Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Diskriminace na zaklade techniky

Re: Diskriminace na zaklade techniky

Příspěvekod piatro » 10 pro 2011 14:52

Majky_mike - presne ako by si mi to vybral z úst

Atlon - to že som napísal,že na konzole každý používa sync nie je diskriminácia,je to fakt.

Stereoman - K tej Patrícii, to treba vidieť a počuť. v interview vravela,že hraje 9 rokov a kopalo sa jej to,niekedy aj minútu. takže v porovnaní s videom čo tu hodil PVD ,kde hral dj z noťasu s myškou,radšej by som si išiel vypočuť myškára ako niekoho kto nezvláda základy djingu.

čo sa týka jogu,myslím že je zbytočné mať jog,stačí ti soft,ktorý ti úplne presne na chlp zosynchronizuje 2 a viac trackov. myslím,že novation twitch je celkom zaujímavá vecička a jog by tam bol úplne zbytočný,ten touchstrip úplne nahradí jog a ešte ho aj prevyšuje funkciami. a ak dobre viem tak konzoly sú na to aby sa ten sync používal,tým pádom má dj viac času na loopy,efekty a iné machrovinky. mimochodom, neviem kde si prečítal,že používam sync?

na záver dodám len také prirovnanie: je úplne jedno ako si navaríš jedlo,hlavná vec,že je chutné.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod stereoman » 10 pro 2011 14:56

Muj prispevek nebyl zameren na sync, ale na nezbytnost JOGu. I se sync je JOG nutny, protoze i pri syncu bude urcite vhodne to trosku doladit manualne, coz se nejlepe dela jogem.

Pitch fadery u MIDI je casto problem. Jsou kratke, nepresne apod. Dale je zde problem pri ovladani vice decku. Presne proto jsem si nevybral konzoli, ale postranni MIDI playery bez PITCH faderu.

Jsem byl vzdy tak trochu revolucnim jedincem a proto jsem zacal misto pitch faderu pouzivat JOG (pripadne potak). Je to prijemne, rychle a neovlivnuje vas rozsah zmeny rychloasti ani ovladani vice decku...
stereoman

Příspěvekod stereoman » 10 pro 2011 15:02

2 piatro

Rikejte si co chcete, ale player bez JOGu je neco jako zenska bez koz :!: Za chvili se tu objevi nekdo, kdo zase bude tvrdit ze hrat z dotykovych tabletu je stejne pohodlne a mozna lepsi, nez hrat z klasickeho HW. Proste takhle to podle me neni.
stereoman

Příspěvekod piatro » 10 pro 2011 17:31

každý má svoj názor,môj je ten že pokiaľ ti soft úplne na chlp doladí 2 a viac skladieb tak ti ten jog je zbytočný,radšej miesto jogu tam dať iné "užitočnejšie" funkcie. ak aj tak tvrdíš,že keby ti tie skladby zosynchronizoval soft presne beat na beat (tým pádom by si sa jogu ani nemusel nedotknúť),by si ho tam potreboval (asi len na krásu lebo na nič iné by si to nevyužil),tak ťa nechápem. a teoreticky aj keby ti tie skladby nesedeli úplne presne a potreboval by si len málinko posunúť jeden track,dá sa to aj iným spôsobom.

keď už si dal také prirovnanie,ženskú bez koz vieš tak isto pretiahnuť ako tú čo má krásne veľké kozy. ide predsa len o jednu vec, o kvalitný sex. to či je hranie z dotykových tabletov/konzol/cd prehrávačov/gramcov lepšie alebo horšie je myslím každého subjektívny názor a za ten netreba nikoho odsudzovať,preto vlastne vznikla táto debata. každému niečo iné sedí,každý má svoj štýl a každý vie prečo zvolil práve takú aparatúru akú má, lebo jemu sa práve na tom dobre hraje. to keď tebe niečo nesedí,okej,nikto ťa do ničoho nenúti,preto ja sa nikdy nevzdám svojich krásnych technicsov. poviem pravdu,mne sa konzoly nepáčia ale nebudem nikoho diskriminovať, ktorý si zvolil práve tú techniku na hranie,dokonca som dospel do takého štádia že mi ani sync neprekáža (pred pár rokmi by som takých djov vysmial),ale prečo nie,pokiaľ to vie človek rozumne využiť,nech sa páči.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod stereoman » 10 pro 2011 20:46

Jasne, da se to i jinym zpusobem, ale jogem to je nejlepsi :wink: . Dalsi veci se daji delat jinym zpusobem, ale i zde je jog nejlepsi. Jak treba chcete hledat nastavit urcitou pozici ve skladbe? Jogem proste tocim tocim a zastavim preste tam, kde potrebuji. O scratchingu radeji ani nemluvim. Myslim si, ze Pio JOG je standard, ktery hned tak neco nenahradi.
stereoman

Příspěvekod atlon » 10 pro 2011 22:47

piatro píše:Atlon - to že som napísal,že na konzole každý používa sync nie je diskriminácia,je to fakt.

tak sorry, ale v zivote som nepouzil tlacidlo SYNC na mojom traktore, takze neurazaj :wink:
a ten jog tak k tomu sa nevyjadrujem radsej, bez neho si neviem predstavit moje hranie
atlon

Příspěvekod piatro » 11 pro 2011 00:42

Stereoman,daj nejaký normálny argument,prečo je jog nenahraditeľný na konzole? a áno jogom môžeš vyhľadať určitú pozíciu v skladbe,môžeš točiť,točiť,točiť,alebo použiť niečo ako needle dropping,ale nie,mýlim sa,je to zbytočnosť,preto to dali aj na novation twitch,numark ns7/ns6/v7,pioneer ddj T1/ddj s1 a v neposlednom rade na cdj 2000 :roll:
ten scratching si nejako neviem predstaviť na konzole,ale nič nie je nemožné.

Atlon, keď som ťa urazil,tak sorry,nechcel som.

myslel som že tu stretnem nejakých "open minded" ľudí ale asi som mimo. stále si neviete pripustiť že každému niečo iné vyhovuje. meliete si svoje,že toto je najlepšie,tamto je najlepšie,sync odsudzujete,denon odsudzujete,pioneer je len predražená hračka s málo funkciami,atď,atď.
piatro

Příspěvekod Azu » 11 pro 2011 00:45

Jenže ty jsi nepochopil k čemu tam ten dotykáč je, ten tam dali na to aby si rychle mohl skočit na zvolené místo ve skladbě bez nutnosti něco přetáčet, jenže tím nikdy přesně nenastavíš místo které chceš, na to je prostě to jog kolo nenahraditelné, ani tlačítkama to nikdy neposuneš přesně na požadované místo (beat) to ti umožní jedině jog kolo. Když nemáš možnost nastavit jinak než myší beat od kterého chceš začít, tak jak chceš potom proboha hrát, to by si musel mít předem připravené všechny startovací cue body u všech skladeb.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod stereoman » 11 pro 2011 10:50

Jelikoz nekteri konzolisti nechapou zakladni veci, tak pomalu zacinam tu diskriminaci chapat. Panove, az budete o par let starsi a budete mit neco nahrano (pokud mozno i na necem jinem, nez je konzole at mate srovnani), tak to treba pochopite.
stereoman

Příspěvekod atlon » 11 pro 2011 17:30

teraz neviem ci mas na mysli aj mna, ale ja uz som toto riesil v inej teme. ja mam odohrate na vsetkych moznych kombinaciac ,moja prva zostava na ktorej som vooobec hral bolo : 2* technicx 1200/1210, mixpult gemini pmx 2000 a dva klasicke hifi playere zn. Technics plus double deck Aiwa (sa mi zda, uz si riadne nepamatam) ale momentalne mi konzola najviac vyhovuje.
takze ja osobne mam toho odohrateho dost, a viem aj preto porovnavat :wink:
atlon

Příspěvekod Azu » 11 pro 2011 18:23

Mně by tedy zajímalo jak nastavíš přesně ten beat od kterého chceš začít když nemáš kolečko, dotykáčem to na 100% udělat nemůžeš a tlačítkama také ne protože co stisk tlačítka to skok o nějaký konkrétní úsek
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod EVO » 11 pro 2011 18:44

Azu píše:Mně by tedy zajímalo jak nastavíš přesně ten beat od kterého chceš začít když nemáš kolečko, dotykáčem to na 100% udělat nemůžeš a tlačítkama také ne protože co stisk tlačítka to skok o nějaký konkrétní úsek

Tak ono se samozřejmě dá srovnávat i tlačítkama, dá se to nastavit tak, aby se to posouvalo opravdu po mini kouscích ve skladbě, které mohou klidně odpovídat i jedné hodnotě posunu jog-kola, resp. jeho rozlišení :wink2: Samozřejmě ale držet tlačítko a čekat až se to na požadované místo ve skladbě přesune je opruz i v případě, kdy se člověk rychle posune do blízkosti požadovaného místa, tj. JOG kolo osobně taky považuju (alespoň v současné době) za nejefektivnější způsob ovládání tracku

Musím se přiznat, že vlastním Reloop Contour (jednoJOGový midi kontroler, s přepínačem a-b-c-d na výběr decku), je to relativně malý ovladač oproti klasickým velkým midi konzolím a musim říct, že konečně, po letech zkoušení různejch DVS, midikonzolí, ovládání přes klávesnici a myš apod, jsem našel způsob, kterej mi na 100% vyhovuje a je bez problémovej. K tomu samozřejmě externí mixák. Jediný na co je potřeba si zvyknout, je nezapomenout přecvaknout na požadovaný deck v programu (u mě VDJ), který chci ovládat, ale je to rychlý, můžu ovládat 4 decky, je to relativně malý řešení, zvuk díky soft. korekcím na nule a použití ext. mixáku výborný, ze začátku jsem se bál, že mi bude vadit ta možnost ovládat v jednu chvíli jen jeden deck ale v praxi je to úplnej nesmysl a vyhovuje mi to parádně :-) Fuck na veškerý midikonzole :)
Naposledy upravil EVO dne 11 pro 2011 18:52, celkově upraveno 1
EVO

Příspěvekod piatro » 11 pro 2011 18:47

Atlon- myslím,že Stereoman mal na mysli mňa,alebo chudáka Darkjober-a, ktorý nechtiac rozpútal túto diskusiu,keď chcel predať/vymeniť svoj novation Twitch,s ktorým je vraj maximálne spokojný. opýtal sa jednu obyčajnú otázku,čo si myslíme o twitch,tak som ja napísal,že je to celkom v pohode,že keby som ho mal tak by mi ten jog tam ani nechýbal.

ale ak Stereoman,tým konzolistom mal na mysli mňa,tak si veľa domýšľa,totiž nikde som nepísal že vlastným a hrajem z konzoly. len som napísal svoj názor,ktorý sa mu očividne nepáči. vznikla tu celkom ostrá diskusia a ak som dobre pochopil,každý píše že bez jogu sa nedá plnohodnotne hrať,tým pádom keby mali oni nejaký club a prišiel by tam niekto s novation twitch tak by asi nemal šancu. pochybujem,ž by ste mu dali šancu predviesť niečo,keď to tu takto odsudzujete. VODU KÁŽE A VÍNO PIJE!! spamätajte sa.
stále sa budem držať svojho motta: je úplne jedno z čoho hraješ,len to rob kvalitne a z lásky k hudbe.
piatro

Příspěvekod stopo » 11 pro 2011 23:41

myslim si ze kazdy alebo skoro kazdy by si ho aspon chvilu vypocul ked by bol klub zavrety a podla toho uvazil ci mu da sancu
stopo

Příspěvekod stereoman » 12 pro 2011 00:45

Nevim, co nechapete. Me je jedno, kdo z ceho hraje. Hrajte si treba z klaviru. Ja jen nechapu to hrani bez JOGu + ze nekteri ani nevi na co JOG je. Jasne jde to i bez nej. Ale proc se skrapabat levou rukou na pravem uchu?

To je cele!
stereoman

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o technice