Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Kupa denon dn-s 3500 na inzerat

Re: Kupa denon dn-s 3500 na inzerat

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 11:31

atlon píše:Neviem preco stale nasadate na ten isty kolotoc dokolecka dokola
Zastancovia Denonu BOLI - SU - a aj BUDU STALE!!!
Uz to pochopte ze jednoducho sa NEDA urcit ktora znacka je lepsia!!!!
moze to povedat clovek , co odohral minimalne na 50-tich strojoch toho isteho typu (nie hodinku , ale par akcii)
to ze niekto hral na denone raz , a prave natrafil na "nie najlepsi" kus , este neznamena ze teraz denon je zly!!!
ja som mal moznost hrat na roznych pio , a niektore prehravace mali riadne problemy , ale preto ich nehadzem do vreca ze ZLE!!! pretoze som na nich hral lem par akcii.

o funkciach a rozlozeni kombikov, pomlcim, pretoze to je vec kazdeho osobitne, nie kazdemu vyhovuje dane usporiadanie a dane funkcie.

takze MIER - PIO vs. DENON !!!!

dakujem 8)

Neviem, ale nevšimol som si že by tu bola nejaká vojna, alebo hádka v štýle Pioneer versus Denon
Diskusia sa nesie presne k danej téme tohoto vlákna. Chvalabohu 8)
djmartin-sk

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 11:58

electroSHOCK píše:
djmartin-sk píše: V tomto prípade treba došetriť a jednoznačne kúpiť Denon SC3900ku! To je prvý a skutočný "digitálny" gramofón na trhu!

Podla mna bol prvym(a asi aj poslednym)skutocnym digitalnym gramofonom Numark X2 :wink: .

Neviem či bol Numark úplne prvý pokus o hybrid (možno áno) ale Takýto hybrid ako Numark X2 je asi fakt len prvý a posledný!
Denon nikdy nerobil žiadny hybrid! To sa nedá vôbec porovnať s SC3900kou (alebo s S3700kou). Pretože SC3900ka nemá ramienko čiže nemôžeš na nej prehrávať klasické platne! Preto sa nedá považovať za hybrid. Pokiaľ máš na mysli pocit z taniera, tak SC3900ka je vyladená presne podľa štandardu gramofonov Technics SL1200. Plusom pre SC3900ku je, že má o niečo menší (9 palc.) tanier + menšia a ľahšia platňa, čo pri scratchingu dáva dynamickejší pohyb.
Čo sa týka Numarku tak vydarená gramo emulácia bola na playeroch CDX a HDX.
djmartin-sk

Příspěvekod electroSHOCK » 03 kvě 2012 12:21

djmartin-sk píše:
electroSHOCK píše:
djmartin-sk píše: V tomto prípade treba došetriť a jednoznačne kúpiť Denon SC3900ku! To je prvý a skutočný "digitálny" gramofón na trhu!

Podla mna bol prvym(a asi aj poslednym)skutocnym digitalnym gramofonom Numark X2 :wink: .

Neviem či bol Numark úplne prvý pokus o hybrid (možno áno) ale Takýto hybrid ako Numark X2 je asi fakt len prvý a posledný!
Denon nikdy nerobil žiadny hybrid! To sa nedá vôbec porovnať s SC3900kou (alebo s S3700kou). Pretože SC3900ka nemá ramienko čiže nemôžeš na nej prehrávať klasické platne! Preto sa nedá považovať za hybrid. Pokiaľ máš na mysli pocit z taniera, tak SC3900ka je vyladená presne podľa štandardu gramofonov Technics SL1200. Plusom pre SC3900ku je, že má o niečo menší (9 palc.) tanier + menšia a ľahšia platňa, čo pri scratchingu dáva dynamickejší pohyb.
Čo sa týka Numarku tak vydarená gramo emulácia bola na playeroch CDX a HDX.

Narážal som na tvoje označenie digitálny gramofón,kde mi to viac pasuje na X2,keďže ten je ešte vďaka použiťiu klasických platní stále gramofónom akurát vďaka cd mechanike digitálnym.CDX,HDX,SC3700,SC3900,su už v podstate cd playere.Ale to len tak medzi rečou,nechcem rozvíjať ďaľšiu trojstranovú debatu o tom,čo je a čo nie je digitálny gramofón :D .
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 12:52

electroSHOCK píše:
djmartin-sk píše:
electroSHOCK píše:
Narážal som na tvoje označenie digitálny gramofón,kde mi to viac pasuje na X2,keďže ten je ešte vďaka použiťiu klasických platní stále gramofónom akurát vďaka cd mechanike digitálnym.CDX,HDX,SC3700,SC3900,su už v podstate cd playere.Ale to len tak medzi rečou,nechcem rozvíjať ďaľšiu trojstranovú debatu o tom,čo je a čo nie je digitálny gramofón :D .

Terminus technicus :D Ano, skutočne Digitálny gramofón je asi len ten hybrid X2 od Numarku. Samozrejme že sa z praktického uhla pohľadu nedá digitálnym gramofónom nazvať SC3900ka a ani CDX/HDX, ale to sú len povrchné pojmy. Preto som v prípade X2ky použil pojem hybrid Neviem si predstaviť o týchto pojmoch písať 3 strany :lol:
djmartin-sk

Příspěvekod atlon » 03 kvě 2012 13:07

mato, ja viem o com pisem :wink2: uz na tomto fore som "par-vela" dni , este to tu chvilku sleduj a uvidis ako to bude pokracovat :wink2: zaujimave citanie vznikne z toho :)
atlon

Příspěvekod piatro » 03 kvě 2012 14:04

djmartin-sk píše:To s tými gumenými tlačítkami na Denononch je ako stará obohratá platňa. Ono tá guma nie je ako žuvačka a je to hrubá vrstva tvrdšej gumy, čiže nie je to ani príliš mäkké, ale ani príliš tvrdé ako plast. Jediný problém s tlačítkami bol ten že podľa mňa boli svojou plochou príliš a zbytočne veľké, No nikdy som nemal problém s tým, že by sa mi na prvé stlačenie nepodarilo spustiť pesničku. Pokiaľ si na 3500ke alebo na starších modeloch (S5000 a S3000) stlačil tlačítko príliš na kraji tak ano, miktorspínač pod ním nemusel byť dostatočne stlačený na to aby zareagoval a spustil skladbu. S 3700kou to bolo vyriešené oveľa lepšie, tlačítko bolo hrubšie (cca 10 mm)(už sa neprehýbalo pri stlačení na úplnom kraji) a jeho plocha bola menšia ako na 3500ke čiže aj ked DJ netrafil ideálne na to tkačítko, tak sa vždy spustil track.
Problém s tým tanierom sa dial ojedinele... Nie som technický inžinier od Denonu, takže nepoznám úplne presné príčiny tohto javu (kedy a az akých okolností sa to stávalo) No včera som čítal na Denon fore o tomto nejaké staršie príspevky a techn. manažér tam v jednom spomínal, že aj niektoré snímače boli vadné... viem že to aj mimo záruky vymenili kus za kus, alebo opravili bezplatne. Napr. S3700ka má ten istý motor aj snímače, ale pri tomto modely sa to bláznivé roztočenie (alebbo kolísanie) taniera už nestávalo, zmenili tzv. motorový mapping, soft, ktorý riadi otáčky taniera a vyriešili to.
Nie že by úplne nebol vhodný na DVS aplikácie, to nie, ale neodporúčam to práve kvôli tomu driftu čo som spomínal predtým a aj pre zvláštne reakcie DVS software (skočenie, nežiadúci posun) na timecode signál počas rotácie taniera. Neviem to takto dostatočne presne opísať príčiny, pretože to robilo aj ked bol keylock (mastretempo) vypnutý. S DN S3700kou už takýto problém nebol vôbec. V MIDI Hybrid mode so Seratom funguje 3700ka prefektne a 0-vou latenciou.
Ospravedľnujem sa ak sa môj svojský "humor" a sarkazmus niekoho dotkol alebo urazil, ale bolo to myslené samozrejme zo srandy a vôbec som Piatro na nikoho nenadával! Ono sa aj mne stáva keď mám horúcu hlavu tak píšem somariny a nadávam :biggrin2:

ok máš odpustené. inak ja so seratom som si nikdy nevšimol skočenie,nežiadúci posun o ktorom píšeš,jediné čo sa mi stávalo bolo to už vyššie spomenuté zrýchlenie pri zapnutom tanieri,ale to robilo aj pri bežnom audio cd. aby som len nenadával na denon,hralo sa mi na ňom celkom dobre,jediné veci čo ma na ňom štvali som už napísal a nebudem to dookola opakovať,keby nemalo tie chybičky, je to perfektná mašina. ak išlo všetko v poriadku,tak hranie som si viac vychutnával na tom denone ako na pio 900. len tie chyby keby tam neboli,môže byť že tie opravili v novšej 3700 ale tú by som sem neplietol,keďže tu je debata o 3500 a tá ich stále má,preto z vlastných skúseností ten prehrávač neodporúčam z nespoľahlivosti.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod Majky_mike » 03 kvě 2012 19:34

djmartin-sk:

Borečky, jako jseš Ty fakt miluju... přehřívá se mi hlavička, proto, že mám zkušenosti s DN 3500 takové, jaké mám?

Moje DN-S3500 byly ve "výborném stavu", vždy v case... celkem minimálně hrané.

- oboum se rozjíždělo po zahřátí tempo
- jeden po zahřátíá nekontrolovaně zamrzal
- druhý po zahřátí dělal různé pazvuky

Prostě nepoužitelný bazmek. Možná jsi klikař a máš jinou zkušenost. Já ale nikoho (a pár známejch s nima taky koketovalo), kdo by je nějak aktivněji používal (a neměl problémy) neznám.

Když k tomu přidám, že jsou ojeté skoro neprodejné, tak to není pro Denon dobrá vizitka. Já jsem se těch svejch zbavoval asi 4 měsíce.

Nerozumim proč sem lezeš a cpeš sem podobné žvásty? Tohle není debata Pioneer vs Denon, i ta tady někde je. Tazatel se tu ptal, na co si má dát u těhle přehrávačů pozor, tak jsem mu dle své osobní zkušenosti odpověděl. A pak sem vlítneš Ty a začneš urážet. Jestli Ti přehrávač od Denonu stačí, tak ať je Ti přáno ;-).
Majky_mike

Příspěvekod johnny » 04 kvě 2012 08:59

ked ti tak blbli tak preco si ich nedal na reklammaciu ??,
2 pioneer cdj 350, pioneer djm 300, stanton t 80,pioneer efx 500
johnny

Příspěvekod Majky_mike » 04 kvě 2012 16:17

johnny píše:ked ti tak blbli tak preco si ich nedal na reklammaciu ??,

Většina z toho se začala dít až přesně okolo 2 let užívání...
Majky_mike

Příspěvekod nema.dj » 04 kvě 2012 22:18

Majky_mike píše:

cize dva roky plne prevadzky bola plna spokojnost? :wink:
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

Příspěvekod johnny » 04 kvě 2012 22:35

kruta nahoda, ze sa obidva hnet po zaruke posrali
2 roky svajciarske hodinky, a bum-,, nepoužitelný bazmek,, :D
2 pioneer cdj 350, pioneer djm 300, stanton t 80,pioneer efx 500
johnny

Příspěvekod Majky_mike » 05 kvě 2012 17:11

nema.dj píše:
Majky_mike píše:

cize dva roky plne prevadzky bola plna spokojnost? :wink:

Ne... byly to dva roky, kdy jsem je bral jen k módním přehlídkám (10x do roka), protože se mi tam hodila MP3 podpora. Taky jsem je 2x měl na týden v Chorvatsku, kde toho nahrály asi nejvíce, každý den se na nich od 20.00 do 1.00 hrála party.

Na párty jsem vozil své starší CDJ 1000 a audio CD.

Tz... opravdu mi přijde, že to nevydrží mnoho. Nenadávám tu na systém jejich ovládání, které mi třeba osobně moc nevyhovovalo. Ale vyloženě na spolehlivost.

Jedinou pozitovní věcí, kterou bych na nich našel je design. Pro laika to vypadá fakt pěkně, svítí to, je to kovové, točí se to... I člověk, který nakonec koupil moje je s nima víceméně taky spokojenej. Hraje občasně oldies na svatbách. Audio CD mu fungují a přehrávače nemrznou, JOG se mu na audio CD nerozjíždí. Koupil levně a dělá mu to za ty prachy parádu....
Majky_mike

Příspěvekod Majky_mike » 05 kvě 2012 17:17

Btw... jsem puntičkář, takže jsem teď v kalendáři přesně našel, kde všude se mnou byly....

17x módní přehlídka
2x Chorvatsko (tz 12x cca 5 hodin hraní)
1x párty cca 6 hod

To je dohromady najetí nějakejch 150 hodin... s pokusama doma do 200 hod. To by měl profesionální player vydržet i při měsíční zátěži.

Osobně si ale nemyslim, že by s tím mělo najetí něco společného. Na zahraničních fórech jsem našel informaci, že některé série měly po nějaké době problém s chlazením... nějaká tepelná pasta na SMD prostě ztratila své vlastnosti a bylo.

Je to možné... protože když se to začalo srát, bylo to najednou dost rychlé.
Majky_mike

Příspěvekod steave » 07 kvě 2012 00:27

atlon píše:Neviem preco stale nasadate na ten isty kolotoc dokolecka dokola
Zastancovia Denonu BOLI - SU - a aj BUDU STALE!!!
Uz to pochopte ze jednoducho sa NEDA urcit ktora znacka je lepsia!!!!
moze to povedat clovek , co odohral minimalne na 50-tich strojoch toho isteho typu (nie hodinku , ale par akcii)
to ze niekto hral na denone raz , a prave natrafil na "nie najlepsi" kus , este neznamena ze teraz denon je zly!!!
ja som mal moznost hrat na roznych pio , a niektore prehravace mali riadne problemy , ale preto ich nehadzem do vreca ze ZLE!!! pretoze som na nich hral lem par akcii.

o funkciach a rozlozeni kombikov, pomlcim, pretoze to je vec kazdeho osobitne, nie kazdemu vyhovuje dane usporiadanie a dane funkcie.

takze MIER - PIO vs. DENON !!!!

dakujem 8)

100 bodov poprosim OFF TOPIC. Nema tu vyznam hadat sa co je lepsie. Kazdemu na hranie sedi ine a ide kus od kusa. Stane sa i u drahsich znaciek ze natrafi niekto na vadny kus. Kolega zatial spokojny. Ma to uz zopar akcii za sebou a ide vsetko ako ma. Vdaka za pochopenie.!! Zbytok uz bol vysie povedany odohrajte 10000 akcii z masinamy od jednej i druhej znacky a potom sudte. Nie vzdy zato ze sa stalo ze stemali jeden vadny kus tak ... Nehadzte znacku do jedneho vreca.. Ako som pisal my z kolegom sme spokojny tot vse. Neozem napisat viac kedze viac skusenosti z inymi znackami nemam. Mal som moznost hrat na pio cdj 2000 ale to len tak chvylku na skusku, preto nemozem ani si nedovolim porovnavat....

PS zelam svetový mier :D :D :D
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Předchozí

Zpět na Nákupová poradna