Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Gramce jen tak pro radost

Gramce jen tak pro radost

Příspěvekod Hjub » 19 kvě 2013 17:14

Zdravím,

vždycky mě brali desky, protože je to klasika, sbíral jsem je jen tak a čekal na to až budu ve svým, koupím jim polici a další budou přibývat. Teď bych k nim chtěl nějakou sestavu. Jasný, mám si nastudovat téma pro začátečníky a podobně, ale já nechci začínat s
djingem, chci si přes to jen desky pouštět a řekněme občas něco zkusit, třeba scratching. A další důvod je že to tam bude vypadat
dobře.

Moje otázka je jestli, i když se k tomu jako laik postavím a budu si chtít něco zkusit ucítím kvalitu gramců od Technics, nebo můžu
koupit něco lacinějšího třeba Reloop a nebo na takovýhle "použití" je celkem jedno co tam bude? Popřípadě nějakou sestavu, kterou
byste mi na takovýhle účely doporučili. Samozřejmě za design a kvalitu sem ochotnej si připlatit, ale jde o to jestli v tomhle případě
má ta kvalita až takovou cenu. A zase nechci nic nekvalitního, třeba to někdy chytne děcka nebo snad dokonce i mě.

Předem děkuji za odpovědi.
Hjub

Re: Gramce jen tak pro radost

Příspěvekod Hjub » 19 kvě 2013 17:20

Jak jsem zjistil tak edit tu nefunguje. Takže se omlouvám za moje odnetrování v předchozím příspěvku.

Abych to ještě upřesnil, zajímá mě, jestli budu potřebovat i zvukovku nebo stačí gramce, repráky a mixák?
Hjub

Příspěvekod ctiteljan » 19 kvě 2013 22:23

Technics končí už bude problém je pomalu sehnat jako náhradu bych zvolil od Stanton ST 150 jsou konstrukčně a dost i kvalitativně srovnatelný. Dále k tématu pro hrani po staru gramce + mixák (min 3kanal) + Koncák (věž,PA system nebo aktivní bedny), dá se hrát i digitálně tam už je potřeba kvalitnější zvukovna nejlépe externí poprípadě dělaj se už i Mixáky se zvukovkou ,program do pc NI Traktor, Virtual Dj, Serato. Na gramci máš placku s nahraným časovým kodém a tou plackou ovládáš soft v pc. možnost hrát analogově se neztrácí. Sám sem si vyzkoušel všechny možnosti a zakotvil u Digitálního Controleru (midi)
ctiteljan

Příspěvekod longsleeper » 19 kvě 2013 23:13

Hjub: Potřebuješ dj mixák,kterej má phono vstupy.Zvukovku nepotřebuješ. A na poslech a občasný zkoušení ti stačí určitě nějakej ten reloop ...kvalita zvuku bude stejná,když použiješ stejnou přenosku a hrot.Výhoda technicsu je hlavně v jeho robustní konstrukci...nezničitelnosti.Každopádně ale zvol gramofon s přímým náhonem a při skrečování nezapomeň na slipmat.
longsleeper

Příspěvekod motomiro » 20 kvě 2013 00:10

pokud koupis i staryho Technicse tak chybu neudelas,jeho cena neklesa tak jako u jinych znacek. jako jifi to bude taky dobry a i dobre vypada. pokud neco nove tak Vestax nebo Stanton. ja taky shanel neco a koupil stary Tečko . . .
motomiro

Příspěvekod honcka » 20 kvě 2013 00:28

jestli na to mas prachy kup si jety technikse, narozdli od ostatniho spotrebniho zbozi je to i dobra investice
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Hjub » 29 kvě 2013 23:54

Díky všem. Půjdu do těch stantonu:-)
Hjub

Příspěvekod Majky_mike » 30 kvě 2013 08:43

Ten Stanton je fajn volba, pokud to chceš fakt jen na hraní...

Koupě Technicsu Tě ale zároveň zařadí do klubu majitelů nejlegendárnějšího gramce. Kromě toho si kupuješ techniku jako investici. Za 50 let ten Stanton bude mít pravděpodobně cenu odpadu a pokud ne, tak jen díky podobě s Technicsem. Technics bude mít za 50 let ovšem rozhodně výrazně vyšší cenu, než má dneska.
Majky_mike

Příspěvekod cruz » 30 kvě 2013 11:03

Stanton dobrá volba, ST150 nebo STR8-150 ... jsou určitě momentálně nejlepší gramofony na trhu!
cruz

Příspěvekod Hjub » 30 kvě 2013 11:52

Ani tak nejde o tu kvalitu, jasný že nechci shit, ale líbí se mi designově.
Hjub

Příspěvekod johney » 30 kvě 2013 14:19

aaa mne vadie tie okruhle tlacitka (designovo) :D
johney

Příspěvekod Hjub » 30 kvě 2013 16:22

Tez sem si rikal, ze to neni takovej old school jako u tech, ale bude to vypadat dobre:D
Hjub

Příspěvekod Hjub » 30 kvě 2013 16:32

No když už sme u toho, co nějakej mixák k nim? Asi bych koupil rovnou něco od stantonu. A ještě se zeptám na nějakej soft. Na scratch. Spíš mi jde o novější hudbu, která moc na vinylech nejede...
Hjub

Příspěvekod Avender » 30 kvě 2013 20:30

Mixak od stantonu ti neodporucam...skus pozriet nieco ako: rane, pioneer, denon, ecler, A&H, vestax, rodec...kazda znacka ma aj modely primarne urcene na scratch. No napr. s innofaderom (http://www.innofader.com/) urobis takmer z ktorehokolvek bezneho mixu, mix na scratche.
Najvhodnejsi DVS soft by bol traktor alebo serato.
Alebo si mozes rovno kupit mix zo zabudovanou zvukovkou a DVS by si mal dostat ktomu.
Ecler Nuo 3.0_2x Reloop 4000_HD25_M-Audio Delta 1010LT_Akai LPD8_Korg quad
Avender

Příspěvekod dj_snake » 02 čer 2013 16:11

ja osobne mam pre radost technicsy M3D sice uz na nich nehrávam aktivne lebo sa mi nechce na akcie vlacit 2 gramce mixak a este tonu platni tak som si casom poriesil dvs... ale aj tak som casom presiel na cdj... a gramce mam uz len doma na policke ako spomienku na zaciatky a ako muzealny kus... :-D a sem - tam si na ne pre radost zahram...
CD + Vinyl = Analógová technika s digitálnym srdcom...
dj_snake

Zpět na Nákupová poradna