Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Čo kúpiť za kozolu..?

Čo kúpiť za kozolu..?

Příspěvekod djducato » 09 led 2015 18:29

Zdravím.. Momenálne mám Pio DDJ-SB, ale chcelo by to zmenu, predsa je to len základný model a na nejaké super hranie to nie je nič moc.. Uvažujem nad Traktor Kontrol S8 alebo Pioneer DDJ SX 2 poprípade Pioneer XDJ-R1.. Fakt sa nejako neviem rozhodnúť do čoho ísť.. Osobne sa mi najviac pozdáva XDJ, predsa je to len All In One a ten PC u ostatných mi príde že ak skape na akcii tak mám o problém postarané.. Bolo by fajn napísať nejaké skúsenosti ohľadom tých konzol..

Čo sa týka štýlu tak prevažne electro, no samozrejeme sú aj výnimky nejaké svadby, plesy, atď..

Za každú radu budem vďačný..
djducato

Re: Čo kúpiť za kozolu..?

Příspěvekod PartyDj Tomi » 10 led 2015 02:29

Ahoj
nevím, ale já jsem to před nějakým časem řešil a i když vím, že mě tu budou někteří kamenovat, tak hraní z CD je prostě už pryč.
Já si vše převedl do digitálu a hraji jen z PC. Na otázku co když PC umře? Odpovím, že připojím druhé a dohraju akci. Tak samo mám hudbu na externích discích 3x. Mám i dva controléry, kdyby něco spadlo. Osobně mám DDJ-SX a DDJ-SR nepozoroval jsem jediný problém. Otázka je z jakého softu hraješ? Virtual dj, Serato, Traktor...? Podle toho bych se rozhodoval.
Mohu jen říct, že kdybych si koupil DDJ-SR před SX, tak bych si SX ani nekupoval, protože SR to zvládá úplně stejně(snad jen to napájení přes USB je trochu podceněné.
Závěr: 2x Notebook, 2x Controler, 2x Hudba na exter.disku a musíš akci dohrát.
Pioneer DDJ SX, Pioneer DDJ SR, Denon DN-MC 6000, Pioneer DDJ-SP1, 4x RCF ART 315A, dB Technologies 2x SUB 15 D 2x OPERA 915 DX
PartyDj Tomi

Příspěvekod djducato » 10 led 2015 11:47

Vidíš, to je fakt, zabudol som napísať že som zvyknutý vďaka DDJ-SB na serato dj.. Mám licenciu, čiže by som nechcel riešiť prechod na niečo iné, lebo škoda tých € za soft.. A osobne mi veľmi vyhovuje serato.. :) Predtým som hral na VDJ, no to sa nedá so seratom porovnať.. Hlavne som mal Numark Mixtrack Pro, čo teda nebola žiadna super konzola, ale zase s tým VDJ fungovala pekne.. :) Potom som prešiel na DDJ-SB a musím povedať že je to podstatne lepšie.. Ešte som pozeral na Pioneer DDJ‑SZ, síce cena už trošku prehnaná, ale vyzerá to super.. Čiže ktorú konzolu by si poradil ty..? Predsa tá DDJ-SB mi príde ako hračka oproti ostatným.. :)
djducato

Příspěvekod PartyDj Tomi » 16 led 2015 10:18

No já osobně bych koupil DDJ-SR(hafo funkcí za super cenu), pokud jsi zvyklí hrát ze 4 decků, tak je lepší DDJ-SX. No a jestli přemýšlíš o DDJ-SZ, tak by jsi to musel s hraním myslet sakra vážně za ty peníze. Co se softu týče, tak spíše záleží co a kde hraješ(club - Serato, svatba - VDJ ...).
DDJ - SB je opravdu trochu málo, ale jako záložní v pohodě.
Pioneer DDJ SX, Pioneer DDJ SR, Denon DN-MC 6000, Pioneer DDJ-SP1, 4x RCF ART 315A, dB Technologies 2x SUB 15 D 2x OPERA 915 DX
PartyDj Tomi

Příspěvekod djducato » 18 led 2015 17:00

No pozeral som na DDJ-SX, žiaľ už ho neviem kúpiť len SX2 je v ponuke.. Vyzerá celkom v pohode.. Ide mi hlavne o vyvážené výstupy, čiže isto do drahšieho modelu pôjdem.. Ozaj sa neviem rozhodnúť.. Teraz navyše sa mi veľmi začal páčiť XDJ-1000, ale zase investícia do dvoch kusov + nejaký dobrý pult bude dosť vysoká.. :) Akože s hraním to myslím, tak seriózne.. :) Väčšinou samozrejme sa hrajú klubové veci, čiže, house, tech-house, techno, atď.. Ale zase nie je vylúčená svadba, ples, stužková, atď..
djducato

Příspěvekod djducato » 20 led 2015 22:33

Práve oznámili novú "konzolu" XDJ-RX, čiže asi je jasné čo kúpim.. :)

Obrázek
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/DJ/DJ+System/XDJ-RX
djducato

Zpět na Nákupová poradna