Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Kupa denon dn-s 3500 na inzerat

Re: Kupa denon dn-s 3500 na inzerat

Příspěvekod steave » 30 dub 2012 23:40

jediny fakt problem su tie rozmery ale i na to sa da zviknut je to pekne v racku na kolieskach tak ze neni az taky problem ale pre sameho neviem neviem aspon viem preco to predaval :D :D
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Příspěvekod piatro » 01 kvě 2012 01:49

na to netreba vedieť ovládať na 100% player,aby si si všimol chybu. Stačí,že si zapneš scratch,motor v tanieri a po 30 min ti prehrávač sám zrýchli skladbu o cca 20%. Takisto si pusti skladbu,chyť si prvý úder a keď si predstavíš tanier ako hodiny a držíš ruku napr na 10 hodine a budeš si posúvať "platňu" dopredu,dozadu,tak po čase ti ten beat utečie a ani sa nenazdáš a ruku budeš mať inde ako na začiatku. Ako som už vyššie písal,boli to vyhodené peniaze. Však ty na to časom prídeš a oľutuješ to.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod Majky_mike » 01 kvě 2012 12:48

Viz post nade mnou... já jsem se jich zbavoval hlavně pro nespolehlivost.

Přišlo mi, že to bylo ale diametrálně lepší, když člověk hrál z audio CD.
Majky_mike

Příspěvekod steave » 02 kvě 2012 16:36

ja isto nebudem lutovat kedze su to kolegove masiny ale ako som pisal zatial spokojnost a po case sa uvidi.. masina ma zatial odohratu jednu akciu u nas a kolega bol spokojny casom sa ozvem keby sa nieco dialo... :)
Elektrovoice ELX115P ,q99 ,Sennheiser HD 25,Pioneer ddj sx,RCF 4PRO 8003-AS,mikrofóny shure ,Sennheiser a stale doplnujem
steave

Příspěvekod piatro » 02 kvě 2012 18:42

Majky_Mike ja som hral iba z audio (control cd ku seratu),možno pri mp3 je to ešte horšie,neskúšal som....
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod djmartin-sk » 02 kvě 2012 23:59

nema.dj píše:
stereoman píše:Problem techto prehravacu je ten, ze zas tak dobre nejsou. Denon se proste vydal spatnou cestou, ktere se porad drzi (coz vubec nechapu). Uz to tu zaznelo hodne krat, staci pohledat. Takze ta cena muze byt prizniva kvuli tomu, ze dotycny konecne pochopil jako chybu udelal a chce se techto playeru zbavit.

Pokud bych mohl doporucit, tak bych se spise poohlednul po nejakych Pio.

Nevim, jake meli tyto Denony mouchy, ale urcite bych potrapil zakladni tlacitka, pitch, mechaniku + v tomto pripade jeste talir.

ziadny problem si nepopisal, len si sucho zase nieco skonstatoval, ze je to naprd, lebo je to denon ...hlavne, ze vam okrem pioneerov vyhovuju reloopy...ale to je mimo misu ....podla foto to vyzera zachovalo, okrem toho co popisal stereoman, by som ich aj vytiahol z kejsu, za prevadzky pohrkal s kablami ci nie su konektory vypatlane zo zakladnej dosky, za prevadzky by som otocil dole hlavou, ci drzi mechanika, pokukal po otocnych knoboch, ci nepreskakuju

Presne ako píše nema.dj, Stereoman, žiadny konkrétny problém si neopísal, iba si nakydal "hnoj" a je srmad. Problém mnohých čo tu píšu o 3500kách je v tom že podvedome porovonávajú starý mixovací CD/mp3 player s tým čo máme (funkciami a možnostami) k dispozícií v súčasnosti. 3500 ka bola a je spoľahlivý player, s možnosťami ktoré na tú dobu, keď to vyšlo, bol špičkový player, Konštrukčne, funkčne, zvukovo, odolnosťou, výborný prehrávač. Riešiť v tomto kontexte otázku a dilemu rozdielnej filozofie taniera (na CDJ statický Jogwhel) na Denon 3500ke točiaca sa 7 palc. platňa, je ako porovnávať jablká a hrušky. Je to len vec individuálnych a subjektívnych preferencií jednotlivých DJov. Mal som kedysi 2 3500ky 2 roky, Bez poruchy!!! Ja som technicky veľmi náročný DJ - zákazník a viem presne aké mala 3500ka funkčné nedostatky, z ktorých sa väčšina odstránila príslušným firmvare. po poslednej aktualizácií firmvare bol ten stroj na svoju dobu a konštrukčné možnosti bez problému! Takže odporúčam záujemcovi o kúpu zvážiť najmä dve veci: 1. Ak ako DJ nemáš vzťah ku gramofónom, scratchningu a podobným technikám mixovania, nepotrebuješ sampler a 2 x Hot Cue , 2 nezávislé slučky a 3 efetky tak si to nekúp! 2. Ak si si na väčšinu uvedeného v bode 1 odpovedal "áno" tak si to rozhodne kúp! Otázka spoľahlivosti, kvality je v prípade zn. Denon irelevantná.
PS.: SAmozrejme netreba očakávať od tohoto playera, že to bude ovládaním rovnaké ako CDJ1000ka alebo rovnaké ako gramofón Technics! Tento model nie je vhodný pre súčasné DVS systémy (Serato, Traktor, Virtual a pod.)! Pokiaľ chce akýkoľvek DJ - Denon S3500 kami ovládať akýkoľvek DVS systém tak by som do S3500ky nešiel!!! V tomto prípade treba došetriť a jednoznačne kúpiť Denon SC3900ku! To je prvý a skutočný "digitálny" gramofón na trhu!
djmartin-sk

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 00:13

steave píše:Zdravim

v nedelu idem pozriet z kolegom na tieto masiny a ide si ich kupit. Poprosil by som o radu co vsetko si treba vsimat kedze je na nich cena az priliz lakava, aby som mu vedel pomoc pri kupe od ruky...
Obrázek

Predám prehrávače Denon dn-s 3500 a mix Behringer DJ-x 450 vo výbornom stave, málo používané aj s case Road ready. Ku všetkému krabice manuály.. výborný stav všetkého.
Kúpil som novšie.
DJ mixpult Behringer DJX750 je vylepšený nasledovník DJX700, teraz je ponúkaný v čiernej verzii. Behringer DJX750 je 5-kanálový DJ mix, má 24-bitové digitálne efekty, inteligentné počítadlo BPM so synchronizáciou času aj beatov, nový nastaviteľný XPQ stereo surroud efekt, VCA crossfader.

DENON DNS 3500- 18cm rotačný tanier s novou konštrukciou DIRECT DRIVE pohonu ( 2.5 kg/cm)
- vstavané real time efekty Flanger, Filter, Echo a Echo/Loop
- nadstavenie rýchlosti otáčania taniera 33/45
- Hot Disc (počas hrania jedného CD je možné vložiť ďalšie bez prerušenia)
- Next Track funkcia (počas hrania je možne vybrať nasledujúci track)
- REAL TIME scratch, scratch s podporou MP3
- 1 x sampler (15 sec. 20 Hz – 20 kHz, 16-bit, 44.1 kHz)
- 20 sek. anti shock – ďalšie funkcie Drag-S (nadstavenie štartu), Brake (nadstavenie brzdy), Reverse (spätné prehrávanie)
- 3 scratch mody
- rozsah Pitch +- 4, 10, 16, 24, 50, 100%
- výmenná SlotIn Drive mechanika
- CD text (zobrazenie názvov skladieb a podpora ID3 Tagov)
- funkcia Master Tempo s rozsahom ±99%
- Fader štart
- digitálný výstup SPDIF
- odolná povrchová úprava

PS: mix sa preda a kupy novy ale je tiez v cene tak ze ho berie:) takze ho poprosim neriesit :)

Vdaka za vase nazory a skusenosti.

Chybný popis k prehrávačom:
1. Denon S3500ka nemá funkciu "HOT DISC"! (tú mala len staršia DN S5000ka)
2. Denon S3500ka nemá funckiu "Drag-S" (nastavenie štartu) (tiež to mala len S5000ka)
3. Denon prehrávače nepoznajú niečo ako "Antishock" (ako Stanton a iné lacné prehrávače)
v ich prípade je to technologicky riešené úlne ináč... Pojem Antishock je síce skoro univerzálny, ale v prípade prehrávačov Denon a Pioneer by som to neuvádzal, lebo je to tak trochu dezninformácia.
Za to autor zabudol doplniť k funkciám jeden veľmi pekný tzv.: "platter" efekt a to DUMP - reverzné prehrávanie hudobnej stopy, zatiaľ čo v reálnom čase pôvodná hudobná stopa ide bez prerušenia normálne ďalej... podobná funkcia ako je na CDJ 800ke MK2 funckia "slip"
djmartin-sk

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 00:36

Majky_mike píše:Já tu nebudu zase rozjíždět debatu Denon vs Pioneer. Už jsem toho na tohle téma napsal dost.

DN-S3500 jsou náchylné (z mé zkušenosti):

- na vyjíždění CD z mechaniky, když nejsou zahřáté
- zvukovou kvalitu po zahřátí
- nekontrolované rozjíždění talíře (zejména při zahřátí u MP3)
- záseky a zmrznutí při zahřátí (většinou jen z MP3)

Většina toho se ale většinou projeví až třeba po několika hodinách, až se playery fakt zahřejí.

Možná je to blbá rada, ale kdybych měl pro někoho koupit DN-S3500. Strčil bych je do trouby a zahřál na nějakejch 35°C+, vytáhnul a pustil MP3 a zkusil chvilku zahrát. Jinak Tě překvápko bude čekat až při akci.

Majky niekedy sa mi zdá že sa Vám tu poniektorým pisateľom prehrievajú hlavičky a nie prehrávače! :biggrin2:
Mal som DN S3500ky 2 roky a hral som na nich každý každučký víkend 2 krát, A poznám min. ďalších 3 DJom ktorí majú alebo mali 3500ky a nikdy ani v horúčave keď bolo v miestnosti takmer 40 stupňov(!) nikdy CD z mechaniky nevyliezlo 8) So zvukom nebol v žiadnom prostredí pri žiadnej teplote žadny problém... To je nejaká blbosť!? Pri bežnom používaní nikdy stroj nezamrzol!
Jediný problém (ja som ten problém nikdy nemal!!!) sa naozaj vyskytol s tanierom v spinning - točiacom móde, že sa ojedinele rozbehol alebo kolísali otáčky... Túto chybu však vyriešil update firmware, takže pokiaľ si niekto neupdateoval aktuálny a najnovší firmvare tak sa nejaké chybičky mohli vyskytnúť, no okrem taniera som ani na oficial Denon fóre nikdy nič nepočul a nečítal o tom čo si písal Ty! Problém s Tanierom nemal nič spoločné s prevádzkovou teplotou prehrávača. Bol to problém software-ový - so snímačom ktorý kontroluje otáčky taniera a z ktorého dáta riadiaci procesor niekedy nesprávne vyhodnotil! Mne sa to za 2 roky nikdy nestalo! Ale počul som a aj čítal na fóre o tomto probléme, ktorý sa po poslednom firmware už neobjavoval.
djmartin-sk

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 00:49

piatro píše:tak ako to už vyššie spomenuli,3500 majú problém s prehrievaním taniera,ak je zapnutý scratch mód. Mali sme ich v klube cca 3 mesiace a hralo sa na nich denne 9 hodín 7 dní v týždni. Najväčší ich problém je,že majú gumené tlačítka,pri scratch,keď si chytíš beat,tak ti po chvílke utečie a to ešte nehovorím o prehriati taniera,keď ti pitch pridá o +20%! Ak chceš dobre poradiť známemu,nech ich neberie,bude s nimi mať iba samé problémy a keď ich bude chcieť predať,bude musieť ísť pooriadne pod cenu a v konečnom dôsledku na tej kúpe prerobí. Sú to vyhodené peniaze. Majú síce pár dobrých funkcií,ale celkovo je to dosť nespoľahlivý stroj. Radšej investovať do pio 100 a tie mu vydržia oveľa dlhšie.

Mnoho DJov má najväčší problém vo svojej hlave, Problém nie je ani tak v technike ako v tom ako a na čo ju chceme používať. Piatro - Gumené tlačítka nie sú žiadny problém!!! Problém je len v tvojej hlavičke. Je mnoho DJs ktorým to pohodlne vyhovuje a nikdy by nechceli plastové ako majú napr. CDJ od Pioneer. Je to len a len vec zvyku, alebo subjektívneho názoru a vkusu DJa, Rozhodne sa to za nejaký problém považovať nedá! Ako som už písal Majky-mu. Tanier sa nikdy neprehrieval, ten motor negeneruje takmer žiadnu "nenormálnu" teplotu! Ojedinelé problémy s tanierom som opísal v reakcii na Majky-ho prísevok. Jediný a skutočný nedostatok 3500ky je asi len ten tzv. drift taniera pri divokom scratchingu ktorý opisuješ. To je pravda, ale to nikto ani v Denone nepopieral. 3500ka nie je a nebola vyslovene ideálna náhrada gramofónov. Ale určite je to spoľahlivý prehrávač!
djmartin-sk

Příspěvekod piatro » 03 kvě 2012 05:27

okej,tak potom som to napísal v zlom poradí. gumené tlačítka pre mňa sú problém,keď aj po výmene mikrospínačov som sa s tým trápil. guma je predsa flexibilnejšia ako plast a musíš presnejšie zatlačiť. mne to strašne vadilo,že niekeyd som "play" musel stlačiť 3x aby zareagoval gombík.

ohľadom toho prehrievania možno máš pravdu,ale potom nechápem prečo sa to stávalo cca po 20-30 min zapnutého motoru taniera a keby bola softvérová chyba tak po vypnutí taniera a znova zapnutí to malo prestať,ale ja som musel čakať cca 15-20 min a potom som mohol mať zas zapnutý tanier na pár minút.

ďalšia vec: vysvetli mi prosím prečo nie je ten prehrávač vhodný na serato a iné dvs,lebo tomu nejako nerozumiem.
piatro

Příspěvekod piatro » 03 kvě 2012 05:40

ps: to že niekomu vyhovujú gumené tlačítka sa dá napísať aj kultivovanejším a ľudskejším spôsobom,nie hneď vykrikovať na druhého,že to nemá v hlave v poriadku. tým mám na mysli aj tvoju správu pre Majky_Mike -a. ak by si menej nadával a lepšie čítal,tak by si si všimol,že Majky písal o tom,že CD vypľúva,ak ešte nie je zohriaty stroj,tj nemá svoju pracovnú teplotu a zrejme nevie načítať CD.
piatro

Příspěvekod atlon » 03 kvě 2012 07:26

Neviem preco stale nasadate na ten isty kolotoc dokolecka dokola
Zastancovia Denonu BOLI - SU - a aj BUDU STALE!!!
Uz to pochopte ze jednoducho sa NEDA urcit ktora znacka je lepsia!!!!
moze to povedat clovek , co odohral minimalne na 50-tich strojoch toho isteho typu (nie hodinku , ale par akcii)
to ze niekto hral na denone raz , a prave natrafil na "nie najlepsi" kus , este neznamena ze teraz denon je zly!!!
ja som mal moznost hrat na roznych pio , a niektore prehravace mali riadne problemy , ale preto ich nehadzem do vreca ze ZLE!!! pretoze som na nich hral lem par akcii.

o funkciach a rozlozeni kombikov, pomlcim, pretoze to je vec kazdeho osobitne, nie kazdemu vyhovuje dane usporiadanie a dane funkcie.

takze MIER - PIO vs. DENON !!!!

dakujem 8)
atlon

Příspěvekod electroSHOCK » 03 kvě 2012 09:42

djmartin-sk píše: V tomto prípade treba došetriť a jednoznačne kúpiť Denon SC3900ku! To je prvý a skutočný "digitálny" gramofón na trhu!

Podla mna bol prvym(a asi aj poslednym)skutocnym digitalnym gramofonom Numark X2 :wink: .
Numark NS6+Acer Aspire 6920G+Sennheiser Adidas HD 25-1-II
electroSHOCK

Příspěvekod johnny » 03 kvě 2012 10:23

ono problem je v tom ze toto forum je ako pionner fanda vdaka pioneer marketingu.
tym nechcem povedat ze denon ma lepsie prehravace ako pioneer, ale stoji tesne za nim a hryzie mu do chrbta, a mnohy denon odpisejete ako uplny odpad,
dalsia vec je ze vy co onanujete nad pionerom mixakmi, sa strasne mylite, tam pincek v hre drzi len marketing, ,, allen heath, rane, ecler ,,
2 pioneer cdj 350, pioneer djm 300, stanton t 80,pioneer efx 500
johnny

Příspěvekod djmartin-sk » 03 kvě 2012 11:26

piatro píše:okej,tak potom som to napísal v zlom poradí. gumené tlačítka pre mňa sú problém,keď aj po výmene mikrospínačov som sa s tým trápil. guma je predsa flexibilnejšia ako plast a musíš presnejšie zatlačiť. mne to strašne vadilo,že niekeyd som "play" musel stlačiť 3x aby zareagoval gombík.

ohľadom toho prehrievania možno máš pravdu,ale potom nechápem prečo sa to stávalo cca po 20-30 min zapnutého motoru taniera a keby bola softvérová chyba tak po vypnutí taniera a znova zapnutí to malo prestať,ale ja som musel čakať cca 15-20 min a potom som mohol mať zas zapnutý tanier na pár minút.

ďalšia vec: vysvetli mi prosím prečo nie je ten prehrávač vhodný na serato a iné dvs,lebo tomu nejako nerozumiem.

To s tými gumenými tlačítkami na Denononch je ako stará obohratá platňa. Ono tá guma nie je ako žuvačka a je to hrubá vrstva tvrdšej gumy, čiže nie je to ani príliš mäkké, ale ani príliš tvrdé ako plast. Jediný problém s tlačítkami bol ten že podľa mňa boli svojou plochou príliš a zbytočne veľké, No nikdy som nemal problém s tým, že by sa mi na prvé stlačenie nepodarilo spustiť pesničku. Pokiaľ si na 3500ke alebo na starších modeloch (S5000 a S3000) stlačil tlačítko príliš na kraji tak ano, miktorspínač pod ním nemusel byť dostatočne stlačený na to aby zareagoval a spustil skladbu. S 3700kou to bolo vyriešené oveľa lepšie, tlačítko bolo hrubšie (cca 10 mm)(už sa neprehýbalo pri stlačení na úplnom kraji) a jeho plocha bola menšia ako na 3500ke čiže aj ked DJ netrafil ideálne na to tkačítko, tak sa vždy spustil track.
Problém s tým tanierom sa dial ojedinele... Nie som technický inžinier od Denonu, takže nepoznám úplne presné príčiny tohto javu (kedy a az akých okolností sa to stávalo) No včera som čítal na Denon fore o tomto nejaké staršie príspevky a techn. manažér tam v jednom spomínal, že aj niektoré snímače boli vadné... viem že to aj mimo záruky vymenili kus za kus, alebo opravili bezplatne. Napr. S3700ka má ten istý motor aj snímače, ale pri tomto modely sa to bláznivé roztočenie (alebbo kolísanie) taniera už nestávalo, zmenili tzv. motorový mapping, soft, ktorý riadi otáčky taniera a vyriešili to.
Nie že by úplne nebol vhodný na DVS aplikácie, to nie, ale neodporúčam to práve kvôli tomu driftu čo som spomínal predtým a aj pre zvláštne reakcie DVS software (skočenie, nežiadúci posun) na timecode signál počas rotácie taniera. Neviem to takto dostatočne presne opísať príčiny, pretože to robilo aj ked bol keylock (mastretempo) vypnutý. S DN S3700kou už takýto problém nebol vôbec. V MIDI Hybrid mode so Seratom funguje 3700ka prefektne a 0-vou latenciou.
Ospravedľnujem sa ak sa môj svojský "humor" a sarkazmus niekoho dotkol alebo urazil, ale bolo to myslené samozrejme zo srandy a vôbec som Piatro na nikoho nenadával! Ono sa aj mne stáva keď mám horúcu hlavu tak píšem somariny a nadávam :biggrin2:
djmartin-sk

PředchozíDalší

Zpět na Nákupová poradna