Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Traktor vs Serato

Traktor vs Serato

Příspěvekod b.bounce » 20 kvě 2012 09:07

Zdravim lidi jaký mate zkušenosti s těmito dvěmi DVS? CO jsem se tak dočet tak traktor je prostě levnější ale serato si dostává svojí ceně. Tak by mě zajímal názor někoho kdo stim pracuje a má nějaké porovnání:-) Díky za všechny ohlasy.
b.bounce

Re: Traktor vs Serato

Příspěvekod piatro » 20 kvě 2012 13:52

zdar. Záleží na tom,čo od toho očakávaš. Ak budeš chcieť v budúcnosti si naprogramovať podľa seba nejaký midi kontrolér tak traktor (aj keď sa s tým budeš dlhšie trápiť ),ale čo sa týka midimappingu,tak je trocha ďalej traktor,ale je aj zložitejší. Ja by som ti odporúčal serato,ale je to každého subjektívny názor,čo sa mu viac páči. Výhoda serata je,že zadarmo vydáva stále novší soft. Midimapovanie je na spôsob,stlačíš čo chceš ovládať v programe,stlačíš gombík na kontroleri. Serato bridge-spojenie abletonu a serata. Možnosť videodjingu-serato video. Aké výhody má traktor,neviem,vo svojom okolí vidím iba to ako s ním má každý iba problémy (čo sa nastavení týka) :D ako som už vyššie písal,je to o tom ,ktorý program sa ti viac páči a čo od toho očakávaš.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod b.bounce » 20 kvě 2012 17:39

No já chci program na DVS tudíž hraní přez gramce o Kontroler mi nejde toho zastánce nejsem spíš naopak :-D Jde mi čistě o hraní přez gramce.
b.bounce

Příspěvekod CrissC » 20 kvě 2012 17:46

ozkoušet si někde ;) tohle jsou dva nej softy v Digital DJingu a každý má své pro a proti ;-) a dalo by se o tom hovořit zdlouhavě ;-)
www.twitter.com/DjCrissC
www.facebook.com/DjCrissC
CrissC

Příspěvekod piatro » 20 kvě 2012 17:51

ja keď som kupoval serato,traktor ako dvs ešte ani nebol na trhu. Ale aj teraz by som volil serato,proste mi ten program vyhovuje viac,čo sa týka aj prehľadnosti (UI) aj funkčnosti,ľahké nastavenie,stabilita. Skús pozrieť pár videí na youtube a porovnať ich a popremýšľať,čo by ti viac vyhovovalo. Obidva systémy sú profi,ja by som ti poradil serato,ale je to moj subjektívny názor.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod b.bounce » 20 kvě 2012 20:07

Na zahraničních forech jsem čet, že traktor je spíš pro rovné beaty a serato spíš na dramce atd. No zajít do prodejny a porovnat je docela záludný oříšek pač neznám prodejnu která by tohle umožňovala a nebyla odsud daleko jak blázen. Přece jen to béňo je dneska fakt nášup. No asi půjdu do nějakého bazarového serata.
b.bounce

Příspěvekod ddecoy » 20 kvě 2012 21:10

b.bounce píše:Na zahraničních forech jsem čet, že traktor je spíš pro rovné beaty a serato spíš na dramce atd. No zajít do prodejny a porovnat je docela záludný oříšek pač neznám prodejnu která by tohle umožňovala a nebyla odsud daleko jak blázen. Přece jen to béňo je dneska fakt nášup. No asi půjdu do nějakého bazarového serata.

To mi příjde jako blbost, sám míchám dnb a používám traktor, a za serato bych neměnil. Co třeba vím já je, že serato je citlivé na otřesy stolu a např. při scratchi je ten zvuk hodně nereálný, "digitální" ...

Srovnávat Serato a Traktor dost asi dobře nejde, pro mě je ale jedničkou prostě Traktor, protože NI při projektování používají mozek, a není to žádná slátanina (např. interface Traktor vs. Serato - TS -> krásně přehledný interface, bez zbytečností, přehledné waveformy, etc. Serato -> pro mě naprosto nepochopitelný interface, nepřehledný - ale to je zase pouze můj subjektivní názor ...)

Zase pro Serato může hrát například Serato Bridge, ale to asi pro zlámaniny nevyužiješ...
twitter: @decoyLoL
ddecoy

Příspěvekod b.bounce » 20 kvě 2012 21:58

Právě proto se ptám, určitě bych přez to chtěl i skrečovat takže mi i tahle stránka věci přijde dost důležitá. Děkuju za dalši názor:-)
b.bounce

Příspěvekod b.bounce » 20 kvě 2012 22:01

Jinak Ddecoy velkej respekt za ten obrázek :-D Na technovikingoj jsem si ulítával fakt dlouho :-D to je prostě řezník kterej nezná hranic :-D
b.bounce

Příspěvekod stereoman » 20 kvě 2012 22:13

Kdyz mas na Serato, tak te par sisek za beno nezabije. Nekam zavolej, zda maji na prodejne k vyzkouseni serato a traktor a jed tam. Pripadne najdi nekoho tady na foru, kdo ma nektery z techto systemu a jed tam. Kdyz jdes koupit auto, taky si s nim napred udelas zkusebni jizdu ...

Jinak co bus/vlak/stop/jizdni kolo/pesi tura :lol: ?
stereoman

Příspěvekod stereoman » 20 kvě 2012 22:21

Jinak za me Traktor. Testoval jsem vsechny DVS (ikdyz serato minimalne) a Traktor mi proste sednul nejvic. Kazdopadne ani jednim neprohloupis.
stereoman

Příspěvekod piatro » 21 kvě 2012 11:46

neviem o akých otrasoch čítal ddecoy,ale ja som nič nespozoroval. Nemám rád takých,čo nemajú s tým skúsenosti ale šíria ďalej blbosti. Mne sa zvuk nezdá digitálny,samozrejme ak nepoužiješ 128kbitovú mp3. videl som niekde porovnávacie video (Qbert-a myslím) a tam bolo trocha viac vidieť/počuť digi skreslenie,ale ja by som veľmi tým videám hviezd neveril,tak rozprávajú ako platí sponzor.
piatro

Příspěvekod b.bounce » 21 kvě 2012 13:53

Tak ono to není tak jednoduché nemám svoje auto. A jet do prahy abych si jen něco zkusil to se mi fakt nechce to se radši zeptám a dám na rady zkušenějších. Jsem začátečník takže bych stejně těžko poznal co mi sedne víc. Uvidím no, musím to ještě promyslet do čeho pak investovat času je ještě dost.
b.bounce

Příspěvekod b.bounce » 21 kvě 2012 14:05

Věc co mi teda vrtá hlavou je, proč teda ta nejvyšší řada traktoru A10 stojí cca 11 500 a ta sotva střední verze serata SL2 je o 1000-1500 drazsi
b.bounce

Příspěvekod stereoman » 21 kvě 2012 14:27

Protoze Traktor nedavno zlevnil ... Pokud si to spravne pamatuji, tak Traktor Scratch Pro 2 stal puvodne 600 Euro.

Jinak tady mas ode me neco ke cteni:
http://www.techno.cz/recenze/38480/rece ... stereomana

Dale bych se vubec nebranil bazarovemu Seratu nebo Traktoru. Dost lidi preslo na T2 a predchozi T jim lezi ladem. Vim o cem mluvim, sam mam jednoho ve skrini :lol: .

Urcite by me zajimalo odkud jsi, ze je takovy problem najit nejakeho seratisku nebo traktoristu?
stereoman

Další

Zpět na Nákupová poradna