Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Prvni rozhodnuti

Prvni rozhodnuti

Příspěvekod Kris007 » 22 říj 2014 11:36

Zdravim, potreboval bych od zkusenejsich poradit. Chystam se poridit techniku. ale jsem v rozporu, v budoucnu bych se chtel vydat cestou turntablingu, beat jugglingu, scratchingu atp. Proste oldschool hiphop, funk, soul, jazz, tak jak to delali puvodni prvni DJs v Americe, ale z ruznych for a i proto ze par DJs znam tak vim, ze zacinat rovnou na gramcich je urcite vic hard nez na Midi konzoli dejme tomu.. myslite, ze je lepsi nejdriv poridit midi kontroler ( tam u me padla volba na Pincka DDJ-SB), naucit se zaklady, skladani tracku, beat matching apod. a casem se presunout na gramce, nebo mam zacit rovnou z fleku na gramcich? tam jsem zatim moc produktove rady nezkoumal, ale gramce by byly urcite Technics a mix nevim zatim..

Budu rad za jakoukoliv radu ci nazor, predem dekuju ;).
KK
Kris007

Re: Prvni rozhodnuti

Příspěvekod longsleeper » 22 říj 2014 13:01

Na scratching a beatjuggling určitě pořiď gramofony a vinyly, případně DVS (serato SL, Traktor scratch). Všechny jogy na kontrolerech se vlastně snaží více nebo méně věrně imitovat pocit hraní z gramofonů, ale i ty nejlepší konzole se k tomu jen blíží. Hrál jsem dlouho čistě z vinylů, pak ze serata a ted mám konzoli ddj sx a do ní mám píchnutej Technisc 1200 jen na scratching. Ono u těch kontrolerů je vždycky nějaká latence (zpoždění mezi pohybem jogu a zvukem z výstupu), takže na rychlejší přesny skreče nic moc. Dá se to naučit, ale jak jsem napsal...je to jen "jako z gramofonu". Nebo naopak, hodně pomalý skreče zní na konzoli (i na DVS) dost divně...
Nejlepší bude si vyzkoušet obojí
longsleeper

Re: Prvni rozhodnuti

Příspěvekod Quido » 23 říj 2014 21:47

ZDravim
Chcel by som sa poradit medzi vyberom numark n4 a ns6.
Ktory by ste zobrali radesj ak by ste mali na vyber ?
DIk
Quido

Zpět na Nákupová poradna