Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Diskriminace na zaklade techniky

Re: Diskriminace na zaklade techniky

Příspěvekod matuli » 04 čer 2013 14:59

Stale tu na fore citam o kreativnych moznostiach, ake maju MIDI konzoly.
Neviem ci chodim na ine party alebo to je len nahoda, ale zatial som nevidel hrat dj-a z konzoli tak kreativne (efekty, loopy, sample, prechody) ze by som to iste nedokazal cez CD player + mix.
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod dusanmsk » 04 čer 2013 15:43

Su to zabomysie vojny. Berem argument o mieste na stole pre konzolu a riziko vypadku techniky ( crackovany traktor na crackovanych windows na notebooku acer z bazaru napr. ). Ostatne su kraviny, pocnuc generalizaciou o zlom zvuku konzol a konciac nadavanim na sync button.

Nez som kupoval konzolu na take to "obyvackove hranie" ( chcel som si to skusit ), kukal som par znamym cez prsty. Jeden hral s gramcov ( timecode ), dalsi z cd. Gramcak travil strasne vela casu pripravou trackov, nez dal ihlu, nakrutil, zladil. Ledva to stihol a uz pripravoval dalsi track. Na otazku, kde ma reverb, delay, ako zapina flanger, reagoval udivenym pohladom. Aj keby vedel, kde to ma, nemal na to poriadne cas. CD-cak vybral akusi sdkartu a narval ju do playera. Pochopil som, ze na nej ma cuepointy a mozno daco dalsie. Zmysel mi unikol, pretoze nosit so sebou kufor plny cd-cok a este k tomu doma pripravovat cuepointy na kartu, to uz moze byt vsetko na karte.

Inu, kupil som si reloopa, trochu potrenoval, nakonfiguroval som si traktor podla potreby ( efekty, routing, ... ), daco som namiesal, pobavil sa a hracku odlozil. Vysledky mojho snazenia napr. tu: http://www.mixcloud.com/dusanmsk/. Vsetko hrane live, tracky vyberane ad-hoc, ziadna priprava cuepointov a tak podobne. Nenavidene tlacitko "sync" a doladenie jogom.

Nedavno som bol na EarGasmic-u v Prahe, 8 dj-ov, kazdy hral z coho chcel. Napr. taky Alex Morph mal macbook a x1, cuduj sa svete - bez velkych jog wheelov. A ako sa ludia zabavili ...
dusanmsk

Příspěvekod Bobo69 » 04 čer 2013 16:38

A já myslel že Alex :ugeek2: jede jen na gramcích..

Jinák hodně dobrej výběr na skladby..... :wink2:
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - ASUS VivoBook K551LA-XX127H -Yamaha HS8 -Yamaha HS8s
Bobo69

Příspěvekod dusanmsk » 04 čer 2013 16:52

Ja som alexa videl prvy krat nazivo, takze neviem posudit, kazdopadne z toho mini pidi kontroleriku som bol tiez chvilu mimo. Asi sa mu to nechcelo tahat z nemecka :-).

Dik.
dusanmsk

Příspěvekod Bobo69 » 04 čer 2013 16:55

Hm..já jej viděl vždy jen s gramofonama... :|

I když????????
tak to je mazec. :biggrin2:
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - ASUS VivoBook K551LA-XX127H -Yamaha HS8 -Yamaha HS8s
Bobo69

Příspěvekod matuli » 04 čer 2013 18:39

dusanmsk píše:CD-cak vybral akusi sdkartu a narval ju do playera. Pochopil som, ze na nej ma cuepointy a mozno daco dalsie. Zmysel mi unikol, pretoze nosit so sebou kufor plny cd-cok a este k tomu doma pripravovat cuepointy na kartu, to uz moze byt vsetko na karte.

Opravte ma niekto ak sa mylim, ale myslim ze tuto nemohol mat vsetko na karte. Tusim CDJ 1000 mali taku funkciu, ze si si CUE body vedel ulozit na SD kartu, ale to bolo vsetko pesnicky ti to z tej karty neprecitalo.
A aj keby to mal na karte, vies ako tazko sa orientuje na 3 riadkovom display? Jedine CDJ 2000 ma viac riadkovy a s tym sa stretnes malokde.... USB na playeroch sa da podla mna vyuzit len ked mas pripraveny set (co ja malokedy :biggrin2: ) alebo kua dobre nastudovane priecinky.

Co sa tyka tych efektov, ja tiez nepouzivam efekty, a naco aj? Aby efekty zneli dobre tak musis mat dobre nastudovany a odskusany efektor a to pokial nenosis zo sebou vsade externy, tak na kazdom mixe mi pride rozdielny, jedine ten flanger sa asi vsade sprava +- rovnako.

Inak vazne sa tu porovnavame s Alexom M.O.R.P.H.? Dj ako on predsa nieje nijako diskriminovany na zaklade techniky. :wink:
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod dusanmsk » 04 čer 2013 20:48

Ja netvrdim, ze ta technika zvlada mp3 z karty a ze takto sa to ma robit. Len mi pride trosku krkolomne nosit so sebou kufrik cd-cok, sdkarty s cuepointami a to vsetko len pre to, ze hranie z cd je in a hranie z konzol je out.

Co sa tyka efektov, s konzolou a zetorom to mas vzdy a vsade rovnake. Chapem ale, ze pokial kmitas po kluboch kde ma kazdy iny mix, tak to moze byt problem.

Alex bol spominany v zmysle, ze hrava z vreckovej pidikonzolky, z ktorou by kde-koho s predsudkami hnali z kazdeho klubu. Samozrejme je v pozicii, ze keby slo hrat zo struhadla na syr a on by z neho chcel hrat, tak by z neho hral, to nerozporujem.
dusanmsk

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse o technice