Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

QSC RMX 1850HD vs ECLER XPA 7000

QSC RMX 1850HD vs ECLER XPA 7000

Příspěvekod DjJoseBee » 17 lis 2011 21:43

Zdravim,
nechcem sa opakovať, ale nedalo sa mi zmazať tému ktorú som o Ecleri pred nedávnom založil. Veľmi rád by som bol za rady od Vás, skúsených, nakolko mám moznost kupit zosilovac Ecler XPA 7000.
Má 2036W pri 4ohm bridge, a ja ho chcem práve v tomto mode vyuzivat, aby som nim krmil 2x sub osadeni Kappa 15LF, 600W/8ohm. Do buducna by som ich chcel nahradit mozno nejakymi silnejsimi RCFkami...

Ale ide o to, na tento provoz je ako stvorený QSC RMX 1850HD, ja to viem a najradsej by som kupil ten, ale neviem momentalne nikde zohnat pouzivane QSCcko, ani v CR, ani v SR :(

A mam moznost kupit prave spominany Ecler XPA 7000, ale nakolko niesom ziaden odbornik, tak Vas chcem poprosit o radu. Viem ze o tom zosiku asi nikto konkretne nic neviete, tak ci by ste mi aspon podla udajov na internete ohladom tohto Ecleru nenapisali, ci je vhodny alebo nieje vhodny na moje pouzite... Lebo ako ja osobne sa do udajov typu damping factor nevyznam. A takisto viem, ze odbornici, ktoru tu casto pisu rady vedia posudit kvalitu zosilovaca uz podla fotky na otvoreny zosik a jeho jadro.

Bol by som vdacny, keby ho skusite porovnat so spominanym RMX 1850HD, ktory je fakt asi najoblubenejsi a navyhladavanejsi zosik na suby.

Neviem, ja ten Ecler neviem posudit, ja sa na to pozeram len z toho pohladu, ze je to Ecler a takto renomovana znacka by hadam nevyrabala nieco co nebude dost dobre.
Ale ide o to, ci vlastne bude tento Ecler dost silny, ci bude vediet poriadne ,,kopnut,, do tych mojich subov, aby bol bass pekny a silny. A ked potom casom kupim nejake silnejsie RCFka, tak nebudem musiet zosik hned menit.

Dakujem za rady, velmi si ich vazim :)

tu davam link na video v ktorom je natocene jadro zosiku
http://www.youtube.com/watch?v=NyF7tvTe01A
DjJoseBee

Re: QSC RMX 1850HD vs ECLER XPA 7000

Příspěvekod EVO » 18 lis 2011 10:47

Eclery zesilovače měl jeden muj známej v klubu, byly to dobrý stroje a hrálo to taky velmi dobře, rozhodně to nejsou žádný kšunty typu omnitronic apod jen s nálepkou Ecler, takže o kvalitu zesilovače jako takového bych se opravdu nebál.
Druhá věc je samozřejmě konkrétní použití, to HD od QSC je přímo dělaný na můstek, jak to bude zvládat Ecler opravdu netuším. Osobně, pokud bych uvažoval skutečně o zapojení můstek na 4 ohmy, tak bych šel jednoznačně do toho QSC, protože tohle zapojení je už poměrně dost kritické a při výběru nevhodného zesilovače můžeš odpálit jak zesik, tak repra, klidně obojí najednou, a v nejlepšim případě to bude jen špatně hrát :wink: Jak je na tom ten Ecler opravdu nevím..
EVO

Re: QSC RMX 1850HD vs ECLER XPA 7000

Příspěvekod Ludek » 18 lis 2011 15:19

On ten Ecler rozhodně není špatný zesilovač, také už jsem ho v viděl v několika klubech jako hlavní koncáky a hrálo to v pohodě. I to video zevnitř zesilovače vypadá celkem OK. Je to podle mě zesilovač zhruba stejné třídy jako řada RMX od QSC. U toho RMX 1850HD jde ale o to, že to je vlastně speciálně upravený zesilovač RMX 2450 po zkušenostech v provozu do můstku do 4 Ohmů. Dali tam větší chladiče, větší kondenzátory do zdroje a trochu snížili napětí. Pokud by tyto úpravy nebyly zapotřebí, jistě by je nedělali. A díky tomu můžeš ten RMX1850HD klidně honit v létě celý večer do můstku do 4 Ohmů na hranici klipu a on to zvládne. Co v takové situaci udělá ten Ecler asi nikdo neví. :| Pokud v můstku do čtyř Ohmů může vůbec hrát, protože v prospektu se uvádí pouze výkon v můstku do 8 Ohmů. O můstku a výkonu do čtyř Ohmů ani slovo....

http://www.ecler.es/images/brochures/en ... a%20en.pdf
Ludek

Zpět na Nákupová poradna