Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Budoucnost DJ techniky

Re: Budoucnost DJ techniky

Příspěvekod Majky_mike » 22 pro 2011 10:44

jojo... můj první DJ pult byl Rodec, co měl místo korekcí filtry.

Koupil jsem ho v příšerném stavu za 7 tis a dal do pucu. Rok výroby 1976. Prodal jsem za 2600 marek. Byl to ale krásnej kousek a dejchal z něho osobitej projev.
Majky_mike

Příspěvekod desann » 22 pro 2011 18:40

tie filtre miesto korekcii nahodou nemuseli byt zle :D
NDX800 | DDM4000
desann

Příspěvekod Azu » 22 pro 2011 18:51

Na to sem miloval Korg Zero 4, tam sem si mohl nastavit ze 6 režimů jak se ty poťáky mají chovat jestli jako různé filtry, nebo klasické korekce
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Příspěvekod Majky_mike » 23 pro 2011 15:14

Jj... Korgy Zera na tohle byly docela vychytané.

Já osobně mam teď asi nejraději korekce z DJM 2000 při nastavení "isolator". Už jsem si na to hodně zvyknul a když hraju na jiném mixu, tak mě to chování (klasickejch) korekcí vždycky překvapí :-).

Btw... pro to jsem hrozně od DJM 800 oceňoval CE s Filtrem. Dá se to na přechody použít úplně stejně.

Vůbec nejvyspělejší systém dneška je ale FQ MIX z DJM 2000. Je docela škoda, že to Pioneer nějak více nepropaguje a je to komunikované vyloženě jen jako 7mi pásmová korekce. Já jsem to na začátku taky moc nedoceňoval, ale pak jsem přišel na to, že to je jediný způsob (který znám), jak lze udělat mix "skrze korekce" jen jednou rukou. Prostě člověk na tom display "namaluje" prstem křivku poměru korekcí těch 2 tracků.
Majky_mike

Příspěvekod stereoman » 24 pro 2011 10:03

Azu píše:Obrázek

Presne tak to chci (az na ten shitozni mix) - to je ma blizka technologicka budoucnost :lol: . Contoury uz jsou doma. Zrejme stejny napad dostalo vice lidi a tak toto zbozi bylo docasne nedostupne. Contoury mi tedy misto jednoho baliku chodili po jednom :lol: .

Ted jen resim jak to napojit na notas. Kdyz jsem byl v CR, tak jsem si chtel koupit USB hub. Bohuzel jsem nemel internet a prodavac v TSBohemia nebyl moc privetivy. Ukazal mi jen 2 pasivni huby a to bylo vse :roll: . Ted mi doslo, ze to ten pasivni hub neutahne. Stacilo priplatit 105 Kc a mel bych aktivni :roll: .

Nastesti mam jeste 2 originalni zdroje z Contoura IE, takze zprovoznit to nejak pujde, ale stejne si casem koupim aktivni hub.
stereoman

Příspěvekod stereoman » 30 pro 2011 12:33

Azu píše:Jog Turn: encoder, relative - sensitivity: 150% - acceleration: 50%
Jog Touch: button, hold
Scratch: encoder, relative - sensitivity: 70% - acceleration: 0% - modfier: deck play off
Scratch: encoder, relative - sensitivity: 140% - acceleration: 30% - modfier: deck play on

Azu netusis, zda nahodou NI nechysta vlastni single kontrolery? V poslednich dvou verzich totiz kvalitne sabotuji Reloop Contour.

Tve ani zadne jine mapovani na jog nefunguje tak jako ve verzi 2.0.3. Takze bud je to bug nebo sabotaz.

Podarilo se mi to rozchodit jen na prstenci pro Pitch Bend, coz neni to prave orechove :roll: . Navic je zde problem pri scratchi. Skluz je Ok, ale scratch ne. Je to asi zpusobeno tim, ze pro kazdy smer contour generuje jiny midi kod. Scratch command je tedy mapovan 2x.
stereoman

Příspěvekod DJ GeeTee » 16 úno 2012 17:29

Azu píše:stereoman: Dělal sem komplet mapování v 2.1.1 a 2.0.3 pro Pioneer DDJ-ERGO, v 2.1.1 ty jog kola jdou snadněji

Zdarec, chtel jsem premapovat Pioneer DDJ ERGO na Traktor Scratch Pro v 2.0.1 a po stazeni noveho Firmware pro ERGO a mappingu ze stranek Pioneeru pro tento kontroler me nefunguji Jogy. Ostatni tak nejak slape i kdyz by se asi dalo lecos vylepsit, ale ty Jogy neumim rozchodit. Mapovat moc neumim a peru se s anglinou, nemas prosim nejakou radu jak na to, nebo neni nekde nejaky funkcni mapping pro tuto verzi softu? Predem diky za pomoc... DJGT
DJ GeeTee

Příspěvekod Azu » 17 úno 2012 11:47

DJ GeeTee píše:Zdarec, chtel jsem premapovat Pioneer DDJ ERGO na Traktor Scratch Pro v 2.0.1 a po stazeni noveho Firmware pro ERGO a mappingu ze stranek Pioneeru pro tento kontroler me nefunguji Jogy. Ostatni tak nejak slape i kdyz by se asi dalo lecos vylepsit, ale ty Jogy neumim rozchodit. Mapovat moc neumim a peru se s anglinou, nemas prosim nejakou radu jak na to, nebo neni nekde nejaky funkcni mapping pro tuto verzi softu? Predem diky za pomoc... DJGT

www.club-music.cz/upload/file/PIONEER_DDJ-ERGO_T203.zip
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse o technice