Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Allen & Heath XONE:92 vs. Pioneer DJM 800

Re: Allen & Heath XONE:92 vs. Pioneer DJM 800

Příspěvekod markes » 14 říj 2011 23:17

ty kravo....jak z druhej svetovej,,,to vyzera (ten plech)
ked si pomyslim ze moj novucky sa leskne lakom,,,tak sa mi nechce verit ze aj moj tak moze RAZ vyzerat
DJM-800, CDJ-900, Sony MDR-V700
markes

Příspěvekod Majky_mike » 16 říj 2011 09:31

Ona je to ale jen ukázka, kolik toho takovej DJM 800 vydrží... je jasné, že pokud ty plechy vypadají takhle, ten pult musí mít nalítáno tisíce hodin. Vzhledem k tomu jak vypadá, bych se ani nedivil nějakejm 8-10tis. Což je dost šílený...

Ale lehkej repas a ten pult koupí ještě někdo další za 1/2 ceny. Nechci aby to znělo jako flame, ale tohle by třeba Denon X-1500 (který fakt velmi oceňuju, roky jsem používal a nedám na něj dospustit) nevydržel. Co jsem tak nějak vyčetl, tak odcházejí mezi 1000-1500 hodinama. Což běžného člověka sice nemusí vůbec zajímat, ale z pohledu majitele klubu už to je jiná písnička.
Majky_mike

Příspěvekod Majky_mike » 16 říj 2011 09:35

Majky_mike píše:Ona je to ale jen ukázka, kolik toho takovej DJM 800 vydrží... je jasné, že pokud ty plechy vypadají takhle, ten pult musí mít nalítáno tisíce hodin. Vzhledem k tomu jak vypadá, bych se ani nedivil nějakejm 8-10tis. Což je dost šílený...

Ale lehkej repas a ten pult koupí ještě někdo další za 1/2 ceny. Nechci aby to znělo jako flame, ale tohle by třeba Denon X-1500 (který fakt velmi oceňuju, roky jsem používal a nedám na něj dospustit) nevydržel. Co jsem tak nějak vyčetl, tak odcházejí mezi 1000-1500 hodinama. Což běžného člověka sice nemusí vůbec zajímat, ale z pohledu majitele klubu už to je jiná písnička.

A jen BTW... já většinou měnim pulty po 300-400 hodinách (což jsou cca 3-4 roky mého provozu).
Majky_mike

Příspěvekod honcka » 16 říj 2011 11:27

ono je taky otazka, kolikrat tam byly vymeneny fadery a potaky, ktery taky na pincek nejsou nejlevnejsi
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Majky_mike » 16 říj 2011 20:11

honcka píše:ono je taky otazka, kolikrat tam byly vymeneny fadery a potaky, ktery taky na pincek nejsou nejlevnejsi

I tak... třeba poťáky jsou na DJM naprostej standard. Nic extra.

Ale třeba X1500 odchází běžně po 1000hod hlavní DSP jednotka pult je mrtvej. A jiné pulty mají zase jiné bolístka. Ale to bychom šli daleko.
Majky_mike

Příspěvekod stereoman » 16 říj 2011 20:45

Prosimte s X1500 me nestras. Co vim, tak pri poradne klubove zatezi odchazi u Denonu (zkusenost s x900) mikrospinace. Proc by melo odchazet DSP?
stereoman

Příspěvekod Majky_mike » 17 říj 2011 08:31

stereoman píše:Prosimte s X1500 me nestras. Co vim, tak pri poradne klubove zatezi odchazi u Denonu (zkusenost s x900) mikrospinace. Proc by melo odchazet DSP?

Tak mikrospínače taky... ty se u X1500 moc nepovedly :-(. I já jsem měnil jedno CUE u novéhu kusu cca po 8 měsících. Ale tak to vyměníš... s tou DSP to je horší, ten pult je pak úplně mrtvej a neopravitelnej. Respektive oprava u Denonu stojí skoro stejně jako X1600 (nebo alespoň stála).

Je o tom celkem dost zahraničních fór. A 2x jsem se s tím potkal taky. První X1500 (black) jsem koupil rozbitej právě s tímhle defektem. Myslel jsem, že to je jen zdroj a opravim to. Tomu člověku se to stalo po necelých 2 letech intenzivního provozu (každý týden najel 15-20 hod.). Bohužel ale otálel s reklamací a propásl lhůtu. Dalšímu mému kamarádovi se stalo to samé... taky v podobné hodinové relaci (byť teda po 3 letech malinko menšího nasazení).

A dle reakcí na Denon fórech se to stává dost často. Co jsem koukal na svém funkčním, tak X1500 nemá moc dobře vyřešené chlazení. Chladič toho čipu má běžně okolo 80°C, což je dost šílené... čip by měl okolo 100-110°C, možná i více. Někteří lidé si na to dávají i jiný typ chladiče nebo vrtají díry ze strany pultu a montují větráček.

Ale tak tím si nekaz náladu... většinou vydrží cca 1500hodin+, což neni tak málo.
Majky_mike

Příspěvekod honcka » 17 říj 2011 09:28

1500 hodin je dost malo, pri pouziti v klubu, kde se hraje kazdej den, by se reklamoval za necelej rok
http://nbg.freetekno.cz
2*T 1210MK2,PIO707,MV Cross,Dell Vostro-MacOS
honcka

Příspěvekod Dj Broulik » 17 říj 2011 09:56

a pak že jsou Denony držáky :lol:
Pioneer DJM800 CDJ2000 EFX500 Sennheiser HD25
Dj Broulik

Příspěvekod Majky_mike » 17 říj 2011 10:48

honcka píše:1500 hodin je dost malo, pri pouziti v klubu, kde se hraje kazdej den, by se reklamoval za necelej rok

Jj... pro klub to není moc. Pro "end-usera" hrajícího 1,2x do týdne to stačí na 4letou životnost produktu.

Ale proto to píšu... že to je jen důkaz toho, že ta cena DJM 800 (u které vytrvale mnozí říkali, že je vysoká, vzhledem k ceně třeba té X1500) bude nakonec asi i docela v pořádku. Protože tak jak byl ohranej ten plech na DJM 800, ho na X1500 prostě nikdy neuvidíte.

Ale tím peace ohledně Denonu a X1500. Prostě ten pult stál 1/2 a hrál stejně dobře. Není fér srovnávat produkty (a jejich životnost) různejch cenovejch tříd. Většina běžnejch uživatelů na pultu téhle třídy prostě 1500-2000 hodin nenahraje.
Majky_mike

Příspěvekod Majky_mike » 17 říj 2011 10:53

Ale můžete tady někdo napsat svojí zkušenost.... máte někdo X1500 s odehraným počtem cca 2,5-3tis hodin a funkční?

TZ... alespoň 3x do týdne 6 hodin v kuse, 3 roky+ bez vynechání týdne.

Ono lidi co hrají takhle často vědí, proč mají DJM, Rodecy popř. Dateqy apod.
Majky_mike

Příspěvekod stereoman » 17 říj 2011 11:53

My kupovali DN-X1500 zrovna kdyz uz se spise doprodaval. Potrebovali jsme na party poradny 4CH mixak a tak jsme skocili do Prodancu v Brne. Tam nam rekli at jdem do tohoto Denonu, ze uz ho v nejakem (asi mistnim) klubu maji dele nez 2 roky a furt jede bez problemu. Krome toho jsme na tento pult slyselo chvalu i jinde, takze jsme do nej sli.

To, ze odchazi DSP jsem se dozvedel az nyni. Nemuze to byt tim, ze ten pult nekdo da do case nebo obsklada (natlaci na stranu) prehravace a tak se pult nedostatecne chladi? Pokud zlepsim chlazeni vetsi dirou na bocich nebo jinym chlasicem, prodlouzi se tim zivotnost pultu?

Muzes prosimte nahodit nejake linky s touto problematikou, ktere jsi nasel?

Az pult odejde, tak asi pujdem do DN-X1100. Ten pult ma vsechno co spravny mixak ma mit. Efekty kazdy pouziva stejne ve svem DVS, takze je to zbytecne je tam mit.
stereoman

Příspěvekod Majky_mike » 17 říj 2011 18:44

stereoman píše:My kupovali DN-X1500 zrovna kdyz uz se spise doprodaval. Potrebovali jsme na party poradny 4CH mixak a tak jsme skocili do Prodancu v Brne. Tam nam rekli at jdem do tohoto Denonu, ze uz ho v nejakem (asi mistnim) klubu maji dele nez 2 roky a furt jede bez problemu. Krome toho jsme na tento pult slyselo chvalu i jinde, takze jsme do nej sli.

To, ze odchazi DSP jsem se dozvedel az nyni. Nemuze to byt tim, ze ten pult nekdo da do case nebo obsklada (natlaci na stranu) prehravace a tak se pult nedostatecne chladi? Pokud zlepsim chlazeni vetsi dirou na bocich nebo jinym chlasicem, prodlouzi se tim zivotnost pultu?

Muzes prosimte nahodit nejake linky s touto problematikou, ktere jsi nasel?

Az pult odejde, tak asi pujdem do DN-X1100. Ten pult ma vsechno co spravny mixak ma mit. Efekty kazdy pouziva stejne ve svem DVS, takze je to zbytecne je tam mit.

Hele... zkus kdyžtak zagooglovat. Já tohle řešil v době, kdy jsem si X1500 kupoval. Což je fakt strašně moc let zpátky. Na oficiálních Denondjs fórech o tom bylo hned několik vláken. V jednom vlákně dokonce sám admin od Denonu přiznal, že o tom problému ví. Že chtěli pult bez aktivního chlazení a tak dělali modifikace (pasivního chlazení) na DSP od subdodavatele. A že dle jejich testů a výpočtů by měl pult fungovat cca 3000 a více hodin. Ale velká část pultů této hodnoty nedosahuje (záleží na sérii dle typu chladiče, ne všechny mají stejný).

A jedná se pouze o tepelnej problém. To, že je pult ze všech stran obestavěný tomu určitě hodně napomáhá. Na pult by měl jít čersvej vzduch ze všech stran i ze spodku. Určitě je taky rozdíl, jestli je pult provozovanej v teplejch prostředích nebo běžné slabší pokojovce. Někde (už fakt nevim kde) jsem viděl dokonce obrázky, že si někdo do boků vyvrtal dírky pro odvod vzduchu. Teplotu na DSP to prej snížilo o 40°C. Někdo šel ještě dál a dal si tam aktivní chladič.

Já jsem měl celou dobu X1500 zacasovanou. Byly tam ale odnímatelné boky, nicméně na spodku to nevětralo... sedělo to na molitanu. 3 roky to fungovalo bez problémů a pak jsem ho pustil dál a doufám, že stále slouží. Fakt ale je, že jsem na něm nalítal do 400 hodin. A o odešlejch X1500 (speciálně těch co mají více nalítáno) jsem slyšel z hodně stran. Chlazení bohužel není nejsilnější stránkou tohoto pultu (což jako majitel musíš vědět sám). Ty součástky nejsou nesmrtelné.
Majky_mike

Příspěvekod Majky_mike » 17 říj 2011 18:48

A btw... jestli se o pult bojíš, tak tam udělej to aktivní chlazení. Vrtačka, větráček za 50,- Kč, nějaká okrasná mřížka a je to za 2 hodiny hotové. Pultu tím rozhodně neublížíš.

Dokonce snad ten člověk nějak použil napájení ze zdroje... nějaké 2W větráčku tomu už neublíží.
Majky_mike

Příspěvekod stereoman » 17 říj 2011 20:03

No ja prave o mrtvych DN-X1500 nikdy neslysel. Dokonce se na nich hraje i tady v Nemecku. Kdyz jsem byl nedavno u jednoho cloveka v jeho studiu a vzal jsem si tam svuj mixak, tak zrovna rikal, ze na tom mixu pred nedavnem hral v nejakym klubu a ze to byla celkem lahoda. Az bude nekdy chvilka, tak z kastle asi udelam cednik :lol: .
stereoman

PředchozíDalší

Zpět na Nákupová poradna