Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Co pro začatečnika?

Co pro začatečnika?

Příspěvekod wnw » 22 kvě 2014 19:44

Ahoj,

chtěl bych se djingu věnovat jako koníčku, už jsem se rozhodl pro midi kontroler (se zvukovkou) - opravte mě, jestli to neni spravna volba. Chtěl bychh hravat mainstream techouse, electro, progressive atp.

Nevím v jaké cenové kategorii je výhodné začít, chtěl bych si pořídit rovnou něco, co bych později nemusel obměňovat, prostě aby to vydrželo i pokročilemu DJovi. Zaroveň ušetřit.

Přemýšlím nad:

a) Denon DJ DN-MC6000 MK2 // NI Traktor S4 MK2

b) Pioneer DDJ-SB // Numark Mixtrack Pro II nebo quad

Ke kategorii b) Zezadu mají zhruba jenom 2 výstupy, nedokažu si představit přijít s tim do klubu, nebo k jakekoli propracovanější aparatuře a zapojit to... (i když se možna k něčemu takovemu nikdy nedostanu)
wnw

Re: Co pro začatečnika?

Příspěvekod honcka » 23 kvě 2014 07:25

Rozdil mezi tim je ze a) muze slouzit v klubu i jako mixazni pult, zatimco b) se zapoji do mixazniho pultu, co je v klubu
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod wnw » 23 kvě 2014 07:32

Jak to vubec je? V klubu mají vlastní techniku, nebo si svoje nádobíčko musím přinést sám?

b) se musí zapojit do jineho mixaku? Vždyť uprostřed je 2kanalovy mixer, ne?
wnw

Příspěvekod honcka » 23 kvě 2014 09:57

vetsinou v klubu maji vlastni mixak,
b) nemaji mixak ty savle jsou pouze midi
honcka

Příspěvekod longsleeper » 23 kvě 2014 11:22

Moje zkušenost je, že se výstup z kontroleru ať už midi nebo s vlastním mixem vždycky připojí do mixáku, kterej je už v klubu zapojenej. Už jenom proto aby se zamezilo pomlkám při střídání dj's kteří mají jinej gear..
longsleeper

Příspěvekod wnw » 23 kvě 2014 16:08

Takže co je pro mě lepší?

Je mi 15, chtěl bych to jako koníčka. Chtěl bych dělat soukrome parties (i v žanrech jako třeba electroswing). Později si i možná záhrat v nejakem tom klubu.
Přece jenom, rozdíl mezi kategorií a) b) je 10 000,- což je dost hodně.
wnw

Příspěvekod PartyDj Tomi » 24 kvě 2014 00:02

Ahoj,
takže teď teprve si na sebe prozradil trochu více a je možné se konkrétně bavit.
Za prvé a neuraz se v 15-ti letech ještě nemůžeš mít zkušenosti s tím co a jak funguje!(To není tvoje vina) Předně ještě nevíš a ani nemůžeš vědět jak a co bude dál, ale to je naprosto normální. Pokud tě to opravdu chytlo a zajímá, tak u toho vydržíš. Co se hraní v Clubech týče, tak na to si ještě počkej a věř, že ti neradím špatně.
Pokud se týče techniky bohužel nevím jaký máš rozpočet, ale jen o Controleru to není! Budeme-li vycházet z toho co jsi zde uvedl, tak bych ti doporučil spíše něco z Lowendu než hned vyhazovat velké peníze za profi stroje. Předpokládám, že chceš hrát jen z PC. V tom případě doporučuji Denon DN MC 3000 a sním pak nemáš problém s konektivitou a samozřejmě Full software já navrhuji Virtual Dj 7-8 pro začátečníka ideální a přehledný. Dále budeš potřebovat dvě aktivní bedny třeba Behringer nebo Skytec ovšem modely s 15'' středobasem vyhneš se tak nutnosti koupit ještě Woofer. Ovšem to je jen pro začátek pro známé atd. Hlavně nekupuj Ibizzy a jiné podobné nesmysly, to se tady radši poraď.
Nikdo z nás to nemůže dělat věčně a potřebujeme mladou krev, která nezapomene hrát i oldies!
Na toho pincka zapomeň to je tak do pokojíku zahnat nudu.
Kdyby něco, tak se ptej jinak zbytečně vyhodíš spoustu peněz.
Pioneer DDJ SX, Pioneer DDJ SR, Denon DN-MC 6000, Pioneer DDJ-SP1, 4x RCF ART 315A, dB Technologies 2x SUB 15 D 2x OPERA 915 DX
PartyDj Tomi

Příspěvekod DoMiN » 24 kvě 2014 16:38

PartyDJ Tomi..... Skytec a Ibiza je jedno a to isté :D SOMARINA NA ENTÚ !!! Nekupovať
DoMiN

Příspěvekod honcka » 25 kvě 2014 09:02

Behringer a skytec nebrat, ale ma pravdu, ze v 15 mas na ostry nasazeni casu dost, konzole celkem hodne zastaravaji, ja bych doporucil, jestli to myslis vazne si spis koupit nejákej levnej mix a 2ks pincku cdj100 z druhy ruky, na tom se naucis aspon poradne hrat bez ruznych syncu a podobnych "pomocniku" a pak za par let si bud muzes koupit pokrocilejsi prehravace nebo konzoli, ktery zas budou umet vic veci
honcka

Příspěvekod Stay.ONE » 25 kvě 2014 11:47

amen, jak praví honcka :)
2x Traktor Kontrol X1 / Traktor Audio 10 / Traktor Pro 2.6.8 || Fuckin' Hipster Techno
Stay.ONE

Příspěvekod PartyDj Tomi » 25 kvě 2014 12:30

No já se nechci hádat radil jsem jen ze své vlastní zkušenosti a vzhledem k jeho věku a možnostem nic víc. Já osobně ty Skytecy mám už 4 roky, jsou primárně určeny na horší podmínky a řekněme hrubší zacházení(venkovní instalace atp.) a neměl jsem s nimi jediný problém. Samozřejmě je to Lowend a proto by mě zas tak nemrzelo, kdyby mi do toho třeba napršelo a RCF jsou v bezpečí uvnitř.
Jinak pokud má dostatek financí(o čemž silně pochybuju), tak to řešit nemusí a koupí si třeba RCF.
Pioneer DDJ SX, Pioneer DDJ SR, Denon DN-MC 6000, Pioneer DDJ-SP1, 4x RCF ART 315A, dB Technologies 2x SUB 15 D 2x OPERA 915 DX
PartyDj Tomi

Příspěvekod Bastlik » 25 kvě 2014 15:12

Jako sorry ale Behringer je oproti Skytecu a Ibiza sound zlato.. když jsem bysl přesně ve stejný situaci jako wnw tak jsem nevěděl a koupil levný skytec po 2 vesnických akcích pouštění muziky v kulturáku na silvestra a narozenin se mi kompletně oddělalili jeden basák to vzdal uplně pieza chrčí trafo taky chrčí a to jeli jen na 50% výkonu a s přídasným chlazením, to už radši vem něco o trochu lepšího osobně hodně lituju tech 4 tisíc za skytec jakožto student.. doporučuji ale hledat na bazaru, 14 dní jsem hledal a nakonec sehnal od nějaký ženský co tomu vůbec nerozuměla 4 bedny 2 zesilovače a jeden sub a crossover za 5,5 tisíce a vše funguje krom zesilovače na kterým je vykuchanej jeden kanál ale to neva hraje to všechno nic zničenýho proč ne mě uplně stačí a udělám s tím randál větší než 10 skyteců.. : )
Bastlik

Příspěvekod wnw » 26 kvě 2014 21:59

Wow, díky za všechny ty komenty. Byl jsem pryč a teď je obtižne se tim prokousat :D

PartyDj Tomi:
- Jasně že nemám zkušenosti s tím jak to funguje, proto se to tady chci dozvědět.
- Ten DN MC 3000 vypadá dobře :D (nevím, co k tomu víc říct) K softwaru virtual DJ mi nepřejde moc dobrý. Traktor nebo SeratoDJ mi přijdou daleko profesianalnější, propracovanější a více perspektivnější (možná se pletu)
- "Na toho pincka zapomeň to je tak do pokojíku zahnat nudu." pincka? to znaméná co?
- "Dále budeš potřebovat dvě aktivní bedny třeba Behringer nebo Skytec ovšem modely s 15'' středobasem vyhneš se tak nutnosti koupit ještě Woofer. Ovšem to je jen pro začátek pro známé atd. Hlavně nekupuj Ibizzy a jiné podobné nesmysly, to se tady radši poraď." - Mno, tak tomuhle vůbec nerozumím :D

honcka:
- "spis koupit nejákej levnej mix a 2ks pincku cdj100 z druhy ruky, na tom se naucis aspon poradne hrat bez ruznych syncu a podobnych "pomocniku" - No neví, mi přijde sestava mixak+CDplayery dražší než all in one konzole + nechapu proč bych se měl držet stranou od sync apod. Zjednodušuje to a dneska je to už standart. (muj nazor)

PS: Nechapu vaší konverzaci Behringer x Skytecu x Ibiza, nevím čeho jsou to značky (snad těch repraku). Ja jsem se nechtěl bavit o eprduktorech, ja chtěl vědět kontroler setup, připadně software, k čemu je tak nutne mít ty bedny?
wnw

Příspěvekod PartyDj Tomi » 26 kvě 2014 23:47

Tak ještě jednou.
Nedal jsi nám dost informací, takže vycházíme z určitého předpokladu vzhledem k tvému věku atd. Takže já usuzuji, že chceš hrát jen z PC a že s hraním nemáš žádné zkušenosti. Proto by jsi si to měl nejprve osahat a vyzkoušet = nekupovat zbytečně drahé a vysoce sofistikované aparáty.
Toho Denona jsem ti navrhnul proto, že je to na začátek víc než dostačující a zároveň se s tím dá v rámci midi hraní bez problémů veřejně vystupovat.
Virtual dj jsem navrhnul proto, že mi příjde pro začátečníka nejpřehlednější a nová verze 8.0.1. je úplně někde jinde než 7.1.4., ale samozřejmě můžeš sáhnout po jiném softu.
Pincek je mezi námi zkratka pro Pioneer a ten co navrhuješ je opravdu spíše na hraní do pokojíčku, stačí když se podíváš na cenový rozdíl mezi tímto a ostatními modely od Pioneeru a musí ti být jasné, že to asi nebude kdovíjak profi.
Ano ta debata byla kvůli značkám aktivních reproboxů, protože ten počítač s tím midi controlerem musíš asi k něčemu připojit, aby z toho lezl nějaký sound(zvuk). Pokud budeš hrát jen doma v pokoji, tak to vypust a připoj se třeba k věži, ale jestli budeš chtít svoje hraní někde veřejně prezentovat, tak potřebuješ ty bedny. Moc nepočítej s tím, že na tebe v nějakém Clubu čekají s otevřenou náručí, aby tě nechali se tam učit hrát.
PartyDj Tomi

Zpět na Nákupová poradna