Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Notebook pro DJe / producenta

Notebook pro DJe / producenta

Příspěvekod Heartcore » 08 led 2013 16:30

Čus, sháním notebook, na kterém by bez problémů jelo FL Studio, Traktor Pro 2 a Virtual DJ. Cena by se měla pohybovat okolo 10 000 Kč. Teď mám PC, které má problém s nahráváním setu. Nahrávka z Traktoru se seká. Rád bych, kdybyste mi hodili nějaké tipy, třeba noťasy co používáte nebo vaši známí a vaše zkušenosti. S notebooky nemám vůbec zkušenost. Hlavní je ta hudba, bezproblémový chod těch programů, zvládnutí akce, malá kazivost a zmíněná cena.
Reloop Mixage Interface Edition, American Audio HP-700, M-Audio KeyRig 49 // Hardstyle, UK Hardcore
Heartcore

Re: Notebook pro DJe / producenta

Příspěvekod Paťa » 08 led 2013 17:16

Zdar, bylo to tu řešené již několikrát. I já jsem měl problém s výběrem, 3 měsíce jsem hledal optimální ntb za rozumnou cenu. Nakonec mám Lenovo G580/i3-sandy/4GB atd :D Prohledej servery jako heureka atd. jsou tam i recenze. Hlavně dbej na počet USB. A prolistuj forum. ;-)
Paťa

Příspěvekod yde » 08 led 2013 17:28

jj v této cenové hladině souhlas s Paťou :)
Rane Empath, Serato Scratch live SL3, gramce AA, MacBook pro, mix AKG nechce se mi hledat typ :D
yde

Příspěvekod honcka » 09 led 2013 17:05

jestli to chces hodne tahat, tak bych se spis podival po nejakym kvalitnim repasu ala http://www.levnapc.cz/notebook-dell-lat ... el-10.html
u novyho notasu kolem 10k pocitej s tim, ze po zaruce ti pujde do haje
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Bobo69 » 09 led 2013 18:00

Tak tak..honcka má pravdu.. :ugeek2:
Pioneer CDJ 2000 NXS2 - Pioneer 900 NXS2 - Pioneer RMX-1000 -Technics DH1200 - Sennheiser HD 25-1 II - ASUS VivoBook K551LA-XX127H - Yamaha HS7
Bobo69

Příspěvekod Heartcore » 14 led 2013 15:21

Díky borci, mě padl do oka tento http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-ah532-d369329.htm co si o tom myslíte? A jak fungují zmíněné programy na Windows 8??
Reloop Mixage Interface Edition, American Audio HP-700, M-Audio KeyRig 49 // Hardstyle, UK Hardcore
Heartcore

Příspěvekod Jamie32 » 15 led 2013 13:20

Osobně bych šel spíš do Lenova. Ne, že by Fujitsu nebylo dobré, ale Lenovo má lepší podporu a hlavně výrobky.
Sice by sis musel ještě litr připlatit, ale už bys měl rychlejší procesor, než má Fujitsu, má to plechové šasi, takže je více odolný než plast samozřejmě a ještě si můžeš nainstalovat systém, dle vlastních představ (nevím, zda je to pro tebe výhoda a umíš si systém sám nainstalovat).
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z580- ... 366002.htm
Jamie32

Příspěvekod Heartcore » 16 led 2013 11:34

Tak to je jiná písnička. Litr klidně připlatím, ale s takovými věcmi jako instalace systému si moc nerozumím. Jednou jsem ho přeinstaloval, nic víc. Chtěl bych Windows 7, ale to bych si ho musel koupit, takže další tisíce. XP mi sice doteď vyhovovalo, ale rád bych už přešel, na sedmičku jsem četl docela chválu a u osmičky si nejsem jistý kompatibilitou některých programů.
Heartcore

Příspěvekod Pesha » 16 led 2013 14:42

V každém notebooku co teď koupíš už máš min. win 7, ale kamarád si kupoval notebook s win 8 a přišlo mi to mnohem víc promakaný než 7, ale s kompatibilitou to bude horší.. to si ještě nějáký pátek budeš muset počkat ;)
Sub Level Crew
Pesha

Příspěvekod Jamie32 » 17 led 2013 22:48

Samozřejmě, že je lepší koupit NTB s předinstalovaným OS, hlavně ho mít legálně :-). Možná by stálo zato dojít do nějaého "datartu" a v doprodeji by mohli mít ještě nějaké s W7 s upgradem na W8 - to je poměrně velká výhoda. Jakmile budeš chtít, upgradneš to z W7 na W8. Momentálně bych W8 nechtěl, ještě mají určité chyby a co se týče normálního použití, dlaždice se hodí spíš na tablety bych řekl...

Se systémem je třeba toto:
http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... 75/produkt

nebo toto
http://www.czc.cz/nb-lenovo-ideapad-g58 ... 49/produkt
Jamie32

Příspěvekod Blast » 18 led 2013 00:47

Přítelkyně má W8 a kompatibilita je v pohodě, zatim sme neobjevili co by nešlo, celej systém prakticky vychází z w7 jen tam jsou ty dlaždice... JE to celý spíš na efekt a jak se komu co líbí, ale je pravda že W8 žerou míń ramek než W7... JInak ta koupě notu s předinstalovanym softem, určitě ano a to jen z toho důvodu že máš klíč zdarma, potom doporučuju udělat kompletní reinstal a zbavení kravin který stejně nikdo nikdy nevyužije :)
Reloop Mixage Interface edition, Reloop RHP-10
Blast

Příspěvekod Stay.ONE » 30 led 2013 22:42

Zdravíčko pánové,

přišla chvilka, kdy mi můj stařičky notebook přestává stačit. Nu, má už nějakých 5 let a jeho největší slabinou je AMD procesor. Proto se už nějakou chvilku koukám po nějakým nový stroji. Do oka mi celkem padly notebooky od Lenova. Pár známých je má a jsou s nimi hodně spokojení, když vezmu v potaz poměr cena/výkon, myslím, že to není špatná volba. Konkrétně mi padlo do oka něco takovýho: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s300- ... 367414.htm
Zajímal by mě váš názor na něj. Nejsem si zcela jist procesorem, jestli bude dostačující. Sice je to i5, ale jen 1,7GHz. Podotýkám, že se v těch Inteláckej procesorech zrovna moc nevyznám. Potřebuju, aby mi na tom bezproblémově běhal Traktor, nejlíp i 2.6 ze všech 4 decků. Momentálně mám AMD 2,1GHz, ale jak říkám 5 let starej a sotva mi utáhne v Traktoru dva decky. Jinak 4GB RAMek si myslím, že je dostačující a zamlouvá se mi tam i to SSDéčko.

Dík za názory :)
2x Traktor Kontrol X1 / Traktor Audio 10 / Traktor Pro 2.6.8 || Fuckin' Hipster Techno
Stay.ONE

Příspěvekod Jamie32 » 31 led 2013 01:22

Ahoj,
jde o to, jestli Ti taky stačí 13", sice je to dobře přenosné, ale jeslti tam chceš mít 4decky, tak rozlišení 1366 x 768 zrovna moc není bych řekl, viděl bych to spíš na nějakou 15"... Spíš bych to viděl na modelovou řadu ThinkPad, s tou jsem moc spokojen :-). Procesor je poměrně dobrý, ale kdyby byl třeba na 2,3GHz, bylo by to už pěkný rozdíl zase. RAMky jsou dostačující, disk taky... SSD je výhodou dnes no, systém na to lítá úplně jinak, kor Widle, to stojí za zvážení trochu no.
ThinkPady jsou o něco dražší, ale vyplatí se to :) - je to dlouhodobá investice
Jamie32

Příspěvekod honcka » 31 led 2013 10:21

To je pekny akorat pokud chces novej, tak v tyhle cenovy kladine nic jinyho nez 1366/768 nesezenes.

Stay.ONE: jestli chces hrat i nekde venku pres den, tak si zjisti, ze to ma matny lcd, jinak nic neuvidis
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Stay.ONE » 31 led 2013 15:15

S 13" bych moc problém neměl, spíš naopak. Kámoš pravidelně hraje z 13" MacBook Air ze čtyř a je to v pohodě. Stejně tam mám akorát decky a číst si tam nepotřebuju :D
Spíš mě zajímá výkonnostní stránka...jestli mi to ten notebook utáhne. Hlavně teda ten procesor. Docela se bojím, že to je jen 1,7. I když to má zase Turbo Boost až na 2,6 GHz. Cenově bych se rád udržel kolem 15tis, takže po dražších ani moc nekoukám.

honcka: zajímavej poznatek, na to určitě mrknu...díky ;)
2x Traktor Kontrol X1 / Traktor Audio 10 / Traktor Pro 2.6.8 || Fuckin' Hipster Techno
Stay.ONE

Zpět na Nákupová poradna