Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

kupa aktívneho setu poradte

kupa aktívneho setu poradte

Příspěvekod djluks » 24 zář 2012 18:53

Zdravim rozohodol som sa kupit moje prve repro bedne ktore by som chcel urcite aktívne kedze sa do toho moc nevyznam chcel by som vas poziadat o radu alebo skor vypomoc s vyberom tychto reprakov vopred vam dakujem za vase rady a navrhy. Zo začiaku by som vam chcel povedat ze moj cenový limit je 500€ ja viem na kvalitne repraky ako napr. yamaha , rcf si s toho asi nekupim kazdopadne chcel by som nové bedne so zarukou ako som spominal urcite aktivne kedze robim DJ potrebujem aby ma repraky nenechali v štychu a aby bez problemovo hrali aspon tych 8 hodin v kuse. Robim male a stredne velke akcie tým myslim uzavrete miestnosti s max poctom ludi tak 70 presne na taketo vyuzitie by som ich chcel tak myslim ze by bohate stačilo tých RMS 200W alebo 300W rozhodujem sa medzy týmito dvoma:

1 Behringer B212D EUROLIVE
http://www.proaudio.sk/reproduktory-rep ... va---7032/

2. LEWITZ PA 210KA-MP
http://muziker.sk/reprobedne/aktivne-re ... ka-mp.html

vedeli by ste mi poradit či sa napr. do tychto dvoch reprakov oplati ist ? popripadne mate nejake skusenosti s nimi ? Velmi pekne vam Ďakujem :)
Pioneer DJM 350 Pioneer CDJ 200 Gemini CDJ 210
djluks

Re: kupa aktívneho setu poradte

Příspěvekod Ludek » 24 zář 2012 23:04

No když už máš málo peněz a chceš si vybrat jen mezi těmito dvěma bednama, tak bych asi vybral ten Behringer. Má větší výkon i větší basový reproduktor. O značce Lewitz jsem ještě nikdy neslyšel. Asi je to nějaká laciná Čína a už tím, že si nedokážou navrhnout vlastní tvar reprobedny, ale jenom kopírují novou řadu od RCF, moc důvěry nevzbuzují. Stejně jako ten nesmysl se zabudovaným MP3 přehrávačem v bedně - to bys opravdu používal?
Oproti tomu je Behringer velká zavedená firma a i když vyrábí většinou low-end, zpravidla to funguje a servis na ni vždy seženeš.

Nejlepší by bylo ale samozřejmě něco od RCF a pod...
Naposledy upravil Ludek dne 25 zář 2012 11:58, celkově upraveno 1
Ludek

Příspěvekod nema.dj » 24 zář 2012 23:10

ak by sa ti podarilo naskrabat este 70 ecok tak asi radsej kukni toto http://www.rhsound.sk/sk/_ozvucovacie-sety.rhd.444.htm alebo ked len dve aktivne bedne, tak kukaj po niecom s 15" basakom
Denon 2x SC3900, DN-X1700, MacBook Pro 13" i5, NI X1 mk2, HD25-II
nema.dj

Příspěvekod piatro » 25 zář 2012 07:10

nema.dj - my máme ten istý sub v bare, ale ako satelity sme zobrali toto http://www.rhsound.sk/sk/rhc12-2-400-_hc12__reproboxy-reprosustavy.rhd.381.htm
za tie peniaze to hraje krásne,už cca rok a pol bez problémov.
A&H Xone:92, Technics sl 1200 mkII, Rane SL1, Sennheiser hd 25 mkI, MBP Late 2012 i7
piatro

Příspěvekod peto » 25 zář 2012 07:55

ten LEWITZ som fakt nikdy nepocul a ani by som tomu nedoveroval. Ja som bol 2 tyzdne dozadu a este aj som v podobnes situacii, ale nastastie som mal k dispozicii trosku viac penazi a kupil som 2ks YAMAHA DSR115 a idem k tomu kupovat 1ks sub (len este stale neviem aky)
Tzn. určite pocitaj s tym, ze pokial to chces bez subu potrebujes satelity s 15" basakom, aby to aspon ako take basy uhralo. Pokial si rozhodnuty, ze basak urcite kupis a budes ho nosit na kazdu akciu, tak kludne chod do 10", alebo 12" satelitov. Vyhoda satelitov s 15" basom je, ze ak hras malu napr. svadbu stacia ti 2 satelity bez subu.
Doteraz som mal HK AUDIO Lucas 1000, co boli 2 satelity 8" (2x200W)a jeden 15" sub.(600W)
Akcie do 100ludi, absolutne bez problemov s krasnym zvukom. Urcite mozem odporucit a ked mas stastie kupis pouzivany za 600-700 EUR.
Trosku sa obavam, ze tvoj cenovy limit a veta ktoru si napisal "potrebujem aby ma repraky nenechali v štychu" velmi nejdu dokopy.
Osobne by som fakt radsej kupil nieco pouzivane, ale znackove, kvalitne a overene. Mal som moznost pocut hrat plastove aktivky behringer nejaky najlacnejsi eurolive s 12" basakom a teda musim povedat ze to hralo zufalo, sice hralo, ale strasne.
Dufam, ze nieco Ti z toho co som napisal pomoze a prajem stastny vyber.
CDJ-2000 nexus, DJM-900 nexus, HDJ-2000
peto

Příspěvekod djluks » 25 zář 2012 08:41

Zdravim kolegovia tak všimol som si ze tu bolo viac odkazou na ten RH sound tak sa vás chcem spytat čo su to vlastne za repro ? podla ceny usudzujem ze asi China to nebude vedeli by ste mi to viac popísat lebo ako som si prechadzal forum vidim ze ten RH sound je taka stredna trieda ktora by mi vyhovovala :) a taktiež vidím ze naozaj ten Lewitz ODOBERAM S MOJHO VYBERU kedze to naozaj bude nejaka china presne aj mne sa hned nezdal ten USB prehravac vzadu ale na druhej strane ten BEHRINGER EUROLITE v mojej ponuke vyberu sa mi nezda byť az taký zlý mal som dva roky behringer DJX 700 a bol som snim spokojný nikdy som snim nemal problem tak preto by som sa možno nebal pustit do toho Behringeru aj ked viem ze s RCF sa to asi porovnat neda ...Potom s ten basák uz mam vyrieseny s tym si hlavu nerobim mne ide naozaj hlavne iba o tie aktivne reprobedne vedeli by ste mi nejake teda odporucit s toho RH sound ale naozaj do tých 500€ viem ze mozno by som za tu cenu zohnal pouzivane RCF ale mne ide naozaj o tu zaruku ale dakujem za vase navrhy hned som ocosi mudrejši :)
djluks

Příspěvekod peto » 25 zář 2012 08:56

djluks píše:Zdravim kolegovia tak všimol som si ze tu bolo viac odkazou na ten RH sound tak sa vás chcem spytat čo su to vlastne za repro ? podla ceny usudzujem ze asi China to nebude vedeli by ste mi to viac popísat lebo ako som si prechadzal forum vidim ze ten RH sound je taka stredna trieda ktora by mi vyhovovala :) a taktiež vidím ze naozaj ten Lewitz ODOBERAM S MOJHO VYBERU kedze to naozaj bude nejaka china presne aj mne sa hned nezdal ten USB prehravac vzadu ale na druhej strane ten BEHRINGER EUROLITE v mojej ponuke vyberu sa mi nezda byť az taký zlý mal som dva roky behringer DJX 700 a bol som snim spokojný nikdy som snim nemal problem tak preto by som sa možno nebal pustit do toho Behringeru aj ked viem ze s RCF sa to asi porovnat neda ...Potom s ten basák uz mam vyrieseny s tym si hlavu nerobim mne ide naozaj hlavne iba o tie aktivne reprobedne vedeli by ste mi nejake teda odporucit s toho RH sound ale naozaj do tých 500€ viem ze mozno by som za tu cenu zohnal pouzivane RCF ale mne ide naozaj o tu zaruku ale dakujem za vase navrhy hned som ocosi mudrejši :)

Pokail mas vyrieseny sub tak by som isiel do:
http://muziker.sk/reproboxy/aktivne-rep ... olive.html

Podla mna ich ukecas na 250EUR/ks a zda sa mi, ze davaju 36mesicov zaruku.
A co je uplne super, ze ked si to objednas cez ich webshop mas 7 dni na vyskusanie a ked sa Ti to z akehokolvek dovodu nepozdava, posles im to a vratia Ti peniaze.
CDJ-2000 nexus, DJM-900 nexus, HDJ-2000
peto

Příspěvekod djluks » 25 zář 2012 11:05

výkon to ma pekny ale netušim či to myslia 550W RMS alebo len max. vykon a keby ze to porovnam s tym RH sound tak v kvalite by bol asi ten RH sound lepsi co?
djluks

Příspěvekod Ludek » 25 zář 2012 12:14

Pokud bych porovnával podobnou bednu od Behringera a RH Sound, tak bych vzal Behringera. Firma jako Behringer s tak velkými obraty a množstvím prodaného zboží si nemůže dovolit prodávat vyložený šmejd. Sama si i svoje výrobky navrhuje, jak design, tak zapojení, i když se to pak montuje v Číně.

RH Sound nejspíš jenom vždycky doveze pár kontejnerů něčeho levného "no name" z Číny a nalepí na to pak svoje logo. :)

viz. http://www.zvukarina.cz/forum/repro-f13 ... -t627.html
Ludek

Příspěvekod matuli » 25 zář 2012 14:16

Na tom fore su dobre hlasky. Top je:

"Hraje to jak když hodíš hov.o na stan"

:lol: :lol: :lol:
DENON SC2900; DN-1100; Ultrasone DJ1; M-Audio Bx5a
matuli

Příspěvekod djluks » 25 zář 2012 14:21

no tak v tom uz mam asi jasno :) zoberem ten Behringer Eurolive B212D dival som sa aj na recenzie vypada to super zvuk si kazdy pochvaluje a ako ste tu pisali je to Behringer velká firma ktorá si nemoze dovoliť vyrabať sracky :) samozrejme nechcem to prirovnávat k pioneer alebo RCF je pravda ze pomer CENA/kvalita urcite plati ale myslim ze ten Behringer je pekna stredna trieda ktora mi urcite na tie moje akcie postaci nadalej vas budem informovat ako som s tym spokojny a este raz vam Dakujem za vase rady a navrhy :)
djluks

Příspěvekod Ludek » 25 zář 2012 16:46

No tak snad s nimi budeš za ty peníze spokojený. Mají digitální zesilovač, zabudovaný digitální procesor, crossover i limiter. Spíš než střední třída je to pořád nižší třída, ale za ty peníze, které máš, asi nic lepšího neseženeš.
Časem si k nim nejspíš pořídíš i subwoofer, protože ty bedny hrají až od 65 Hz nahoru, takže ty nejhlubší basy 40-65 Hz tam nebudou, ale ty stejně chybí u většiny kompaktních beden, i dražších.

Jak říkám, je to sice low-end, ale pořád je to podle mě o (malou:-) třídu výš, minimálně už kvůli tomu procesoru, limiteru a zesilovači, než bedny RH Sound, Skytec, Omnitronic, nebo nedejbože Raveland, McCrypt, Ibiza apod.... 8)

Pokud můžeš, radši si ty bedny ale zajeď někam do obchodu dopředu před koupí i poslechnout....
Ludek

Příspěvekod djluks » 25 zář 2012 19:24

dufam aj ja ze budem spokojny :) akurat som ich obiednal vydu ma 2 kusy tej 550W na 418€ s 3 ročnou zárukou tak dufam ze budem spokojny ku tomu som obiednal djm 350 od pioneeru tak dufam ze to bude dobrý zvuk :)
djluks

Příspěvekod djluks » 02 říj 2012 18:38

Zdravím kolegovia tak slubil som ze sa svami podelim o skusenosti s týmto aktívným repro sýstémom :) tak zakupil som si teda tie dva Behringer B212D Eurolite použivam ich zatial iba cca 4 hodinky no musim povedat ze som hrozne spokojny neuveritelný výkon skvely zvuk BASS ! no a čistota zvuku tiez perfekt :) zatial som ich mal v dome pustene najviac do polovičky ale tenn výkon je naozaj ohromujuci :)
djluks

Zpět na Nákupová poradna