na jedný akci, že skoro na konci se od někud vyřítil opilej idiot, zamotal se a spadnul a zem z podia, ale sebou neopoměl stáhnout i dvě repro bedny a dva efekty. Škoda za 80tis, tak tady sme to řešili jeho zadržením a přivoláním policie a sepsáním tohoto incidentu. Sice mu soud dal za úkol škodu zaplatit, ale co si vezmete na zmrdoj který nic nemá, takže tady ani exekuce nepomohla :-(
Azu

Příspěvekod Chaugard » 21 zář 2009 02:47

Největší problém je právě to, že si na nich nic nevemeš. Plus to, že si myslej, že ta technika stojí pár korun. Vůbec si neuvědomujou, že tam na stole máš třeba 150 nebo 200 tisíc.

Jinak bych ovšem tohle téma zas nevztahoval jen na opilce, protože takový ten typ "Miss 9té třídy základní školy" dokáže taky věci.
2x Stanton ST-150, SL3, Allen & Heath Xone:92
DnB, Breakbeat
Chaugard

Příspěvekod djfelixus » 21 zář 2009 08:33

Jednou jsem zažil opilýho tanečníka v klubu (ne naštěstí na mé akci), jak tancoval na takovém tanečním baru (bar byl souběžně s DJ stage - nechápu jak to mohl někdo vymyslet). Tenhle tanečník měl asi dost upito a spadnul přímo na DJe, strhnul s sebou dost těžkej JBL odposlech a jeden cd přehrávač Technics SL-DZ. V klubu bylo tenkrát narváno - asi 600 lidí. DJ to tenkrát ale bravurně organizačně zvládnul, omluvil se do mikrofonu a řekl, že teď neví jakej track bude hrát, postavil zpátky odposlech, zapnul Technicse a vše mu naštěstí fungovalo jak má. To je jeden ze šťastných konců, bohužel úplná ochrana před opilci nebo před nepříliš zdařilým konstrukčním nápadem nejspíš neexistuje.

Docela by mě v tomhle směru zajímalo, jestli a případně v jakém cenovém rozsahu lze své zařízení pojistit u klasické pojišťovny. Má to někdo takhle? Celkem o tom uvažuju.
www.djfelixus.cz |Official site
www.freedj.cz |Skutečně svobodní DJové
djfelixus

Příspěvekod ToLa » 21 zář 2009 09:49

Já jak vidim někoho s něčik k pití co se blíží ke mě, tak vyskočim otočim ho a vysvětlim mu ať se vrátí, až bude mít do pito, 99% to pochopí, zbytek holt přijde o pití :-D

Ale jednou když jsem kropil lidi vodní pistolí přišla slečna zmáčkla petku, proud preskločil kufr s CD a dopadl přímo na DN-S3500, tak jsem ho otocil vzhuru nohama, 30min hrál z jednoho, pak ho otočil na zpátek, na diplej nebylo vidět, protože v něm byla voda, doma nechal vyschnout, jediny co nefungovalo byl knob na výběr songů, tomu stačilo trochu WD40 a přehrávač špalapal bez známek dál, ale byla to jen voda... :mrgreen:
ToLa

Příspěvekod Danken » 21 zář 2009 19:24

Je pěkny co tady píšete u něčeho jsem se docela zasmál :lol: ale teď vážně tyto lidi jsou fakt problém nehraju sice dlouho ale taky už jsem měl tu zkušenost já prostě je okamžitě vyhodim buď příjdeš bez pití nebo nechoď -- je sice fakt že to třeba tomu klubu neprospěje týpek se nase*e a odejde ale lepší aby odešel jeden než technika za kterou před hraním přebírám odpovědnost podepsáním smlouvy :!: :?
Danken

Příspěvekod amdman » 22 zář 2009 06:19

Ja sem si treba do na akci do mixu nalil jamesona s kolou uplne sam a vsim sem si toho az rano :D Ale mix nastesti funguje bez problemu dal...
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...
amdman

Příspěvekod Danken » 23 zář 2009 18:35

amdman píše:Ja sem si treba do na akci do mixu nalil jamesona s kolou uplne sam a vsim sem si toho az rano :D Ale mix nastesti funguje bez problemu dal...

:lol: :lol: proto hraju střízlivej :lol:
Danken

Příspěvekod amdman » 23 zář 2009 20:46

No to ja taky ale obcas to proste nejde vydrzet :D
Hraju na cokoli co mi přijde pod ruce...
amdman

Příspěvekod 2NiNe » 24 zář 2009 12:54

ja jsem zastance reseni, kdy neni k DJum zadny pristup, treba maskovacka na obrazku v tomhle ohledu fungovala dokonale, zadne nepovolane osoby se za ni neukazaly.
http://img36.imageshack.us/img36/786/dsc0002xy.jpg
minule tam byl jen stul a kolem repraku prakticky volny pristup a kdyz prisel treti typek, kterej chtel zahrat kabaty (nevim co s nema ti lidi maj :roll: :D ), tak uz jsem celkem nadaval. nekteri holt asi nechapou rozdil mezi drumandbass party a vesnickou tancovackou :roll: akorat proti strikajici vode to holt taky moc nefunguje...nektery lidi nechapu, zive si pamatuju jak tu jednomu mistnimu DJovi nejakej chytrak pres celej parket hodil cely pivko primo na mixak, tez to resili pres policii, ale jestli z nej neco vytahl, to uz nevim...
dnb.29.blog :: http://www.2nine.netuje.cz/index.php?link=blog ::
2NiNe

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o technice