Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Studiove monitory RFC/Genelec atd.

Studiove monitory RFC/Genelec atd.

Příspěvekod microgenius » 18 říj 2012 14:10

Zdarte pani, chtel bych si udeleat male domaci studio, hracku na skladani uz mam vybranou a to NI maschine MKII nebo machine mikro MKII, ktomu zvukovku od NI Native Instruments Komplete Audio 6.

A docela resim monitory protoze mam divneho souseda tak bych potreboval nejake co maj paradni zvuk a nemusej se hulit jak o zavod :D

Mezi zatim vybrane mam Genelec 8020 nebo RFC RCF Ayra 8

na genelec 8020 jsem cetl vemi zajimave recenze .

Popripade nejake dalsi kousky, se kterýma mate vlastni zkusenost a osvedcili se .

A dal bych mel jeste jednu otazku zda bych mel rozsirit tvurci nastroje o midi klaves ?
pioneer DJM 700,2xCDJ850k, 2xCDJ 100,HD25-1 II
microgenius

Re: Studiove monitory RFC/Genelec atd.

Příspěvekod honcka » 18 říj 2012 15:43

narazil jsem na midi.cz na inzerat
ADAM A7 - pár [17. 10. 2012 v 9:54 hod.]
ID: 109437
V odkazu fotky - heslo: Adam
cena: 14 500 Kč
prodávající: Fillippos ( 0 )
region: Východní Čechy
email: poskonka.filip(z)gmail.com
telefon: 733790150
www: http://www.ulozto.cz/xYUUrxh/adam-a7-rar
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod steave » 16 úno 2013 19:39

Zdravim mam mozno blbu otazku Kupil som si studiove monitory ALESIS M1Active 520USB 25wrms A v porovnaniObrázek sa nehrabu vvykonovo netusim preco mozno to je blbost porovnavat nevyznam sa v tom su to moje prve monitory maju mi ich vymenit za drahsie75wrm kedze som si tie objednal a poslali mi tie lacnejsie. Zajtra cestujem do muzikeru do kosic.. Ide mi len o to ze tamtie geniusi stoja 80e a ja idem dat za monitory 339e neviem teraz ci mam mat velke ocakavania alebo nie??

otazka cislo dva preco ked na tych monitoroch dam hlasitost cca uz do polovicky trozka visie uz nabehuje clip a repraky to nezvladaju??

Mozno laicke teda blbe otazky ale rad by som vedel na ne odpovede

Vdaka za vsetky odpovede
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Příspěvekod Makovnik » 22 úno 2013 13:24

Studiove monitory nie su na to, aby trhali bubienky, ako to robia Genihnusy.
Ak chces hlucne monitory, hladaj take s 8" basakom.
Makovnik

Příspěvekod steave » 22 úno 2013 15:55

uz som bol informovany o tom a kedze zatial neprodukujem hudbu odporucili mi high end hifi
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Příspěvekod atlon » 22 úno 2013 16:55

určite ti odporúčam kvalitné monitory keď sa tomu chceš venovať, ja by som išiel do týchto:
http://www.techhouse.sk/studiova-technika/studiove-monitory/aktivne/krk-systems-rokit-5g2
alebo
http://www.techhouse.sk/studiova-technika/studiove-monitory/aktivne/krk-systems-rokit-6g2

a KVALITNÉ slúchadlá.

plus by som ti doporučil mať aj nejaké "šity repráky" :lol: , HiFi (tým nevravím že HiFi sú zlé repráky :wink: ) na kontrolu ako daná skladba bude znieť pre bežných používateľov , ktorí si to budú doma púšťať na veži, PC a podobne :wink:
atlon

Příspěvekod Makovnik » 23 úno 2013 16:48

HighEnd hifi?
To je skvele doporucenie :biggrin2:
Tak hybaj vysolit 2000Eur za pasivne 2pasma s 5" basacikom.

Ale ak tym highend dakto myslel nejake Jamo, ci Sony z Datartu alebo Nay, tak urcite nebol pri zmysloch :mrgreen:
Makovnik

Příspěvekod steave » 24 úno 2013 03:08

Zatial sa len ucim a ujasnujem si pojmi skusam. Moze byt ze je to tak, az tak v tom jasno nemam.
Co by si mi odporucil do mojej izbicky k PC cca 500e nejake aktivne repraciky ??.Ak by nemusel byt subwoofer bolo by to faj nieco mensie dvojpasmove nepotrebujem mat priestorovy zvuk.

Mal som tie studiove monitory doma strasne pekne hraju len vykonovo mi nejako nestacia .
steave

Příspěvekod Makovnik » 25 úno 2013 01:01

500E je uz slusna suma.
Neviem, ktoreho predajcu tu mozem protezovat, ale tak ciste ilustracne: toto, najma v 5" vyhotoveni je studiovy standard: http://www.thomann.de/cz/yamaha_hs80m.htm
toto hra tiez prijemne: http://www.thomann.de/cz/krk_rp8_rokit_g2.htm
Dalsie: http://www.thomann.de/cz/mackie_mr8_mk2.htm

Zle nespravis ani ked kupis nejaky Genelec od ruky alebo Adam, Focal, Dynaudio, Fostex.... Vsetko vsak musi mat minimalne 6" basak, inak ta hlasitost neuspokoji. V parametroch mozes hladat max. SPL, to by malo dosiahnut cez 108, podla moznosti 111-112dB, ale 1ks, nie na par. Par dosiahne +3dB.
Makovnik

Příspěvekod dusanmsk » 25 úno 2013 10:35

Najprv si ujasni, ci chces repraky, alebo monitory. Monitory su urcene na velmi uzky a specificky okruh cinnosti, prevazne pri studiovom mixe ( pokial tvoris muziku ), ( zamerne ) chyba im boom/wow efekt. Na bezne pocuvanie urcene nie su, aj ked na nete clovek narazi na ludi, ktorym na posluch viac vyhovuju monitory. Alesis 520 mam doma, trosku iny model a za monitory by som to nepovazoval.
dusanmsk

Příspěvekod steave » 25 úno 2013 16:08

v tom uz mam jasno k produkcii sa urcite nechstam a prave ja potrebujem aj ten boom/woow efekt ale hlavne nic velke ziadne subwooferi nieco co slusne hraje a polozim na stol ku pc tie monitory som mal doma a ako som uz pisal nevyhovovali mi vykonovo kvalita zvuku peckova + cena cca 500e nejake aktivne dvojpasmove bedniciky do bytu a neviem kde to kupit
steave

Příspěvekod dusanmsk » 25 úno 2013 17:04

Mno, asi by to chcelo ale presun na nejake fundovanejsie forum, pretoze sa zjavne bavime o HiFi technike.
dusanmsk

Příspěvekod steave » 25 úno 2013 17:33

to je fakt ja som tiez prve netusil co vlasne chcem teda vedel som aky zvuk chcem len co mi ho da to este ani do teraz netusim uz aspon viem ze to je nieco z hifi :D
steave

Příspěvekod steave » 25 úno 2013 18:21

skusil som napisat na http://hifi.slovanet.sk/ uvidim co mi poradia
steave

Příspěvekod Makovnik » 02 bře 2013 20:12

Studiaky maju vyhodu v tom, ze su aktivne - nepotrebujes zosik. V opacnom pripade ano.
Kombinaciu zosik - repro mozes hladat v cene cca 150-200E za zakladny stereo zosil a 300E na repro. Opat, nepozeral by som po nejakych Sony/Jamo/Panasonic a pod.
Aj oni maju kvalitne repro, ale v cene prevysujucej 500. Inak je to pomerne sunt. Prezri si nejake hifi studia, ake znacky ponukaju, napr. Bisaudio, Platan audio, Kohut audio a pod. Nejaky zoznam znaciek najdes na www.highendslovakia.sk, pripadne bude vystava v Slovane v KE, tusim v polke marca.

Boom efekt spravia aj monitory, staci si v kompe zapnut nejaky loudness alebo nieco na umocnnenie lavoroveho efektu ekvalizera. Moznosti je kopec.

Ked hladas nieco male a silne k pc a bez subwoofra, ide o dost rozporuplnu poziadavku. Co je male - nebasuje. Ano, aj tu su do istej miery vynimky, ale to nezaplatis.
Takze znova, repro maju mat aspon 6" basak a teda ich vonkajsi objem sa bude pohybovat okolo 16-20litrov, tzn box napr. 33*27*19cm. Neviem, ci to povazujes za male ci velke ci dostatocne.
Makovnik

Další

Zpět na Nákupová poradna