Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Mixák na scratche

Mixák na scratche

Příspěvekod Mayhem » 14 pro 2012 21:47

Zdravím vás, mám 18 a necelé 2 roky sa venujem produkcii hip-hopu, no v poslednej dobe ma začal lákať DJing, hlavne turntablism :) Prešiel som si toto fórum, spravil menší prehľad v technike a rozhodol som sa, že si zadovážim nejaké technicsy z bazáru a pôjdem so seratom, plánujem si kúpiť SL2...no je ešte jedna vec, v ktorej nie som rozhodnutý a tou je mixpult...mám jednu ponuku: 2xSL-1210 mk2 + Ecler Nuo 2 za 1000eur a chcem sa vás spýtať aké máte názory na ten mix, či je vôbec dobrý na scratche alebo si mám nájsť nejaký iný. A takisto som našiel nejaké inzeráty na 2xReloop 4000 za nejakých 350-400e, tak by som bol rád keby ste mi poradili či je výhodnejšie kúpiť tie technicsy s mixom alebo stačia reloopy a k tomu nejaký mix dokúpiť. Ďakujem :)
Mayhem

Re: Mixák na scratche

Příspěvekod Avender » 15 pro 2012 03:13

Reloopy 4000 na scratche neber, 6000 uz hej. No najlepsie by boli tie Technicsi. Mas celkom slusnu ponuku, ale zalezi od toho v akom su stave a ci sa jedna o Ecler Nuo 2 alebo 2.0. Nuo 2 ti neodporucam, je to stara masinka a svoje dobre casy uz ma pravdepodobne zasebou. Ked je riadne zachovaly - to by slo, no zalezi na cene samotneho mixu. Nuo 2.0 by sa ti hodil viac hlavne koli moznosti zameny klasickeho crossfadru za eternal (alebo innofader), ktory pri scratching-u urcite ocenis. Na scratche je dobry, ma vsetko co budes potrebovat. Pokial mas moznost ho zaniest do servisu, na tvojom mieste by som sa nebal zobrat Nuo 2.0 aj keby niektore potenciometre boli tak torochu v cudu. Korekcie stoja cca 4e/kus ine cca 2e/kus a tahove cca 20-30e/kus.
Tu mas par videi, ktore ti pomozu pri kupe:

Ci sa ti vyplati zobrat tu ponuku zalezi na tebe... zalezi na stave a cene...
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

Příspěvekod matuli » 15 pro 2012 10:45

Len dodam ze ECLER NUO 2.0 sa predava doteraz, takze nemusi byt ani nejak stary. Inak je to dobry mixak, sam som rozmyslal ze ho kupim ...
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod Mayhem » 15 pro 2012 11:40

a líšia sa nejako vzhľadovo 2.0 a 2 či je to len v tej možnosti výmeny faderov?
Mayhem

Příspěvekod Avender » 15 pro 2012 21:10

Nuo 2
http://www.notape.net/files/eqs4/miecer ... o2_big.jpg
Nuo 2.0
http://static2.djtechtools.com/wp-conte ... uo-2.0.jpg

Na strankach innofaderu v zozname podporovanych mixov nenajdes Nuo 2 a taktiez nebol konstruovany pre eternal fader. Urcite sa lisia aj vo vnutri, ale do akej miery - to si musis vygooglit...
Avender

Příspěvekod Mayhem » 15 pro 2012 23:24

no praveže mi stačilo vedieť len rozdiely vo výzore, lebo som chcel zistiť aký je ten v inzeráte a bohužiaľ je to 2 ne 2.0 :/...tak mohol by si mi odporučiť nejaký iný dobrý mix? taký lacnejší do 200e
Mayhem

Příspěvekod Avender » 16 pro 2012 01:16

Dobry mix na scratche do 200e nezozenies (novy). Keby bol ten Nuo 2 v dobrom stave bol by na scratching vhodnejsi nez akykolvek novy mix do 200e...
Radsej este naspor a kup si nieco lepsie. Co som pozeral, tak najvyhodnejsie by vysiel prave ten Nuo 2.0 mozno nejaky Vestax - len sa nejak vytratili z obchodov a zrejme by bol problem pri hladani nahradnych dielov. Predsa len pri scratchingu dostava mix riadne zabrat a casom treba menit crossfader atd. Pri lacnych mixoch ti to odide pomerne rychlo.
Pri cene do 200e by to mohol byt:
-Denon DN-X 120 (na scratche neodporucam)
http://www.techhouse.sk/djska-technika/ ... j-dn-x-120
-mozno nejaky Numark, ktore maju celkom slusnu kompatibilitu pre innofader
http://www.djcenter.sk/kategoria/dj-tec ... lteratt=11
Avender

Příspěvekod Mayhem » 16 pro 2012 01:23

práve na mixe som chcel ušetriť najviac, lebo aj tak teraz nemám peniaze ani na dva technicsy, nie ešte k tomu mix nad 200 + SL2 za 500 :D treba začať šetriť no...a ak by som chcel postupne dokupovať všetko z toho čo som tu napísal tak čo je najlepšie kúpiť si na začiatok? čo ja viem napr. že si najprv kúpim len jeden gramec, mix a serato alebo že najprv len serato a budem jak debil s myškou klikať alebo ako by to bolo ideálne? :D
Mayhem

Příspěvekod Avender » 16 pro 2012 02:06

Na mixe (vseobecne na dj technike) sa neoplati setrit peniazmi. Potom sa to rychlo pokazi a mozes kupovat zas, ked si to potom spocitas tak si mohol mat slusnu masinku....
Moznosti je vela a DVS sa da zohnat aj lacnejsie. Alebo si mozes kupit mix zo zvukovkou (DVS) napr. Denon DN-X 600 a neskor dokupit gramce. No mix zo zvukovkou ma aj svoje nevyhody. Tazko povedat co by bolo lepsie kupit ako prve, potrebujes vsetko a naraz.
Mozno by to slo takto:
- pokial mas nejake platne vhodne na ucenie zakladov scratchingu, tak najprv mix a jeden gramec potom druhy a dvs
- najprv mix a dvs potom gramce
Prva moznost je lepsia... mozno budes musiet dosetrit aj na prenosky, ked kupis gramce bez nich...
Avender

Příspěvekod knoko » 16 pro 2012 11:41

Neviem či chceš len serato ale mam na predaj Traktor A6 komplet balik kupovany v auguste a ho predavam za 250eury lebo som kupil cdj-850
2x Pioneer CDJ-850 , Pio DJM-700, Senn HD-25
knoko

Příspěvekod matuli » 16 pro 2012 13:42

Ja by som na tvojom mieste kupoval DVS az posledne, ako pise Avenger. Co sledujem tak dost ludi teraz predava platne takze sa daju kupit nejake pouzite za par supov a na tom sa mozes naucit.

Inak som nevedel ze Nuo 2 a 2.0 je nejaky rozdiel :D ... takze ja mam skusenost len s tym 2.0
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod Mayhem » 16 pro 2012 20:29

no aj keby som chcel hrať s platňami tak potrebujem druhú zvukovku takže tak či tak si ju musím kúpiť a to už by som radšej počkal a našetril na serato...čo hovoríte na traktor A6 k hiphopu jak mi tu ponúka knoko?
Mayhem

Příspěvekod djmartin-sk » 19 pro 2012 20:29

Mayhem

Na to aby si hral s vinylových platní predsa vôbec nepotrebuješ žiadnu (ani prvú ani druhú) zvukovku ani žiadny DVS systém, Pokiaľ už máš dobrý notebook - ktorý je vhodný pre DJing a bezproblémové fungovanie nejakého mixovacieho softu s DVS režimom, a tiež dokáže bez problémov a defektov spracovávať audio data v reálnom čase, tak cenovo prijateľné riešenie by som navrhol Mix Denon X600ku za cca 550 € (vlastním ho) ktorá ma priamo zabudovanú profi 4 kanálovú stereo zvukovku s DVS funkciou, k tomu soft (čisto Software bez hardware) Traktor Scracth Pro 2 za 99 € a na začiatok Ti postačí aj jeden gramec Technics v dobrom stave za cca 500 Eur... celková suma za tieto veci je spolu: 1 150 € a potom keď budeš mať viac prachov, tak si dokúpiš 2 gramec a prípadne Serato SL2... a máš setup ked so serata budeš mixovať a súčasne s Traktoru môžeš púšťať rôzne sample, jingle a pod... Poznám DJov ktorí hrajú a mixujú súčasne z 2 softov na jednom notebooku, s pripojenými dvomi zvukovkami... No na to už treba fakt slušne výkonný a odladený notebook... kde okrem týchto softov a operačného systému nebude nainštalované nič iné...
Inak súhlasím s radami čo Ti tu písali chalani, len celkom nechápem to čo napísal Avender, že mix so vstavanou zvukovkou má svoje nevýhody... (???) Nevýhody voči čomu? Predstavme si dva rovnaké mixpulty (napr.) DN-X600: jeden so zvukovkou a druhý úplne rovnaký ale bez nej... v čom by mala spočívať nevýhoda muxpultu so zvukovkou??? podľa mňa je to práve naopak... Dnes by som už Mix bez zvukovky ani nekupoval... tá zvukovka integrovaná v mixpulte je výhodná minimálne preto, že viete priamo prepojiť mix s notebookom a bez straty kvality nahrávať do akéhokoľvek recording software.
djmartin-sk

Příspěvekod Mayhem » 19 pro 2012 21:30

ďakujem za odpoveď...a sorry zatiaľ sa do toho veľmi nevyznám no teraz mi došlo že na vinyly fakt asi netreba zvukovku, len aj tak ak niekedy budem hrať z vinylov, tak až keď sa naučím so softom a budem mať peniaze na to aby som ich kupoval...k tomu nb...nb nemám, mám len normálny pc a čo je ešte horšie, mám dosť malý stôl, na ktorom už mám navyše klávesy takže ak by som to upresnil...potreboval by som skôr nejaký užší mix, aj to neviem či by sa zmestil s obidvoma gramcami...no a ak by som si kúpil ten tsp 2 tak to by som nemusel mať zvukovku od traktoru? a ako by to fungovalo s jedným gramcom...jeden deck by som ovládal s gramcom a druhý len s myškou alebo ako?
Mayhem

Příspěvekod honcka » 19 pro 2012 22:33

djmartin-sk píše:Mayhem

len celkom nechápem to čo napísal Avender, že mix so vstavanou zvukovkou má svoje nevýhody... (???) Nevýhody voči čomu?
nevyhoda mixu s integrovanou zvukovkou vs normal mix + externi zvukovka je hlavne v tom, ze kdyz si chces nekde zahrat, tak potrebujes s sebou tahat mix, tj se blbe nekde hraje stylem "jdu nekam na akci si zahrat na 2 hodky, pak chvili zakalim s kamosema a potom jdu/jedu sockou domu" ze mix je celkem tezkej.
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Další

Zpět na Nákupová poradna