Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Diskriminace na zaklade techniky

Re: Diskriminace na zaklade techniky

Příspěvekod knoko » 07 pro 2011 18:21

prosím vas a ako je to s DVS djmi ? su brani rovnocenne ako ti co hraju z Lp/Cd ? nejake skusenosti s majitelmi ?
2x Pioneer CDJ-850 , Pio DJM-700, Senn HD-25
knoko

Příspěvekod honcka » 07 pro 2011 18:32

vetsinou je to v pohode, akorat je si to lepsi pripravit, nez se zacne hrat, pripadne se domluvit predem s djem, po kterym hrajes a umet to rychle prepojit, aby se mohlo plynule prejit z normalnich desek na dvs
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod piatro » 07 pro 2011 19:04

knoko píše:prosím vas a ako je to s DVS djmi ? su brani rovnocenne ako ti co hraju z Lp/Cd ? nejake skusenosti s majitelmi ?

ja som s tým zatiaľ problém nemal,prepojil som si to cca behom minútky :) väčšinou bol problém s doj*baným gramcom. v najlepšom prípade boli rozladené pitch,alebo blbé slipmaty,že keď som chytil vinyl tak sa prestal točiť tanier,v horšom prípade uvoľnené ramienko a v najhoršom prípade som hral z jedného gramca, lebo na druhom išiel iba jeden výstup,tým pádom mi nebralo poriadne control signál. pri tom najhoršom prípade som si dokonca musel sám zohnať gramce na feste,utekal som od jedného stage-u na druhý,nakoniec mi chýbali slipmaty,tie keď som si konečne zohnal,zistil som že na jednom ide iba jeden výstup,už neviem presne či L či R. ale nejako som to zvládol aj keď mi z toho jediného gramca odfukovalo prenosku. od vtedy som si povedal,že na ten fest (lepšie povedané ku tomu promotérovi) už nikdy neidem hrať.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod stereoman » 07 pro 2011 19:59

Proto zase vozim postranni midi playery :lol:
stereoman

Příspěvekod knoko » 07 pro 2011 21:45

Neni nad svoje zlate veci o ktorych vieme co ocakavat :) ale predsa by to bolo o drzku nosit na fest na tu 1ci2 hodinu co si clovek zahra . Ale hlavne ma zaujimala situaci v cluboch kde ide clovek na celu noc a dajme tomu ze tam nic nemaju :) ako je to v nasom okoli (Piestany SVK) a tak si donesem gramce a DVS. uz niekoho odmietli zato ze ma DVS a nie hmotne nosice ?
2x Pioneer CDJ-850 , Pio DJM-700, Senn HD-25
knoko

Příspěvekod Dj Broulik » 08 pro 2011 10:47

Jako základ by na fesťáku měla být technika 1)funkční
2)CD playery od Pioneeru (to umí ovládat každej)
3)Gramce, nejlépe Téčka

..... vše ostatní je špatně

Ad midi DJ. Ani se nedivím, že upřednostněj v clubu člověka s playerama......Ještě jsem neslyšel midi konzoli ,která by měla minimálně stejnej zvuk jako když to leze z playerů... (nevím jak na tom je DDJ-T1) Ale to je fuk, bo většina lidí co má konzoli, tak má konzolku do 10K a ten zvuk je opravdu tragickej...... Známej má konzoli od numarku asi za 7K a z tý konzole mu to jde ještě do DJM700, aby ten zvuk mohl trošku posílit...... Stejně ten zvuk nemá koule..... Midi konzolka vybuděná na max, na DJM700 posílený basy i vejšky, a stejně je ten zvuk takovej plochej nevýraznej, prostě tragickej, a rozhodně to není zrovna radost poslouchat, i když se mu to díky softu nekope. :? Na zvuku záleží, a kdo říká že ne, tak je amatér a měl by zůstat doma v pokojíčku a nelízt do clubu :idea: Nikdo není zvědavej na chorej zvuk z konzole - ani majitel :!:
Pioneer DJM800 CDJ2000 EFX500 Sennheiser HD25
Dj Broulik

Příspěvekod swoop » 08 pro 2011 12:27

Na konzoli (S4) uz jedu rok a zadne takove negativni zkusenosti bohudik nemam. Pred konzoli jsem jel nekolik let na DVS a take bez problemu. Kdyz mame vlastni akci, postavime vetsinou vse (playery, gramce i konzoli) v ruznych kombinacich dle potreby. Zvukove je S4 vyborna pokud ma clovek hudbu v dobre kvalite (320, flac). Nevim jak bych se zachoval, kdyby mi nejakej promoter delal problemy kvuli konzoli, asi bych ho poslal nekam :-). Pokud bych ale o hrani na takove akci opravdu stal, neni pro me problem zahrat z cehokoliv :-)
NI Traktor S4 MK2+X1 MK2+F1/HP4520s/2xTechnics 1210 MK2/Rodec BX-9/Sennheiser HD 25-II
swoop

Příspěvekod atlon » 08 pro 2011 22:12

Dj Broulik píše:Jako základ by na fesťáku měla být technika 1)funkční
2)CD playery od Pioneeru (to umí ovládat každej)
3)Gramce, nejlépe Téčka

..... vše ostatní je špatně

Ad midi DJ. Ani se nedivím, že upřednostněj v clubu člověka s playerama......Ještě jsem neslyšel midi konzoli ,která by měla minimálně stejnej zvuk jako když to leze z playerů... (nevím jak na tom je DDJ-T1) Ale to je fuk, bo většina lidí co má konzoli, tak má konzolku do 10K a ten zvuk je opravdu tragickej...... Známej má konzoli od numarku asi za 7K a z tý konzole mu to jde ještě do DJM700, aby ten zvuk mohl trošku posílit...... Stejně ten zvuk nemá koule..... Midi konzolka vybuděná na max, na DJM700 posílený basy i vejšky, a stejně je ten zvuk takovej plochej nevýraznej, prostě tragickej, a rozhodně to není zrovna radost poslouchat, i když se mu to díky softu nekope. :? Na zvuku záleží, a kdo říká že ne, tak je amatér a měl by zůstat doma v pokojíčku a nelízt do clubu :idea: Nikdo není zvědavej na chorej zvuk z konzole - ani majitel :!:

nechapem taketo vyjadrenie. preco by malo byt ostatne spatne? tymto padom zhadzujes aj live producentov co hraju z abletonu a podobne live na akciach, kedze aj oni idu cez nejaku zvukovku , takze ak to neni player je to spatne???
rozum zastava
atlon

Příspěvekod atlon » 08 pro 2011 22:47

treba si uvedomit jednu vec : DVS a midi kontrolery sa tlacia dopredu, je len otazkou casu , kedy to bude samozrejmostou ze sa bude na akcie chystat : playere/gramce , mix a miesto na konzolu !!!
vyvoj proste nezastavis a promotery si to BUDU MUSIET UVEDOMIT !!!
atlon

Příspěvekod Azu » 08 pro 2011 23:08

Pokud má člověk nějaké jméno nebo jsou za ním již viditelné výsledky, tak je to každému jedno z čeho hraje, ale pokud ho nikdo pořádně nezná, tak prostě dj s nějakou konzolkou za 5 litrů je v tu chvíli hendikepován, protože se nějak počítá s tím, že kvalitní dj má i na kvalitní techniku, protože je jasné, že tyto levné věci jsou primárně určeny pro domácí použití, čemuž odpovídá i výrobní kvalita a použití odpovídajících komponent. Je to stejné jako pak používání software, kde lidé s VDJ a podobnýma alternativama jsou rovnou označováni jako méněcení :)
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod Majky_mike » 09 pro 2011 00:18

Azu +1

Přesně to co píše AZU jsem se snažil ve svém postu napsat i já už X stránek zpět.

V moment, kdy má DJ nějaké jméno (a tím nemyslim zrovna to, že by byl už mezinárodní star a DJ celebrita, ale klidně i to, že promotér/majitel klubu už ho znají a uznávají ho) tak je více méně jedno, s čím přijede zahrát. Hlavně aby mu to fungovalo a zbytek je už na něm. Ale v tomhle noname segmentu (kterej se týká tohodle vlákna) je to prostě takhle.

A platí i to, co psal Broulik. Na drtivé většině fesťáků a akcích jsou (byly) 2x CDJ 1k, DJM 800 a 2xT. Live to propojovat na nějakou jinou techniku je problém. Neni to velkej problém, ale už je to něco, co musí promotér promejšlet a řešit. A v moment, kdy bude mít ze svého pohledu 2 rovnocené DJs, tak si vždycky vybere toho, kde podobné věci řešit muset nebude. Když jeden z nich bude "star" (stačí z pohledu promotéra) tak ale nějaké připojení kontroléru problém nebude.

Já už jsem produkoval X akcí, na které se mi hlásilo X různejch DJs. A pokud jsem je neznal, tak vždycky dostali šanci ty s lepší technikou. Třeba zrovna před 3ma měsícema jsem na akci bral nějakého klučinu (poláka - akce byla v Polsku) s S4 a byl naprosto příšernej a dlouho už zase nikoho podobného na akci nevezmu. Set +- odehrál, ale stál tam jak trubka a občas něco zmáčknul, nebral si ani sluchátka. Kdybych vzal nějakého klučinu s CD přehrávačema, odehrál by to v nejhorším úplně stejně... ale když už nic, musel by se u toho trochu hejbat. Takhle lidi vůbec netancovali, protože to mělo atmosféru puštěného CD na věži.

Ale to na tom nic nemění. Když je někdo fakt dobrej DJ, tak hraje a je žádanej... pokud se rozhodne pro MIDI konzolku, tak mu bude trvat prorvání do klubů třeba o měsíc déle, ale nakonec tam bude. Přijde mi, že tuhle vzlykačku slyším většinou od kluků, kteří prostě moc dobří nejsou nebo do toho nejsou ochotni nic dát a chtěli by přijít už rovnou k hotovýmu. Tak přemýšlejí za co jejich neúspěch asi může a hle... zlotřilí promotéři diskriminují DJs, kteří jdou s dobou :-).
Majky_mike

Příspěvekod stopo » 09 pro 2011 00:33

tak dam sem moju osobnu skusenost chcel som ist hrat do jedneho podniku blizko mesta maju tam cdj 850 a djm 800.
napisal som majtelovi a dohodli sme sa na stretnuti prisiel som tam s numark ns6 (pozicana) chlapik sa len pozrel a hned ze v ziadnom pripade tam hrat nebudem spytal som sa preco odpoved bola ze dakeho winamp-oveho pustaca tam nechce. hned som vravel ze serato je o niecom inom ako winamp ale on ani pocut nakoniec som mu povedal nech si sadne a pusti ma to tam zapojit ze mu zahram daky setik a podla toho sa roznodne. po cca 10 min setu sa postavil prisiel ku mne a povedal ani nechod dneska domov lebo tu hras...
stopo

Příspěvekod honcka » 09 pro 2011 10:26

atlon píše:nechapem taketo vyjadrenie. preco by malo byt ostatne spatne? tymto padom zhadzujes aj live producentov co hraju z abletonu a podobne live na akciach, kedze aj oni idu cez nejaku zvukovku , takze ak to neni player je to spatne???
rozum zastava

Producenti, co jedou live na akcich hlavne pouzivaj zvukovky uplne jiny tridy co jsem videl, tak prevazne firewire (min zatezuje cpu) hodne oblibena je motu ultralite, nez jsou obsazeny v levnejch midikonzolich
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod matuli » 09 pro 2011 10:32

Majky_mike píše: Přijde mi, že tuhle vzlykačku slyším většinou od kluků, kteří prostě moc dobří nejsou nebo do toho nejsou ochotni nic dát a chtěli by přijít už rovnou k hotovýmu. Tak přemýšlejí za co jejich neúspěch asi může a hle... zlotřilí promotéři diskriminují DJs, kteří jdou s dobou :-).

To mi pripomina jedneho znameho ktory si namiesto dj techniky kupil radsej repro do auta a teraz kazdy tyzden hadze na FB sety nahrate v Traktore. Nemozem si pomoct, ale uz len s principu si to ani nepustim ...
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod nema.dj » 09 pro 2011 12:47

Diskriminacia nie je len medzi kozolistami......vela prevadzkarov robi rozdiely aj medzi CD DJ's.....nemas Pioneer?....co to mas za playere a mix?...Denon?....to nepoznam.....tak radsej zobere chalana co ma s 2x CDJ100 + nejake VMX od Behringeru
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o technice