Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Který kontorler? hraní na akcích,v klubech do cca 20.000 ?

Který kontorler? hraní na akcích,v klubech do cca 20.000 ?

Příspěvekod Look-In » 11 lis 2012 14:48

Zdravím Djs ...Potřeboval bych nutně vědět do čeho investovat...
Měl jsem playery pioneer 800 a mix ale uz je to v dnesni dobe neprakticke....
Potřeboval bych vědět jaký kontroler se zvukovou kartou je nejlepší pro hraní v klubech a na akcích?.
Investice ccA 8.000-20.000 DIKY MOC ...
Look-In

Re: Který kontorler? hraní na akcích,v klubech do cca 20.000

Příspěvekod Bj_Carda » 11 lis 2012 18:02

Já si myslím že momentálně je nejlepší Pioneer DDJ-SX. Jedinou vadu na kráse vidím v tom že je pro Serato.

Řeším podobnou otázku. Hraju z CDJ400 / CDJ 900, což je v pohodě a sem spokojenej, ale chtěl bych se posunout trošku někam jinam než srovnávat furt dokola dva tracky. Proto vidím svoji budoucnost v Digital Djingu. (co si budu nalhávat, nejsem Carl Cox abych stíhal valit ze 4 playerů naráz. Gor kdo by to taky na ty akce tahal žejo.) Takže bych to viděl na nějakej 4 deck, kontroler, se Stand alone mixpultem (kdybyž se sekne komp, mám furt možnost hrát přes CDJ, telefon, nebo jakejkoliv jinej zdroj zvuku). S tím že bych chtěl využívat 2 decky normální + 2 remix decky (takže se bavíme o Traktoru, ideálně v kombinaci s dvojicí "kontrol F1").

Dřív sem blbnul s tím že bych hrál z traktoru, synchronizoval si to s abletonem, ale naco vymejšlet jak to synronizovat, tahat 2 kompy, midikabely, případně řešit na jednom kompu Midi Yoke apod. Když v podstatě všechno co potřebuju se dá teď dělat krásně v traktoru, a krásně to mít synchronizovaný. Navíc i ty F1ničky se mi hodně líbí. (krom ceny teda).

Takže otázka. Co s tím. DDJ-SX vypadá skvěle, vypadá celkem domyšleně (výstup XLR, booth, apod). Ale je pro serato. Mapping na Traktor sice bude taky, ale k čemu mi budou pady na kontroleru když plánuju 2X kontrol F1? Jiná možnost je buď čekat na Pioneer verzi pro Traktor, a nebo kouknout po Numark 4 Track, kterej taky nevypadá špatně. Ale když vidím jak teď vypadá DDJ-SX tak si myslím že nástupce DDJ-T1 bude vychytanější než ten Numark.

Další myšlenka je to zkusit se Seratem a DDJ-SX, ale tak nějak se spíš přikláním k traktoru. Zaprvé mi Serato příjde škaredý (což pochopím, kvůli přehlednosti v klubu a HW nárokům), ale ty Remix Decky v Traktoru se mi fakt líbí. A ten SP6 Sample player co je v Seratu mě až tak nezaujal, ale ještě sem neviděl nějaký pořádný video kde to používají s DDJ-SX, tak třebas ještě změním názor..

Tak to sem jen tak vyblil nějaké svoje úvahy. Věřím že to má plno lidí podobně, tak by mně také zajímaly názory ostatních :)
Pio CDJ 400, Numark FX 5000, APC20, Senn.HD25/HD215, ART 310A,
Bj_Carda

Příspěvekod marks » 12 lis 2012 10:03

Ahoj pánové, mrkněte na tento článek, třeba vám k něčemu bude.
http://www.disk.cz/disk/view.csp?!AV,600
Pokud tíhnete k Traktoru, držel bych se NI. Pravda Pioneer vypadá dobře a zajímavě, ale jak to bude s podporou Traktora je nejistý, nehledě na to, že pokud nebude podpora oficiální, s každou novou verzí Traktora by mohl být problém s mapováním.
Do 20 tisíc se vejdeš do poměrně velké škály kontrolerů jak třeba právě zmiňovaný 4TRAK - který má navíc vestavěný 4k mix pro jakékoli externí zařízení - CDJ, gramofony a podobně (výborný vychytávka a nejsi tak omezen "jen na digitál" - nebo i třeba S4 od NI. Ta má plnou podporu Traktora - stejný výrobce - a ve spojení s F1čkama je to výborná volba - z mého pohledu.
NI TRAKTOR SCRATCH PRO 2 / NI TRAKTOR KONTROL X1 / NI TRAKTOR PRO 2.6
marks

Příspěvekod stereoman » 12 lis 2012 12:08

Clanek jsem v rychlosti prolitnul a nevypada spatne, ale par veci mi v nem chybi.

U ergonomie bych napriklad zminil, ze je taker nutne posuzovat to, zda je kontroler schopen bez nejakeho sloziteho workaroundu obsahnout vsechny zakladni funkce SW. To napriklad zminovane kontrolery od NI nejsou (a to ted nemam vubec na mysli nove funkce typu remix deck, ale praci s efekty).

Dale bych zminil to, ze je vhodne se podivat, jak casto vyrobce kontroleru aktualizuje mapping pro sve produkty v souvislosti s vydavanim novych verzi SW. Z tohoto pohledu je totis nutne brat v uvahu to, zda mam cas, schopnosti a chut si mapping aktualizovat sam nebo ne (zminka o tomto padla az na zaver v promu na S2 a S4).

Dulezite je take zabyvat se tim, zda mi vyhovuji ovladaci prvky kontrolery a mapping od vyrobce. Pokud prvni vyhovuje a druhe ne, tak si musim polozit jiz zminenou otazku - mam cas, schopnosti a chut si mapping editovat k obrazu svemu?

A takto bych mohl pokracovat... , ale zpatky k problematice. Firmu Reloop moc v lasce nemam (kratka vydrz nekterych produktu, neprilis schopny support), ale Contour na to ze to je Reloop celkem slape. Popremyslel bych o reseni 2x Contour + 2x F1 + mixak.
stereoman

Příspěvekod marks » 12 lis 2012 12:42

To je pravda, S2 ani S4 s remixdecky pracovat neumí. Bohužel. Ale v kombinaci s F1čkami to zase takový problém být nemusí. Jinak ohledně připomínek k článku - ano je to pravda, některé věci tam chybí a třeba se dočkáme i nějakého doplnění..nicméně, pro nováčky a lidi, kteří vybírají je alespoň to základní řečeno.
marks

Příspěvekod stereoman » 12 lis 2012 12:58

Precti si to jeste jednou! U S2,S4 vubec nenarazim na remix decky ...
stereoman

Příspěvekod marks » 12 lis 2012 13:08

Pravda...nic to ale nemění na tom, že to zatím opravdu neumí..
marks

Příspěvekod stereoman » 12 lis 2012 18:05

I kdyby je to umelo, tak to z hlediska ovladani bude stat stejne za prd, takze neni o co stat ...
stereoman

Příspěvekod Azu » 12 lis 2012 22:51

Neoficiální mapování DDJ-SX pro Traktor existuje, již jej někdo zmapoval, ale hlavně jog nebude bohužel nikdy fungovat tak dobře jako by to bylo přes HID, ale toho se asi jen tak přímo od NI nedočkáme, jinak by DDJ-SX + 1x NI F1 mohla být dobrá volba.
NI má snad přijít s nějakým novým kontrolérem, ale pokud bude, tak v prodeji nebude dříve jak na konci dubna.
Pioneer prý zatím nový kontrolér pro Traktor nechystá, není tam asi vzájemná dohoda na integraci.
Na mapování kašle i samo NI a ani nativní podporu nejsou schopni často několik let opravit, v podstatě tak jedno mapování používají stále, takže žádná velká výhra.
http://blog.digitaldj.cz - Novinky ze světa DJ techniky
Azu

Zpět na Nákupová poradna